Yılın Son Dolunayı: 12 Aralık 2019 Dolunayı ve Burçlara Göre Etkileri

Çok muhteşem bir dolunay bizi bekliyor!

Her gökyüzü olayı sezebilene çok şey anlatır ama bu Dolunay bambaşka. İşten işe atlarken, bir oraya bir buraya koştururken, hem ona hem buna laf yetiştirirken her şey yarım yamalak. Yapılanlar da hakkıyla değil, verilen emek de. Bunun sonucu duygular da yarım; tam değil, sığ. Yaptığınız, konuştuğunuz, duyduğunuz, düşündüklerinizin kaçına gereken dikkati veriyorsunuz? Her şey alelade, öylesine. Sorun yetişememek, zamanı tutamamak değil; hakkını verememek, ne yaptığının farkında olmamak.

Dolunay’ın derecesi 19. 19 1 ve 9 rakamının titreşimine sahip şahane bir sayı. Birlik ve aydınlanma bir arada!

Dolunay anının yükseleni de yine aydınlanma ve derinleşmenin burcu Yay. Yay enerjisindeki Güneş’in tam karşısında ise Ay, İkizler burcunda Bellatrix sabit yıldızı ile konumlanmış durumda. Karmanın efendisi Satürn de 19 derecede. Dolunay ile verilen mesajlar geçici değil; aksine yaşamınızı daha iyi ve üst aşamaya taşımanız için.

Gökyüzü silkelenmenizi istiyor.

Her anınızın ne kadar değerli olduğunu farkedin. Değerli olması az olmasından değil, güzelliğinden. Size düşen o güzellik ile bir olmak, ahenge tanık olmak.

Çok olan az, az olan çoktur. Hızlı olması değil, dolu olması önemli. Sizin mutluluğunuz önemli. Keyif almanız önemli. Manevi tatmin önemli. Bunun için de kendinizi dinleyin. Kendinize vakit ayırın, kendinize iyi bakın. Kendinize değer verin. Siz özelsiniz. Kendinize yatırım yapın. Daha çok öğrenin, daha çok sorun, daha dinleyin, daha çok duyun, daha çok bakın ve görün, daha çok deneyimleyin kendinizi.

12 Aralık Dolunayı hangi burca ne söylüyor?

Koç:

Kendinizi ifade etme konusunda varlığınızı özgür bırakın. Asıl kendinizi kısıtladığınızda, tam da korktuğunuz gibi, kendinizi tam anlamıyla anlatamıyorsunuz. Bunun için önce kendinizle olan ilişkinizi derinleştirin. Ne istiyorsunuz, ne düşünüyorsunuz bir sorun ve dinleyin.

Boğa:

En değerliniz sahip olduğunuz metalar değil, sizsiniz. Kendinize fiziksel olarak daha çok önem verin. Beslenmenizin sağlıklı olmasına ve spor aktivitenizi es geçmediğinizden emin olun. Herkes sadece kendinden sorumlu o yüzden önceliği kendinize verin.

İkizler:

Yavaşlama zamanı. Bu sefer çok şeye değil; sizin için önemli olana dikkat kesilin. Vaktinizi en çok istediğinize odaklayın, onun için zorluk çekin, onun için zafer kazanın ve her anını hissedin. Duygularınızı hissetmekten çekinmeyin. Bu sefer sonuna kadar yaşayın.

Yengeç:

Şimdiye kadar kendinize itiraf edemediğiniz, uzakta tuttuğunuz düşünceler, hisler olgunlaştı ve sizinle ilgili buluşmak için sabırsızlanıyor. Hayatınızın bu döneminde kendinizi sadece tek değil her kişi ile, eşya ile olay ile bütün olarak hissetmenizin vakti geldi.

Aslan:

Hayallerinizi ve umutlarınızı ön plana alın. Ancak onlarla kendinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dışarıdan onay ya da teşvik beklemek yerine siz kendinizi yönlendirin. Çünkü sizin için en iyisini yine siz karar verebilirsiniz. Her şey kolay olmayacak ama mücadele ettikçe zenginleşeceksiniz, zenginleştikçe daha mutlu olacaksınız. Önce hayalleriniz!

Başak:

Diğerleri için yaptıklarınızı, söylediklerinizi, verdiklerinizi, aldıklarınızı bir kenara bırakın. Siz kimsiniz? Etrafınızdaki kişiler, dünya, evren sizi nasıl sıfatlandırsın, sizinle ilgili ne düşünsün istersiniz? Karar verin. Aslında doğru olan soru siz kendinizi nasılken mutlu ve huzurlu hissedersiniz? Şu anki haliniz ile farklılıkları gözlemleyip ortadan kaldırmanın vakti geldi. Olmanız gereken kişi olun.

Terazi:

Sınırlarınızı aşmanızın vakit geldi. Bunun için kendinizi donanımlandırın hem kişisel gelişim olarak hem de ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinmeye bakın. Daha optimist olarak etrafınızdaki fırsatları değerlendirmelisiniz.

Akrep:

Alma- verme dengesini dikkate alıyor musunuz? Almadan vermek, vermeden almak aslında iyilik yapmak değil kendinize yeterince değer vermediğinizin işaretidir. Paylaşmak erdemdir. Dengeyi sağlamak ayrı bir erdemdir ve irade ister. Alma-verme dengesine dikkat edin. Kendinizi idare edin ve iradenizi kullanın.

Yay:

Sadece düşünmek ve hayal etmek yetmez, ayağınızı yere sağlam basın. Beklemek yerine adım atın. Köklenin. Yaratın. Ortaya somut şeyler çıkarın. Sadece kendinize değil, etrafınıza da etki edin.

Oğlak:

Her şey sizin olmasını istediğiniz gibi ya da sizin kurallarınıza göre olmayabilir. Sınırları korumaya çalışmaktan ziyade içinde bulunduğunuz koşulda efor sarf edin. Olanları deneyimleyin, gözlemlemeyin, yaşayın. İçinde olun.

Kova:

Düşünce ve duygularınızı somutlaştırmanın zamanı. Yaşadığınız kaostan bir düzen oluşmak üzere. Kendi ahenginizi oluşturacaksınız. Bunun için kendi fikileriniz, kendi hisleriniz dengede olmalı. Önce karışın, sonrasında güzel şeyler çıkacak.

Balık:

Geçmişiniz sizi bugüne getirdi. Sizi güçlendirdi, törpüledi, eğitti. Alacağınız dersleri aldınız. Şimdi size verilen hediyelerle ileriye doğru hareket etmenin zamanı. Kendinizi özgürleştirin. Zincirlerinizi kırın. Kendinize koyduğunuz engelleri kaldırın.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Kaynaklar
dolunay, dolunay bizi nasıl etkiler, dolunayın burçlara etkisi