Yatak Odanızı Canlandırın: 7 Modern Dekorasyon Önerisi

yatak odası dekorasyonu

Her sabah gözünüzü açtığınızda ilk ne görüyorsunuz? Romantik ruhlar için bu sorunun cevabı, sevgilinin buğulu gözlerinden başlayıp pencereden vuran altın renkli güneş ışığına kadar sıralanabilir. Gözünüze çarpan ilk şey her ne olursa olsun; fonda hep aynı manzaranın olduğu inkar edilemez. Evet, yatak odanızdaki emektar duvarlardan söz ediyoruz.

Yatak odanızda, gözünüzün artık alıştığı sıradan duvarlara cesur renk ve desenler katmak; günün geri kalanı için de size eşsiz bir ilham verebilir. Gelenekselin dışına çıkmak zor değil; hatta bu karar yalnızca bir boya fırçası kadar uzağınızda. Yatak odanıza geniş bir renk şemasıyla canlılık katabilir, bu sayede hayata bakışınızı da biraz renklendirebilirsiniz.

Hazırsanız, yatak odanızı yeniden boyuyoruz!

Sakin yeşil ile dekore edin.

Eğer tasarım gözünüz doğallıktan yanaysa; o zaman yatak odanızı yeşilin farklı tonlarıyla hareketlendirin.

Yeşil-grinin şık ve zengin tonunu duvarlarda kullanarak yatak odanızı anında sıcak ve keyifli bir mekana çevirebilirsiniz. Her yerin yeşil olmasından endişe duyuyorsanız bunun da çözümü var. Odanın içinde kullanacağınız aksesuar ve yatak örtüsünü beyaz ya da açık renk tercih ederek güvenli bir alan yaratabilirsiniz.

Koyu renk paletiyle farklı olmaktan çekinmeyin.

Yatak odanızda cesur renkler kullanamayacağınızı kim söylemişti?

Odanıza koyu mavinin ve beyazın kombiniyle hareket verin. Eğer mavi tonlarına aşık olanlardansanız; bu tarza bayılacaksınız. Lacivert ve gri-mavi renkleri kullandığınızda, aksesuar seçimleriniz de oldukça kolay bir hale gelecek. Yatak odanızın deniz kenarında bulunan yazlık bir ev gibi hissettirmesini istiyorsanız; koyu mavi duvarlarınızda beyaz aksesuarlar ve kumaşlar kullanarak çok güzel bir tamamlama sağlayabilirsiniz.

Kişisel tropikal adanızda uyanın.

Eğer amacınız yenilenmek ve kalıpların dışına çıkmaksa farklı tasarım trendlerine mutlaka göz atın.

Renk, odaya yeni bir hava katmanın en kolay ve etkili yoludur. İyi düşünülmüş bir tasarımla görenleri kendisine hayran bırakacak bir oda yaratabilirsiniz. Odanızı her an tatildeymiş gibi hissedeceğiniz tropik bir adaya dönüştürün. Birden çok tropik renk kullanarak serin ve sakin bir hissiyat yaratabilirsiniz. Tropikal ve botanik desenli yastıklar, okyanus yeşili duvarlar ve belki hasır bir sepet… Manzarayı tamamlamak için yatak odasında kullanılmaya uygun bitkilerden de yardım alabilirsiniz.

Nude pembeyi yeniden düşünün.

Makyaj ve moda trendlerine son yıllarda “Nude” tonları damga vuruyor.

Bunu dekorasyona taşımamanız için ise hiçbir neden yok. Odanızda Nude pembenin farklı tonlarıyla sofistike ve romantik bir hava yaratabilirsiniz. Pembenin altında yatan hafif bej görüntüsü; bu rengi tamamen dişi bir renk olmaktan çıkıyor ve modern bir dokunuş haline geliyor. Özellikle çiğ beyaz ile kombinlendiğinde odanızda çok ferah bir hava esmesini sağlayabilirsiniz. Pembe-bronz renkli aksesuarlar ve kristal avizeler; duvarlarınızla muhteşem bir uyum yakalayabilir.

Ahşap sevenler burada mı?

Ahşap kullanımı, dekoratif bir evin olmazsa olmazları arasında.

Peki sıcak ve samimi dokusuyla bizi kendisine aşık eden ahşap mobilyalar ile yatak odası duvarlarınızı nasıl bir araya getirebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Bunun yolu, duvarlarda nötr renkler kullanmaktan geçiyor. Grinin farklı tonlarını özellikle deneyebilirsiniz. Gri duvarlar ile ahşap mobilyaların göz alıcı desenleri bir araya geldiğinde, sabahları uyanmak da tam bir keyif halini alıyor.

Rengi kadar dokusu da önemli.

Odanızı boyayacağınız renge karar verdiyseniz sırada doku vermek var. İnternet ortamında da rahatlıkla ulaşabileceğiniz birçok teknikten bazılarını sizinle paylaşmak istedik. Doku uygulayacağınız yüzeydeki boyanın ıslak olmasına dikkat edin. Farklı kalınlıktaki fırçalarla eskitme deseni yapabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bir diğer teknik ise; rulonun üstüne balonlu naylon takarak desen oluşturmak. Dilerseniz, duvarlarınız üzerinde basit bir şırıngayla da desenler oluşturabilirsiniz. Tüm bu pratik denemelerin sonunda, duvarlarınız hem şık hem de ayrıcalıklı görünebilir.

Duvarlarınızda ombreye yer açın.

Evet, yanlış duymadınız. Sadece saçlarda değil duvarlarda da ombre yapılabilir. Bildiğiniz gibi ombre; koyu renkten açık renge doğru giden bir tür desen. Duvarlara uygulaması kolay değil; ancak sonuçlar kesinlikle mutluluk veriyor. Bu video sayesinde bu teknik hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kaynaklar
yatak odası dekorasyonu, yatak odası duvarları, yatak odası ne renk olmalı