Eylül 2023 Burç Yorumları

Eylül 2023’e hoş geldiniz! Sonbahar titreşimleri ve sıcacık kazak havasının yanı sıra, bu ay çok konuşulan astrolojik haberlerle başlıyor. Bu ay iki retronun sonunu, bir retronun başlangıcını ve Terazi dönemini hayatımıza getiriyor. Ayın başlarında, Venüs retrosunun sona erdiğini görüyoruz, bu da romantizm veya nakit akışıyla ilgili her şeyin daha kolay aktığı ve nihayet görünüşünüzde büyük değişiklikler yapabileceğiniz anlamına geliyor. Bunun da ötesinde, Merkür retrosu da bu ay içinde sona erecek ve rahat bir nefes alabileceğiz. Peki, sonbahar mevsimine girerken gökyüzünde başka neler oluyor? Gökyüzündeki açılar gündemimizi nasıl etkiliyor? İşte Eylül 2023 burç yorumları!

Eylül 2023 Astroloji Yorumları

Güneş, Başak burcundaki yolculuğuna devam ederek bizi kişisel ve mesleki hedeflerimizi düzenlemeye teşvik edecek ve daha sağlıklı yaşamaya itecek. Şimdi, davranışlarınızın ve kalıplarınızın genel refahınıza ve verimliliğinize nasıl zarar verdiğini veya nasıl yardımcı olduğunu analiz etmenin ve günlük rutinlerinizde gereken ayarlamaları yapmanın tam zamanı!

Sona eren ve başlayan retrolar…

Venüs 3 Eylül’de geri hareketini sonlandırarak, son altı hafta boyunca zihninizde veya ilişkilerinizde yaşanmış olabilecek karışıklıklara bir rahatlama getirecek. Elbette bu retronun ufak tefek etkileri 7 Ekim’e kadar devam edebilir, bu nedenle gönül meselelerinde artçı şoklara karşı tetikte olun.

Jüpiter ise 4 Eylül günü Boğa burcunda yılın geri kalanı için retro hareketine başlıyor. Sakin olun; bu retro sizi sınırlamaya çalışmaz. Aksine, Jüpiter retrosu ikinci şanslar sunar. Eski bir arkadaşınızla yeniden bir araya gelebilir, hatta tutunduğunuz o kötü alışkanlığı bırakabilirsiniz. Jüpiter şanslı olmasıyla bilinir ve genişleme gezegeni olarak oldukça cömerttir. Genel olarak bu dönem, pandemi nedeniyle mesafe giren, soğuyan arkadaşlıkları yeniden canlandırmanın ve aşkta sizi geride tutan sağlıksız alışkanlıklardan vazgeçmenin zamanıdır. 14 Eylül Perşembe günü Başak burcunda bir yeni ay meydana geliyor. Yeni aylar, yeni döngülerin yaşandığı zamanlar olduğundan, bu durum Jüpiter retrosunun ilişkilerinize olan olumlu etkisine fayda sağlayacaktır.

15 Eylül ise nihayet Merkür’ün retro döneminin sonunu işaret ediyor ve nihayet iletişimde normale dönüyoruz. Seyahat etmek kolaylaşıyor, garip bir yazım hatası yapma olasılığınız azalıyor ve konuşmalarda daha az yanlış anlaşılma oluyor. Bununla birlikte, toksik eski sevgililer hayatınıza geri dönebilir, bu yüzden uyanık olun ve herhangi birine cevap vermeden önce dikkatlice düşünün. (Cidden, önce bir arkadaşınızı arayın; astrologunuz olarak size yalvarıyorum.) Açıklığa kavuşturulması gereken yanlış anlaşılmalar ve yapmanız gereken önemli görüşmeler varsa bu tarihten sonraya planlayın.

Güneş Terazi burcuna geçiyor!

Güneş 23 Eylül’de Terazi burcuna geçtiğinde, sonbaharın başlangıcını ve uyum dönemini işaret eden bir değişim hissedeceksiniz. Güneşin Terazi’de olması hayatımıza romantizmi, kişisel dengeyi ve adaleti getirecek. Son zamanlarda bozulan dengelerin yerine oturmasına yardımcı olacak. Öz bakımınıza ve romantizm arayışınıza daha fazla zaman ayırmaya, kendinizi ve en yakınlarınızı bolca nezaket ve şefkatle şımartmaya başlayacaksınız. Aynı zamanda bu dönem, karmik bir intikam zamanı da olabilir. Bu süre zarfında gecikmiş bir özür alabilirsiniz. Tersine, eğer birine özür borçluysanız, bu dönemde gecikmiş özrünüzü dileyebilirsiniz.

Koç burcunda dramatik bir Dolunay…

Eylül ayını dolunay ile kapatıyoruz. 29 Eylül Cuma günü, ateş burcu Koç’ta bir dolunay gerçekleşecek ve bu oldukça dramatik bir dolunay olacak. Bu hafta sonunu sakinleşerek ve hayatınızdaki sorunlu figürlerden uzak durarak geçirebilirsiniz. Bu dolunay, insanları birbirlerinin gözlerini oymaya hazır hale getirebilir, ancak aynı zamanda tezahür etme zamanıdır.

Şahane bir ay diliyoruz! Eylül ayı burç yorumları için okumaya devam edin.

Eylül 2023 Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. İlişkiler sorgulanmış olabilir. Görülmesi gerekenler görülmüş olabilir. Burada sadece karşı tarafın hareketleri değil, sizin beklentileriniz ve partnerinize yansıttıklarınız da değerlendirmeye alındığında çokça yol kat edebilirsiniz. Bununla birlikte, içinizde ukde kalmış konuların ne olduğu bu dönemde hatırınıza gelmiş olabilir. Bu hafta yeni bir hobiye başlamak, spora başlamak için uygun.

Jüpiter ise fazlalıkları gösteriyor olacak. Neleri biriktirdiniz ve aslında bu birikimin arkasında neyin olmayacağından korktunuz? Kendinizi değerli hissetmek uğruna en çok ne yapmayı seçtiğinizi gösterecek bir retro başlıyor. Yemek mi alışveriş mi?

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. İşinizden memnunsanız çalışma alanınızda bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Hem sadeleşme hem de hayatı daha verimli hale getirecek ufak dokunuşlar iyi gelecektir. Diğer yandan işinizi daha verimli hale getirmek için de farklı uygulamaları devreye sokabilirsiniz.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. İlişkiler ve ortaklı işler gündeminize gelebilir. Ay Düğümleri ve tutulma koridorundan etkileceğiniz birkaç yıl sizi bekliyor. Bu alanda fırsatlar ve sınavlar bir arada olacaktır. Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Motivasyonlarınızla ve sizi heyecanlandıran konularla ilgili netleşebilirsiniz.

Boğa & Yükselen Boğa

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu kez Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Bazen hepimiz biraz kendimiz olmaktan çıkar ve nasıl onay alacağımızı düşünüyorsak o halde olmaya çalışırız. Bunu fark ettiğiniz birkaç hafta geçirmiş olabilirsiniz. Şimdi ise kendinizi onaylamak için kendiniz olmaya ihtiyacınız var. Sizi mutsuz eden, hoşlanmadığınız yerler bulunmamak ile başlayabilirsiniz. Unutmayın, aileniz ve çevreniz sizi siz olduğunuz için seviyor.

Jüpiter ise kendinize en çok hangi alanda yüklendiğinizi gösteriyor olacak. Hangi davranışlarınızı sıkı sıkıya eleştirirsiniz, reddedersiniz? Bunların arkasında yatan manevi ihtiyaçlarınızı görmeye çalışın. Kendinize fazla yüklendiğinizde kendinizi nasıl hissettiğinizi ve aslında dış dünyadan nasıl dışladığınızı gözlemleyebilirsiniz.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Yeni bir tanışma söz konusu olabileceği gibi, daha önceden etrafında dolaştığınız ama bir türlü uygulamaya koymadığınız hobilerinizi gündeme alabilirsiniz. Ufak seyahatler, tatiller gündeminize gelebilir. Eski aşklar aklınızda gelebilir.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Çalışma hayatında kendinizi çok daha rahat gösterebileceğiniz, bulduğunuz çözümler ile parlayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Gizli saklı yapılan işler, süreçler gün yüzüne çıkabilir. Sağlığınıza özen göstermeye çalışın.

İkizler & Yükselen İkizler

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Sarf ettiğimiz kelimeler kendi kaderimizi tayin etmemizi sağlıyor, elbette bir yere kadar. En çok hangi kelimeleri sevdiğinizi, sevmeseniz bile kullandığınızı bu birkaç hafta içerisinde fark ettiyseniz, yarattığı etkileri çok daha rahat gözlemlemiş olabilirsiniz. Şimdi, iyi gelmeyenleri dönüştürme vaktiniz geldi. Olumlu kelimeler zihninizi de güzelleştirecektir.

Jüpiter ise varsa kronik rahatsızlıklarınızı ya da potansiyelde tuttuğunuz rahatsızlıklar ile ilgili kendini gösteriyor olacak. Bunların psikolojik nedenlerini araştırmanızda fayda var. Diğer yandan kariyerinizi ve geleceğinizi şekillendirirken içten içe yapamayacağınızı düşündüğünüz kök inançlarınızı keşfetmek ve üstesinden gelmek için güzel bir dönem sizi bekliyor olacak.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Gayrimenkul ile ilgili yarım kalan veya hayata geçirilmeyen diğer planlar gündeme gelebilir. Atılımlar, yatırımlar yapmak için değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte aile ile daha hoş sohbet edebileceğiniz bir dönem.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Aşk hayatınızda hareketlenmelerin olacağı bir ay sizi bekliyor. Bu dönemi aynı zamanda yeni hobiler edinerek, hayatınızda sanata daha fazla yer açarak değerlendirebilirsiniz. Yaratıcılığınız ve üretkenliğiniz artıyor.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Bu dolunayı gelecek planlarınızı netleştirmek için değerlendirebilirsiniz.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Kendinize ne kadar çok aferin dersiniz, kendinizi ne kadar çok ödüllendirirsiniz hatta kendinizi mutlu edecek ne kadar çok şey yaparsınız, sorularının cevabını bulabileceğiniz birkaç hafta geçirdiniz. Şimdi kendinize hak ettiğiniz değeri vermek için güzel bir döneme giriyorsunuz. Kendinize ufak hediyeler ile şefkat gösterebilirsiniz. Aslında küçük bir çocuğa gösterdiğiniz özeni ve sevgiyi kendinizi göstermeye ihtiyacınız var.

Jüpiter ise başkalarına ne kadar verici davrandığınızı sorgulatacağa benziyor. Arkadaşlarınıza ve sosyal çevrenize gösterdiğiniz özeni, ilgiyi kendinize, hatta önce kendinize göstermeye ihtiyacınız var. Bununla birlikte, gelecek hedeflerinizi belirlerken size iyi gelmeyen kriterler de eklediyseniz bunları görüp daha çok size ait bir plan yapabilmek için uygun bir zaman olacak.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Aranızın bozulduğu yakın çevrenizden insanlarla tekrar bir araya gelebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yeni planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Araba almak isteyenler için bu dönem değerlendirilebilir.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Aile ile bir arada olmak çok daha iyi gelecektir. Gayrimenkul konuları gündeminize gelebilir. Ev sahibi olmak ya da evinizi güzelleştirmek adına harekete geçebilirsiniz. Evlilik düşünebilirsiniz.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Bu dönemde hayattaki duruşunuz ve konumunuz konusunda netleşebilirsiniz.

Aslan & Yükselen Aslan

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Kariyerinizde ilerlerken ya da geleceğe dair adımlar atarken kendinizi nerede gördüğünüzü, kimlerle olmak istediğinizi sorguladığınız bir dönemden geçmiş olabilirsiniz. Şimdi ise kendi yollarınıza çiçekler dökerek daha keyifli bir şekilde ilerlemenin nasıl bir his olacağını düşünme ve buna göre hareket etme zamanınız geldi.

Jüpiter retrosu ise bir yandan kendi kendinizi zaman zaman kibirli bir tutumla sabote ettiğinizi ve bazı alanlarda kendinize fazla yüklendiğinizi gösterebilir. Buralarda çok hırslı bir şekilde ilerlemeye çalışabilirsiniz. Kendinize karşı biraz daha esnek olmaya ihtiyacınız var.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. İşinizle ilgili bazı sorgulamalar ve konuşmalar yaşanmış olabilir. Neye karar vermek istediğiniz konusunda bu dönem destekleyici olacaktır. Yeni iş imkanları, gelir düzeyinde değişiklik söz konusu olabilir.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Fikirleriniz, konuşmalarınız ve tavsiyeleriniz ile ön plana çıkabilirsiniz. İkna edilmesi gereken konuları bu anlamda planınıza alabilirsiniz. İşe yaraycaktır.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Bu dolunayı yaşam amacınızı düşünmek, manen kendinizi doyurmak için değerlendirebilirsiniz. Rüyalar uyarıcı olabilir.

Başak & Yükselen Başak

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Eski hesaplaşmalar yaşanmış, ilgilendiğiniz ama harekete geçmediğiniz konular gündeminize gelmiş olabilir. Bazı yeteneklerinizi, yapabilirliklerinizi fark ettiyseniz bile kendinize inanmamış olabilirsiniz. Şimdi ise bunları deneyimlemek için güzel bir zaman dilimine giriyorsunuz. Sizi mutlu edeceğine inandığınız neler varsa, programınıza dahil edin.

Jüpiter retrosu ise size bakış açınızı biraz daha genişletmenizi söyleyecek. Bazen olaylar ve kişiler göründüğü gibi olmayabilir. Siz kesin gözü ile baksanız da aslında gerçekte olan bambaşka olabilir. İçinden çıkamadığınız, size keyif vermeyen durumlara ve kişilere bakış açınızı değiştirerek baktığınızda belki de problem bile olmadığını görebilirsiniz.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Beyin sisi yaşadığınız birkaç hafta geçirmiş olabilirsiniz. Neye karar verceğinizi bilmekten ziyade, daha önceki yaptıklarınızı değerlendirdiğiniz bir süreç sona eriyor. Bundan sonra nasıl ilerleyeceğiniz ile ilgili net planlar yapabilir, uygulamaya koyabilirsiniz.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. İş değişikliği, terfi ya da gelir artışı söz konusu olabilir. Satın almak istediğiniz bir şey varsa, alabilirsiniz. Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Hayatınızda yapmanız gereken değişimleri çok net bir şekilde görebileceğiniz bir zaman olacak.

Terazi & Yükselen Terazi

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizi gözden geçirmek zorunda kalmış olabilirsiniz. Kalabalıklar içerisindeyken en çok neyin sizi mutlu ettiğini fark etmiş olabilirsiniz. Diğer yandan da geleceğe dair sizi umutlandıran konuları sorgulamış olabilirsiniz. Hangi topluluklar içerisinde, nasıl bir sosyal çevreye ait olduğunuzun cevapları netleşmiş olabilir. Şimdi ise kendinize yeni hayaller ve bu farkındalıkla yeni planlar inşaa edebilirsiniz. Hayatınızı daha keyifli geçirmekle alakalı planlarınız olabilir.

Jüpiter retrosu ise finansal olarak ne durumda olduğunuzu size sorgulatabilir. Neye ne kadar çok para harcıyorsunuz? Keyfi harcamalar ve nedenlerini gözden geçirebilirsiniz. Canınızı sıkan konulardan kaçmak için harcama ve yeme içmeyi arttırmış olabilirsiniz. Bunun yerine sahip olduklarınızın farkına varmak önemli olacaktır.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Arkadan konuşmaların bol olduğu, fikirlerinizi net bir şekilde ifade edemediğiniz, çokça kararsız kaldığınız bir süreçten çıkacaksınız. Zihninizi disipline etmeye ihtiyaç duyacağınız bir süreç olacak. Günlük tutarak, meditasyon yaparak ya da sizin belirlediğiniz herhangi bir rutinle bunu yapabilirsiniz. Bu yaratıcılığınızı arttıracak ve kendinizi ifade edişinizde fayda sağlayacaktır.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Daha popüler ve daha sosyal olabileceğiniz bir dönem başlayacak. Motivasyonlarınızı ve yetilerinizi daha iyi görüp değerlendirebilirsiniz. Eğitimler ve seyahat fırsatları ayağınıza gelebilir. Yeni bir ilişkiye “merhaba” diyebilirsiniz.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Sizin için, ilişkilerin gidişatını ve tarafların beklentilerini netleştireceği bir dolunay söz konusu.

Akrep & Yükselen Akrep

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Geçtiğimiz dönemde statünüzü sorgulamış olabilirsiniz. Neye ne kadar efor harcadınız, nelerden fedakarlık yaptınız ve nerelere geldiniz? Olduğunuz konumdan, yerden, kişilerden memnun musunuz? Değilseniz aradığınız tam olarak nedir? Bunun netleştirmek için güzel bir zaman dilimi içerisindesiniz.

Jüpiter retrosu ise ikili ilişkilerde gösterdiğiniz abartılı tutumları size sorgulatıyor olacak. Kırmızı çizgileriniz neler, neleri abartmış olabilirsiniz, hangi konularda esneklik gösterebilirsiniz? Bu soruların cevaplarını bulmak için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Kime güveneceğinizi bilemediğiniz, hatta önünüzü göremediğiniz bir dönemdem çıkıyor olabilirsiniz. Bundan sonra netleşeceksiniz. Gelecek planlamaları yapmak adına yeni kişilerle tanışmak için güzel bir dönem sizi bekliyor.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Kendinizi bilerek geri planda tutmak isteyebilir, biraz dinlenmek, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Aslında bu bir hazırlanma süreci olacaktır. Şarj olup, yenilenip tekrar sahnelere çıkmak için değerlendirilebilir bir dönem. Fiziken, manen ve ruhen kendinizi beslemeniz gereken bir ay sizi bekliyor.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Çalışma alanınızda yapmanız gereken atılımların ne olacağını konusunda netleşeceğiniz bir dönem. Hayatınızda yapmanız gereken yeniliklerin gündeme gelmesi söz konusu.

Yay & Yükselen Yay

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. İnançlarınızı sorgulatan bir retro zamanı geçirmiş olabilirsiniz. Sevdiğinizi düşündüğünüz hobiler, sağlıklı olduğunu düşündüğünüz bakış açınız, sınırlarınızı koruduğunuz kırmızı çizgilerinizden tutun; aldığınız eğitim, okuduğunuz kitaplar, ilgilendiğiniz konular konusunda bazı dalgalanmalar söz konusu olmuş olabilir. Bu sizi, kendinize daha yaklaştıran bir süreçti belki de.

Jüpiter retrosu ise size en çok ne yaparken kendinizi zorladığınızı gösteriyor olacak. Hayatınızın ve rutininizin bir parçası olan, küçük gibi görünen ama sizi gerçekten yıpratan bazı alışkanlıklarınızı keşfetmek için çok güzel bir dönem. Bu, sizin fiziksel anlamda iyi oluş halinizi de olumsuz etkiliyor olabilir.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Geleceğinizi nasıl şekillendireceğinizi bilemediğiniz, kendinizi birkaç sene sonra nerede görmek isteyeceğinizi kestiremediğiniz, bulanık bir dönem geçirmiş olabilirsiniz ama retronun bitişi ile bu konulara net cevaplar verebilir hale geliyorsunuz. Değerlendirmekte fayda var.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Kendinizi  kalabalıklar içinde bulacağınız bir ay içerisine giriyorsunuz. Bol sosyal programlı bir dönem olacak. Aynı zamanda hedeflerinizi gerçekleştirirken sosyal çevrenizden bazı fırsatlar elde edebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı kulüplere ve topluluklara üye olabilir, söz sahibi hale gelebilirsiniz.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Yapılan yeniliklerin sonucunu alma zamanı. Yapılan projeler, ortaya çıkarılan her ne ise meyvelerini toplama zamanı.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Finansal anlamda zorlandığınız konuların psikolojinizi ne kadar etkilediğini keşfetmiş olabilirsiniz. İhtiyacınızın dışında yaptığınız harcamaların aslında sizi çok kısa süreli bir tatmine ulaştırdığını fark edebilirsiniz. Bu anlamda önce manevi ihtiyaçlarınıza yönelmiş olmanız mümkün. Bunun yanı sıra, önceden size keyif veren konuların değiştiğini fark edebilirsiniz. Hayatınızda ufak da olsa değişim yapmanın zamanı gelmiş olabilir.

Jüpiter retrosu ise bazı alanlarda çok fazla dağılmış olabileceğinizi ya da tam tersi, bir konuya abartılı bir şekilde takılmış olabileceğini göstermek istiyor. Hobileriniz, varsa çocuklarınızla ilgili konular veya aşk hayatınızda bu etkiyi hissetmeniz mümkün. Daha esnek olmaya çalışın.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Hayatın anlamını sorguladığınız birkaç hafta geçirmiş olabilirsiniz. Şimdi ise aradığınız soruların cevaplarını almaya başladığınız bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi ne konuda derinleştirmek istediğinize göre yeni eğitimler alabilir, okumalar yapabilirsiniz. Uzak mesafeli seyahatler söz konusu olabilir.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Terfi, sektör veya iş değişikliği yaşayabileceğiniz bir dönem. Aynı zamanda evlilik gibi konuları gündeme getiren bir zaman olabilir. Bu süreç değerlendirilebilir. Bu dönemde her eyleminiz görünür olacaktır.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Sizin için, ev ve aile ile ilgili konuların gündeme gelebileceği bir dolunay. Atılması gereken adımlar netleşebilir.

Kova & Yükselen Kova

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Son birkaç haftadır ilişkileriniz sınanmış olabilir. Partnerinizden ne bekliyorsunuz, sevgisini nasıl gösteriyor, siz nasıl  sevgi görmek istiyorsunuz gibi konuları sorgulamış olmanız mümkün. Berrak bir iletişim ile çözülecek bu konularda artık daha netsiniz. Dolayısıyla bundan sonra nasıl ilerleyeceğinize karar verebilirsiniz.

Jüpiter retrosu ise maddi imkanlarınızı, bu imkanları ne kadar genişletebileceğinizi, nasıl bir yerde yaşamak istediğinizi (hem mekan, hem şehir hatta ülke olarak) sorgulatabilir. Var olan gayrimenkullerinizle ilgilenebilirsiniz.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Kendinizi çok sağlıklı hissetmediğiniz bir dönemden çıkıyor olabilirsiniz. Psikolojik olarak kendinizi dinlemeye ve ihtiyaçlarınızı anlamaya ihtiyacınız var. Hayatınızda yapmanız gereken değişimleri daha iyi görüp buna göre planlar yapacağınız bir dönem olacak.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapacak. Kendinizi adeta filozof gibi hissedeceğiniz bir dönem. Aradığınız soruların cevaplarını rahatça bulabilirsiniz. Seyahate çıkabilir, yabancı kişilerle tanışabilirsiniz. Yabancı bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu dönem yeni kişiler, yeni kültürler tanıyıp kendinizi geliştirmek için değerlendirilebilir.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. Alınan kararların sonuçlarını görmeye başlayacağınız bir dolunay olabilir.

Balık & Yükselen Balık

Ayın ilk haftası Venüs düz hareketine başlarken bu sefer Jüpiter’in retrosu başlıyor olacak. Geçtiğimiz dönem hayatınızda ufak ama sizi mutlu eden rutinlerinizi gözden geçirmenizi sağladı. Evcil hayvanlar ile olan iletişiminiz ve en önemlisi sağlığınız ile ilgili konular, yapılması gerekenler, dikkat edilmesi gereken hususlar gündeminize gelmiş olabilir. Bundan sonraki süreçte, rutinlerinizi, hayat düzeninizi ufak renklerle daha mutlu, keyifli ve sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Jüpiter retrosu ise takıntılı düşüncelerinizi sorgulatacak gibi doğuruyor. Daha önce aldığınız kararlar, görüşmeler tekrar gündeminize gelebilir. Eğitim alanında bazı kararsızlıklar yaşatabilir. Burada önemli olan, fikirlerinizi değiştirmekten çekinmemek olacaktır.

Ayın tam ortasında Merkür düz harekete geçmek için durduğunda Başak burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. İlişkiler tam da beklediğiniz gibi gitmemiş olsa da görmeniz gereken bazı durumları görmeniz açısından güzel bir dönemden çıkıyorsunuz. İletişiminizin nasıl olması gerektiğini görerek buna göre pozisyon alabilirsiniz.

Ayın 23’ünde Güneş, Terazi burcuna geçiş yapıyor olacak. Hayatınızda radikal değişimler yapmak için uygun bir dönem. Dışarıdan borçlanma ya da eşten gelecek maddi destek ile bazı yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz.

Kapanışı Koç burcundaki dolunay ile yapıyor olacağız. İşiniz ve geliriniz ile ilgili konuların netleşmesi söz konusu olabilir.

Kaynaklar
astroloji, aylık burç yorumları, eylül burç yorumları