Süper Dolunay ve Burçlara Etkileri (8 Nisan 2020)

8 Nisan Çarşamba günü Terazi burcunda bir dolunay meydana geliyor. Ay’ın Dünya etrafındaki yörüngesinde en yakın pozisyonunda olmasının dolunay fazıyla çakışmasından dolayı Süper Ay olarak tanımlanan bu dolunay aynı zamanda yılın en parlak dolunayı olacak.

Dolunaylarda önemli bir karar aşamasına ve muhasebe yapmaya doğru gideriz. Yeni aylarda harekete geçtiğimiz konuların bir nevi tamamlama ve farketme ile açığa çıktığını gözlemleriz.

Süper Ay nedir?

Ay’ın Dünya’ya en yakın olduğu zaman dilimine Süper Ay denilmektedir. Normalde olduğundan  %30 daha parlak ve büyük görülür. Ay’ın güneş ışınları tarafından tamamen aydınlatıldığı zamandır. Çıplak gözle izlenebilecek görsel bir şölen sunar.

Dolunay haritasında Balık burcunun 20. derecesi yükselmekte ve 19. derecedeki Neptün Balık konumu ile 25 derecedeki Merkür Balık konumu buraya eşlik etmekte.

Bu konumlar ile birlikte; sakinlik, içe dönüş, meditasyon, tefekkür, dinginlik gibi ruhumuza şifa olacak temaları hayatımızda aktive etmemiz gerekiyor. Bu zaman dilimi manevi sorgulamaların da olabileceği bir dönemdir. Balık kolektif bilinç ve biz kavramıyla en ilgili olan burçtur.

Hatırlatma: Haritada Kuzey Ay Düğümünün 4.evde Yengeçteki yerleşimi halen “Evde kal” mesajı veriyor!

Terazi burcunda gerçekleşecek Dolunayın yükselen burçlara etkileri nelerdir?

Koç

Bu dolunay ile birlikte ikili ilişkilerde agresif olabilirsiniz. Buna, karşınızdaki kişilerin tavrı neden olabilir. Özgürlük arzusu ile aşkın çatışması bazı şeylere nokta koymanıza neden olabilir. Burada akıl ve mantık süzgecini devreye alarak birtakım kararlar vermek faydanıza olacaktır.

Boğa

Bu dolunayda sağlığınıza dikkat etmeniz, özellikle şeker içeren gıdaların tüketimini sınırlandırmalısınız. Geçtiğini sandığınız bir rahatsızlık küçük bir tetiklenme sonrası şiddetlenebilir. Evcil hayvanınız varsa dikkat etmelisiniz. Kariyer noktasında ise yöneticilerden göreceğiniz tavırları içselleştirmemeniz yararlı bir davranış olacaktır.

İkizler

Bu dolunayda aşk hayatınızda ve ilişkilerde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Çocuğunuz varsa iletişiminizi sert ve yıkıcı tutum sergilemeden, ani tepkilerden kaçınarak gerçekleştirin. Ayrıca yolculuk özlemi içerisinde olabilirsiniz. Engellenme duygusunu farklı etkinliklere vakit ayırarak törpüleyebilirsiniz.

Yengeç

Aile içerisindeki iletişimin gerginlik dozu yükselebilir. Özellikle bir aile büyüğünün otoriter ve inatçı tavırları sizi çileden çıkartabilir. Evinizde yaptığınız işlerde kazalara ve birtakım olumsuzluklara dikkat ederek, itidalli bir tavırla bu süreci yönetebilirsiniz.

Aslan

Bu dolunayda eğitim ile ilgili konular gündeminizde olabilir. İletişim trafiğinin artacağı bu dönemde planlı bir şekilde hareket etmek zihin karmaşası yaşamamak adına önemli olacaktır. Arkadaşlar ve yakın çevre ile ilgili problemler ortaya çıkabilir.

Başak

Elinizde olmayan nedenlerden dolayı öngörülemeyen harcamalar bu dönemde söz konusu olabilir. Gereksiz harcamalardan kaçınmanız ve parasal kaynaklarınızı iyi yönetmeniz gerekebilir. Bu dolunayda gelirler ve giderler gündeminizde önemli bir yer edinecektir.

Terazi

Kendinizle hemhal olacağınız ve dışarıdan gelecek yorumların psikolojinizi iyi veya kötü etkileyebileceği bir dönemdesiniz. Kendinizi ispatlama isteğiniz ile birlikte birtakım çalışmaların tamamlandığını görebilirsiniz.

Akrep

İdealleriniz ile ilgili birtakım tamamlanmalar ve karar verme isteği bu dönemde belirebilir. Fevri davranmamak, durumları iyi analiz etmek bu süreç için faydalı olacaktır. Sanatsal faaliyetler ve hobiler gündeminizde olabilir.

Yay

Kariyer, günlük işler yoğun bir şekilde gündeminizde olacaktır. Her türlü ilişkilerde karşı tarafa tavizler vermemek ve fikrinizi belirtebilmek bastırılmışlık hissini azaltacaktır. Güven konuları da sizi meşgul edebilir.

Oğlak

Medya ve teknolojiyle bu dönemde epey bir vakit geçirebilirsiniz. Asılsız ve kaynağı belli olmayan ilan ve haberlere kulak vermemeli, kaygı düzeyinizi optimize etmelisiniz. Hayata bakış açınız ile ilgili birtakım değişiklikler zihninizde belirebilir. Zihin karmaşası içerisinde kendinizi hapsolmuş hissedebilirsiniz. Ruhunuzu rahatlatıcı bir takım egzersizleri yapmak önem arz edecektir.

Kova

Ortaklı işlere girişme ve gelir gider konusundaki istekleriniz bu dönemde gündeminizde olacaktır. Güvendiğiniz kişilerden tavsiyeler alarak hareket etmek faydanıza olacaktır. Eş veya aileden gelecek maddi gelirler söz konusu olabilir.

Balık

Aşk, ilişkiler ve evlilik konularıyla meşgul olacağınız bir dönem. Bu temaları fazlasıyla hissedebilir. Bu duyguları yaşamanın hissiyle adeta gözünüz başka birşey görmeyebilir. Odak noktanızı bu alanda tutmak, aile ve arkadaş ilişkilerinizi olumsuz etkileyebilir.

Bunlar da ilgini çekebilir:

astroloji yorumları, dolunayın etkileri
Kaynaklar