Haftalık Burç Yorumları (14-20 Haziran 2021)

Haftaya Güneş-Neptün açısı ile başlıyoruz. Mantığımız ile hayallerimiz sanki farklı yönde ilerliyormuş gibi gelebilir. Bize düşen ikisini birleştirecek unsuru bulabilmek. Bu haftaya ve yıla damgasını vuran en önemli göstergelerden biri Satürn-Uranüs açısı. Eski olan, aşina olduğumuz, değiştirmek istemediğimiz tutumların, kararların, davranışların ve belki de kişilerin yenilenme zamanı geldi. Körü körüne tutunmak sadece yıpranma getirecektir. Eğer şimdi harekete geçmezseniz yıl sonuna doğru bu açı tekrar oluşacak ve aynı durum o zamana ertelenmiş olacak ama yakanızı bırakmayacak.

Perşembe günü yaşanacak Güneş-Plüton açısı ile sözlerimizin dünyamızı şekillendirdiğinin farkına varmalıyız. Son olarak, Balık burcuna geçmesi ile rahatladığımız Jüpiter, geri hareketine başlayacak ve tekrar Kova enerjisine bürünmeye doğru ilerleyecek. Bu süreçte at gözlüğü ile baktığımız konuları, peşin hükümlerimizi, ön yargılarımızı bir bir ortaya dökecek.

İlgini çekebilir: Gökyüzünde Retro Zamanı: Satürn, Venüs ve Jüpiter Retrosunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Haftanın burçlara mesajı

Koç burcu

Kendinizi gösterme ve ifade etme konusunda bazı endişeler yaşayabilir, düşüncelerinizi toparlamakta zorluk çekebilirsiniz. O yüzden zihinsel aktiviteleri haftanın sonuna doğru bırakmakta fayda var. Hayalleriniz, umutlarınız ve gelecek planlamalarınız ile para kazanma yöntemlerinizi bir araya getirmek konusunda zorluk çekebilirsiniz. Bu anlamda bazı eski bakış açılarından kurtulmak iyi bir çözüm olacaktır. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, kendiniz ile baş başa kalıp kendinizi dinlemeye, dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Boğa burcu

Aşırı harcamalardan dolayı maddi imkanlarınızı zorlayabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirme isteği yeteneklerinizi kullanmanız konusunda tetikleyici olabilir. Kariyerinizde radikal değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz; yeni oluşumlara ya da yeni bir sektöre adım atabilir veya var olan işinizde yeni yöntemler kullanmak durumunda kalabilirsiniz. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, gelecek planlarınızı revize edebilirsiniz.

İkizler burcu

Gelecek idealleriniz, alacağınız kararların yönünü değiştiriyor olacak. İş hayatında göstereceğiniz mükemmelliyetçi tutumlar parlamanızı sağlayacak. Bazı inanç kalıplarınızı ya da yargılarınızı değiştirmenin zamanı geldi. İçsel olarak peşin hükümleriniz ile ilgili huzursuzluk hissedebilirsiniz. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, kariyer alanında bazı tekrar eden fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Yengeç burcu

Kendinizi gösterme ve ifade etme konusunda ön yargılarınızdan dolayı bazı endişeler yaşayabilirsiniz. Bu anlamda kafanızda idealize ettiğiniz konuları tekrar değerlendirmekte fayda var. Maddi imkanların sizi zorladığı bir dönem olsa da bu zorlanma ile birlikte ani dahiyane alternatifler bulabileceksiniz. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, hayatınızı daha anlamlı kılan kişi, olay ve durumları gözden geçirip bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Aslan burcu

Yaşadığınız maddi imkan zorluklarını toparlamak beklediğiniz kadar hızlı gerçekleşmeyebilir. Kafanızdaki bazı planlar bu anlamda istediğiniz gibi gitmeyebilir. İlişkilerinizde yaşadığınız bazı tıkanıklıklar iş hayatınızı bu sene oldukça etkiliyor. Yine böyle bir etkide olduğunuz için ilişkilerde daha basiretli davranmak önemli olacaktır. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, yaşamınızda bazı dönüşümler yaşamadan önce sorgulamalar yapabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu

İlişkilerdeki mükemmeliyetçi yaklaşımınız sizi bu aralar daha fazla yorabilir. İlişkiniz ile alakalı bazı konular ortaya çıkabilir. Kendinize kurduğunuz günlük rutinlerin dışına çıkamamaktan ya da buna direnç göstermenizden kaynaklı büyük çaplı fırsatları kaçırıyor olabilirsiniz. Farkındalıklı bir şekilde son zamanlarda aldığınız kararları ele almakta fayda var. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, ilişkilerde iyileşmesi gereken konular ön plana çıkacaktır.

Terazi burcu

Yaşadığınız bazı sağlık problemleri yargı kalıplarınızı dönüştürecek. Hayata karşı daha farklı tutumlar içine girebilirsiniz. Çalışma alanındaki idealist yaklaşımınız yurt dışı bağlantılı fırsatları karşınıza çıkarabilir ya da daha fazla kişiye hitap edebilmenizi sağlayabilir. Bu zamana kadarki hayata karşı olan ciddi tutumunuz artık değişime, dönüşüme uğrayacaktır. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, iş ortamınızı ya da iş arkadaşlarınızı vicdan süzgecinden geçirebilirsiniz.

Akrep burcu

Aşk hayatınızdaki yüksek beklentilerden kaynaklı hayal kırıklıklarınız dönüşümünüzü ve olgunlaşmanızı tetikleyecek gibi gözüküyor. Burada size öğretilen kalıplar değil kendi istek ve arzularınız, dolayısıyla da kendinize has stiliniz önemli olacaktır. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, eski hobilerinize geri dönebilir, hayatta hangi konulardan keyif alabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

Yay burcu

Ailenizde ya da ebeveynlerinizde göremediğiniz bazı beklentilerinizi partnerinizde karşılayabilirsiniz. Burada aşırı fedakar olmamaya özen göstermelisiniz. Olaylara, durumlara ve yapılan her eyleme aynı, eski, köhne bir gözlükten bakmak yerine günlük rutinlerinize ufak değişiklikler katmalısınız. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, gayrimenkul konularında kaçırdığınız fırsatları tekrar değerlendirebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Oğlak burcu

Etrafınızdakilerin sizin hakkınızda yalan yanlış konuşması ve dedikodu yapması, ters tepip sizi daha da parlatmalarına neden olabilir. Kabul ettiğiniz ve değiştirmeye çekindiğiniz kısıtlı finansal kaynaklarınız, hobilerinize yeterli imkan ayıramamanıza neden olabilir. Parasal durumunuzu değerlendirmenizde fayda var. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, arkanızdan söylenenler önünüze serilebilir.

Kova burcu

Keyfi konulara fazla para harcamanız bütçenizi zorlayabilir. Size ait olmayan ama aileniz tarafından edindiğiniz bakış açılarını kendinizinki ile değiştirmenin vakti geldi. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, maddi imkanlarınızı iyileştirme konusunda alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Balık burcu

Gayrimenkul alım satımındaki fırsatlara konsantre olamamanızdan dolayı onları kaçırma olasılığınız var. Baba ya da ailedeki diğer erkek figürlerinden yana bazı hayal kırıklıkları yaşanabilir. İçinizi kemiren vesvese ve endişelerinizi yakınlarınız ile paylaşarak rahatlayabileceğiniz ve farklı bakış açıları yakalayabileceğiniz bir hafta. Jüpiter’in retroya geçişi ile birlikte, kendiniz ile ilgili bazı kararlarınızı revize edebilirsiniz.

astroloji, burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (14-20 Haziran 2021)
Kaynaklar