Oğlak Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (23 Aralık 2022)

23 Aralık Cuma günü gökyüzünde yeni ay var! Bu yeni ay bize hangi mesajları veriyor? Hangi burçlar için hangi temalar öne çıkıyor? Birlikte göz atalım!

Doymadın, biraz daha yemen lazım. Yeteneğin olmasa da resim dersinden geçmen lazım. Sevmesen de yıllarca okuyup bir diploma alman lazım. Para kazanman lazım, herhangi bir işe girmen lazım. E, artık evlenmen lazım. Çocuk yapman lazım. Çocuğunun bir kardeşi olması lazım. Ne çok şey yapman lazım bu hayatta! Kaç tanesi kendi istediğin, içinden gelen, özün olan? Yapmaya geldiğin şeyi yapıyor musun? Sahi niye buradasın acaba?

Önce kaos vardı, sonra düzen. Kaos, düzensizlik değil, içinde bütün bilgiyi yaşatan boşluktur. Vardır yani. Yokluğun varlığı, varlığın yokluğu. Sen de içinde bir zerre.

Bütünün içinde kendini hisset!

Hani yağmur yağar, sırılsıklam olunca öfkelenirsin ama pencereden izlerken aynı yağmurun tadını çıkarırsın. Bir tane damla gözüne takılır, aşağı inene kadar onu takip edersin, hayranlıkla! İşte sen o damlasın. O damla olmasa yağmur olmaz, hayranlık uyandıracak bir şey olmaz. O damlanın hızla kayması gibi günlerin geçiyor ve sen hiç bir şey yapmasan da hayranlık uyandırıyorsun. Hele bir de sadece kendin olsan, Güneş ışınları nasıl güzel parlatır seni. Hatta iyice yaklaşınca o damlanın içinden görürsün dünyayı. Daha da çok hayran kalırsın. İşte herkes, kendinden gösterir yaşamı. Sen de öyle.

Bugün Oğlak burcundaki yeni ay, nasıl bir dünya göstermek istediğini bulman için iş başında. Oğlak inşa etmektir. Bugün önce kendini hayran bırakacak dünyanı yaratman için bir başlangıç. Ancak o zaman Güneş ve Ay seni parlatacak.

Şimdi yavaş yavaş kur düzenini, inşa et her bir parçanı, yüksel ışığa doğru, hisset dünyanın güzelliğini yüzünde, kalbinde…

Bütünün hayrına olsun.

23 Aralık Yeni Ay’ın Burçlara Mesajları

Koç burcu

Al karşına gelecekteki seni anlat; derdini, isteklerini, hayallerini, neyin peşinden koşmak istediğini… Sonra yine sen dinle. O sana ne güzel şeyler söyleyecek. Neleri kaybettiğini ama sonunda neleri hayatına kattığını, keşkelerinin değil iyi kilerinin olduğunu, başarısızlıklarının nasıl başarıya dönüştüğünü, içindeki savaşçıyı ve zaferlerini… Gelecekteki sen, seninle gurur duyuyor.

Boğa burcu

Hayallerine dön bak. Hala kendini o hayal çerçevesinin içinde görüyor musun? Bazı şeylere tutunmayı bırakmak zordur ama çıtırdayan daldan uzaklaşmak gerekir. Senin de tutunduğun dal inceldi. Sana taptaze, yeni bir alan açılıyor. Sana gereken sadece ufak bir sıçrama.

İkizler burcu

Bazen çok şey yapmak isterken, bir bakarsın gerçekte hiçbir şey yapmadan sadece koşturuyorsun. Sen de ne zamandır öyleydin. Şimdi bazı şeyleri düzene oturtma zamanın geldi. Değişimi düzenle kucakla. Ne yaptığını, nereye gittiğini bilerek ilerlemeye ihtiyacın var.

Yengeç burcu

Biliyor musun, bir çocuk fazla özgür yetiştiğinde, ilerleyen dönemlerde disipline ayak uyduramayabiliyor. Senin de giriş-çıkışlara, konan yasaklara, uygulanan kurallara isyan edeceğin düzenler var. Kendi ebeveynin olarak kendini yetiştirmen gereken alanlar bunlar… Belki de düzeni senin getirmen gerekiyordur.

Aslan burcu

Herkesin neyi, ne zaman, nasıl yapması gerektiğini biliyorsun. Peki sen? Sen ne zamandır kendi hayatınla meşgul olmayı es geçiyorsun?  Hangi rutininin miadı doldu, yeni neler katacaksın hayatına? Tam da yeni yıl arifesinde, vizyon panon hazır mı?

Başak burcu

İçinde ne zamandır büyüyen bir güzellik var. Bir karar, bir aksiyon, bir başlangıç… Tıpkı gözün gibi bakıp büyüteceğin bir çocuk gibi. Artık yeni başlangıçlar için doğum zamanı geldi. Hayalini gerçekleştirmek için bekleyiş bitti. Mükemmel olması için daha fazla erteleme.

Terazi burcu

Bir apartmanın ömrü, temelinin sağlamlığı ile ne kadar doğru orantılı ise bir kişinin hayatının kalitesi de kendini güvende hissetmesi ile o kadar doğru orantılı. Kendine sığınacak bir hayat inşa et ama bu yerin patron sen ol. Senin kararların, senin otoriten, senin kuralların olsun. Başkasına göre yaşadığın yeter; şimdi hayatının dizginlerini ele alma zamanı.

Akrep burcu

Herkesi ne kadar iyi analiz ediyorsun, sanki ruhlarının röntgenini çeker gibi. Şimdi bu becerini kendinde kullanma zamanın geldi. Senin ruhun ne istiyor, neyi arzuluyor? Şimdi sil baştan kararların vakti. Yeni bir yol var önünde. Gidip gitmemek senin elinde. Belki oturur yolu gözlersin, belki de bir adım atar yolculuğunu başlatırsın.

Yay burcu

Bir olayı bazen bitiş, bazen başlangıç olarak anlatırsın. Aslında bir noktada ikisi de aynıdır. Hem bitiş, hem başlangıç; hem geçmiştir, hem gelecek. Şimdi senin hayatında da bitiş gibi görünen bir başlangıç var. Yanında sana yarenlik edecekler var. Bundan sonra kimleri ve neleri yanında istiyorsun? Kararını ver.

Oğlak burcu

Yılın son yeni ayı senin enerjinde! Kendine yeni bir sayfa açman için gökyüzü hizalandı. Ertelediğin işler, yapmak istediğin ama rafa kaldırdığın keşkeler, yapamam diye ötelediğin istekler, hepsi sıra ile geliyor. Yapılacaklar listene bolca tik atacağın bir dönem seni bekliyor.

Kova burcu

Şu an henüz ne olduğunu bilmesen de içinde bir şeyler yeşeriyor. Biraz daha zamanı var, olgunlaşıp sana kendini gösterecek. Şimdi sen sadece endişelenmeyi bırak, önünü görememekten yakınma, çok az kaldı, yeni yılın başlarında sorularına cevap alacaksın.

Balık burcu

Bazıları için hayal kurmak ne kadar zor biliyor musun? Zamanları, nasıl olamayacağı üzerine alternatif üretmek ile geçiyor. Fakat senin için öyle değil. Sen istediğin yerde, istediğin kadar var olabilirsin. Bu Yeni Ay senin sesini, planlarını, hayallerini dinliyor ki geleceği ona göre şekillendirebilsin.

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, burçlar, yeni ay, yeni ayın etkileri