Haftalık Burç Yorumları (15-22 Şubat 2021)

Haftaya Merkür-Jüpiter kavuşumu ile başlıyoruz. Abartılı düşüncelerimizi, gerçeklikten uzak kararlarımızı, aşırıya kaçan fikirlerimizi, belki de at gözlüğüyle baktığımız konuları tekrar gözden geçirebilmemiz için gökyüzü bize fırsat sunuyor.

Çarşamba günü ise bu yılın ön plana çıkan ve üç kere tekrarlanacak olan Satürn-Uranüs karesi gerçekleşiyor. Eski ile yeni arasında bir mücadele söz konusu olabilir. Burada amaç, artık size ve iyiliğinize hizmet etmeyen koşullardan, durumlardan, fikirlerden, işlerden, kişilerden veya eşyalardan kurtulup yeniye, daha iyisine ve yararlısına kucak açmak.

İlgini çekebilir: Hangi Burç Neden Aşık Olmaktan Korkar?

Konfor alanında kalmak isteyenler direnecek ama bundan sonra iki kere daha tetiklenecek olan bu açı, bu kişileri rahat bırakmayacaktır. Perşembe günü Güneş, Balık burcuna geçiyor. Daha akışta olacağımız bir ay bizi bekliyor. Sezgiler ve duygular yoğunlaşacak. Diğer taraftan bağımlılıklara dikkat etmekte ve onları şifalandırmaya çalışmakta fayda var. Cumartesi günü Venüs-Mars karesi kesinleşiyor. Kimisi için ateş ile barut bir araya gelerek kıvılcım yaratacak, kimisi için ise çıkan ateş yakıcı olacak. Bu enerjiyi olumlu kullanmanın en iyi yolu, size keyif veren hobilerinize yönelmek ve enerjinizi bu alanda sarf etmek olacaktır.

Koç burcu

Bu hafta mevcut sorunlarınız için oldukça pratik çözümler bulabilirsiniz. Hayallerinizi canlandırın ve yeni niyetler edinin. İçinde bulunduğunuz grubun çıkarlarına göre hareket etmenizde fayda var. Yaratıcılığınızın oldukça arttığı bir dönem. İlham perileri yanınızda olacak. Maddi imkanları artırmak için gerekli motivasyona sahip olacaksınız.

Boğa burcu

Kariyeriniz ile ilgili oldukça güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Anlaşmalar, yeni kararlar kapıda. Eğer terfi bekliyorsanız bunun için de oldukça uygun bir dönem. Arkadaşlarınız arasında popülerliğiniz artacak. Bu dönemde sosyal yardımlar yapabilir, dernek ve kulüplere üye olabilirsiniz. Yeni bir ilişki ya da yeni heyecanlar yaşanabilir.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

İkizler burcu

Bu dönem hayatınızı daha anlamlı hale getirecek yeni fikirler içinizde belirebilir. Yeni bir eğitime başlayabilir veya geleceğiniz ile ilgili yeni sayfalar açabilirsiniz. Evlilik, hamilelik veya terfi gibi durumlar için uygun bir hafta.

Yengeç burcu

Finansal hayatınızı düzene sokmak için önemli ve verimli kararlar alabilir, dışarıdan maddi destek görebilirsiniz. Yurt dışı ya da yurt dışı bağlantılı konular gündeminizde olacak. Daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Aslan burcu

Partneriniz ya da ortağınızla fikirsel alışverişlerde bulunabilir, bu sinerjiden güzel kararlar elde edebilirsiniz. Sağlık problemleriniz varsa iyileşme yaşanabilir. Yine de sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Dışarıdan beklediğiniz bir para varsa bu dönem elinize geçebilir. Evliliğe dair adımlar atmak için güzel bir hafta.

Başak burcu

Çalışma hayatınız ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilir, yeni anlaşmalara imza atabilirsiniz. Günlük rutinlerinize keyif verici detaylar eklemek için uygun bir hafta olabilir. İlişkinizi bir üst seviyeye taşımak ya da yeni bir ilişki içerisine girmek söz konusu olabilir.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Partneriniz ile fikirsel alışverişler yapabilir, iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Çalışma hayatınızın daha fazla ön planda olabileceği bir hafta. Evcil bir hayvanı dost edinmek isteyebilirsiniz. Cinsel hayatınız renklenebilir.

Akrep burcu

Ailenizle, özellikle de babanızla fikirsel alışverişlerde bulunabilir, iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Flört hayatınızda hareketlenmeler olabilir. Bunun dışında meditasyon, çemberler, yoga gibi aktiviteleri yapmıyorsanız bunlara şans vermek için güzel bir dönem.

Yay burcu

Kardeşleriniz ile olan iletişiminiz yoğunlaşabilir. Kendinizi yakın çevreniz ile daha sosyal bir halde bulabilirsiniz. Evlilik için ideal bir dönem. Kendi aileniz ya da kendinizi konumlandırdığınız aileniz arasında ilgi odağı olabilirsiniz. Çalışma hayatınıza ufak sanatsal dokunuşlar yapmak için güzel bir hafta.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Oğlak burcu

Var olan maddi kazancın artması ya da yeni gelir kapıları söz konusu olabilir. Kendinize olan güveninizin artacağı bir dönem. Bu dönemde sağlıklı iletişim kurmak sizin için ekstra önemli olacaktır. Bu hafta yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Kova burcu

Kendinizi çok daha iyi bir şekilde ifade edebileceğiniz, gelişiminize odaklanabileceğiniz bir hafta. Hayatınız ile ilgili bazı kararlar alma eğiliminde olabilirsiniz. Maddi kazançta artış yaşanabilir. Kendinizi aileniz ile zıtlıklardan doğan bir güdüleme etkinliği içinde bulabilirsiniz.

Balık burcu

Bu dönem ilham perileri yanınızda olacak. Yaratıcılığınızı insan ilişkilerinde kullanabilir veya bir şeyler yazmayı deneyerek değerlendirebilirsiniz. Popülerliğinizin oldukça artacağı şanslı bir hafta sizi bekliyor. Sağlıklı iletişim kurmak özellikle bu hafta  daha fazla önem kazanacak.

Kaynaklar
haftalık burç, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (15-22 Şubat 2021)