Yeniayın Getirdikleri ve Burçlara Etkileri (22 Mayıs 2020)

Yeniaylar, yeni olayların, anlaşmaların, ilişkilerin başlangıç zamanı ile ilgilidir.

Burada İkizler burcunun başlangıç derecesine yakın bir derecede olduğu için Balzamik fazda Boğa burcunda ilerlediğine dikkat etmek gerekiyor. Yani istikrarlı, sabit, toprak elementi olan bir burcun ardından değişken, hava elementinden olan bir burca geçiyoruz. Olayların bir anda hareket kazandığı öncü bir derece söz konusu.

Eyleme geçme zamanı!

Kendimizde bir şeyleri değiştirmemiz gerektiğini görüyor, ancak hayatın ritmine ayak uydurmakta zorlanıyorsak bu dönem, değişimi daha iyi anlayıp onu çok daha kolay içselleştirmek ve kendimizi ikilemden çıkarabilmek için iyi bir fırsat olacaktır. İş, finansal konular, ilişkiler, sosyallik, eğitim, yer değişikliği gibi uzun zamandır hızlanmasını beklediğimiz durumlar varsa dönemin enerjisi bunları hızlandırabilir.

Bu yeniayda, Venüs retrosunun da etkisiyle sevilme isteği, sevilme hissinin cezbediciliğiyle derin duygular ayyuka çıkabilir. Yakın hissettiğimiz kişilerle birlikte olma isteğine, iletişimin çekiciliğine kapılabiliriz.

İlgini çekebilir: Hangi Burç Neden Aşık Olmaktan Korkar?

Yeniay ile birlikte hangi burcun gündeminde ne olacak?

İkizler burcunda yeniay ile ilgili bu etkilerin, yeni kararlarınızın ve adımlarınızın hangi alanlarda şekilleneceğini okurken yükselen burcunuza öncelik vermenizi önerilir.

Koç:

Bu dönemde gelirler ve harcamalar, iş ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmak gündeminizde olabilir.

Yakın çevre ve ilişkiler alanında iletişimsizlik, geride durma isteği söz konusu olabilir. İnsanlara karşı daha dinleyici bir tavıra bürünmeniz ve yapıcı eylemlerle hareket etmeniz fayda sağlayacaktır. Sakin kalmaya niyet edin.

Boğa:

Bu dönemde dış görünüş ile ilgili değişim ve dönüşümler, kendinizi ifade etme biçimizde değişiklik yapma konusu gündeminizde olabilir.

Hayatınız ile ilgili alacağınız yeni kararlar sizi finansal olarak etkileyebilir. Mümkün oldukça finansal ve hukuksal konuları dengede tutmaya özen gösterin. Kendi değerinizi sorgulama isteği ile kişisel olarak gelişme fırsatı yakalayabilirsiniz.

İkizler:

Bu yeni ay sizin burcunda gerçekleşiyor. İçsel olarak anlam çatışmaları yaşayabilir, içinde bulunduğunuz durumları sorgulama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Biraz sakin kalmak ve kimseyle gereksiz yere sorun yaşamamaya çalışmak size fayda sağlayacaktır.

Bu dönemde sevdiklerinize destek ve yardım etme konusunda adımlar, sağlık, bilinçaltı ve spiritüel konularla ilgilenmek gündeminizde olabilir.

Yengeç:

Bu dönemde idealleriniz, hedefleriniz, arkadaşlarınız, sosyal çevre ve bağlantılarınız veya sevdiklerinize destek ve yardım etmek gündeminizde olabilir.

Yalnızlığı sorgulamaya başladığınız, içsel huzuru yakalamaya çalıştığınız bir dönemdesiniz. Özellikle ortaklı ilişkileriniz bitirmek yada kendinize yeni bir iş alanı sağlamak isteyebilirsiniz. Hayatınızda belki de ilk kez korkularınızın üzerine gitmeye çalışacaksınız.

Aslan:

Bu dönemde kariyer, iş, toplumsal statünüz, çalışma hayatı, eş ve anne/baba olma ile ilgili unvanlarınız ve hedefleriniz gündeminizde olabilir.

Yaratıcılık ve hobiler alanında kendinizi geliştirme fırsatı bulabileceğiniz bir dönem olacak. Sürpriz ve şaşırtıcı haberler sizi şoka uğratabilir. Şanslı bir dönemdesiniz.

Başak:

Bu dönemde eğitimler, seyahatler, yurtdışı, medya, yayıncılık, interneti kullanma, hayata bakış açınız, bilmediğinizi keşfetme ve öğrenme arzusu gündeminizde olabilir.

Kariyer ile ilgili konularda sorumluluk alma isteği depreşebilir. Kendi merkezinizde olduğunuz iş arayışlarına girebilirsiniz. Fakat risk alma noktasında dikkatli olmakta fayda var; kâr zarar dengesini gözeterek adımlar atmalısınız.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi:

Bu dönemde maddiyat ile ilgili durumlar, alacaklarınız, borçlar, ödemeler, miras gibi konular gündeminizde olabilir. Riskli yatırımlara kaynak harcamak size cazip görünebilir. Bu konuda şartlarınızı bu döneme kadar oluşturmadıysanız, acele karar vermeyin. İlişkilerinizde vereceğiniz kararlar, yaşamınızı değiştirebilecek niteliklerde olabilir.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep:

Bu yeniay ile birlikte sağlığınızla ilgili konular gündemde olacaktır. Sağlığınız için yapacağınız harcamalar artabilir. (Vitamin vb.) Takviye edici gıdaları kontrolsüz kullanmamaya dikkat edin. Bu dönemde ödeme ve borçlar sürekli aklınıza gelebilir. Çözüm odaklı olmaya özen göstermeniz yararınıza olacaktır. İlişkiler, evlilik ve iş ortaklıklarıyla ilgili konuları gözden geçirerek revize etmek için uygun bir dönemdesiniz.

Yay:

Çalışma şartları, çalışma arkadaşları, beden ve sağlıkla ilgili konular gündeminizde olabilir.

Kariyerinizle ilgi şanslı gelişmeler meydana gelebilir. Sizi engelleyen ve baskılayan durumları adeta elinizin tersiyle itmek isteyeceksiniz. Bu eylemi gerçekleştirmek sizi oldukça rahatlatacaktır.

Oğlak:

Bu dönemde sevgi, aşk, romantik birlikteliklerinize ek olarak hobileriniz, yaratıcılığınızı ortaya koyma gibi konular gündeminizde olabilir.

İlişkilerdeki kararsızlığınız yüzünden aşırı özgür davranışlar sergilemeniz birtakım manipülatif eylemlere alan yaratabilir. Sorumluluklardan kaçınmayın. Duyduğunuz sevgi ve şefkati karşınızdaki kişilere hissettirin.

Kova:

Bu dönemde ev, aile, güvende olma hissi, kendi merkeziniz çevresinde hareket etme dürtüsü gündeminizde olabilir.

Önünüzü görmek için adım atma isteğiyle sisli düşüncelerden sıyrılmaya karar verebilirsiniz. Zihinsel olarak özgür olduğunuzu fark edebileceğiniz bir dönem olacak. Geleceğe yönelik hangi noktada olmanız gerektiğine karar vermeli ve mantıklı riskler almalısınız.

Balık:

Bu yeniay sizleri bambaşka bir duygu haline sokmaya uğraşacak, odağınızı değiştirecek gelişmeler olacak. Bu gelişmeler herhangi bir alanda gerçekleşebilir. Bu dönemde yakın çevre, kardeşler, akrabalar, kısa seyahatler ve iletişim konularında daha yapıcı olma isteği gündeminizde olabilir.

İkizler yeniayı en çok size yarıyor gibi. 🙂 Enerjinizi yüksek tutmaya özen gösterin.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Yeniay hepimize güzellikler getirsin.

astroloji, astroloji yorumları, yeniay
Kaynaklar