Haftalık Burç Yorumları (7 – 13 Şubat 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Haftalık burç yorumları kikwell.com’da!


Haftanın ilk günü dışarıdan sakin de görünsen için kıpır kıpır olabilir. O kadar ki gece uyumakta zorluk bile çekebilirsin. Yapılacak planlar, ortaya konacak işler tıkırında ve gereken hızda ilerleyebilir. Salı günü, Mars-Uranüs üçgeni ile için içine sığmamaya devam edecek. İhtiyacın olan motivasyonu kendinde fazlası ile bulacaksın. Değiştirilmesi gereken düzenler, atılacak adımlar ve cesaret gerektiren işler için çok uygun bir gün. Yalnız; aşırı hırsa ya da kibre dikkat.

Çarşamba günü, görüşmeler, sosyalleşmeler, toplantılar için uygun bir gün. Kendini daha hızlı ve keyifli hissedebilirsin. Perşembe günü, dikkatli olunması gereken bir gün. Sakarlıklar söz konusu olabilir. Onun dışında diğerleri ile uyumlu olmakta ya da planları tutturmakta zorluk çekebilirsin. Cuma günü, Merkür, Plüton ile bir kez daha kavuşuyor. Son bir ayda en çok zorlandığın konuda artık son noktayı koyma, netleştirme, karar alma zamanı. Hafta başında gereken ateş yüklenmişti zaten. Artık sıra, adım atmakta. Cumartesi günü, aldığın kararların ve inisiyatifin dışında bazı zorunlu değişiklik halleri oluşabilir; eyvah deme. Orada senin daha önce hesap edemediğin fırsatlar var. Onları görmeye ve değerlendirmeye çalış. Haftanın son günü, Perşembe günü yaşadığın belirsizliklerin ya da olumsuzlukların ceremesini çekebilirsin. Sakin ve basiretli davranmak gerek. Hızlı hareket etmemeye çalış. Her şey olacağına varacak.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ayın Astrolojideki Yeri

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Özellikle son bir aydır kariyer hayatınla ya da gelecek planlarınla ilgili bazı endişeler, gerilemeler, aksaklıklar olmuş olabilir. Atılacak son bir adımın kaldı. Alacağın kararlarla yeni bir rota çizebilirsin. Artık netlik zamanı geldi. Gereken motivasyonu bulacaksın. Aldığın kararda, yeteneklerini kullanabileceğin bir alan mutlaka olsun.

Boğa burcu

Hayatının amacını çokça sorguladın. Bazen yanıldın, bazen yanlış değerlendirdin, bazen kendini yargıladın. Şimdi ise bakış açını değiştirmen kaçınılmaz oldu. Önündeki alternatifleri görebilmen için bu haftayı iyi değerlendir. Hayatında yıkılacak bazı düzenler var.

İkizler burcu

Dışarıdan görünmese de senin de içinde vesveselerin, dillendirmediğin korkuların var. Onların seni huzursuz etmesine izin verme. Bu korkular bakış açını genişletebilir, tedbir almanı sağlayabilir ama cesaretini kırmasına izin verme. Sana göre değil ama belki bu hafta biraz izole kalıp psikolojik olarak yenilenebilirsin.

Yengeç burcu

Özel hayatında yaşadığın bazı olumsuzluklar, planlarında bazı değişiklikler yapmana neden olmuş olabilir. Yenilenmesi gereken idealler, tazelenmesi gereken hedefler var. Hayatındaki rakipler seni olumlu bir şekilde körüklüyor olacak. Hırsını yaratıcı bir şekilde kullan.

Aslan burcu

Çalışma hayatında ya da günlük hayatında bazı tatminsizliklerin olmuş olabilir. Aslında çözüm net. Günlük rutinlerinde yapacağın bazı düzenlemeler kariyerini oldukça olumlu bir şekilde etkileyecek. Sık sık yaptığın eylemlere ve sonuçlarına dikkat etmen yeterli. Rutinlerin değişim zamanı geldi.

Başak burcu

Keyif aldığını düşündüğün konular ile inançlarının ve yargılarının çatıştığını düşünüyorsun. Aslında durum böyle değil. Sen kendine sınırlar çizmeye o kadar alışmışsın ki o duvarların ardına çıkmak biraz ürkütücü geliyor. Şimdi kapıyı açıp dışarı çıkma zamanı. Sınırlarını zorla. Yapmam dediğin şeyleri deneyimlemeye çalış.

Terazi burcu

İlerlemeni engelleyen bazı kök inançların, ailesel yargıların, keskin düşünce kalıpların olabilir. Onları kırmanın zamanı geldi. Artık kendi düşüncelerini, kararlarını alma vakti. Belki yer değişikliği, taşınma, belki de yaptığın bazı eylemleri bitirmek için oldukça uygun bir dönemdesin.

Akrep burcu

İçinde tutamadığın düşüncelerin, kararların, bilgilerin var. Artık onları içinde tutmaman gerek. Zira hayatında istediğin değişikliklerin kaynağı onlar olacak. Sen aktardıkça, anlattıkça hayatın şekillenecek. Özel hayatın daha stabil hale geliyor olacak. Düşüncelerini, kararlarını, içinden geçenleri dış dünyayla paylaşma vakti geldi.

Yay burcu

Yaptığın işe kendinden ne kadar, ne katıyorsun? Maceracı ve kaşif ruhunu yaptığın eylemlere katıyor musun? Bu aralar biraz kendini bastırmış olabilirsin. İçindeki ateşi tekrar yakmanın, kendini motive etmenin zamanı geldi. Daha keşfedilecek çok konu, kişi, yer var. Merak duyguna tutun, gerisi gelecek.

Oğlak burcu

Son zamanlar hissettiğin öfkenin sebebi hayattan keyif alamamak. Yaptığın eylem her ne ise sadece sorumluluğun ya da görevin olarak görme; kendinden bir yaratım olarak gör. Keyfini çıkar. Tadına var. Beş duyunu kullan. Dans et, müzik dinle, yüksek sesle şarkı söyle. Sana çok iyi gelecek.

Kova burcu

Evet senin de bir ailen var, seni yetiştirenler, seninle büyüyenler, seninle öğrenenler var ama sen sadece onlarla olan halin değilsin; çok daha fazlasısın ve bu çok normal. Sınırlarını genişletme zamanın geldi. İçinde bunun sancısını yaşıyor olabilirsin. Köklenmek için çalışma. Sen her yere aitsin.

Balık burcu

Hayatının kahramanı sensin. O değil. Onu dışarıda arama. Hayatını başkalarının hayatını kolaylaştıracak şekilde planlama. Sen içindeki çocuğun ruhunun taze kalması için çalışmalısın. O çocuğun kahramanı sensin. Senin isteklerin, senin ihtiyaçların önemli. Senin mutluluğun önemli. Şimdi buna göre hayat planlarını yeniden hazırla.

haftalık burç yorumları
Kaynaklar