Şubat 2023 Astroloji Yorumları

Bu ay gökyüzünde neler olacak? Gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte Şubat ayı astroloji yorumları!

Şubat ayına iyi haberle giriyoruz; gökyüzündeki tüm gezegenler ileri harekete geçti, retrolar ortadan kalktı! Şubat ayı boyunca bu durumun olumlu etkilerini hissedeceğiz. Bizi yavaşlatan retrolardan sonra nihayet silkelenip toparlanırken önümüzdeki ay boyunca, kalbimizin sesini dinliyor ve affediciliğimizi ön planda tutuyor olacağız.

İçinde bulunduğumuz Kova dönemi, hepimizi eski varoluş biçimlerinden kurtulmaya hazır hissettiriyor. Burcunuz ne olursa olsun, artık sizi konfor alanlarınızın dışına iten sürdürülebilir yapılar, alışkanlıklar ve bağlantılar kurmaya hazırsınız. Bu dönemde daha fazla sosyalleşmek isteyeceksiniz, bu yüzden arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle zaman geçirmeyi unutmayın. Sosyalleşmek enerjinizi dengeleyecek, pillerinizin yeniden şarj olmasına yardımcı olacaktır.

Balık burcundaki Venüs’ün, İkizler burcundaki Mars’la 4 Şubat’ta etkileşime girmesiyle romantik gerilim yükseliyor. Tartışmalar ve kavgalar, karşı karşıya gelmelere yol açabilir. Bugün birkaç kişiyle ters düşebilir veya dürtüsel olarak hareket ettiğinizi hissedebilirsiniz. Bu enerji aynı zamanda sanatınıza kolayca kanalize edilebileceğiniz, yaratıcı bir enerjidir. Hayatınızda herhangi bir drama potansiyeli varsa, 5 Şubat Pazar günü Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay sırasında ortaya çıkabilir. Dolunaylar hepimizin içindeki vahşi gücü ortaya çıkarır. Sakin olmaya ve dinginliğinizi korumaya çalışın. Bununla birlikte, 7 Şubat’ta beklenmedik bir destek almanız mümkün. Aklınızdan geçen bir şeyi ifade etmek için kendinizi güvende hissedebilir veya en yakın ilişkilerinizde sevgiyi ve takdiri hissedebilirsiniz. Aşkı aramayanlar bile aşkın birdenbire ortaya çıktığını görebilirler!

Oğlak burcundaki Merkür’ün, yine Oğlak burcundaki Pluto ile buluştuğu 10 Şubat’ta derinlere dalıyor ve yüzeysel konuşmaları geride bırakıyorsunuz. İletişim gezegeni ve yeraltı dünyasının efendisi bir araya geldiğinde, karanlıkta kalan konuları ele almaya hazır hissedersiniz. Korkularınız hakkında konuşmak, omuzlarınızdan yük kalkmış gibi hissettirebilir. Sırlar açığa çıkabilir. Zihinsel enerjiniz, 11 Şubat’ta Merkür’ün Kova burcuna girmesiyle değişiyor. Böylelikle düşüncelerinizi ve duygularınızı objektif bir yerden daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Programınız normalden daha fazla sosyal aktiviteyle dolup taşabilir.

Aşk gezegeni Venüs ve romantik Neptün 15 Şubat’ta Balık burcunda buluşarak Sevgililer Günü coşkusunu daha da güçlü bir hale getiriyor. Bu iki aşk kuşu gezegeni buluştuğunda, pembe gözlüklerle dolaşırsınız. Ayaklarınızın yerden kesilmesi ya da hayallere kapılmanız daha kolaydır. Bugünün enerjisi şefkatli, yaratıcı ve tutkulu olsa da, siz yine de bir ayağınızı yere basmak için elinizden geleni yapın. Çünkü ertesi gün, Kova burcundaki Güneş, yine Kova burcundaki Satürn’le buluştuğunda kozmik bir gerçeklik kontrolüne maruz kalabilirsiniz. Bu açıyla birlikte, hedefleriniz konusunda daha ciddi olmaya başlıyorsunuz ve sahip olduğunuz tüm yanılsamalar yavaş yavaş buharlaşıyor. Bu gün, sorumluluklarınızı bir kenara atma günü değil; sıkı çalışmanız gerekiyor. Odaklandığınız ve kendinizi adadığınız her şey ileride karşılığını verecektir. 17 Şubat’ta Kova burcundaki Merkür, Koç burcundaki Jüpiter’le bağlantı kurduğunda bazı tatlı haberler alabilirsiniz. Bu gün de yine iletişim desteklenecek ve havada iyimserlik kokusu olacak.

Kalbinizin sesini dinleyeceğiniz Balık burcu dönemi başlıyor!

Güneş 18 Şubat’ta Balık burcuna geçerek 2023 Balık dönemini başlatıyor. Mantığını ön planda tutan hava burcu Kova’dan, derin duygulara sahip su burcu Balık’a geçerken değişim somut bir şekilde hissediliyor olacak. Önümüzdeki ay boyunca, kalbimizin sesini dinliyor ve affediciliğimizi ön planda tutuyor olacağız. Balık burcu aynı zamanda psişik güçleri olan bir burçtur; dolayısıyla sezgileriniz bu dönemde artacaktır. Balık burcu dönemi boyunca, özellikle de 19 Şubat’ta gerçekleşecek olan Yeni Ay sırasında yatağınızın yanında bir rüya günlüğü tutun.

Balık burcu son burçtur; dolayısıyla doğum haritanız nasıl olursa olsun, geçtiğimiz yılın karmik döngülerini bu dönemde kapatmanız mümkün. Balık burcundaki Yeni Ay 19 Şubat’ta gerçekleşecek ve sizi içinize dönmeye ve iç sesinizle yeniden bağlantı kurmaya davet edecek. Bu gün evrenden gelen işaretlere ve sembollere dikkat edin; hepsi önemli bir mesaja dönüşecek.

Venüs 19 Şubat’ta Balık burcuna geçtiğinde aşk hayatınız çok daha tatlı bir hal alacak. Eski astrolojide Venüs, Balık burcunda “yücelmiş” olarak adlandırılırdı; yani gelişen ve en iyi hayatını yaşayan. Aşk odak noktanız olsun ya da olmasın, bu dönemde kendinizi daha fazla beslenmiş ve en yakın bağlantılarınız için minnettar hissedebilirsiniz. Bu enerji aynı zamanda inanılmaz derecede yaratıcı bir kombinasyondur; resim yapmak, dans etmek, yaratmak ve hayal gücünüzün yeni yollarla genişlemesine izin vermek için kullanın. İlginç ve şok edici haberler 21 Şubat’ta kapınızı çalabilir. Bu gün önce pervasızca konuşup sonra özür dilemek durumunda kalabilirsiniz. Dikkatli olun. Olumlu tarafı ise bu enerji bir durumu yeni bir perspektiften görmenizi ve hatta bazı yenilikçi fikirlere sahip olmanızı sağlar.

Ertesi gün, Kova burcundaki Merkür’ün İkizler burcundaki Mars’la birleşmesiyle, ay ilham verici bir enerjiyle sona eriyor. Bir fikir veya plan üzerinde ilerlemek için uygun bir gün. Bu gün gerçekleşecek tartışmalar ve konuşmalarda kendimizi çok daha cesur hissedebiliriz.

Haydi o zaman, burcunuzun Şubat ayındaki gökyüzü hareketlerinden nasıl etkileneceğine birlikte bakalım!

Koç Burcu

Şubat ayı temalarınız tamamen zevkle ilgili, Koç burcu. Bu, Sevgililer Günü hakkındaki hisleriniz ne olursa olsun, bu ay siz aşkın içinize doğru aktığını hissederken, yıldızlar aynı zamanda yaratıcı güçlerinizin tam güçte olacağını gösteriyor. Ayın sonunda aşkı, güzelliği ve parayı yöneten Venüs burcunuza geçerek aşkta ve maddi anlamda size bereket getirecek.

Boğa Burcu

Aşk, para ve bolluk tanrıçası göz alıcı Venüs tarafından yönetilen, ayakları yere basan bir toprak burcusunuz. Şubat ayı, evde rahatladığınız ve güzel vakit geçirdiğiniz bir ay olacak. Bir Boğa burcu başka ne ister ki? Eğer bulunduğunuz yerde tam olarak mutlu değilseniz, bu ay ev anlamında hoş değişiklikler getiriyor. Ayın başındaki stresli bir gün dışında, Şubat ayı çoğunlukla romantik ilişkilerinizdeki samimiyetin artmasıyla ilgili.

İkizler Burcu

Şubat ayı sizin için oldukça romantik bir ay İkizler. Özellikle ayın başlarında Aslan burcundaki Dolunay sırasında mevcut bir ilişkinizi derinleştirerek kendinizi şaşırtabilirsiniz. Ayrıca yönetici gezegeniniz haberci Merkür’ün hareketleri sayesinde Şubat ayı size önemli görüşmeler getiriyor İkizler. Amacınız kaçıp saklanmak değil; ister arkadaşlık, ister aşk, ister para hakkında olsun, ciddi konuşmaların üstesinden gelmek olacak. Uzun zamandır içinizde tuttuğunuz sorunları dile getirmek sizi ferahlatacak.

Yengeç Burcu

Şubat ayı sizin için bolluk ayı olacak. Ne yazık ki ekonomi, astrologların nakit vaat edemeyeceği kadar karışık. Ancak bazen yıldızlar sadece tezahürü gösterir. Dolayısıyla, bu ay para konuşmak için harika bir zaman. Lütfen bu ay her anlamda olumlu düşünmek için çaba gösterin. Yıldızlar bu büyülü ayda servetinizi artırmak için aynı hizaya geliyor.

Aslan Burcu

Şubat ayı burcunuzda gerçekleşecek Dolunay ile başlıyor. Bu hafta sonunu tıpkı bir ev kedisi gibi uyuyarak ve mümkünse bolca ilgi görerek geçirmeniz en iyisi. Dinlendiğiniz için minnettar olacaksınız çünkü Şubat ayı tamamen kişisel hayatınızla ilgili bir dönem. Size iyi gelmeyen bir partneriniz varsa ilişkinizi sonlandırabilir veya tam tersi ise ilişkiyi bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu ay tüm ihtiyaçlarınızla temasa geçmekle kalmayacak, aynı zamanda hiç olmadığınız kadar sakin ve kendinden emin bir şekilde kendinizi savunurken bulacaksınız. Üstelik konu her ne ise arkadaşlarınız veya sevgiliniz sizi dinlemeye hazır olacak.

Başak Burcu

Şubat ayının başları sizden dinlenmek ve yeniden şarj olmak için kendinize zaman ayırmanızı istiyor. Neyse ki yönetici gezegeniniz haberci Merkür sizin yanınızda, sınırlarınızı korumanıza ve ihtiyaçlarınızı savunmanıza yardımcı oluyor. Şubat ayının ikinci yarısı aşk hayatınıza odaklanıyor olacaksınız. Varsa ilişkinizde, yoksa flörtleşmelerde yeni bir döngünün başlangıcı gerçekleşebilir.

Terazi Burcu

Şubat ayının başlarında gökyüzü sizden, mutlu ve kararlı bir birlikteliğiniz olsa bile kendinize zaman ayırmanızı istiyor. Ortaklıkların burcu olduğu ve romantik Venüs tarafından yönetildiği için, Terazilerin zaman zaman ilişkilerde kendilerini kaybetmeleri kolay olabilir. Şubat ayı boyunca, ilişkiler kadar arkadaşlıkların da önemini gözden kaçırmamanız için gökyüzü sizi destekliyor olacak. Bununla birlikte, platonik bir aşkınız varsa ilişkinizi ilerletmeniz için uygun bir dönemde olacaksınız.

Akrep Burcu

Şubat ayı boyunca kutlama yapmak ve eğlenmek için pek çok fırsatınız olsa da, bu ay kariyeriniz ön plana çıkacaktır. Kişisel bakım için kendinize mutlaka zaman ayırın çünkü sizin için fırsatlarla dolu olan bu yoğun ayda dinlenmek için kendinize zaman ayırmazsanız, tükenme riskiyle karşı karşıya kalmanız çok muhtemel. Enerjinizi toplayın ve fırsatları bir bir değerlendirin.

Yay Burcu

Şubat ayının başlarında dinlenebildiğiniz kadar dinlenin; ayın ilerleyen günlerinde bunu yaptığınız için minnettar olacaksınız. Haberci Merkür’ün hareketleri sayesinde, bu ay arkadaşlarınızla daha derin ilişkiler kurduğunuzu göreceksiniz, bu nedenle yoğun bir sosyal takvime hazırlanın. Şubat ayında bol bol içinize dönecek, evinizi güzelleştirmek için çaba harcayacak ve doğru arkadaşlıklarla her günün bir tatil gibi geçebileceğini hatırlayacaksınız

Oğlak Burcu

Yaptığınız işlerin sonuçlarını görmeyi çok seviyorsunuz. Şubat ayının başlarında gerçekleşecek olan Dolunay, Ocak ayında başladığınız çalışmaların meyvesini veriyor. Yıldızlar sizin için oldukça bereketli bir aya işaret ediyor. İş hayatınızla ilgili iyi haberler sizi heyecanlandırırken, ev hayatınız da bu Şubat ayında mutlu bir noktada olacak. Kendinizi bir partnerle daha faza yakınlaşırken veya yeni bir arkadaşlığın ilerlemesinin tadını çıkarırken bulabilirsiniz.

Kova Burcu

Ocak ayı kariyeriniz için şanslı bir şekilde sona erdi. Bu ay meşaleyi Balık burcuna devretmeniz gerekiyor ama korkmayın. Yıldızlar ayın hem başında hem de sonunda aşk hayatınıza sihirli peri tozları getiriyor. Şubat ayı sizin için romantizm adına sürprizli günlerle dolu olacak. Bu yüzden bu Sevgililer Günü’nde aşktan saklanmaya çalışsanız bile o sizi aniden bulabilir. Tek soru, birinin kalın çizgilerle çektiğiniz sınırlarınızın ardına geçmesine ve duvarlarınızı aşıp size yaklaşmasına gerçekten izin verebilecek misiniz?

Balık Burcu

Ocak ayının sonunda, yeni yılın bir parçası olarak, kişisel bakım ve esenlik için çok önemli olan iş/yaşam dengesine odaklandınız. Şerefe, Balıklar! Bu ay sizin döneminiz başlıyor. Bu dönemde dışarı çıkmak için üzerinizde çok fazla baskı olsa da, bu Dolunay sizi uyuşuk hissettirebileceğinden ayın ilk hafta sonunda evde kalmanızda bir sakınca yok. Ancak ayın geri kalanında sosyal davetlere “evet” deyin çünkü bu ay gezegenler sürprizlerle dolu! İster bir sonraki büyük aşkınız, ister çok önemli bir akıl hocası olsun, bu Şubat ayında hayat yolunuzu sonsuza dek değiştirecek biriyle tanışabilirsiniz.

Kaynaklar