Ağustos 2023 Burç Yorumları

dolunay kadın

Kemerlerinizi bağlayın; çünkü yazın son ayına dolunay etkisi ile giriş yapıyoruz! Bu ay gündeminizde neler olacak? Astrolojik hareketler burcunuzu nasıl etkileyecek? İşte Ağustos 2023 aylık burç yorumları!

Ağustos ayında bizi neler bekliyor?

1 Ağustos Salı günü Kova burcundaki dolunay ile gökyüzü hareketlenmeye başlıyor. Dolunaylar, iç açıcı ışıltılarına rağmen stresli zamanlar olabilir ve Kova burcunun mesafeli etkisiyle, bu dolunayın tadını evde dinlenerek çıkarmak isteyebilirsiniz. İster romantik ister en iyi arkadaşınızla olsun, sevgiye dayanan tüm ilişkiler, 15 Ağustos Salı günü Juno tarafından kutsanacak. Dolayısıyla, Aslan burcunda yeni ayın gerçekleşeceği ertesi günü, en sevdiğiniz kişiyle geçirmeniz mantıklı olacaktır.

Hareketli Başak dönemi ise 23 Ağustos’ta başlıyor. Yaz aşklarının sonbahara sağ çıkıp çıkamayacağını görme zamanı! Bu süreçte iletişiminizde net olun. Merkür 23 Ağustos’ta kendi burcu olan Başak’ta gerilemeye başlayacak. Bu dönemde nostaljiye kapılıp eski sevgilinize mesaj atan siz olmayın. Merkür’ün gerilemesine rağmen, savaşçı gezegen Mars 27 Ağustos’ta denge ve ortaklıkların burcu Terazi’ye geçtiğinde ilişkiler gökyüzünden sevgi dolu bir destek alacak.

Asi gezegen Uranüs 28 Ağustos’ta Boğa burcunda gerilemeye başladığında hiç beklenmedik şeyler olabilir. Bu gerilemede sahte arkadaşlıklar ortadan kalkar; bize getirisi olmayan ilişkileri ve işleri bırakmak için motive hissederiz. Ayrıca, cesur imaj denemeleri yapmak için harika bir zamandır.

Ağustos ayı 30 Ağustos Çarşamba günü Balık burcundaki dolunay ile sona eriyor. Bu dolunayda sezgilerinize güvenin; psişik Balık burcunun etkisi sayesinde içgüdüleriniz doğru çıkacaktır. Eğer bir randevu ya da parti hakkında tereddütleriniz varsa, son anda vazgeçebilirsiniz.

Herkese şahane bir ay diliyoruz! Ağustos ayı burç yorumunuza göz atmak için okumaya devam edin.

Ağustos 2023 Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 11. evinizi etkiliyor olacak. Edindiğiniz, inşa ettiğiniz, tasarladığınız gelecek hedeflerinizle ilgili attığınız adımların sonuçlarını alabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile aranızdaki belirsizlikler netleşebilir. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla, size keyif veren konuları hayatınıza kalıcı olarak sokabilir, varsa çocuklarınız ile güzel zamanlar geçirebilir, hobilerinizi paraya çevirebilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile kendinizi daha düzenli bir çalışma hayatına adapte etmek isteyebilirsiniz. Dağınık olan işleri toparlama çalışmasına girişebilirsiniz. Merkür’ümüz ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Bu retroyla planlarınızı, sağlığınızı, düzeninizi gözden geçirme vakti geldi. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. İlişkileriniz biraz zorlanabilir. Bu enerjiyi, partneriniz ile aktiviteler yaparak en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan, davalık süreçler başlayabilir.

Boğa & Yükselen Boğa

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 10. evinizi etkiliyor olacak. Kariyeriniz ile ilgili netlikler sizi bekliyor. Beklediğiniz fırsatlarla yüzleşebilirsiniz. Geleceğinizi nasıl şekillendireceğiniz konusunda artık netlik kazanabilirsiniz. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla, ne zamandır istediğiniz dekoratif işlere girişebilirsiniz. Boya badana işleri, eşyaların değişimi, hiç değilse evdeki eşyaların düzenini değiştirmek iyi gelecektir. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile spora başlayabilir, yeni bir ilişkiye yelken açabilir, yaptıklarınız ile daha görünür hale gelebilirsiniz. Bu arada Merkür yine retro hareketine başlıyor olacak. Üretkenliğinizi, yaptığınız işleri, keyif aldığınız konuları ve bunlarla ilgili planlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçecek. Alma verme dengesini sorgulayacağınız bir dönem. Çok izole olmak da, aşırı sosyal olmak da size iyi gelmeyecek. Bu açıyı hayatınıza yeni bir düzen, yeni bir rutin oluşturmak için kullanabilirsiniz.

İkizler & Yükselen İkizler

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 9. evinizi etkiliyor olacak. Yurtdışı veya eğitim ile ilgili beklediğiniz haberler varsa geri dönüşler alabilirsiniz. Seyahatler planlayabilirsiniz. Ticari anlamda da varsa attığınız atılımların sonuçlarını elde etmeye başlayabilirsiniz. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumu ile küstüğünüz arkadaşlarınızla barışabilirsiniz. Ne zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınıza rastlayıp, sosyalleşme planları yapabilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile ev ve aile konularında söz sahibi olarak yönlendirmeler yapmak durumunda kalmanız mümkün. Ev veya evlenme konuları gündeminizde olacak. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor. Çocukluk anılarınız canlanabilir, o zamanlarla ilgili bazı hatıratlar dinleyebilir ve bu sizde ufuk açıcı etkiler yaratabilir. Bununla birlikte, hayatınızı nasıl temellendirdiğinizi gözden geçirebilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçecek. Spora başlamak için ideal bir zaman. İkili yapılan sporları tercih edebilirsiniz. Varsa çocuklarınızla olan iletişiminize ayrıca özen göstermenizde fayda var.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 8. evinizi etkiliyor olacak. Finansal olarak bazı çalkantılar yaşadıysanız, bu dönemde çözümü ile ilgili netlik kazanabilir, somut adımlar atabilirsiniz. Maddi olarak destek alabileceğiniz bir dönem. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla gelirinizi arttırmak adına aklınızda olan ama henüz hayata geçirmediğiniz atılımları devreye sokmak isteyeceksiniz. Eski işinize geri dönebilirsiniz ya da dönmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile alacağınız ya da aldığınız kararları ince eleyip sık dokuyacağınız bir dönem başlıyor. Yeni bir eğitim vermeye başlayabilirsiniz. Görüşmeler, toplantılar yoğunlaşırken, yeni kişilerle tanışmanız mümkün. Bu sırada Merkür yine retro hareketine başlıyor olacak. İletişim tarzınıza dikkat etmekte fayda var zira bu konu ile ilgili eleştiriler alabilirsiniz. Bu dönemde, özellikle yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Kimlerle görüşüp görüşmek istemediğinize karar vereceğiniz bir dönem. Ayrıca yarım kalan planlarınızı bu süreçte yeniden devreye sokabilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Ailenizle olan ilişkilerinizde fevri olmamaya çalışın. Bu dönemi, oluşturmak istediğiniz temeller için adım atarak verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aslan & Yükselen Aslan

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 7. evinizi etkiliyor olacak. İlişkilerde netlik ve çözüm süreçleri başlayabilir. Görülmesi gereken gerçekler ortaya çıkabilir. Dava süreçleriniz varsa sonuçlanabilir. Ortaklıklı işler rayına girebilir. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla “daha önce yapsaydım hayatım nasıl olurdu?” dediğiniz konular tekrar gündeme gelecek. Şu an yine aynı kararı alıp almayacağınız ile ilgili seçenekler önünüze düşebilir. Fırsatları değerlendirip değerlendirmemek elinizde. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile gelirinizde artış söz konusu. Yetenekleriniz, yaptığınız işler daha görünür olacak. Bu dönemde yeni satın alımlar yapabilirsiniz. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Kendi değerinizi daha iyi anlamak açısından güzel bir döneme giriyorsunuz. Kendi değer yargılarınızı, kendinize nasıl davrandığınızı gözlemleyebileceksiniz. Bu süreçte kendinizle ilişkinizi onarabilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Kardeşlerle olan iletişiminize biraz özen gösterin. Özellikle ikileme düştüğünüz planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Fikir alışverişine girerken bunun kavgaya dönüşmemesine dikkat edin.

Başak & Yükselen Başak

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 6. evinizi etkiliyor olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek için dolunayı zamanını kullanabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili ertelediğiniz rutinler varsa başlamak için tam sırası. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla yarım kalan hayallerinize ulaşmak için fırsatlar önünüze gelecektir. Yurtdışı ve eğitim konuları tekrar gündeminize düşebilir. Bir seyahat planlamak isteyebilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile sosyalleşme ve popülerlik döneminiz başlıyor. Kendiniz için en iyisini biliyor olacaksınız. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Bu dönemde, kendinizi eleştirerek aslında kendinize iyilik etmediğinizi, tam tersi demotive olduğunuzu gözlemleyip, kendinize daha yapıcı olmak için harekete geçebilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Gelir ile ilgili pürüzler yaşayabilirsiniz. Ancak diplomasi ile rahatça çözebileceğiniz bu problemi stres haline getirmemeye çalışın. Tam tersi, yeni gelir kapıları için bir fırsat yaratabilirsiniz.

Terazi & Yükselen Terazi

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 5. evinizi etkiliyor olacak. Varsa çocuklarınız ile ilgili konularda çözümler, netlikler söz konusu olabilir. Hobilerinize vakit ayırmak, daha doğrusu vakit yaratmak için ideal bir zamandasınız. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla daha önce üyesi olduğunuz yerlerde kendinizi tekrar bulabilirsiniz. Sosyal çevrenizden bazı kişiler tekrar hayatınıza girebilir. Gelecek planlarınızı ve gerçekten ne istediğinizi tekrar ele alabilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesiyle rüyalarınız yol gösterici olacaktır. Kendinizle ilgili yeni keşifler yapabilirsiniz. İzole kalıp kendinizi dinlemek isteyeceğiniz bir dönem olacak. Merkür ise yine retro hareketine başlayacak. Gün yüzüne çıkarmak istemediğiniz, ertelediğiniz konular gündeme gelebilir. Bunlardan kaçmayın, yarım kalan defterler kapansın ve üzerinizdeki olumsuz etkilerden sıyrılın. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Motive olduğunuz konularda kendinizi gerçekleştirmek, spora başlamak için ideal bir zaman. İlişkiler gündeminize gelebilir. Yeni tanışmalar söz konusu olabilir; dikkatli olmakta fayda var.

Akrep & Yükselen Akrep

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 4. evinizi etkiliyor olacak. Eviniz ve aileniz ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Yarım kalan işler tamamlanabilir. Evlenmek, ev almak, tadilat veya değişiklik yapmak için ideal bir zaman. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla kendinizi ve yaptığınız işi tam olarak gösteremediğiniz konular tekrar gündeme gelebilir. Bu sefer yapılması gerekenin ne olduğunu biliyorsunuz. Keşkelerinizi iyi ki’ye dönüştürebilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile sosyal planlarınız oldukça artacaktır. Yeni arkadaş çevreleri içine girebilirsiniz. Topluluklara üye iseniz karar mercii konumunda olmanız mümkün. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Arkadaşlarınızdan bazılarının hayatınızdaki yerini sorgulayabilirsiniz. Size iyi gelmeyen kişileri hayatınızdan çıkarabilir ya da görüşmediğiniz kişilerle yeniden görüşmek isteyebilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Bu dönemde ikili ilişkiler biraz yıpratıcı olabilir ama bu konuyu merkezinize almadan sağlığınız ve sanatsal faaliyelerle ilgilenmek size iyi gelecektir. Bu süreçte platonik aşklar gündeme gelebilir.

Yay & Yükselen Yay

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 3. evinizi etkiliyor olacak. Eğitim ile ilgili konular gündeme gelebilir. Seyahatler planlayabilir, oldukça marjinal arkadaşlar edinebilirsiniz. Farklı kişilerle yapacağınız sohbetler bu dönemde işinizi kolaylaştıracaktır. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumu ile ne zamandır almak istediğiniz bir eğitim ya da gitmek istediğiniz bir yer varsa (ki çok olduğunu tahmin ediyoruz) onunla ilgili planlar yapmak için çok uygun bir zaman. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile terfi, iş değişikliği söz konusu olabilir. Geleceğinizle ilgili güzel gelişmeler sizi bekliyor! Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Geleceğinizle ilgili aldığınız kararlarda acele etmeyin ve isteklerinizi tekrar gözden geçirin. Daha önce yapılan teklifler varsa bu dönemde tekrarlanabilir. Belge işleriniz varsa bu süreçte eksik veya tarihi geçmiş olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Sosyal çevrenizden kişilerle beraber harekete geçmek, planlar yapmak size iyi gelecektir. Bu süreçte onlara karşı fevri çıkışlarda bulunmamak önemli hale geliyor.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 2. evinizi etkiliyor olacak. İşinizle ilgili netlik kazanabilirsiniz. İsteklerinizi ve yeteneklerinizi rahatça sergileyip sergileyemediğinizle ilgili bir karara varabilirsiniz. Özgün yönlerinizi ortaya çıkarmak için ideal bir zaman. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla finansal anlamda bazı atılımlar yapabilir, pürüzler varsa çözüme kavuşturabilirsiniz. Yeni yatırımlar yerine, mevcut yatırımları gözden geçirebilir ve daha onları verimli hale getirmek isteyebilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile tatil, seyahat, hatta eğitim planları bir arada gündeme gelebilir. Uzak yerlerdeki kişilerle görüşmeniz, kendinizi kalabalıklara açmanız mümkün. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Yapmayı ertelediğiniz bazı başvurular gündeminize gelebilir, geçmiş gibi görünen fırsatlar tekrar kapınızı çalabilir. Bakış açınızı sorgulayabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Farklı seçenekleri görmeye çalışın. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Geleceğiniz için adım atma, harekete geçme zamanı. Bu dönemde yaptığınız işleri, eylemleri görünür hale getirmeye çalışın.

Kova & Yükselen Kova

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 1. evinizi etkiliyor olacak. Kendinizle ilgili karar veremediğiniz konularda netleşebilir, ne istediğinizi bulabilir, motivasyonunuzu geri kazanabilirsiniz. Hayatınızda yapacağınız değişiklikler için ideal bir zaman. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla ilişkiler masaya yatırılacak. İstekler, beklentiler, yapılanlar, söylenenler bir bir gözden geçirilecek. Böylece ilişkinin nereye doğru gideceği ile ilgili netlik kazanmanız mümkün. Bununla birlikte, eski ortaklarla yeni işler görüşülebilir. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile finansal anlamda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi ve manevi destek görebileceğiniz bir zamana giriyorsunuz. Sadece fazla eleştirel olmamaya çalışın. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. Yapmak istediğiniz ama henüz gerçekleştirmediğiniz planlarınızı gözden geçirmek isteyeceksiniz. Ertelediğiniz bir operasyon varsa devreye sokabilirsiniz. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçiyor olacak. Eğitim alanında bazı pürüzler yaşanabilir. Bu sizi yıldırmasın; başka seçenekler olduğunu unutmayın. Hatta daha iyi seçenekler için harekete geçiren bir etki yapabilir. Bu etkiyi avantaja çevirmeniz mümkün.

Balık & Yükselen Balık

Ağustos ayına Dolunay ile başlıyoruz. Dolunay sizin 12. evinizi etkiliyor olacak. Daha önce hiç fark etmediğiniz özelliklerinizi, huylarınızı, becerilerinizi keşfedebilirsiniz. Arkanızdan çevrilen işler varsa ortaya çıkacaktır. Manevi çalışmalar için uygun bir dolunay. Güneş’in retro Venüs ile kavuşumuyla sağlığınıza daha özenli davranma isteği duyacak, hayatınızda daha keyifli anlar yaratmak için harekete geçeceksiniz. Günlük rutinlerinizde, düzeninizde ufak oynamalar yapmak isteyebilirsiniz. Ay’ın ikinci yarısından sonra, Güneş’in Başak burcuna geçmesi ile yeni bir ilişkiye adım atabilir veya mevcut ilişkinizi bir adım ötesine taşımak isteyebilirsiniz. Varsa dava süreçlerinde güçlü pozisyona gelebilirsiniz. Merkür ise yine retro hareketine başlıyor olacak. İlişkilerde yaşanacak gelişmelerde, çok düşünüp ikilemde kalmamaya çalışın. İç sesiniz ile zihniniz senkronize olacaktır. Çokça eleştirmek, sorgulamak düğüm yaratabilir. Ayrıca yarım kalan defterleri kapatmak için güzel bir zaman olacak. Ay’ın son günlerinde Mars, Terazi burcuna geçecek. Finansal olarak kendinizi zora sokmamaya çalışın. Keyfi satın alımlar yerine ihtiyacınızı karşılamaya odaklı olun. Bu dönemde güzellik adına operasyonlar geçirmek isteyebilirsiniz.

Kaynaklar
ağustos burç yorumları, astroloji, aylık burç yorumları