Yengeç Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajları (27 Aralık 2023)

“Ben sende bütün aşklarımı temize çektim.” demiş, Murathan Mungan. Bu Dolunay da bize “Ben kendimde bütün yargılarımı temize çektim.” dedirtecek. Biliyoruz ki Dolunay zamanları gündemimizdeki konuları netleştirmek, sonuçlandırmak için şahane zamanlardır. 27 Aralık tarihindeki bu Dolunay, Yengeç burcunun 4 derecesinde gerçekeleşiyor. Sabit yıldızlar iş başına geçmişler, yılın sonuna yaklaşırken bize her şeyi temize çekmek için fırsatlar sunuyorlar! Peki yılın son Dolunayı gündemimizi nasıl değiştirecek, hangi burcu nasıl etkileyecek?

27 Aralık Dolunay temaları neler olacak?

Yıl sona ermeden önce ele almamız ve çözmemiz gereken yinelenen temalar ve senaryolar olabilir. Bu dolunay şu anda Boğa burcunda gerilemekte olan Jüpiter ve Balık burcundaki Satürn ile bağlantı kuruyor. Ayrıca, şu anda Başak burcunda bulunan Lilith, dolunayla birleşerek ekstra bir güç getirecek. Birden fazla gezegenin ve bir asteroidin devrede olmasıyla duygularımızı güçlendirebilir ve içimizde barındırdığımız olumsuz hisleri ya da hayal kırıklıklarını serbest bırakabiliriz. Bu enerji hem gözyaşı hem de kahkaha getirecek.

Satürn, artık bize hizmet etmeyen şeyleri bırakma konusunda kararlı olmamıza yardımcı olacak ve evrene kalıcı olarak yolumuza devam etmeye hazır olduğumuzu bildireceğiz. Geçmişteki durumları ve ıstırapları düzeltmek için çalıştığımız sürece, Satürn bize bu acıyı bir daha yaşamayacağımızdan emin olma hediyesini verecektir. Lilith ise bizi özgürleşmeye ve başkalarının ne düşündüğüne rağmen ihtiyaçlarımıza öncelik vermeye çağırıyor olacak. Dolunay ile aynı gün Chiron’un yön değiştirecek olması, çaba göstermeye kararlı olduğumuz takdirde koşullarımızı iyileştirme ve derin bir şifa elde etme fırsatı sunuyor.

Bu dolunay omuzlarımızdan ve kalplerimizden büyük bir yük kalkmış gibi hissetmemizi sağlayarak 2024’te yeni bir başlangıç yapmamıza olanak tanıyacak. Bu nedenle, bu dönemi son 18 aydır zihnimizde biriken tüm duygulardan uzaklaşmak için kullanabiliriz.

Bu Dolunay, yıl sonunda her şeyi temize çekmek için bir fırsat.

Her gün, her an, biz fark etmesek de bir şeyler olur. Her zaman önünden geçtiğimiz ağacın büyüklüğünü fark ederiz. Her gün aynı binayı görsek de içinde yaşam olduğunu idrak ettiğimiz anlar olur. Perdenin deseninin güzelliğini her bakışımızda görmeyiz. Öyle ya bakmak var, görmek var!

Bir de gözümüze taktığımız gözlükler var. Bazen pembe görüyoruz, bazen kırmızı; bazen koyu, bazen açık. Yüzyıllar öncesinden insanlar algımıza nasıl güvenebileceğimizi tartışmışlar. “Belki de hepsi benim zihnimin ürünü, hatta bedenim bile!” demişler. Düşünüyorum, öyleyse varım’ın ötesine geçmek lazım.

Ne düşünüyorum, nasıl düşünüyorum, kendime nasıl bir dünya oluşturuyorum? Yengeç burcu ev ve aile ise kendime nasıl bir yuva kurdum? Kendime nasıl bir sevgi ortamı yarattım, başkalarını nasıl sevdim, başkalarının beni ne kadar, nasıl sevmesine izin verdim? Bu sorular bu dönemde zihnimizde dolaşabilir. Bununla birlikte, gördüğünüz, sandığınız, bildiğiniz doğruların, doğru olduğuna o kadar tutunmuşsunuzdur ki gerçeklerden uzaklaşmış olabilirsiniz. Evinizden uzaklamışlık hissiyatı, yabancılık hissiyatı, özlem duygusu had safhaya ulaşmış olabilir.

İşte 27 Aralık tarihindeki bu Dolunay kendimizi, tüm yargılarımızı, inançlarımızı, doğrularımızı temize çekmek için bize mesaj veriyor olacak. Şimdi kendinize, yarattığınız dünyanıza, size uymayanlara, olmasını istemediklerinize bir bakın. Değişim önce sizin gözlerinizde, zihninizde sonra da dünyanızda yaşanacak.

Tam da 2023’ü kapatacağımız günlerde, bu yılın bize getirisi bu olsun.

Burçların Dolunay Mesajları (27 Aralık 2023)

Koç & Yükselen Koç

Bu zaman dek tek tabanca olarak yaşamış olabilirsin ancak şimdi ailenin ne kadar değerli olduğunu fark ettiğin zamanlardasın. Sadece kan bağına sahip olmak değil; aile gibi gördüğün insanlara ihtiyacın olduğunu idrak etmek bile kalbini ısıtacaktır. Onlara kalbinde ve hayatında daha çok yer ayırabilirsin.

Boğa & Yükselen Boğa

Değişimler her zaman zorlayıcıdır. Büyük adımlarla ilerlemene gerek yok. Kendini güvende hissettiğinde küçük bir adım atmak bazen çok büyük güzellikleri çağırır. Zihnini kurcalayan kıpırtılara kulak ver ve küçücük de olsa bir adım at. Kimse hayallerine bir günde ulaşmadı.

İkizler & Yükselen İkizler

Çoğu zaman gözlerimiz uzakları daha fazla tarar, olmayanın cazibesi daha çoktur. Bu dolunay ise yakınına bakmayı tembih ediyor. Burnunun önünü görmek zordur ancak niyet ve farkındalıkla işler kolaylaşır. Ne zamandır aradığın cevaplar ve çözümler, aslında yeni bir eylem ve arayış gerektirmiyor. Yetilerini, sahip olduklarını kullan yeter.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Başkalarına verdiğin sevgi, şefkat ve özeni, kendine göstermeyi deneyimlemek için belki de hiç bu kadar doğru bir zaman olmamıştı. Kendine koyduğun engeller, acımazsızca kendini eleştirmelerin; diğer yandan hep içini kıpır kıpır eden isteklerin… Kendi elinden tut ve yapabileceklerini gerçekleştirmek için kendine izin ver.

Aslan & Yükselen Aslan

Başkalarının gözünden nasıl göründüğünün ötesine geç. Bazen güçsüz olmaya izin vermek en büyük güç. Bazen, içinden ne geliyorsa ona izin vermek paha biçilemez. Sadece kendin gibi olmanın, kendini onaylamanın, kendine saygı duymanın, değerini fark etmenin hafifliğini deneyimlemek şahane olacaktır.

Başak & Yükselen Başak

Etrafındaki kişilerin hayatlarını önceliklendirmek o kadar doğalın olmuş ki gelecek planlarını da onlara göre tasarlamış olabilirsin. Seni mutlu edecek olmasından ziyade, başkalarına daha faideli olmayı amaçlandırmış olabilirsin. Şimdi sadece kendin için yeni planlar tasarlamak adına çok güzel bir zamandasın.

Terazi & Yükselen Terazi

Bir çocukken büyüyünce hep ne olmak istemiştin? Neden onu seçmiştin? Ardında hangi arzu vardı acaba? Bunu hatırlamak şahane olmaz mıydı? Yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığın bir iş, kahkaha atmaktan yanaklarının ağrıdığı insanlar… Bunu gerçekleştirmek senin elinde. Engellerin ne olduğunu aslında biliyorsun. Şimdi onları bir bir kaldır.

Akrep & Yükselen Akrep

Aradığın o evin uzakta olmasına gerek yok. Sana uzak gibi görünenleri yakına getirmek veya oraya gitmek için belki de koşullar oluşmuştur. Belki motivasyonun tamdır. Aradığını bulmak için her şey hazır, her şey tamam. Artık sıra sende.

Yay & Yükselen Yay

Tebdili mekanda ferahlık vardır, demişler. Senin hayatında da bazı değişimler yaşandı. Belki değişmesi gereken birkaç şey daha kalmıştır. Belki de bu yenilikleri sahiplenme zamanı gelmiştir. Hayatına giren değişimlerin güzelliklerini fark etmek ve onların keyfini çıkarmak için güzel bir zamandasın. Bu, senin en iyi yaptığın şey değil mi?

Oğlak & Yükselen Oğlak

Her zaman iyileştirilecek bir şey vardır; ancak bu kez “yeterli” demenin vakti geldi gibi değil mi? Zirvelerin insanısın; zirvedekiler çok çalışır, yol gösterir, mücadele eder ama hayattan keyif almayı kaçırabilirler. Sen de şimdi biraz dur, hafifle, yanındakilere ve bulunduğun yere bir bak ve kendine teşekkür et. Yarattığın realiteyi görmen, yeni yolları ve yeni kişileri de beraberinde getiriyor olacak.

Kova & Yükselen Kova

Yaptığın işlerin, günlük rutinlerin, düşüncelerinin içinde duygularına ne kadar yer var? Aslında izin versen, duygusal dönemeçlerin hayatına renk kattığını görebilirsin. Geleceğe çok fazla odaklanmak yerine anda kalmanın hafifliği, hayatını daha kolay bir şekilde yaşamanı sağlayacak. Duygularına, manevi ihtiyaçlarına daha fazla yer aç.

Balık & Yükselen Balık

Kendini yaratıcılığına bırak. İçindeki Nil taştı ve topraklarını besledi. Şimdi o toprakları işleme zamanın geldi. Heyecanını da yanına al ve ne zamandır atıl kalan konularına odaklan. Gerçekten baktığında güzelleştiremeyeceğin şey yok. Odağını verdiğinde sulaman gereken yerleri rahatlıkla görebilirsin. Geriye harekete geçmek kalıyor. Bu aralar ne yaparsan güzel yaparsın, unutma.

27 aralık 2023, astroloji, burç yorumları, dolunay, yengeç burcu
Kaynaklar