Haftalık Burç Yorumları (23 – 29 Ocak 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 23 – 29 Ocak haftalık burç yorumları!

22 Ocak Pazar akşamı kaos gezegeni Uranüs gerilemesini sonlandırdı. Böylelikle şimdilik mevcut tüm retroları bitirdik diyebiliriz! Tüm gökyüzü ileri harekete geçmişken artık siz de ilerleyebilirsiniz. Her şey aniden, mucizevi bir şekilde kolaylaşacak değil, sadece son zamanlarda işler son derece zordu ve şimdi nihayet yeniden akışa girecek.

Güneş ilk tam haftasında Kova burcunda ilerleyerek dünyaya canlı ve heyecan verici bir enerji getiriyor. Perşembe gecesi, aşk gezegeni Venüs önümüzdeki bir ay boyunca kalacağı Balık burcuna geçiyor ve 20 Şubat’a kadar orada kalarak ilişkilerimizin daha iyileştirici ve sevgi dolu olması için bize ilham veriyor. Bu en tatlı transitlerden biri, bu yüzden tadını çıkarmaya çalışın. İnsanlar daha açık kalpli, birbirlerinin içindeki iyiliği görmeye daha istekli olacak. Eğer şefkat, merhamet bekliyorsanız ya da affedilmek istiyorsanız, hayatınızdaki insanlar bu dönemde bunu size verebilir.

Ardından Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçlemesi, bize hem kişisel olarak hem de ilişkilerimizde daha fazla enerji, tutku ve canlılık getirecek!

23 – 29 Ocak haftasında burcunuzu neler bekliyor, birlikte bakalım.

Haftalık Burç Yorumları (23 – 29 Ocak 2023)

Koç Burcu

Etrafınıza baktığınızda, sanki herkes kendi hayatını idare etme konusunda sizden çok daha iyi bir iş çıkarıyormuş gibi görünüyor. Diğer insanların işlerini nasıl iyi yapacaklarını, sosyal hayatlarını nasıl geliştireceklerini, nasıl flört edeceklerini, nasıl egzersiz yapacaklarını, nasıl dinleneceklerini, kısacası hayatı çözdükleri izlenimine kapılabilirsiniz. Ama gerçek şu ki, kimse her şeyin üstesinden geliyormuş gibi hissetmiyor. Sadece kendimizden çok fazla şey bekliyoruz. Bu hafta, küçük anlara izin verin. Gerçekten önemsediğiniz şeylere odaklanın ve en azından şimdilik bunun yeterli olduğuna güvenin. Venüs Perşembe günü Balık burcuna geçerek hak ettiğiniz sevgiyi almanızı engelleyen sınırlayıcı inançlardan, kalıplardan ve insanlardan kurtulmanız için size ilham veriyor. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni, arkadaşlarınızla bir araya gelmenizi ve anlayış ve empati sağlamak için soruların gücünü kullanmanızı istiyor.

Boğa Burcu

Arkadaş mı, sevgili mi, yoksa ikisi birden mi? Perşembe günü, romantik Venüs Balık burcunun yönettiği arkadaşlık alanınıza geçerek romantizm ve arkadaşlık arasındaki çizgileri bulanıklaştırıyor. Bu açı sayesinde, ilgilendiğiniz biri varsa, ilişkinin her iki halinin en iyilerini birbirinize sunabilir ve neler olacağını görebilirsiniz! Bu hafta koca dünyaya karşı yalnızmışsınız gibi hissedebilirsiniz ama aslında öyle değil. Gerçek şu ki, işler zorlaştığında sizin yanınızda yer alacak çok sayıda seveniniz ve arkadaşınız var. İhtiyaç duyduğunuz anda -ki bu çok yakında olabilir- size destek ve teselli kaynağı olmalarına izin verin. En içten duygularınızı onlara açın ve zamanın ötesine geçen bir bağ oluşturun. Sadece bütünleşmek ve bütün hissetmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda yanınızda sizinle birlikte savaşmaya hazır bir sürü insan olacak. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçlemesi size proaktif bir şekilde üretken hissetmeniz için gereken ayakları yere basma gücünü veriyor.

İkizler Burcu

Eğer bilinçsizce kendinizi potansiyelinize göre yaşamaktan alıkoyuyorsanız, işler çok büyük bir şekilde değişmek üzere. Değişim yaratıcısı Uranüs’ün bilinçaltı evinizdeki gerileme yolculuğunu tamamlaması ve ileriye doğru hareket etmeye başlamasıyla haftaya süper güçlü bir motivasyonla başlıyorsunuz. Kova burcunda gerçekleşen Yeni Ay sırasında herhangi bir niyet tohumu ektiniz mi? Ekmediyseniz hala geç değil çünkü inanç sistemlerinizi, kişisel felsefenizi ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzu çevreleyen temalar şu anda çok önemli. Venüs Perşembe günü Balık burcunun yönettiği kariyer alanınıza geçerek, profesyonel ilişkilerinizin kalitesinin ve yetkinliğinizin başarınızın niteliğini belirlediğini hatırlatıyor. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni ise hızlıca uygulanması gereken heyecan verici yeni fikir ve stratejilere olan merakınızı takip etmenizi istiyor!

Yengeç Burcu

Liderliği ele alın ve ruhunuzla yeniden bağlantı kurun. Değişimci Uranüs, toplum işleri ve bireysel özgürlük evinizde geriledikten sonra, ileri doğru hareket etmeye başladı. Bu size potansiyel olarak bir ilham ve ivme dalgası getirecek. Sosyal hayatınızdaki yeni başlangıçlar size daha iyi hissettiriyor olacak. Venüs Perşembe günü Balık burcunun yönettiği seyahat alanınıza geçiyor ve sizi biraz “uzakta” olan partnerlere çekiyor. İster sizin tipinizden farklı oldukları için (ki bu iyi bir şey olabilir), ister gerçekten uzakta yaşadıkları için olsun; bu mesafenin size bazı şeyler öğretmesine izin verin. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni üzerinizde duygusal bir etki bırakacak; bu yüzden kendinize ve başkalarına karşı zarif ve şefkatli olun.

Aslan Burcu

Parlamak ve eşsiz yeteneklerinizi kucaklamak için yaratıldınız. Değişimin öncüsü Uranüs’ün otorite, kariyer ve itibardan oluşan 10. evinize direkt geçişi, hayatınıza büyük bir yankı getiriyor olacak. Venüs Perşembe günü Balık burcunun yönettiği samimiyet ve yakınlık alanınıza geçerek, kendinizle ilgili önemli gerçekleri paylaşmanıza; bu paylaşımdan şifalanmanıza, zevk almanıza ve bağlantı kurmanıza olanak tanıyan deneyimler, arzular ve ilişkiler sunuyor. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars açısı, romantik ilişkilerinize biraz ciddiyetle yaklaşmanızı, arkadaşlık ilişkilerinizde ise daha derine inmenizi istiyor. Derinleşmekten korkmayın.

Başak Burcu

Açık fikirli olmaya ne kadar istekli olursanız, başarılı olma olasılığınız o kadar artacak. Bilgelik, deneyim ve kendini keşfetme evinizde gerileyen Uranüs nihayet ileri harekete geçti. Bu hareket size, “Etrafınızdakilerle dünya hakkında aynı görüşlere sahip değilseniz, umudunuzu kaybetmeyin” diyor. Aksine, tüm bunlar büyümenizin bir parçası. Venüs ayrıca Kova burcundaki Satürn’le güçlerini birleştirerek altıncı evinizdeki günlük işlere ve sıradan rutinlere hız ve pratiklik getirecek. Venüs Perşembe günü Balık burcunun yönettiği romantizm alanınıza geçiyor. Size kimyanın ve uyumluluğun zıtlıklarda da var olabileceğini hatırlatıyor. Bu dönemde zıtlıklara çekilebilirsiniz, karşıtlıklar duygusal kıvılcımlar yaratabilir. Ziyanı yok, bu zıtlıklar güçlü yönlerinizi pekiştirmenize yardımcı olabilir ve büyümeniz için size ilham verebilir. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni, bir çözüm keşfetmek için ayrıntıları fark etmenizi istiyor.

Terazi Burcu

Haritanızın para alanında gerileyen asi Uranüs, ileri hareketine başlıyor! İster bir ilişkiniz, ister ödeme sürecinde olduğunuz bir borcunuz olsun, Uranüs’ün ileri hareketi, sadece her türlü ilhamı getirmekle kalmayacak, aynı zamanda sizi durgunlaştıran bağlardan da kurtaracak. Göksel yöneticiniz Venüs, aynı gün görev gezegeni Satürn ile güçlerini birleştirecek ve bu da hayatınıza pratiklik getirecek. Venüs Perşembe günü Balık burcunun yönettiği detaylara dikkat alanınıza geçerek, ilişkilerdeki başarının büyük bir kısmının küçük şeyleri sık sık yapmaktan ve sizin için küçük şeyler yapanları fark etmekten geçtiğini hatırlatıyor olacak. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars açısı, kendinize olan güveninizi artıracak.

Akrep Burcu

Sürprizlerden pek hoşlanmıyor olabilirsiniz, ancak bu dönem sürprizlerden kaçmak zor olacak. Asi Uranüs’ün anlaşmalar, uzlaşmalar ve önemli kişilerden oluşan yedinci evinize yerleşmesiyle heyecan verici bir dönem başlıyor. Bu dönemde değerleriniz ve uzun vadeli arzularınız konusunda dürüst olmaya dikkat edin. Gerçek her zaman hoş değildir ama gereklidir. Ayrıca bu dönemde kendinizi oldukça üretken hissetmeniz mümkün. Kış temizliğine girişmek için iyi bir zaman dilimindesiniz. Haftanın en iyi haberi ise Venüs Balık burcuna geçerek romantizm evinize büyülü bir uyum getiriyor. Aşk sizin en büyük ilham periniz. Ayrıca bu açı, sizi aynalayacak insanları ve deneyimleri kendine çekiyor. Kendinizi biraz boşlukta hissedebilirsiniz ancak anlaşıldığınız, değer gördüğünüz ve olduğunuz halinizle el üstünde tutulduğunuz için minnettar olacaksınız. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçlemesi size duygusal zekanızı güçlendirecek net bir iletişim getiriyor olacak.

Yay Burcu

Uranüs, günlük rutinleriniz ve sağlık alışkanlıklarınızdan sorumlu altıncı evinizde ilerlemeye başladı. Alışkanlıklarınız, eylemleriniz ve sağlık ritüellerinizle ilgili size hizmet etmeyen her şeyden kurtulmak için iyi bir zamandasınız. Uranüs sizi özgürleştirmek için burada. Yalnızca, neyin değişmesi gerektiği konusunda kendinize karşı dürüst olmanız gerekiyor. Venüs, Balık burcunun yönettiği aidiyet evinize geçerek, duygusal olarak güvende, bağlı ve evinizde hissetmenize yardımcı olan insanları ve deneyimleri mıknatıs gibi size çekiyor olacak! Temelinde duygusal güvenlik olan ilişkileriniz gelişecek. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçlemesi başkalarının da bakış açısını anlamanızı sağlayacak ve bu da kalbinizin açılmasına, empati yeteneğinizin gelişmesine ve iyi ilişkiler geliştirmenize neden olacak.

Oğlak Burcu

Uranüs Boğa burcunda yaratıcılık, tutku ve kendini ifade etme eviniz olan beşinci evinize doğru ilerleyeceği için oldukça coşkulu bir haftaya giriyorsunuz. Bu arada, Ağustos 2022’de düşünceleriniz, sevgi diliniz ve içinizdeki çocukla ilgili neler olup bittiğini düşünün. Ne keşfetmiştiniz? İşin ironik yanı, Venüs (Uranüs’ü besleyen gezegen) aynı gün görev yöneticiniz Satürn’le yan yana oturuyor olacak. Bununla birlikte, bu gezegenlerin her ikisi de istikrar arayan ikinci eviniz olan konfor, para, değerler ve öz saygı evinize iniyor olacak. Tüm bunlar ne demek? Hobilerinizden tutkularınıza, projelerinizden para kazanma yeteneklerinize kadar her şey üzerinde yeniden düşünmeye teşvik ediliyorsunuz. Eşsiz yeteneklerinizden para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Şimdi düşünebilirsiniz. Venüs, Balık burcunun yönettiği iletişim alanınıza geçerek, sizinle yaratıcı ve empatik yollarla anlaşabilen kişilere çekilmenizi sağlayacak. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni, yaptıklarınızla hissettikleriniz arasında uyum yakalamaya odaklanmanızı istiyor.

Kova Burcu

Sizin döneminiz tam anlamıyla başladı! Ne de olsa, yöneticiniz Uranüs, burcunuzdaki yeni aydan sadece bir gün sonra ileri hareketine geçti. Bu, şanslı olmanın tanımıdır. Bu yüzden değişim dalgalarına hazır olun. Bu arada, halının altına süpürmüş olabileceğiniz bir dizi soru ve endişe gündeme gelebilir. Eğer söz konusu olan profesyonel hayatınızsa, maaşınızın sonuçlarından işinizin markalaşmasına kadar her şey üzerinde düşünmeye teşvik ediliyorsunuz. Bazılarınızın ise sevgilide ya da potansiyel bir flörtte gerçekten ne aradığına karar vermesi gerekebilir. Venüs, Balık burcunun yönettiği güvenlik alanınıza geçerek size ilham veren değerlerinizin yeniden çerçevelenmesini sağlıyor. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni bir düşüncenizi, duygunuzu, umudunuzu, arzunuzu veya korkunuzu duymaya ihtiyacı olan biriyle paylaşmanızı istiyor.

Balık Burcu

Yeni bakış açıları yeni enerjiler getirir, bu yüzden bu hafta açık fikirli olduğunuzdan emin olun Balıklar. Bu özellikle de Uranüs’ün iletişim, düşünce ve yakın çevrenizle ilgili üçüncü evinize yerleşmesiyle doğru orantılı. Benzer umutları ve hayalleri paylaşan, benzer düşünen bireylerle bağlantılar kurma fırsatınız olacak. Bu fırsatları iyi değerlendirin. İster yüz yüze ister sosyal medya aracılığıyla olsun, size ilham veren, canlandıran ve hız kazandıran bir ivme dalgası olacak. Venüs Perşembe günü burcunuza geçerek size doğru zamanda, doğru yerde, ani bir şekilde romantik bir bağ kurmanıza yardımcı olacak anlar yaşatıyor. Bu açı, evrenin ilişkiyle ilgili isteklerinizi duyduğuna dair inancınızı, umudunuzu ve iyimserliğinizi yeşertiyor. Pazar günü gerçekleşecek olan Güneş-Mars üçgeni, hissettiklerinizi normalleştirmenizi ve size aşırı stres veren duygulara eleştirel farkındalık ve şüphecilik getirmenizi istiyor.

astroloji, burç yorumları, haftalık burç yorumları
Kaynaklar