Haftalık Burç Yorumları (22 – 28 Mayıs 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 22 – 28 Mayıs haftalık burç yorumları!


Çalkantılı bir tutulmalar dönemi ve iyileştirici bir Boğa Yeni Ay’ından sonra, gökyüzündeki enerji nihayet biraz hafifliyor. Bu hafta astrolojik açıdan nispeten sakin geçecek, ancak Mars önümüzdeki altı hafta boyunca Aslan burcunda olacağı için birçoğumuz hayatımızın daha cesur ve atak bir evresine girdiğimizi hissedeceğiz. Hayatımızın ana karakter enerjisine adım atmanın tam zamanı! Ayrıca bu enerji libidomuzu ve özgüvenimizi artırarak bizi aşk hayatımızı ve sosyal yaşamımızı canlandırmaya itecek.

Hafta ortasında -özellikle 25 Mayıs’ta- Venüs asi Uranüs’ü yumuşatarak sosyalleşme, spontanlık ve kutlama enerjisi için bize fırsatlar sunacak. Bu haftayı romantik ilişkilerinize biraz macera katmak için kullanabilirsiniz.

Burcunuzun ve yükseleninizin bu hafta gökyüzünden nasıl etkileneceğini keşfetmek için okumaya devam edin.

Haftalık Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Jüpiter artık burcunuzda olmadığına göre şimdi nasıl hissediyorsunuz? Burcunuzda bir yıl geçiren bolluk gezegeninden ne gibi dersler çıkardınız? Ne kadar büyüdünüz? Önümüzdeki 12 yıl boyunca Jüpiter’in şansının etkisini hissetmeye devam edeceksiniz, bu nedenle hedeflerinizi netleştirmenize yardımcı olacak niyetler belirleyin.

Yönetici gezegeniniz Mars önümüzdeki altı hafta boyunca Aslan’da olacak. Kader, macera ve gerçek aşk alanınız Aslan burcundaki Mars tarafından aydınlatılıyor, bu da bu haftayı randevulara evet demek veya kendinizi bir randevuya çıkarmak için ideal bir hafta haline getiriyor.

Ay ise bu hafta sonu Başak burcuna geçtiğinde, daha içe dönük ve kişisel bakıma odaklanmış olacaksınız, bu nedenle hafta sonu programınızı hafif tutabilirsiniz.

Boğa & Yükselen Boğa

Geçen hafta burcunuzda gerçekleşen yeni ay size önümüzdeki bir yılın neler getireceğinin bir ön izlemesini sundu. Bu hafta, bu ay enerjisi sayesinde kendinizi daha özgüvenli hissetmeye başlayacaksınız! Ancak şu an Mars Aslan burcunda olduğu için burcunuzdaki Jüpiter’le kare açı oluşturuyor; yani astrolojik sürtüşme yaratıyor. Bu durum, kendinizi şu sıralar daha huzursuz ve sabırsız hissetmenize neden olabilir. Sakin olun ve bunun geçici bir dönem olduğunu kendinize hatırlatın. Pazartesi’den Çarşamba gününe kadar Yengeç burcundaki Ay’ın etkisi altında olacaksınız; kendinizi içsel anlamda beslemenin yollarını bulmanızı tavsiye ederiz.

Çarşamba’dan Cuma’ya kadar Aslan burcundaki Ay, kökler ve geçmiş alanınızı harekete geçirerek aile dramalarının veya yanlış anlaşılmaların aniden ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu dönemde söylediğiniz sözlere çok dikkat edin, aksi takdirde köprüleri yakabilirsiniz.

Bu hafta sonu Başak burcundaki Ay sizin için onarıcı ve iyileştirici olacak. Yaşam tarzınızı sadeleştirme ve çok çalışmak yerine daha akıllıca çalışma havasında olacaksınız. Bahar temizliği için ideal bir hafta sonu!

İkizler & Yükselen İkizler

Hafta başlarken Yengeç burcundaki Ay para ve özgüven alanınızı aydınlatacak. Pazartesi’den Çarşamba’ya kadarki süreci, önümüzdeki altı ay için kendinize bir finansal plan oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bu açı, Boğa burcundaki Jüpiter’le iyi bir uyum yakalarken, yakın zamanda gerçekleşen Boğa burcundaki yeni ay maneviyat alanınızı vurguluyor. Yani bu dönemde maddi refahınızın büyük bir kısmı manevi ihtiyaçlarınızı ne kadar iyi karşıladığınıza bağlı olacak. Meditasyon yapmak veya günlük tutmak, bu hafta akıllıca finansal seçimler yapmak için gereken bilgeliği size sağlayabilir.

Hafta ortasında, Aslan burcundaki Ay iletişim alanınızı harekete geçiriyor. Ayrıca Merkür retrosunun gölge döneminde de son buldu. Dolayısıyla görülmek, duyulmak ve kutlanmak isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Sahneye çıkmak, göz önünde olmak için ideal bir zamandasınız. Bu hafta yaratıcı yönünüzün ortaya çıkmasına ne kadar izin verirseniz, kendinizi o kadar mutlu hissedeceksiniz.

Hafta sonu ise Başak burcundaki Ay’ı, güvensizlikleriniz konusunda kendinize karşı dürüst olmak için kullanabilirsiniz. Yüzleşmek, iyileşmek için iyidir.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Boğa burcundaki yeni aydan sonra kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Ay tarafından yönetildiğiniz için yeni bir başlangıç hissi kalbinize yerleşmiş olabilir. Hafta başında Ay burcunuzda olacak; bu nedenle doğada ne kadar çok zaman geçirirseniz, dış dünyayı sakinleştirirseniz o kadar iyi. İnsanların fark ettiğinden çok daha fazla şey yaşadınız; bu yüzden sinir sisteminizi rahatlatacak onarıcı faaliyetlere katılmanız çok önemli.

Çarşamba günü Ay Aslan burcuna geçtiğinde, odağınız finansal refahınıza dönecek. Bu dönemde profesyonel çabalarınızda cesur olmak size fayda sağlayacaktır. Bu hafta sonu Başak burcundaki Ay, doğru stratejiyi belirlemenize yardımcı olabilir. Adım adım ilerleyin ve uzun vadeli hedeflerinize bağlı kalın. 

Aslan & Yükselen Aslan

Mars önümüzdeki altı hafta boyunca burcunuzda olduğu için, hayatınızda ekstra bir hareketlilik hissediyor olabilirsiniz. Çekim gücünüz tavan yapmış durumda, bu nedenle iş yerinde terfi ya da ilişkilerinizde daha fazla netlik gibi, istemek istediğiniz her şey muhtemelen size daha kolay gelecektir.

Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar Yengeç burcundaki Ay, ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarınıza uyum sağlamanıza yardımcı olacak. Çarşamba günü ise Ay, burcunuzdaki Mars’a katıldığında, tüm ihtiyaçlarınızı dile getirme cesaretine sahip olacaksınız. Küçük bir tavsiye; bu hafta başkalarıyla iletişim kurarken inatçı yönünüzün ön plana çıkmasına izin vermeyin. Tatlı dilli olmaya çalışın. Faydasını göreceksiniz.

Boğa burcundaki yeni ay niyetlerinizi henüz belirlemediyseniz, bu hafta sonu Başak burcundaki ayın etkisi altında bunu yapmak için kendinize zaman ayırın. Değerler ve öz saygı alanınız bu açıyla harekete geçecek ve önümüzdeki altı ay için önceliklerinizin ne olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak.

Başak & Yükselen Başak

Bu hafta nihayet nefes alabileceğinizi hissedeceksiniz! Bolluk gezegeni Jüpiter, dost burcunuz Boğa’da seyahat, genişleme, eğitim ve medya alanınızı harekete geçiriyor. Bir yere taşınmak ya da yeni bir eğitim almak suretiyle hayatınızda yeni bir başlangıç yapmaya hazır olabilirsiniz.

Boğa burcundaki yeni ay, önümüzdeki altı ay boyunca size kapıların açılmasına yardımcı olacak ve eğer bu yolda kararlı kalırsanız, Kasım 2023’e kadar hayatınız kökten değişecek. Pazartesi ve Çarşamba günleri Yengeç burcundaki Ay’ın enerjisini kullanarak ruhsal ve finansal anlamda tatmin edici bir hayat yaşarken kendinizi gözünüzde canlandırabilirsiniz.

Mars ilk haftasını Aslan burcunda geçiriyor ve bu da sizin maneviyat ve şifa alanınızı harekete geçiriyor. Aslan burcundaki Mars, görülmek ve kutlanmak söz konusu olduğunda yaralarınızı sarmanıza yardımcı olacaktır. Önümüzdeki altı hafta içinde sahne ışıklarının altında yer almak için heyecan verici bir fırsat yakalayabilirsiniz. Bu haftayı, başta sizi rahatsız etse bile, ön planda ve merkezde olma pratiği yapmak için kullanabilirsiniz. Hafta sonu Ay’ın burcunuzdaki varlığı kendinizi göstermenize yardımcı olacak.

Terazi & Yükselen Terazi

Bolluk gezegeni Jüpiter Boğa burcuna geçtiğine göre, yakınlık, derinlik ve dış kaynaklar alanınız Mayıs 2024’e kadar aktif hale geliyor. Geçen hafta, Boğa burcundaki yeni ay da hayatınızdaki bu temaları vurgulayarak, bu haftayı işlerinizi büyütmenize veya geleceğinizi güvence altına almanıza yardımcı olacak hibeler, fonlar, burslar ve diğer dış yardım biçimlerini araştırmak için ideal bir hafta haline getirdi. Boğa burcundaki Jüpiter sizden daha pratik olmanızı istiyor; yani dikkatinizi dağıtan şeyleri ayıklamanızı…

Çarşamba’dan Cuma’ya kadar Aslan burcundaki Ay ise arkadaşlık alanınızı harekete geçiriyor. Önümüzdeki altı hafta boyunca Mars’ın Aslan burcundaki varlığı da aynı etkiyi yaratacak. Bu hafta arkadaşlarınızla bir araya gelin ve spontane bir gezi planlayın. Endişelerinizi bir kenara bırakmanın ve her şeyi fazla düşünmeden kendinize eğlenmek için izin vermenin faydasını göreceksiniz. Bu geçiş aynı zamanda hangi arkadaşlarınıza güvenebileceğinizi ve hangi arkadaşlarınızın sadece sizin sunabileceklerinizden dolayı etrafınızda olduğunu görmenize yardımcı olacak.

Akrep & Yükselen Akrep

Bu hafta kendinizi oldukça tutkulu hissedeceksiniz. Jüpiter’in Boğa burcuna geçişi, önümüzdeki altı ay boyunca niyetlerinizin ne olduğu konusunda daha net olmanıza yardımcı olacak. Bu enerji, Boğa burcundaki yeni ay ve gezegeniniz Mars’ın Aslan burcundaki yeni konumuyla birleştirdiğinde, kendinizi çok daha azimli, hırslı ve güçlü hissedeceksiniz. Tüm bu sabit burç enerjisi altında, özellikle de karmik geçmişimizin sembolü olan Güney Ay Düğümü Temmuz ortasına kadar burcunuzda kaldığından, daha inatçı, huysuz ve otoriter de olabilirsiniz.

Çarşamba günü Ay Aslan burcuna geçtiğinde, kariyerinizde bir dönüm noktasına ulaşabilirsiniz. Profesyonel olarak iyi bir performans sergiliyorsunuz, ancak bir parçanız bilinçaltında kendinizi küçük görüyor olabilir. Bilin ki tüm bu takdiri hak ediyorsunuz. Doğuştan hakkınız olan şeyleri elinizin tersiyle itmeyi bırakın.

Bu hafta sonu Başak burcundaki Ay’ın enerjisini kullanarak, size değerinizi hatırlatan kişisel bakım ritüelleriyle kendinizi şımartın.

Yay & Yükselen Yay

Yönetici gezegeniniz Jüpiter, önümüzdeki 12 ay boyunca Boğa burcunda olacak. Boğa enerjisi sizi konfor alanınızdan çıkarma eğilimindeyken, Mars’ın Aslan burcundaki yeni konumu içinizde bir ateş yakarak zorluklar veya engeller karşısında bile iyimser kalmanıza yardımcı olacak.

Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar Yengeç burcundaki Ay, önümüzdeki altı ay için bir finansal plan oluşturmanıza yardımcı olacak. Öncelikle hissetmek istediğiniz duygusal güvenliğe odaklanın, çünkü bu finansal güvenliği ortaya çıkarmak için yaratıcı yollar bulmanıza yardımcı olacaktır.

Hafta ortasında, Aslan burcundaki Ay seyahat, macera ve medya alanınızı harekete geçiriyor. Eğer sahneye çıkmak, göz önünde olmak veya topluluk önünde konuşma yapmak istiyorsanız doğru zaman; çünkü Boğa burcundaki yeni ayın enerjisi hala evrende dolaşmaya devam ediyor. Çarşamba’dan Cuma’ya kadar fırsatları araştırmak için zaman ayırın ve kendinizi cesaretlendirin. Aynı anda çok sayıda fırsata başvurmanıza gerek yok. Bunun yerine, arayışınızı size en çok hitap eden ilk iki veya üç seçenekle daraltın. “Az çoktur” anlayışını benimsemek, özellikle bu hafta sonu Ay ciddi ve disiplinli Başak burcuna geçtiğinde, hedeflerinize ulaşmanıza daha iyi yardımcı olacaktır.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Hafta başlarken Yengeç burcundaki Ay ve Venüs, ortaklık/evlilik alanınızı harekete geçirecek. Her ne kadar işe veya hayatın pratik yönlerine odaklanmak isteseniz de, aşk ve yakınlık aklınızda olacak. Korkmayın; bu iyi bir şey, inatçı Oğlaklar. İş ya da sorumluluklarınızı kullanarak dikkatinizi dağıtmanızla tanınıyorsunuz, ancak kozmos yakınlık kurmanızı istiyor. İlahi bir şekilde desteklenmeye ve bakılmaya teslim olmak nasıl bir his olurdu?

Mars, şimdi Aslan burcunda ve bu açı sizin yakınlık ve dış kaynaklar alanınıza daha fazla dikkat çekiyor. Dış finansman ve destek çekme yeteneğiniz bu transit altında artar, yani temasa geçilecek yatırımcılar veya hangi hibelere başvurulacağı konusunda araştırma yapmak için ideal bir zamandasınız. Boğa burcundaki yeni ayın hala güçlü olan enerjisi sayesinde bu hafta yaratıcı bir işbirlikçiyi de kendinize çekebilirsiniz.

Kova & Yükselen Kova

Güneş nihayet yeniden bir hava burcunda, bu nedenle İkizler döneminin bu ilk haftası sizin için hafif, kaygısız ve ferah olacak.

Mars önümüzdeki altı hafta boyunca karşıt burcunuz Aslan’da olduğundan, ilişkiler konusunda daha tutkulu hissetmeye hazırlanın. Özellikle de yönetici gezegeniniz Satürn 2026 yılına kadar hassas Balık burcunda olduğundan, ayaklarınız yerden kesilecek havada olacaksınız. Önemli olan, duygusal parçanıza göz devirmek yerine onu kabul etmek.

Aslan burcundaki Mars tarafından aydınlatılan ortaklık alanınız nedeniyle insanların bal arıları gibi size çekileceğini unutmayın. Karşı konulmaz doğanızı kabullenin. İlk tanıştığınızda göründüğünüz kadar kayıtsız ya da soğuk değilsiniz, hepimiz biliyoruz. Dünyaya gerçekte kim olduğunuzu gösterin.

Balık & Yükselen Balık

Yönetici gezegeniniz Jüpiter önümüzdeki on iki ay boyunca Boğa burcunda olacağı için kendinizi daha merkezde ve huzurlu hissedeceksiniz. Bu geçiş sırasında insancıl yönünüzün ortaya çıkması muhtemel. Hafta başlarken Ay ve Venüs’ün Yengeç burcundaki varlığı yaratım, iletişim ve sevgiye yaklaşımınızı yumuşatmaya yardımcı olacak. Kendinizi gönlünüzce hassas ve savunmasız bırakabilirsiniz; bunu yapmanın bir sonucu olarak doğru arkadaşları ve aşkı kendinize çekeceksiniz.

Mars ilk tam haftasını Aslan burcunda geçirerek sağlık, hizmet ve zindelik alanınızı harekete geçiriyor. Bu enerji Yengeç burcundaki Venüs’ün yumuşak titreşimleriyle çelişebilir ve biraz sarsıcı gelebilir. İş arkadaşlarınıza veya patronunuza bir şeyi kanıtlamak için kendinizi fazla yorduğunuz zamanların farkında olun. Tüm bu ekstra çaba gerçekten gerekli mi, yoksa yine gereğinden fazlasını mı yapıyorsunuz?

Bu hafta sonu Başak burcundaki Ay’ın enerjisini, aşk, iş veya aile adına kendinizi aşırı zorladığınız yolları görmenize yardımcı olabilecek güvenilir bir arkadaşınıza veya bir profesyonele danışmak için kullanın. Çok fazla şey yapmanıza gerek yok. Olduğunuz halinizle fazlasıyla yeterlisiniz.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları