Kova Burcunda Yeni Ay ve Burç Yorumları (10 Şubat 2024)

10 Şubat 2024’te 01:58 saatinde, 20 derece Kova burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay, geleceğiniz için büyük anlamlar taşıyor. Çünkü bu, yaratım ve yıkım gezegeni Plüton’un Kova burcunda ilerlediği sırada gerçekleşen ilk yeni ay. Bu da demek oluyor ki, bu yeni ay size önümüzdeki 20 yılın neler getireceğine dair önemli bir bakış sunacak. Ayrıca Uranüs’le kare açı oluşturacak ve size beklenmedik bir şeyin gerçekleşmek üzere olduğuna dair huzursuz ama heyecan verici bir his verecek. Peki 10 Şubat tarihinde gerçekleşen bu yeni ay gündemimizi nasıl etkileyecek, hangi burçlara ne mesajlar verecek?

Yeni Ay gündemimizi nasıl etkileyecek?

Kova, İnsan-ı Kamil mertebesidir. O mertebeye ulaşmak ise elbetteki kolay olmayacaktır. Unutan insanın hatırlaması gerekir. Yalnız olmadığını, her bir canlı ile hatta her bir cansız gibi görünen varlıkla bağlantıda olduğunu hatırlaması gerekir. Sadece gördüklerinden ibaret olmadığını, sadece öğretildiği kadarı olmadığını hatırlaması gerekir.

Bu yeni ay, uyandırmak içindir. Ertelediğiniz, cesaret edemediğiniz konuları, söyleyemediğiniz fikirlerinizi, geliştirmediğiniz yönlerinizi ve bastırdığınız yeteneklerinizi size hatırlatacak. Sıkıştığınız konfor alanını sarsacak bir yeni ay geldi.

10 Şubat Kova burcundaki yeni ay özelliklerine baktığımızda, hava elementi vurgusunun oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Zihni disipline etmek oldukça önemli olacaktır. Bunu, ibadet, yoga, mantralar, mandalalar ile ya da kendi yönteminiz ne ise onunla yapabilirsiniz. En güzel yollardan bir tanesi ise nefes egzersizleridir. Diyafram nefesini kullanmayı ihmal etmeyin. Bir iş ile meşgulken kendinize ve zihninize dinlenmek için vakit ayırın. Dışarıdan gelen uyaranlara karşı hassasiyet söz konusu olacaktır. Lütfen, herkesin kendi geçmişine, deneyimlerine ve olgunluğuna göre hareket ettiğini, konuştuğunu unutmayın. Söylenenleri şahsi algılamayın. Uzun süre çok kalabalık ortamlarda ya da gürültülü ortamlarda bulunmamaya çalışın. Açık hava yürüyüşleri yapın.

Su elementinin ise bu yeni ayda az olduğunu görüyoruz. Yapı taşlarınızdan birinin de duygularınız olduğunu unutmayın. Onları görmezden gelmeyin. Duyguları sağlıklık yaşamak da belli bir olgunluk, hatta disiplin ister. Mümkün mertebe, anda var olarak bedeninizi, zihninizi ve içsel süreçlerinizi gözlemde kalın. Fark edin; kendinizi, düşüncelerinizi, duygularınızı, hareketlerinizi, neleri nasıl yaptığınızı, kimlerle iken neler yaşadığınızı, etrafınızda neler olduğunu gözlemleyin. Kafanızı kaldırın, pencereden bakın, bulutların şekillerine, ağaçların renk tonuna, yürüyen insanlara, arabalara, kedilere, köpeklere, kuşlara… Sonra tekrar kendinize dönün.

Unutmayın ki kendiniz için yaptığınız her eylem, kolektife yansıyor. Kendinizi ne kadar dönüştürebilirseniz, kolektif de o kadar dönüşecektir. İyi ya da kötü yoktur, o beşerin algısıdır. Oluş vardır. Kendi ol’uş akışınızda kalın.

10 Şubat Yeni Ay Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Şimdiye kadar birçok hedefin oldu. Hedeflere giderken birçok yoldan geçtin. Şimdi, yeni bir dönem başlıyor. Bu sefer, tek başına hareket etmek yok. Ne kadar çok kişiye dokunursan, karşına o kadar fırsat çıkacak. Değerlendirmek sana kalacak.

Boğa & Yükselen Boğa

Bulut olmanın özgürlüğünü, ağır ama istikrarlı bir şekilde ilerlemenin nasıl bir his olduğunu deneyimlemek güzel olmaz mı? Kanatlarını keşfet ve uç. Kendini özgürleştirmek için koparman gereken bağları kopar. Hafiflemen gerek.

İkizler & Yükselen İkizler

Büyük bir sıçrayışın eşiğinde olabilirsin. Bu fiziksel olarak bambaşka bir yerde, ülkede bulunmak da olabilir; tamamen manevi olarak farklı bir seviyede olmak da. İçinde bulunduğun kutunun dışında, başka pencerelerde, başka manzaralar olduğunu keşfetmen gerek.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Günlerden bir gün minik Yengeç artık kendi kabuğuna sığmadığını ve yeni bir kabuğa ihtiyacı olduğunu görmüştür. Kendine nasıl bir kabuk, nasıl bir yuva, nasıl bir hedef üstleneceğini bulabilmek için bir yolculuğa çıkar. Yolculuğa çıkmaya karar verdiği an, tahmininden daha hızlı bir şekilde yol alır. İşte senin hikayen böyle başlıyor.

Aslan & Yükselen Aslan

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu bu düzende, sen de aynı kalmadın. Sen aynı kalmadığın için etrafındakiler de değişti. Görüştüğün, konuştuğun kişiler değişti. Çünkü onlar seni sana yansıtıyor. Şimdi yanında olanlara bir daha bak. Senin hangi yanını yansıtıyorlar? İlerlemek için önce kendini görmeli, kendinle yüzleşmelisin.

Başak & Yükselen Başak

Bu sefer olay sadece senin yaşantınla ilgili. Tüm hayal kırıklıklarının, fazla verici olmandan, hatta başkalarının sınırlarını aşmaya çalışmandan kaynaklandığını gör. Kendinden ne kadar uzaklaştığını gör ve kendine yaklaş.

Terazi & Yükselen Terazi

Beraber olmanın içinde “ben” olmak da vardır. Önce “sen” ol. Yapabildiğini yap, yetilerini kullan, keyif aldığın neler var, hatırla. Becerilerini, hobilerini gerçekleştirirken akışa kapıldığını göreceksin. Belki kendini biraz zorlayarak daha iyi versiyonunu bulacaksın.

Akrep & Yükselen Akrep

Yeni bir limanda çapa atmak güzel olmaz mı? Yeni bir manzara, güneşin batışını başka açıdan izlemek… Kendine yeni bir liman inşa edebilirsin. Daha özgür, daha sade ancak daha dolu bir hayatta olmak güzel olmaz mı?

Yay & Yükselen Yay

Zihnin belki de hiç bu kadar hızlı ve yoğun çalışmamıştı. Fikirler, görüşmeler, konuşmalar havada uçuşabilir. İçinden iyi olanı seçmek değerli. Farklı bakış açıları, farklı seçenekler çıkaracak karşına. O yüzden gelen tekliflerin, söylenen sözlerin hepsini dinle ancak içinden sadece sana göre olanı seç.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Çocukluğun elinden tutsaydı ona nasıl davranırdın, hangi tavsiyelerde bulunurdun? Onu takdir etmeyi ihmal etme. Hata yapmanın o kadar da kötü bir şey olmadığını, bir daha denediğinde başarabileceğini söyle ama şefkatli ol. Çünkü kendine karşı daha şefkatli olmaya ihtiyacın var.

Kova & Yükselen Kova

Yeni bir maceraya atılmak için ne şahane bir zaman. Ne zamandır aklında olan, ertelediğin, belki de çok üzerinde durmadığın ancak bir başlasan seni heyecanlandıracak olan her ne ise onun peşinden gitmen gerek.

Balık & Yükselen Balık

Sana söylenen, senin algıladığın mesajlar; sana iyi gelmeyen, seni engelleyen kök inançlar neler ise değişmelerinin zamanı geldi. Artık kendini korkularından, endişelerinden, seni mutsuz eden iç sesinden özgürleşmen gerek.

Kaynaklar
10 şubat 2024, astroloji, burç yorumları, kova burcu, yeni ay