Haftalık Burç Yorumları (22-28 Şubat 2021)

Bu hafta Merkür retrosunun etkisinin geçmesi ile birlikte kendinizi daha rahat hissedebileceksiniz. Yine de kendinize birkaç gün tanımanızda fayda var. Retro sürecinde çokça düşündüğünüz, taşındığınız, ertelediğiniz veya yapmaktan çekindiğiniz konular için Mars-Plüton üçgeni ile adım atma cesareti gösterebilirsiniz. Bu enerjiyi iyi değerlendirmekte fayda var.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Sportif faaliyetlere biraz daha zaman ayırabilirsiniz. Perşembe günü Venüs’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte gerilen ilişkiler daha romantik bir enerjiye bürünebilir. Kova’nın mantıklı bakış açısı, yerini duyguların seline bırakacaktır. Cuma günü oluşacak Jüpiter’in Ay Düğümlerinin uyumlu açısı ile birlikte finansal anlamda toparlanmalar yaşayabilir, maddi destek görebilirsiniz. Cumartesi günü ise Başak Dolunay’ı gerçekleşecek, yani “hasat dolunayı”. Bilginizi eğer iyiye kullandıysanız, yeteneklerinizi kendiniz için sergilediyseniz ve dürüstlükten ödün vermediyseniz, iyiliğinizin ödülünü alacağınız bir dolunay geliyor.

Koç burcu

Sosyal çevrenizin ve gelecek planlarınızın dönüşmesi, kendinize verdiğiniz değeri de değiştirdi. Artık kendinizi daha sağlıklı ve hakkaniyetli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Kendinize haksızlık etmeyin. Bu dönem kendinizi manevi konulara daha yakın hissedebilirsiniz. Bu etki aynı zamanda bazı bağımlılıklarınızı da ortaya çıkartabilir. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için uygun bir hafta. Özel hayatınızda açık olmanızda fayda var. Şimdiye kadar kullanmadığınız bazı yeteneklerinizi açığa çıkartabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanın, ilham perileri sizinle!

Boğa burcu

Otorite figürleri ile gerilim yaşayabilir, bazı manipülasyonlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kariyer değişikliği kaçınılmaz olabilir. Yaratıcılığınızın oldukça zengin olduğu bir dönem. Flört hayatınız hareketlenebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz ya da tek başına hayattan keyif almayı deneyimleyebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

İkizler burcu

Bu dönem yurt dışı ya da eğitim ile ilgili planlarınızı gerçekleştirmek için adım atabilirsiniz. Bazı inançlarınızı dönüştürmek durumunda kalabilirsiniz. Aileniz ile daha çok vakit geçirebilir, beraber olmaktan ne kadar keyif alabildiğinizi deneyimleyebilirsiniz. Gayrimenkul konularında şans söz konusu.

Yengeç burcu

Finansal hayatınızı değiştirmek, düzene sokmak durumunda kalabilirsiniz. Her ne kadar harcamaya meyilli olsanız da şartlar sizi durdurmaya yönelik olabilir. Kendinizi çok daha iyi ifade edebileceğiniz, kısa da olsa seyahatler yapabileceğiniz bir dönem. Kardeşler ile daha çok vakit geçirebilirsiniz.

Aslan burcu

İkili ilişkilerde yaşanan krizler iş hayatınızı etkileyebilir. Daha istikrarlı bir dönem geçirmeye gayret edin. Maddi kazançta artış yaşanabilir. Parasal konularda fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Başak burcu

İş hayatında yaşanan pürüzler bazı konulardaki inançlarınızı değiştirmenize sebep olabilir. Dürüstlük ve adil olmak konuları ön plana çıkabilir. Bunun yanı sıra daha da popülerleşeceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Motivasyonlarınızı gerçekleştirmek için gereken güç ve cesareti kendinizde bulabileceksiniz.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Borsa gibi spekülatif platformlardan uzak durmakta fayda var. Para çıkışı yaşanabilir. Maddi sarsıntı yaşamamak için aşırı risk almaktan kaçının. İçinize yönelmek ve biraz da olsa inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Meditasyon gibi enerji çalışmaları iyi gelecektir.

Akrep burcu

Gayrimenkul konuları gündeme gelebilir ya da taşınma kaynaklı hayatınızda bazı değişiklikler yaşanabilir. Bu konulardan dolayı gerilim yaşanabilir, sakin olmakta fayda var. Gelecek planlarınızı gözden geçirmek için uygun bir dönem. Sosyal hayatınızda da daha fazla göz önünde olabilirsiniz.

Yay burcu

İletişimsel bazı problemler çalışma hayatınızda gerilimler yaşamanıza neden olabilir. Açık ve net olmanızda fayda var. Evlilik, terfi, ebeveynlik gibi sosyal statünüzü değiştirecek olaylar gündeminizde olabilir.

Oğlak burcu

Maddi alanda yaşayabileceğiniz bazı pürüzler spor, sanat veya hobi faaliyetlerinizi etkileyebilir. Yurt dışı ya da yurt dışı bağlantılı konularda, eğitim alanında kendinizi ön plana çıkarmanız olası.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Kova burcu

Kendinizde yapacağınız bazı değişimler aileniz tarafından destek görmeyebilir. Onların etkisinde kalabilirsiniz. Müşterek kazanımlardan, mirastan ya da dava sonucu konusundan yana şanslı bir dönem.

Balık burcu

Sebebi net olmayan bazı kuruntular, vesveseler yakın çevreniz ile gerilmenize neden olabilir. Bu şüphelerinizi onlarla paylaşmanız gerilimi azaltacaktır. Evlilik, ortaklık ve dava sonucu konularında şans var.

Kaynaklar
burçlar, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (22-28 Şubat 2021), hasat dolunayı