Haftalık Burç Yorumları (6 – 12 Mart 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 6 – 12 Mart haftalık burç yorumları!

Astrolojik açıdan önemli bir haftaya girdik. Ayın 7’sinde Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek ve bu da bizi hayatımızı daha güçlü bir şekilde yapılandırma anlamında etkileyecek. Şimdi gerek kişisel, gerek ortak hedeflerde daha fazla netlik kazanmanın tam zamanı. Meydan okumanın gezegeni Satürn ise aynı gün Balık burcuna geçiş yapıyor. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca sevgiye teslim olmayı öğreneceğiz; hem de direnmek için duvarlar örmüş olsak bile.

Hafta başlarken, yaşam tarzınızı basitleştirebileceğiniz yolları değerlendirmekten fayda sağlayacaksınız Bizi tüketime teşvik eden bir toplumda, daha organik ve sürdürülebilir bir rota seçmek nasıl bir his olur? İşte bu Dolunay haftasında kendimize soracağımız sorulardan biri bu.

11 Mart Cumartesi günü, Juno Boğa burcuna geçerek kozmosa daha da fazla dünyevi enerji aşılayacak. Bu hafta sonu, mevcut veya potansiyel bir partnerle tutkulu konuşmalar ve fiziksel yakınlık için ideal bir hafta sonu olacak.

Haydi haftalık burç yorumunuza göz atalım!

Haftalık Burç Yorumları (6 – 12 Mart 2023)

Koç & Yükselen Koç

Bu haftaki Başak dolunayı sizin sağlık, zindelik ve hizmet alanınızda gerçekleşiyor. Özellikle Jüpiter’in burcunuzdaki varlığı size daha fazla enerji ve güven verdiğinden, fitness veya sağlıklı yaşam yolculuğunuzda bir dönüm noktasına ulaşabilirsiniz. Bu dolunay haftasının, işinizde tükenmiş hissettiğiniz alanları vurgulaması da mümkündür ve eğer öyleyse, kısa bir mola vermeniz akıllıca olacaktır.

7 Mart’ta, Başak dolunayıyla aynı gün, Satürn’ün Balık burcuna geçişi maneviyat, şifa ve içe dönüş alanınızı harekete geçiriyor. Yönetici gezegeninizin İkizler burcundaki varlığı sizi oldukça huzursuz etse bile, bu durum yavaşlamanız gerektiğini bir kez daha vurguluyor. Bu hafta psikolojik sağlığınızı gözetin ve huzurunuzu korumak için gerekli sınırları belirleyin.

Boğa & Yükselen Boğa

Hafta başlarken Başak burcundaki dolunayın enerjisi kader, gerçek aşk ve yaratıcılık alanınızı harekete geçiriyor. Sizden aşk hayatınızda nelerin yolunda gittiği ve neleri geliştirmek istediğiniz konusunda net olmanız isteniyor. Ancak Başak enerjisi şiddetli bir şekilde eleştirel olabileceğinden, analizinizi yaparken şefkat ve esneklik ruhunu korumanız önemlidir.

Aynı gün Satürn’ün 7 Mart’ta Balık burcuna efsanevi geçişi arkadaşlık alanınızı harekete geçirecek. Önümüzdeki iki yıl boyunca, sizinle arkadaş olmak isteyen insanlara karşı daha az şüpheci olmayı ve hayatın her kesiminden gelen bağlantıları memnuniyetle karşılamayı öğreneceksiniz. Bu haftanın enerjisi sizin için devrim niteliğinde olacak, sanki kalbiniz açılıyor, kalp çakranız aniden genişliyormuş gibi gelebilir. Tadını çıkarın!

İkizler & Yükselen İkizler

Bu haftaki Başak dolunayı sizi hem spiritüel hem de ayakları yere basan biri olarak hissettirecek. Bu dolunay kökler ve geçmiş alanınızı aktive ediyor, bu nedenle kendinizi daha nostaljik ve iç gözlemci hissetmeniz muhtemel. Bu sizin için iyi; çünkü ayın 7’sindeki dolunay etkisiyle, derinlerde sakladığınız birçok duygu ortaya çıkabilir. Onları ne kadar çok dışarı çıkarırsanız, kendinizi o kadar iyi hissedeceksiniz.

Aynı gün Satürn’ün Balık burcuna geçişi kariyer ve itibar alanınızı harekete geçiriyor. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca, işinizde ilerlemenin sırrı mantıksal muhakemeden çok sezgisel içgüdülerinizi takip etmektir. Bu ilk başta sizin gibi bir hava burcu için zorlayıcı gelebilir, ancak Güneş, Satürn ve Neptün, bu yeni akış biçimine nasıl uyum sağlayacağınızı öğrenmenize yardımcı olmak için değişken burcunuz Balık’ta bir araya geliyor olacak. Merak etmeyin.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Özellikle iletişim alanınız ayın 7’sinde meydana gelecek olan Başak dolunayı tarafından aydınlatılacağı için, kendinizi daha hassas hissedebilirsiniz. Duygularınızı kağıda dökün, size iyi gelecek. Ayrıca böyle bir ilginiz varsa, bu hafta bir şarkı veya senaryo yazmaya başlamak için ideal bir hafta; sizin kelimeleriniz sihirlidir!

Ayın 7’sinde Satürn’ün diğer su burcu Balık’a geçişi önümüzdeki iki buçuk yıl boyunca ruhunuza iyi gelecek. Genişleme ve felsefe alanınız Balık burcundaki Satürn tarafından harekete geçiriliyor. Öğrenmek veya bilginizi genişletmek için bir kursa katılmayı düşünüyorsanız, durmayın. Kendinize güvenmenin tam zamanı. Beklentilerinizden fazlasını yapacaksınız.

Aslan & Yükselen Aslan

Ayın 7’sinde Başak burcundaki dolunay para ve öz saygı alanınızı harekete geçirirken, geçtiğimiz altı ayda başardığınız için kendinizle gurur duyduğunuz her şeyin bir listesini yazmanız akıllıca olacaktır. Bu liste sadece kazanç veya mesleki ilerlemeyle ilgili değil, aynı zamanda nasıl bir insana dönüştüğünüz ve kendinizde sevdiğiniz ve takdir ettiğiniz özelliklerle de ilgili olursa harika olur.

Bu arada, sorumluluk gezegeni Satürn karşıt burcunuz Kova’dan ayrılıp ayın 7’sinde Balık burcuna geçerek derinlik, yakınlık ve dış kaynaklar alanınızı harekete geçiriyor. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca hayat sizin için çok daha yoğun olacak. Bu haftaki yapabileceğiniz en iyi şey, hayattaki değişimleri kontrol etme ihtiyacı hissetmeden onlara güvenmek ve akışa teslim olmak.

Başak & Yükselen Başak

Dolunay haftanız kutlu olsun sevgili Başak! Tüm hafta boyunca, burcunuzda 7 Mart’ta gerçekleşecek olan, ancak öncesi ve sonrasındaki günlerde de yoğun bir şekilde hissedilecek olan dolunay tarafından aktive edilmiş hissedeceksiniz.

Kim olmak istiyorsunuz? Bu dolunay size ve hayallerinize ışık tutuyor olacak. Genişleme gezegeni Jüpiter Koç burcunda olduğundan, gezegenler sizden ufkunuzu genişletmenizi ve büyük hayaller kurmanızı istiyor.

Aynı gün, meydan okuma gezegeni Satürn, zodyakta karşıt burcunuz olan Balık burcuna ikonik bir geçiş yapıyor. Ortaklık ve evlilik alanınız önümüzdeki 2,5 yıl boyunca Satürn tarafından aktive edilecek ve bu durum başlangıçta ilişkilerinizin daha zorlu görünmesine neden olsa da, sizin için asıl zorluk sizin olanın sizin olduğuna nasıl güveneceğinizi öğrenmek olacaktır. Kovalamaya, yalvarmaya ya da manipüle etmeye gerek yok. Sadece güvenin.

Terazi & Yükselen Terazi

Ayın 7’sindeki Başak dolunayı maneviyat ve iyileşme alanınızı harekete geçirerek, sizi işten güçten biraz zaman ayırmaya ve içsel ihtiyaçlarınıza öncelik vermeye teşvik ediyor. Eğer bir durumu geride bırakmış gibi davranıyorsanız fakat aslında hala derin bir acı duyuyorsanız, bu dolunay haftası size gerçekten iyileşmek için ihtiyacınız olan çareleri sağlayabilir.

Aynı gün, meydan okuma gezegeni Satürn, Mart 2020’den beri bulunduğu Kova burcundan ayrılarak Balık burcuna geçiyor. Derinlik, dış kaynaklar ve samimiyet alanınız şu an ile 2025 arasında aktive oluyor ve bu da bolluk zihniyetinizi artırıyor. Bununla birlikte; hibeler, burslar, krediler veya diğer dış kaynak türlerini araştırmak için ideal bir zamandasınız.

Akrep & Yükselen Akrep

Ayın 7’sinde gerçekleşecek olan Başak dolunayı arkadaşlık ve sosyal ağlar alanınızı harekete geçiriyor. Bu dolunay, üzerinde çalıştığınız -özellikle teknolojiyle ilgili- bir proje varsa bu hafta meyvesini verebileceğini gösteriyor. Hemen bir sonraki dönüm noktasına geçmek yerine, son altı ayda (veya sonrasında) attığınız tüm bebek adımlarının bu başarıya nasıl ulaştığını kutlamak için zaman ayırın. Bunu siz başardınız!

Aynı gün, sorumluluk gezegeni Satürn Kova burcundan ayrılıp Balık burcuna geçiyor. Bu sizin için memnuniyet verici bir değişiklik, çünkü Mart 2020’den beri Kova burcundaki Satürn, Akrep enerjinizle kare açı oluşturuyordu ve bu da size hayat sanki bir savaşmış gibi hissettiriyordu.

Bu haftadan itibaren yükleriniz önemli ölçüde hafifleyecek. Özellikle flört hayatınız ve yaratıcı girişimleriniz söz konusu olduğunda, hayat ve onun sonsuz olasılıkları hakkında daha umutlu, iyimser ve sabırlı hissedeceksiniz.

Yay & Yükselen Yay

Bu hafta gerçekleşecek olan Başak dolunayı kariyer ve itibar alanınızı harekete geçiriyor. İş yerinde daha düzenli ve akıcı hissetmek istiyorsanız, bu dolunay hayatınızı toparlamanıza yardımcı olacak.

Ancak aynı gün, sorumluluk gezegeni Satürn Balık burcuna geçerek kökler ve geçmiş alanınızı harekete geçirecek. Bu hafta bir yanınız üretken olmak istese de, diğer yanınız hayal dünyasına kapılabilir ve sıradan işlere odaklanmak zor gelebilir.

Mars’ın son birkaç haftadır İkizler burcunda ve ortaklık alanınızda olmasının desteğiyle, yapmak istemediğiniz görevleri partnerinize, iş arkadaşınıza veya ortağınıza devredebilirsiniz. Bu haftaki göreviniz başkalarının size yardım etmesine izin vermek. Bu, size gerçekten istediğiniz şeye odaklanmanız için zaman kazandıracaktır.

Oğlak & Yükselen Oğlak

7 Mart’ta Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay, tekrar eden sorunlar için yeni çözüm yolları düşünmenize yardımcı olacak. Önemli olan, büyük resmi kontrol etmeye çalışmak yerine, endişelendiğiniz şeyin ayrıntılarına odaklanmak. Görevlerinizi uygulanabilir adımlara böldüğünüzde, kendinizi daha az bunalmış ve daha motive hissedeceksiniz.

Yönetici gezegeniniz Satürn de ayın 7’sinde Balık burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte iletişim yaklaşımınızın ne kadar yumuşadığına şaşıracaksınız. Balık enerjisi Oğlak doğanızla sorunsuz bir şekilde uyum sağladığından, muhtemelen son derece hayırlı fırsatları ve bağlantıları kendinize çekeceksiniz. Bu hafta ve önümüzdeki 2,5 yıl boyunca göreviniz, bu hediyeler geldiğinde onları sabote etmemektir. Bu nimetleri hak ediyorsunuz ve kendinizi sabote etmezseniz daha fazlası da gelecek.

Kova & Yükselen Kova

Ayın 7’sinde yönetici gezegeniniz Satürn, Mart 2020’den beri transit geçiş yaptığı burcunuzu terk ediyor ve zodyakın son burcu olan Balık burcuna geçiyor. Satürn’ün burcunuzdaki yolculuğu sırasında ne kadar büyüdüğünüzü düşünmek için bu hafta kendinize biraz zaman ayırın. Artık daha bilge, daha nazik ve büyük olasılıkla daha hayata karşı ateşlisiniz. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca zorluklardan payınıza düşeni aldınız; şimdi ödüllerinizi almaya hazır olun.

Bu hafta 7 Mart’ta gerçekleşecek olan Başak dolunayı, derinlik ve dış kaynaklar alanınızı harekete geçiriyor. Bu hafta nesiller boyu sürecek bir servet inşa etmek ve sürdürmek için daha fazla fırsat karşınıza çıkabilir. Ancak bu fırsatların nasıl ve ne zaman geleceğini kontrol etmeye çalışırsanız, avuçlarınızın arasından kayıp gideceklerdir. Hayatın akışına güvenin ve ilahi zamanlamaya teslim olun.

Balık & Yükselen Balık

Tebrikler Balıklar, haftanın seçilmiş kişisi sizsiniz! Tüm gezegenlerin babası Satürn 7 Mart’ta burcunuza geçiyor. Bu sizin doğum günü döneminizin tam ortasında ve Başak dolunayıyla aynı gün gerçekleşiyor. Sanki bir tür ruhani törenden geçiyor gibisiniz. Bir sonraki seviyeye hazır mısınız?

Satürn burcunuza geçerek iki buçuk yıllık bir öz disiplin ve olgunluk dönemini başlatıyor. Önümüzdeki bu dönemden deneyim açısından zengin ve daha bilge olarak çıkacaksınız.

Satürn’ün burcunuza geçişiyle aynı gün gerçekleşen Başak dolunayı ile kozmos, zorluklardan tek başınıza geçmek zorunda olmadığınızı anlamanızı istiyor. Ortaklık ve evlilik alanınız Başak dolunayı tarafından aktive ediliyor; bu da bir sevgilinin, potansiyel ortağın ve hatta eski sevgilinin bu hafta hayatınızda yol gösterici bir güç ve destek sistemi olarak ortaya çıkabileceği anlamına geliyor. Eğer bu size doğru geliyorsa, onların varlığına ve yardımlarına evet deyin. Bunu yaptığınıza memnun olacaksınız.

astroloji, haftalık burç yorumları
Kaynaklar