Haftalık Burç Yorumları (4 – 10 Temmuz)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 4-10 Temmuz haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü ne düşüneceğimizi, ne karar vereceğimizi bilemediğimiz bir gün olabilir. Aşırı verici olmak ve başkaları ne der diye düşünmek yerine yaptığınız her ne ise ondan keyif almaya çalışın. Çok kararsız kaldığınızda zamanlarda ise sizi mutlu eden işlere öncelik verin. Çok derin ve çok fazla düşünüp kafanızı iyice karıştırmayın. Salı günü, Mars Boğa burcuna, Merkür de Yengeç burcuna geçiyor. Duygusal düşünerek, duygusal tepkiler vererek öfke patlamalarına sürükleyecek bir gösterge olabilir. Fakat bu açıları olumlu anlamda kullandığımızda çok derin bakarak ve düşünerek oldukça yaratıcı işler ortaya koyabiliriz. Yeter ki duygularınızı ve düşüncelerinizi bastırıp biriktirmeyin. Objektif bakarak, doğru kişiye, doğru zamanda, doğru oranda tepkiler vermek çok önemli olacaktır.

Çarşamba günü yine kararsızlık baş gösterebilir ve bu durumu aşırı harcama yaparak gidermeye çalışabilirsiniz. Bunun yerine, kararsız kaldığınız konularda fikirsel destek alabilirsiniz. Harcamalara dikkat. Perşembe günü, sizi neyin mutlu edeceğini ve neye ihtiyacınız olduğunuz bilmeniz ve bunun farkında olmanız önemli olacaktır. Aksi halde, inisiyatifiniz dışındaki değişimler sizi korkutabilir ve hatalı kararlar alabilirsiniz. Sakin ve basiretli olmakta fayda var. Cuma günü acele etmeye, birden fazla işi aynı anda yapmaya meyilli olabilirsiniz. Yardım istemekten çekinmeyin. Unutmayın; her işi siz yapamazsınız.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, hayatınızda ani değişiklikler yapmaya meyilli olabilirsiniz. Değişimler iyidir ama yine de önce yapıp sonra düşünmek yerine önce bir derin nefes alıp gerçekten ne istediğinizi bir düşünün. Pazar günü, çok planlı olmasa da spontane şekilde bazı planlar ve seyahatler içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Keyfini çıkarın.

İlgini çekebilir: Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (29 Haziran 2022)

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte parasal konulara daha fazla odaklı olabilirsiniz. Geliriniz ile ilgili bazı aksiyonlar almak durumunda kalabilirsiniz. Kendinizi maddi anlamda güvende hissedebilmek için mücadelenizi veriyor olacaksınız. Bununla birlikte somutlaştıracağınız sanatsal projeler gündeminizde olabilir. Küçük şeylerden öfke patlamaları yaşayabilir ya da küçük mutlulukları hayatınıza çekebilirsiniz. Seçim sizin olacak. Gökyüzü duygularınızı bastırıp biriktirme eğilimine müsait; buna dikkat edin. Bunu yapmak yerinde tepkilerinizi dozunda yansıtmak önemli olacaktır. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Hayatınız, aileniz ve eviniz zihninizi kurcalayacak konular arasında. Yatırım kararı alabilir, ailenizle daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bu aralar geçmişe dönük bolca anılar canlanabilir. Yarım kalan defterleri bitirmek için ideal bir dönem. Duygularınız mantığınıza baskın gelebilir. Sağduyuyu elden bırakmamakta fayda var. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, Mars’ın burcunuza geçmesi ile birlikte hayatınıza hareketlenme, canlılık, heyecan gelecektir. Üzerinizdeki tembelliği bir kenara atarak adım atmak istediğiniz konuları başlatmak için çok uygun bir döneme giriyorsunuz. Yapmak istediğiniz ama ertelediğiniz neler varsa gündeminize alabilirsiniz. Bununla birlikte öfke ve sinir hali de gelebilir. Bu enerjiyi yaratıcılığınızı somutlaştırmak için kullandığınızda oldukça verimli ve güzel işler ortaya koyabilirsiniz. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Kardeşlerle daha çok görüşmeler, konuşmalar içerisinde olabilirsiniz. Kısa kısa seyahatler yapmanız mümkün. Çok uzaklara olmasa da hayatınıza mobilite hakim olacaktır. Ayrıca yakın çevrenize onarın duygularına hitap edecek konuşmalar ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz. 

İkizler burcu

Sevgili İkizler, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte, zihninizin sesi biraz daha artabilir. Bireysel girişimlerde bulunabilirsiniz. Yalnızken, kalabalıklar içerisinde olduğunuzdan daha verimli olacaksınız. Zihninize üşüşen endişeleri çok fazla dinlememeye çalışın. Sosyal çevrenizden bazı kişilerin arkadan iş çevirmesine şahit olabilirsiniz. Siz işlerinizi açık ve net yapmaya gayret edin. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. İş görüşmeleri, geliriniz ile ilgili konuşmalar, istek belirtmeler ve talepler için uygun bir dönem. Burada sadece duygusal tepkiler vermemeye dikkat edin. Bununla birlikte, konuşma yeteneğinizi sergileyebileceğiniz fırsatlar ile karşılaşmanız olası. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte arkadaş çevreniz ile hararetli konuşmalar, tartışmalar söz konusu olabilir. Birbirinizle ilgili fikir ve duygularınızı bastırmadan, dozunda aktarmaya çalışmanızda fayda var. Bununla birlikte, gelecek planlarınıza ve hayallerinize ulaşmak için adım atmak için belli girişimlerde bulunmak için uygun bir dönem. Tazminat gibi beklediğiniz bir para varsa bunun için biraz mücadele etmeniz gerekebilir. Merkür ise bu hafta sizin burcunuza geçiyor. Kendinizi çok daha rahat anlatabileceğiniz, hayatınız ile ilgili kararlar alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ne zamandır taşıdığınız ama tam emin olamadığınız bazı kararları alabilir, netleşebilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşler ilgili konular gündeminize gelebilir. Geçmişi bol bol anabilirsiniz. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte geleceğinizi şekillendirecek eylemlerin tam zamanı. Bunu yaparken bazı otorite figürleri ile mücadele edebilir, ekstra efor sarf etmek zorunda kalabilirsiniz. Sakinliğinizi koruduğunuz müddetçe bir problem yaşamayacaksınız. Bazı konfor alanlarınızdan çıkma zamanı gelmiş. Kariyerinizi ya da statünüzü etkileyecek değişimler kapıda görünüyor. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Değişimler ile birlikte bazı endişe ve vesveseler de zihninizi kurcalamak için işin başında olacak. Yapılması gerekeni yapabilmek adına fikirsel olarak güvendiğiniz kişilerden destek alabilirsiniz. Kararlarınızı ve fikirlerinizi saklamaya meyilli olacağınız bir dönem. Kime neyi, ne kadar söyleyeceğinize iyi karar verin. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte yüksek eğitim, uzun seyahatler konularında bazı zorlanmalar, mücadeleler söz konusu olabilir. Özellikle seyahatlerde kazalara, sakarlıklara dikkat etmekte fayda var. Devlet dairlerini ilgilendiren başvurularda her şeyin tam olduğundan emin olun.  Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Daha fazla sosyalleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Arkadaşlardan fikirsel destek görebilirsiniz. Dernek, kulüp gibi topluluklara katılmak isteyebilir, hatta buralarda konuşmalar hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte, gelecek planlarınız ile ilgili düzenlemeler yapmanız için oldukça uygun bir döneme girdiniz.  

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte finansal hayatınızla ilgili daha özenli olmalısınız. Biriktirdiğiniz parayı harcamaya meyilli olabilir, harcamalarınızı arttırabilirsiniz. Bütçenizi sarsmamaya dikkat edin. Bununla birlikte, varsa eşinizin/partnerinizin geliri ile ilgili bazı pürüzler söz konusu olabilir. Alınacak bir para ile ilgili ekstra mücadele edilmek durumunda kalınabilir. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Geleceğiniz ile ilgili kararlar almak için uygun bir dönemdesiniz. Hayatınızı ne yöne doğru şekillendireceğinizi planlamak için daha fazla beklemeyin. Patronlar ya da otorite figürleri ile bu konuda görüşmeler yapabilirsiniz. Olaylara aşırı duygusal yaklaşmamaya dikkat edin. Objektif olmanızda fayda var.  

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte ilişkiler gündeminize düşebilir. Partneriniz ile birbiriniz anlayabilmek adına açık, net ve direkt olmanız çok önemli olacaktır. Aksi halde bu öfke patlamaları ilişkiyi zora sokacaktır. Bununla birlikte ortaklı işler için harekete geçebilirsiniz. Gündemde dava süreçleri varsa başlatılabilir. Bu hafta konu her ne olursa olsun doğru kişiye güvenmeniz önemli olacaktır. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz. Tatil planlarınızı netleştirebilirsiniz. Özellikle deniz aşırı seyahatler söz konusu olabilir. Bununla birlikte uluslararası platformlarda görüşmeler, toplantılar, konuşmalar, sunumlar yapmak için sizin adınıza çok uygun bir dönem. Kendinizi daha büyük kalabalıklara anlatma fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Yay burcu

Sevgili Yaylar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte, hayatınıza çeki düzen vermek için oldukça uygun bir zaman dilimine girdiniz. Sağlığınıza, bedeninize özen göstermenin vakti gelmiş. Beslenmenizden sporunuza, holistik olarak hayatınızı ele alın. Size iyi gelmeyen, kötü alışkanlıklarınızı değiştirecek gücü kendinizde bulabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bununla birlikte, çalışma hayatınızda tansiyon biraz yükselebilecekken siz yine de son derece yaratıcı işler ortaya koyabilecek potansiyeldesiniz. İş değişikliği söz konusu olabilir. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Gelir-gider tablonuzu da ele almanın zamanı gelmiş. Giderleriniz ile gelirlerinizin dengeli olduğundan emin olun. Hayatınız ile ilgili radikal kararlar alabileceğiniz bir dönemin içine giriyorsunuz. Özellikle fikirsel olarak bir dönüşüm süreci başlıyor. 

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte aşk hayatınız hareketleniyor! Şimdiye kadar çok sıkıcı ve monoton olan ilişkilerinizde ve cinsel hayatınızda canlanma söz konusu olacaktır. Bu arada varsa çocuklarınız ile aranızda bazı sürtüşmeler yaşanabilir. Sakin kalmaya çalışıp birden patlayabilirsiniz. Diğer yandan çok yaratıcı ve verimli bir dönemdesiniz. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Yine ilişkiler gündeminizde. Yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Geçmişte yaşananlar ele alınarak geleceğe dair planlar yapılabilir, bazı kararlar alabilirsiniz. Konuşmalar duygu yoğunluklu olacağa benziyor. Yine de objektif olmaya çalışmakta fayda var.

Kova burcu

Sevgili Kovalar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte, ev, aile konuları gündeminize geliyor. Ev ile ilgili tadilat gibi fiziksel güç gerektirecek konular gündeminize gelebilir. İnşaat süreçleri başlayabilir. Bununla birlikte, aile bireyleri ile aranızda güven bağı kurmaya bağlı konular da gündeminize düşecektir. Baba lie sürtüşmeler söz konusu olabilir. Sakin ve net olmakta fayda var. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Sağlıklı yaşama dair kararlar alabilir, bazı rutinlerinizi değiştirebilirsiniz. Çalışma hayatınız ile ilgili de yeni kararlar alma potansiyeliniz var ama konfor alanınızdan çıkmak zor gelebilir. Çalışma arkadaşlarınızdan destek göreceğiniz bir dönemdesiniz.

Balık burcu

Sevgili Balıklar, Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte, yakın çevre ve kardeşler arasında bazı sürtüşmeler, gerilimler yaşanabilir. Taşınma ve yer değişikliği sizin için söz konusu olabilir. Bununla birlikte, kısa seyahatler gündeminize düşecektir. Diğer bir yandan, aldığınız kararları somutlaştırmak için harekete geçebilirsiniz. Bunun için gayet uygun bir dönem. Merkür ise bu hafta Yengeç burcuna geçiyor. Yeni bir aşk söz konusu olabilir. Flörtünüz ile ilişkinizi gözden geçirebilir, bazı kararlar alabilirsiniz. Varsa çocuklarınız ile bol sohbetli, görüşmeli bir sürece giriyorsunuz. 

4 Temmuz haftalık burç yorumları
Kaynaklar