Haftalık Burç Yorumları (27 Haziran – 3 Temmuz)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 27 Haziran – 3 Temmuz haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, Ay ve Merkür’ün olumlu açıları ile haftaya çalışkan bir şekilde başlayacağız. Alınan kararlar isabetli ve yerinde olacaktır. Önemli görüşmeler, tanışmalar, toplantılar bugün halledilebilir. Salı günü, Neptün retrosu başlıyor. Etkisi aslında başladı. Bazı anlar, zihninizde beliriyor olabilir. Bu retro, güzel olduğunu düşündüğünüz zamanlarınıza geri dönme isteği uyandıran cinsten olacaktır. Aslında bu anıları gözlemleyip, mutluluğu nerede, kimlerle ne yaparken yakalayabileceğinizin ipuçlarını alabilirsiniz. Bununla birlikte, gerçeklerden epey bir uzaklaşıp çok fazla beklenti ile yaklaşıp uğradığınız hayal kırıklıklarını da gösterecek bu anılar. Onları da iyi değerlendirmekte fayda var.

Çarşamba günü, Yengeç burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor olacak. Hayatınızı yeniden inşa etmek için güzel bir dönem. Yeni yatırımlar için, üretmek için, aile ile güzel vakitler geçirmek için çok şahane bir yeni ay. Perşembe günü, bazı huzursuzluklar hissedebilirsiniz. Aslında bugün bazı kadersel etkiler ön planda olacak. İnisiyatif dışında bazı gelişmeler yaşanabilir. Değişimin getirdiği bir huzursuzluk söz konusu olabilir. Bununla beraber akşam saatlerini daha dingin geçirmekte fayda var. Cuma günü, çok daha keyifli ve mutlu hissedebilirsiniz. Bugün için güzel ve eğlenceli programlar yapabilirsiniz.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, Mars-Plüton karesi kesinleşiyor. Kendinizi oldukça güçlü ve enerjik hissedebilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu yönde kullanmaya çalışmakta fayda var. Yaratıcılığınızı kullanarak güzel işler gerçekleştirebilirsiniz. Aksi taktirde, oldukça agresif olunabilecek bir enerji. İç dengeyi ve huzuru sağlamaya çalışın. Pazar günü, özellikle öğleden sonra, yarım kalan işleri toparlamak ve temizlik, derleme, arınma çalışmaları için gayet uygun bir gün.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Sevgili Koç, bu hafta hayatında bazı köklü değişimler için adımlar atmak isteyebilirsin. Sıfırdan bir temel inşa ederek yeni bir sayfa açmak isteyebilirsin. Bununla beraber, gayrimenkul yatırımı, ev alma, evlenme ve aile konuları gündeminde olabilir. Bu dönemde, şimdiye kadar yaşadığın hayal kırıklıklarınla ilgili zihninde bazı anılar canlanacak. Bunlar sana aslında hangi konularda gerçeklerden kaçtığını, neyin seni üzdüğünü hatırlatıyor olacak. 

Boğa burcu

Sevgili Boğa, yepyeni fikirler, yepyeni düşünceler ve kararlar seni bekliyor. Senin için değişim zor olabilir ama bu sefer değişimi başlatan sen olacağın için olaylar çok daha rahat akıyor olacak. Bununla birlikte, sosyal çevrende yaşadığın hayal kırıklıkları, zorlanmalar gündemine gelecek olabilir. Arkadaşlarından beklediklerini, onların beklentilerini, hayallerinin örtüşüp örtüşmediğini, geleceğini şekillendirirken kimlerin sana destek olduğunu görebileceğin bir dönem. 

İkizler burcu

Sevgili İkizler, yeni bir iş, yeni bir uğraş seni bekliyor. Gelirinle ilgili değişiklikler söz konusu olabilir. Artık becerilerini daha rahat sergileyeceğin, seni daha mutlu edecek uğraşlar ve işler için adım atma zamanı geldi. Bununla birlikte, kariyerinde ya da hayatında şimdiye kadar ilerlemeni engellemiş olan kişileri ve olayları gözden geçirmende, sağlıklı adımlar atman için büyük fayda var. Aynı şeyleri tekrar yaşamak istemezsin. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeç, hayatında yeni bir sayfa açmak, şimdiye kadar ertelediğin ama hep yapmak istediklerini yapmak, olmak istediğin kişi olabilmek için çok güzel fırsatların olacak bu hafta. Değerlendirmekte fayda var. Bununla birlikte, açacağın yeni sayfada bakış açının da değişmiş olması gerekir ki yeni kararlarında hata payın düşsün. Aynı döngü içinde kendini bulmamak adına olaylara, kişilere, durumlara çok daha üst perdeden ve objektif bakabilmelisin. Önyargıların ve peşin hükümlerin sana hizmet etmeyecektir. 

Aslan burcu

Sevgili Aslan, pek sana göre olmasa da bir durup kendinle baş başa kalıp şarj olabilmen için çok güzel bir haftadasın. Kendini yeniden keşfetmek, körelttiğin becerilerini tekrar hayata geçirmek için gayet uygun bir dönem. Bunun yaparken, hayallerinin, umutlarının ve beklentilerinin şimdiye dek ne kadar değiştiğini, bir evrilme döneminde olduğunu görebilirsin. Bu seni daha güçlü kılacak ve yoluna da güçlü bir şekilde devam etmeni sağlayacak. 

Başak burcu

Sevgili Başak, hayatına bundan sonra nasıl devam etmek istediğin konusunda netleşeceğin, bu konuda önemli kararlar alacağın bir haftadasın. Bu dönemde sosyal çevrenden maddi-manevi destek görebilirsin. Bunu yaparken aynı zamanda ilişkilerindeki beklentilerini ve beklentilerinin ne oranda gerçekçi olduğunu, ne kadarının karşılanabildiğini gözden geçirmende fayda var. 

Terazi burcu

Sevgili Terazi, hayatın değişiyor. İş veya sektör değişikliği potansiyeli ile birlikte kendi işinin patronu olmayı da seçebilirsin. Genel olarak bakıldığında gökyüzünde senin için statü değişimi vaadi var. Bu, evlilik veya ebeveyn olma şeklinde de gerçekleşebilir. Diğer yandan, çalışma hayatında şimdiye kadar yüklendiğin görev ve sorumluluklarını, çalışma arkadaşlarını ve onlarla ilişkilerini gözden geçirmek için uygun bir dönem. Böylelikle yaşanılan olumsuzlukların nedenlerini daha net gözlemleyebilirsin. 

Akrep burcu

Sevgili Akrep, ufkunu genişletmek, bakış açını geliştirmek için çok uygun bir dönemdesin. Yeni bir eğitime başlayabilir, yurtdışı ya da yabancı yerlere seyahatler planlayabilirsin. Ticari ilişkilerin olumlu yönde gelişecektir. Projelerini çok daha büyük kalabalıklara duyurabilirsin. Bununla birlikte, aşk hayatına daha objektif bir şekilde bakman gerekebilir. Şu sıralar geçmiş flörtlerinde yaşadığın hayal kırıklıkları zihninde canlanabilir. Bu anılar yeni ilişkilerinde ne istediğini anlaman için yol gösterici olacaktır. Bu dönemde, varsa çocukların ile daha samimi ve verimli zamanlar geçirmek için efor harcayabilir ya da hobilerini gündeme getirebilirsin.

Yay burcu

Sevgili Yay, beklediğin bir para varsa bu hafta alabilirsin. Eşinin maddi durumu veya işi ile ilgili olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Operasyon planı yapabilirsin. Bunların yanı sıra değişim süreci içine giriyorsun; yargılarını ve bakış açını değiştirebilirsin. Diğer yandan, geçmişte yaşadığın olumsuz gelişmeler, hayal kırıklıkları, üzüntülerin sana bu dönemde yol gösterici olacaktır. Hayatında bazı şeyleri oturtamadığını düşünüyorsan, nedenlerini görüp buna göre hareket etmek için son derece uygun bir döneme girdin.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlak, ikili ilişkilerin ve evlilik alanında yeniay yaşanıyor olacak. Yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da ilişkini bir adım öteye götürmek isteyebilirsin. Bununla birlikte, ortaklı bir işe başlayabilir ya da bir dava sürecine girebilirsin. Diğer taraftan, şimdiye kadar aldığın, hayatını etkileyen kararları ve sonuçlarını gözden geçirmek için uygun bir döneme giriyorsun. Bazı küslükleri bu dönemde bitirmen muhtemel.

Kova burcu

Sevgili Kova, hayatındaki bazı rutinleri bozup yerine yeni alışkanlıklar edinmek için çok uygun bir döneme girdin. Sağlığına daha fazla önem vereceksin. Yeni bir iş ortamına girmen muhtemel. Diğer yandan, öz değerlerini düşünüp yaşamında bu değerleri temel almaya başlamak için de güzel bir dönemdesin. Para giriş-çıkışlarına ve dolandırıcılığa karşı dikkat etmende fayda var. 

Balık burcu

Sevgili Balık, yeni bir aşk seni bekliyor olabilir. Son derece eğlenceli bir dönem seni bekliyor. Oldukça üretken ve verimli bir zamandasın. Ebeveyn olmak isteyen Balıklar için de potansiyeli olan bir hafta. Diğer yandan hayatını, beklentilerini, hayallerini gözden geçirmek için uygun bir zaman dilimine girdin. Zaman zaman bazı anıların zihninde canlandığını fark edebilirsin. Bu anılar senin bazı döngülerini kırman için yol gösterici nitelikte olacaktır. 

Kaynaklar