Haftalık Burç Yorumları (5 – 11 Eylül 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 5 Eylül – 11 Eylül haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, Venüs Başak burcuna geçiyor. Artık sevgi dilimiz ve sevgi ifade ediş biçimimizde faydacılık ön planda olacak. İşe yarar her şeyin kıymetli ve değerli olduğu varsayımı ile ilişkilerde de karşı tarafın hayatını kolaylaştırdığımız müddetçe sevileceğimizi düşünebiliriz. Burada önemli olan kendi istek ve ihtiyaçlarınızı pas geçmemeye çalışmak olacaktır. Salı günü, yaratıcılığınızı ve özgünlüğünüzü ortaya koyabileceğiniz fırsatlar olacaktır. Değerlendirmekte fayda var. Bu sizi daha fazla özgür kılarken işlerinizin daha rahat tamamlanmasını da sağlayacaktır.

Çarşamba günü, çok eleştirel olmamaya çalışın. Siz işleri kolaylaştırmaya, daha iyi hale getirmeye çalışırken, dışarıdan bir türlü tatmin olmayan ve eleştirel biri olarak görülebilirsiniz. İnsanlara sizden talep ettikleri konularda, istenildiği kadar yardım etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Öğleden sonra daha rahat ve şanslı olma ihtimaliniz yüksek. Sonrasında ise daha sosyal ve girişken olacağınız için akşam saatlerinde bazı işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Perşembe günü, diğer günlere kıyasla daha zorlayıcı enerjiler var. Deja vu hissine kapılabilirsiniz. Ani duygu dalgalanmaları yaşamamak ya da duygusal olarak etkilenmemek için hiçbir şey hissetmemeyi tercih edebilirsiniz. Fakat bu durum sizin köklenmenizi, topraklanmanızı bozacağı için bu gün bol bol kök çakra çalışmaları yapabilir, mercan rengi bir halhal takabilir, çıplak ayak toprağa basabilirsiniz. Biraz izole kalıp kendinizi şımartmak iyi olacaktır. Cuma günü, oldukça duygusal bir yapıya bürünebilirsiniz. Burada, yapmak zorunda olduğunuzu hissettiğiniz şeyler ile çatışabilirsiniz. Aslında olaylara biraz daha farklı açıdan bakmanız her şeyi çözüme kavuşturacaktır. Unutmayın siz ne kurbansınız ne de kahraman; sadece bir birey ve yolcusunuz.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, Merkür retrosu başlıyor. Yarım kalan kararlar netleşebilir. Küslükler bitirilebilir. Alınması gereken ama ertelenen kararlar alınabilir. Zihni toparlamak, düşünce anlamında netleşmek için çok güzel bir fırsat. Hem kendinizi ifade edebilmek hem de karşı tarafı anlayabilmek için kullanılabilir. Bugün aynı zamanda Balık burcunda bir Dolunayımız var. Şifa dağıtan, hayatınıza hareketlilik katacak, bundan sonraki hayatınızı nasıl şekillendirmek istediğiniz ile yüzleşeceğiniz bir dolunay olacak. Pazar günü, biraz aceleci olabilirsiniz. Düşünmeden adımlar atmamaya çalışın. Spor yapmak için şahane bir gün. Hatta enerjinizi düzgün harcayabildiğinizde kendiniz ile ilgili ilham perilerden çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Kendinizi şanslı atfedebileceğiniz bir gün olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde.

Keyifli bir hafta dilerim…

İlgini çekebilir: Merkür Retrosu Eski Sevgilileri Geri Getirir mi?

5 Eylül Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, yaptığınız işlerde normalden daha fazla keyif alabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Başkalarına da dokunduğunuzu ya da onların hayatlarını kolaylaştırdığınızı düşündüğünüz takdirde mutlu olabileceksiniz. Bununla birlikte, günlük rutinlerinizi daha keyifli hale getirebilir, ufak tefek değişikliklerle hayatınızı renklendirebilirsiniz. Diğer yandan, ilişkiler ile alakalı hasır altı ettiğiniz konular tekrar gündeminize gelebilir. Netleşmeniz ve olayları sonuçlandırmanız için fırsatlarınız olacak. Şu sıralar partneriniz ile açık ama kırıcı olmayan bir iletişim kurmaya çalışın. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, aşk hayatınız renkleniyor! Yeni bir ilişkiye başlayabileceğiniz veya var olan ilişkinizde güzel anılar biriktirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Önümüzdeki birkaç hafta hobilerinize odaklanmanız mutluluğunuzu katlayacaktır. Diğer yandan, çalışma hayatınızda bazı tamamlamanız gereken aşamalar var. İşinizde ya da çalışma alanınızda, koşullarınız ile alakalı düzenlemeler yapmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz.

İkizler burcu

Sevgili İkizler, eviniz ya da odanız ile ilgili bazı dekoratif çalışmalar yapabilir, işe çalışma masanız ile başlayabilirsiniz. En fazla vakit geçirdiğiniz eşya ve alanları daha pragmatik hale getirmek için uygun bir döneme giriyorsunuz. Bununla birlikte, partneriniz ile ilgili bazı şüpheleriniz, anlamlandıramadığınız konular olabilir. Bunları netleştirmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu dönemde günlük tutmak size daha iyi hissettirebilir. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, bu dönemde kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile daha fazla sosyalleşebilir, bazılarına yardımlarınızı esirgemeyebilirsiniz. Onlara ne kadar yardım ederseniz o kadar karşılığını bulacağınızı düşünebilirsiniz ama yine de aşırıya kaçmamak faydalı olacaktır. Yeni bir eğitime başlayabilir, daha konforlu bir yere taşınmak isteyebilirsiniz. Diğer yandan, ailenizdeki bireylerden biri ile bir küslük veya anlaşmazlık varsa sorunu çözüme kavuşturmak için fırsatlarınız olacak. Karşı tarafa ne düşündüğünüzü net ve açık bir şekilde iletmekten çekinmeyin. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, gelir konuları gündemde. Ne kadar çok üzerine giderseniz o kadar olumlu gelişmeler olacaktır. Bununla beraber harcamalarınızı dikkatli ve programlı yapmanızda fayda var. Çok fazla veya gereksiz hediye dağıtmamaya gayret edin. Bununla birlikte, daha önce aldığınız kararları gözden geçirme zamanınız geldi. Yarım kalan görüşmeler tamamlanabilir. Şu sıralar, özellikle yakın çevreniz ile olan iletişiminize dikkat edin. Haberleşme araçlarınızın arızalanmamasına özen gösterin. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, Venüs’ün burcunuza geçmesi ile birlikte parasal konular gündeminize gelebilir. İşiniz ve geliriniz ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Aynı zamanda kendinizi daha keyifli hissedebilirsiniz. Sevginizi karşı tarafın hayatını kolaylaştırmak yerine sadece söyleyerek de gösterebilirsiniz. Bazen sadece sevmeniz yeterli olacaktır. Gelirin artması ile ilgili yarım kalan görüşmeleriniz tamamlanabilir. İşiniz ile alakalı bazı sürüncemeleriniz varsa, netleşmek için fırsatlarınız olacaktır. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, önümüzdeki birkaç hafta biraz izole kalabilir, kendinizi yalnız anlarda bulabilirsiniz. Belki bu ara buna ihtiyacınız olduğunu hissedebilirsiniz. Bu dönem bol bol yazın, düşüncelerinizi kağıda dökün. Endişelerinizin artması muhtemel görünüyor. Bu dönemde kendinize karşı objektif olmayabileceğiniz için vesveselerinizi yakınlarınız ile paylaşmayı ihmal etmeyin. Merkür’ün de burcunuzda retroya geçmesi ile birlikte, geçmiş konular, endişeler ortaya çıkabilir. Kararsız kaldığınız konuları netleştirmek için bu izolasyon süreci oldukça işinize yarayacaktır. 

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, bu aralar daha fazla sosyalleşebilirsiniz. Sosyal yardımlarda bulunmak adına bazı dernek ve kulüplerde aktif rol almak sizi mutlu edecektir. Arkadaşlardan yana oldukça şanslı bir dönemdesiniz. Onların desteği size iyi gelecektir. Bununla birlikte, geçmişte kalan, hasır altı edilmiş konularınız gündeme gelebilir; bu konular özellikle gelecek planlarınız ile alakalı olabilir. Tüm bu konuları netleştirmek için güzel bir döneme girdiniz.

Yay burcu

Sevgili Yaylar, gelecek planlarınızı netleştirmek için güzel bir döneme giriyorsunuz. Geleceğinizi etkileyecek pozitif gelişmeler söz konusu. Özellikle statü alanınızda güzel gelişmeler görünüyor. Bu gelişmeler terfi, iş değişikliği, sektör değişikliği, evlilik, ebeveynlik olabilir. Yeni bir ilişki ya da iş başlangıcı da kapınızda belirebilir. Aranızın bozuk olduğu arkadaşlarınız var ise onlarla görüşmek için uygun bir zamandasınız.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, ticaret hayatınız var ise bu alanda canlanmalar söz konusu. Bunun yanı sıra, yurtdışı seyahatleri gündeminize gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yabancı dil ya da yabancı kültürler ile ilgilenebilirsiniz. Merkür’ün de retroya geçmesi ile birlikte geleceğiniz ile ilgili planları revize etmek, netleştirmek için fırsatlarınız olacak. Daha önceden yapılan görüşmeler bu anlamda tekrarlanabilir. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, finans hayatınızı toparlamak için güzel bir döneme giriyorsunuz. Dışarıdan maddi destek alabilirsiniz. Bu bir kredi veya başkasından gelen bir destek de olabilir. Bu süre zarfında harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Diğer yandan, daha önce yapmış olduğunuz başvurular bu dönemde sonuçlanabilir. Yarım kalan eğitim ya da seyahat planlarınızı netleştirebilirsiniz.

Balık burcu

Sevgili Balıklar, ilişkiler alanında şanslı bir döneme giriyorsunuz; fakat kendinizden çok fazla ödün vermemeye çalışın. Kendi istek ve ihtiyaçlarınızı daha öncelikli hale getirin ve seviyorsanız bunu sözlerinizle de ifade edin. Merkür’ün retroya geçmesi ile birlikte, daha önce almaya cesaret edemediğiniz radikal kararları alabilmek adına fırsatlar ile karşılaşabilirsiniz. Bütçenizi dengeye getirmek adına planlar yapabilirsiniz.

astroloji, burç yorumları, haftalık burç yorumları
Kaynaklar