Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (01 Şubat 2022)

Şöyle derin bir nefes al…

Gözlerin kamaşıyor. Güneş tam da senin üzerinde seni parlatmak için doğmuş. Tüm renkler parlıyor. Gün senin için aymış. Kuşlar cıvıldıyor. Senin için şarkı bestelemişler. Ağaçlar kıpır kıpır. Sen onlara yaslan diye köklenmişler.

Şöyle derin bir nefes al…

Bugün yaşanacak hayatının ilk günü. Bugün kendini özgürleştirdiğin gün olsun.

Biliyor musun?

Dünya senin için dönmeye başlamış. Sen, sen ol diye iyi olan her şey kötüsünü de yanında getirmiş. Siyah olmazsa, beyazın beyaz olduğunu nereden bileceksin. Zindanların olmasa özgürlüğünün tadına nasıl varacaktın?

Biliyor musun?

Tırtıl, kozalağından çıkabilmek için çok yoruluyor. Çabalıyor, çabalıyor. Durup dinleniyor. Sonra tekrar başlıyor. Onun en yakın dostu zaman oluyor. Zaman ona dayanıklılık veriyor. Azmi ile başarması için alan açıyor. Sonra o tırtıl ne oluyor biliyor musun? Güzeller güzeli bir kelebek… Özgür bir kelebek. Kendinin tadına varan bir canlı oluyor.

Biliyor musun?

Senin de hafiflemen için ağırlaşman gerekiyordu. Senin de Güneş’i görebilmen için karanlıkta kalman gerekiyordu. Senin de hayattan tat alabilmen için acıyı bilmen gerekiyordu. Senin de prangalarından kurtulabilmen için içinde hapis kalman gerekiyordu.

Bugün Kova Yeni Ayı var. Bir ok yaydan çıkmadan önce nasıl geriye gitmesi gerekirse senin de ilerlemen için tökezlemen gerekiyordu. Şimdi kafanı kaldır ve kendi gökkuşağını çiz.

Biliyor musun?

Güneş ve Ay senin için buluştular bugün. Sen derin bir oh çekesin diye…

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (31 Ocak – 6 Şubat 2022)

Yeni ay burçlara hangi mesajları veriyor?

Koç burcu: Resim defteri de sende, rengarenk kalemler de… Çizgileri canlandıracak olan da sensin. Sana bir tek hayalini çizmek kalıyor. Ne çizeceksin?

Boğa burcu: Gelecek hep uzaktaymış gibi geliyor olabilir ama aslında yarın, sandığından çok daha yakın. Bugün attığın her adım yarına iz bırakacak. Nasıl bir iz bırakmak istediğine karar ver.

İkizler burcu: Hep aynı pencereden bakarsan, hep aynı manzarayı görürsün. Sen en iyisi bu kez diğer pencerelerden bak. Farklı manzaralar seni bekliyor.

Yengeç burcu: Bu kez durgun sularından büyük bir dalga ile esip geçeceksin. Başka kıyılara vuracaksın. Nihayetinde, yeni bir limanda kendini bulacaksın.

Aslan burcu: Önündeki yüksek duvarda, sarmaşıkların altında bir kapı var. Kapıyı açtığında, yüksek duvarların orada olması önemsiz olur artık. Senin için o kapıyı aralama zamanı geldi.

Başak burcu: Hayat sadece koşmak için değil, durup güzel manzaraların tadını çıkarmak için de var. Kendini tüm renklere açmanın vakti geldi.

Terazi burcu: İnsanların arasındaki gerçek mesafeler kilometrelerden oluşmaz. Gerçek mesafeler, kendini duygulara yabancılaştırmakla ortaya çıkar. Sevmekten çekinmediğin gibi sevilmekten de çekinme.

Akrep burcu: Kanatlanmanın vakti gelmedi mi sence de? Çapalandığın yerden uzaklaşıp bilinmeyen diyarlara yelken açmanın tam zamanı.

Yay burcu: Bazı düşünceler vardır; zamanda yolculuk yaptırır. Bazı sözler vardır; yüzyıllar ötesine taşır. Binbir düşünce ile birleştirdiğin cümlelerini artık serbest bırak.

Oğlak burcu: Her hikayede ejderha büyük bir servetin üzerinde yatar. Servete erişebilmek için ejderhayı alt etmemiz gerekir. Bu hikayede hazine de sensin, ejderha da. Kendi önünden çekil.

Kova burcu: Güçlü bir adım atabilmen için kapı aralanıyor. Kapıyı sen çizdin; kapının ardını da sen çizeceksin. Kapının ardında neler olacak?

Balık: Kendi güzelliğini görebilmek için aynaya bakma vaktin geldi. Sana öğretilen tüm ezberleri bir kenara bırak ve aynaya bak. Ne görüyorsun?

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, yeni ay