Ocak 2024 Burç Yorumları

2024 Ocak ayı bize sadece yeni bir yılı değil, aynı zamanda 18. yüzyıldan bu yana sadece bir kez gerçekleşen bir gezegen olayı da sunuyor! Ocak ayı Oğlak sezonunun ortasında başlıyor ve bu da 2024’te organize olma ve kendinizi başarıya hazırlama arzunuzu körüklüyor. Kova burcu sezonu 20 Ocak’ta başladığında, hayatınıza daha fazla merak katmaya ve arkadaşlarınızla yapacağınız planlara öncelik vermeye hazır olacaksınız. Ocak ayı boyunca seni nelerin beklediğini öğrenmek için kemerlerini bağla. İşte burcuna ve yükselenine göre 2024 Ocak ayı burç yorumları ve astroloji gündemi!

2024 Ocak Ayı Astrolojisinde Önemli Günler

2024 astrolojik anlamda iyi bir haberle başlıyor: Yay burcundaki Merkür retrosu 2 Ocak’ta sona eriyor! Merkür’ün yeniden hız kazanması biraz zaman alacak, bu nedenle 20 Ocak’taki gölge dönemi sona erene kadar bazı iletişimsizliklerin devam etmesini bekleyebiliriz. Bu arada siz de retro dönemindeki aksaklıkları çözmeye çalışacaksınız.

Birkaç gün sonra, 4 Ocak’ta Mars Oğlak burcuna geçiyor. Mars Oğlak burcunda yücelir, bu da biraz daha güç ve kuvvet kazandığı anlamına gelir. Önümüzdeki birkaç hafta, hedeflerinizi hesaplanmış adımlarla ele almak için verimli bir zaman olacak. Merkür retrosu sona ermiş olsa da, 8 Ocak’ta Yay burcundaki Merkür, Balık burcundaki Neptün’le çarpıştığında kendinizi minik bir kafa karışıklığına hazırlayın. Konuşmalar cesaret kırıcı ve niyetler kafa karıştırıcı olabilir. Neyse ki, 9 Ocak’ta Oğlak burcundaki Güneş Boğa burcundaki Uranüs’le birleştiğinde rahatlama geliyor. Yenilik yapmaya teşvik edileceksiniz ve risk aldığınız için ödüllendirileceksiniz. Aynı gün Oğlak burcundaki Mars, Balık burcundaki Satürn’le birleşerek size işlerinizi halletmeniz için güç ve metanet verecek.

Oğlak burcundaki Yeni Ay 11 Ocak’ta gerçekleştiğinde, sizi arzuladığınız şeyin peşinden gitmekten alıkoyan korkularınız üzerinde çalışmanızı istiyor olacak. Oğlak burcundaki Mars 12 Ocak’ta Boğa burcundaki Jüpiter’le senkronize olduğunda ise bir enerji patlaması yaşanacak. Gözünüze kestirdiğiniz her şeyi saf iradeniz ve kararlılığınızla başarabilirsiniz. Bugün başlattığınız herhangi bir proje veya fikir gelecekte büyük başarılara yol açabilir.

Güneş 20 Ocak’ta Kova burcuna geçiyor ve 2024 Kova sezonu başlıyor! Kova burcundaki Güneş sizi bağımsız bir bakış açısı benimsemeye ve başkalarına tuhaf gelse bile özgün arzularınızı kucaklamaya çağırıyor olacak. Güç, dönüşüm, kriz ve yeniden doğuş gezegeni Plüton da aynı gün Kova burcuna geçiyor. Plüton 1778’den beri Kova burcunda bir tam tur atmamıştı ve 2008’den beri Oğlak burcundaydı. Bu büyük bir kozmik değişimdir ve büyük bilimsel ve tıbbi ilerlemeler, uzay araştırmaları ve güç sistemlerinin çöküşüyle ilişkili 20 yıllık bir döngüyü başlatır. Kova burcundaki Güneş’in Kova burcundaki Pluto ile buluşacağı 20 Ocak’ta güç ve kontrolle olan kişisel ilişkinize odaklanacaksınız. Bu gezegensel bağlantı hayatınızda ilk kez gerçekleşiyor! Not alın ve hangi korkuların, gölgelerin veya tabu konuların açığa çıktığına dikkat edin.

2024 Ocak ayında gökyüzü açıları burcunuzu ve yükseleninizi nasıl etkileyecek, öğrenmek için okumaya devam edin!

2024 Ocak Ayı Burç Yorumları

Koç & Yükselen Koç

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Bu süre zarfında hayatın anlamını sorgulamış ve farklı şeyler araman gerektiğini düşünmüş, eğitim konularında gelgitler, zorluklar, seyahat ve belge işlerinde tekrarlar yaşamış olabilirsin. Tüm bu yaşananlarla birlikte hayatını daha doyumlu hale getirmek için yapman gerekenler artık daha net. Gerisi güzel bir plan ile harekete geçmek.

Mars’ın da Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, kariyerini ve geleceğini nasıl inşa edeceğinle ilgili harekete geçmek isteyeceksin. 14 Ocak’ta Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesini bekledikten sonra harekete geçmek daha isabetli olacaktır. 11 Ocak’ta ise yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Adımlar atmak, yenilikler başlatmak, en azından konuyu odak noktana almak için şahane bir fırsat.

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile birlikte, daha fazla sosyalleşmek, kalabalıklar önünde olmak, sosyal projeler içerisinde yer almak, belki topluluklarda aktif rol oynamak isteyebilirsin. İçinde bulunduğun grubun ruhunu rahatlıkla anlayabildiğin için kendi yönteminle yol göstericilik yapabilirsin. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Sosyal çevren maddi imkanlarını arttırmak adına destekleyici ve aracı olabilir. Beklediğin bir para gelebilir. Hayatında biri yoksa sosyal ortamlarda yeni biriyle tanışabilirsin.

Boğa & Yükselen Boğa

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Gelir-gider, para giriş-çıkışı, harcamalar ile ilgili bazı tökezlemeler, zorluklar yaşamış olabilirsin. Diğer taraftan ise öz değer konusunda bazı sınavlardan geçmiş olman muhtemel. Yaptığın ya da yapabilme potansiyelinde olduğun işlerde kendine neler dedin? Nasıl davrandın? Bu süreçte eleştirel ve gergin miydin yoksa kendine daha şefkatli mi yaklaştın? Bu soruların cevabı, öz değer ve öz saygının nasıl inşa edileceğini söyleyecektir.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, hayallerini nasıl inşa edeceğinle ilgili harekete geçmek isteyebilirsin, seyahat planlarını gündemine taşıyabilirsin. Uzun vadeli planlar yapmak için ayın ikinci yarısını değerlendirmek daha isabetli olacaktır. 11 Ocak’ta yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat.

Güneş’in 20 Ocak’ta Kova burcuna geçişi ile statü anlamında çok daha güçlü bir döneme giriyorsun. Terfi alabilir, işlerdeki inisiyatifini artırabilirsin. Evlilik gibi hayatını değiştirecek statü değişimleri söz konusu olabilir. Çok daha popüler ve göz önünde olacağın bir zamana giriyorsun. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Evlenmek, işinde yükselmek, ebeveyn olmak adına değerlendirilebilir bir süreç. Aşk ve kariyer bu dönemde gayet keyifli olacaktır.

İkizler & Yükselen İkizler

2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Bu süreçte partnerine ya da ortağına karşı dile getirmediklerinle ilgili bazı pürüzler, yanlış anlaşılmalar yaşamış olman mümkün. Şimdi ise sadece kendi pencerenden değil, farklı pencerelerden de bakarak anlamaya çalışmak, empati yapmak adına güzel zamanlara giriyorsun. Bu arada, yavaşlayan hukuki süreçler hızlanabilir.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, bütçeni nasıl değerlendireceğin ve nasıl kullanacağınla ilgili harekete geçmek isteyebilirsin. Bunu, 14’ünde Merkür Oğlak burcuna geçtikten sonra yapmak daha isabetli olacaktır. Ayın 11’inde yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak, en azından konuyu odak noktana almak için şahane bir fırsat.

20 Ocak’ta Güneş’in Kova burcuna geçişi ile eğitimler, seyahatler, ticari faaliyetler gündeminde olacaktır. Eğitim alıp verebilir, kendini daha büyük kalabalıklara ifade edebilir, uluslararası işlerde yer alabilirsin. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Yeni kişiler, yeni kültürler tanımak, yeni konuları hayatına almak için değerlendirilebilir. Hiç görmediğin yerlere gitmek, yeni bir dil öğrenmek için çok güzel zamanlar.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Günlük koşturmacalarının ne için olduğunu sorguladığın zamanlardan geçmiş olabilirsin. Bu süreçte, çalışma hayatında bazı zorluklar, tartışmalar, hatalar ile karşılaşmış olman da mümkün. Şimdi tüm bunların ışığında aslında nasıl bir rutinin, düzenin içinde olmak istediğini keşfedebilirsin. Sonrasında ise programlamak iyi olacaktır.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatın ile ilgili harekete geçmek isteyebilirsin. Uzun vadeli planlar, programlar, ciddi görüşmeler için ayın ikinci yarısını beklemek daha iyi olabilir. Ayın 11’inde yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak, en azından konuyu odak noktana almak için şahane bir fırsat.

20 Ocak’ta Güneş’in Kova burcuna geçişi ile finansal anlamda toparlanma dönemi seni bekliyor. Ortaklıkla yapılan işlerde kendini gösterebilir, maddi ve manevi anlamda yükselebilirsin. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Finansal anlamda toparlanma sürecindeyken, bir yandan da harcamalarının artmamasına dikkat. Keyfi harcamalar artabilir. Bu aralar kendinde, keyif aldığın konuların, durumların hatta kişilerin değiştiğini gözlemleyebilirsin.

Aslan & Yükselen Aslan

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Son birkaç haftadır sanki kendinde değilmişsin gibi bir hissiyat içerisinde olabilirsin. Kısıtlanmış, özgürlüğüne ket vurulmuş gibi hissetmiş ya da kendini ortaya koyamıyor gibi düşünmüş olabilirsin. Varsa çocukların ile iletişim kurmakta zorluk yaşamış olman mümkün. Bu tecrübeler aslında özgürleşmek ve yaratıcılığını ortaya koymak için nasıl koşullar yaratman, nasıl davranman gerektiğini netleştirmek içindi. Ayrıca bu süreçte varsa partnerin veya flörtün ile daha sağlıklı iletişim kurmaya başlayacaksın. Kendini ifade etmek istiyorsan bu dönemi değerlendir.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, yaşamını nasıl devam ettireceğinle ilgili harekete geçmek isteyebilirsin. Bunu, ayın 14’ünde Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesini bekledikten sonra yapmak daha isabetli olacaktır. Ayın 11’inde yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak, en azından konuyu odak noktana almak için şahane bir fırsat.

Güneş’in 20 Ocak’ta Kova burcuna geçişi ile ilişkiler gündemini meşgul edebilir. Yeni bir ilişkiye başlama ya da ilişkinin daha güvenilir olması noktasında bazı gelişmeler yaşanabilir. Bu açı aynı zamanda, ortaklıklı işlerden kazanç ve itibar elde etme durumları için değerlendirilebilir. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Aşk hayatının canlanacağının bir göstergesi daha! Bu süreci ortaklıklı işlerden para kazanma, ticaret yapma şeklinde de değerlendirebilirsin. İlişkiler ile ilgili destek alabilirsin. Evlilik konuları gündeme gelebilir.

Başak & Yükselen Başak

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ev ve aile ile ilgili değişimlere yeltenmiş; ancak kararsızlıklar ya da aksiliklerle karşılaşmış olabilirsin. İşler tam istediğin gibi gitmemiş olabilir. Aslında bu süreç, gerçekten ne tür bir değişim istediğini tam olarak anlaman ve netleştirmen içindi. Bundan sonraki iki hafta ne talep ettiğini bilir bir şekilde değişiklik yapmak için güzel zamanlar. İşte şimdi bu konularda değişimi başlatabilirsin.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatını şekillendirmek, varsa çocuklarınla ilgili konularda harekete geçmek için gereken motivasyonu kendinde bulabilirsin. Ancak uzun vadeli kararlar için ayın ikinci yarısını beklemek iyi olacaktır. Üstelik ayın 11’inde yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat.

20 Ocak’ta Güneş’in Kova burcuna geçişi, çalışma hayatında daha ön planda olacağını gösteriyor. Yaptığın işler görülebilir, büyük beğeni toplayabilir ve bununla ilgili güzel geri dönüşler alabilirsin. Sağlık problemlerin varsa iyileşme sürecine geçebilirsin. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Bu açıyı kendine daha renkli, keyifli rutinler oluşturmak için değerlendir. Kendini hazır hissediyorsan patili dostlar edinebilir, bakımlarını üstlenebilirsin. Ay sonunda iştahın biraz açık olacak. Fazla abur cubur yememeye dikkat.

Terazi & Yükselen Terazi

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Bu süreçte fazlaca kararsız an yaşamış, bakış açının gerçeği yansıtmadığı gerçeğiyle yüzleşmiş olabilirsin. Kardeşler veya yakın çevrendeki kişilerle iletişim kopukluğu yaşamış olman da mümkün. İletişim araçlarıyla başın bir hayli dertteydi. Ancak önümüzdeki iki hafta boyunca olaylara, kişilere ve durumlara daha farklı açıdan yaklaşacaksın. İletişim problemlerini düzeltmek için uygun bir döneme giriyorsun.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, hayatını nasıl temellendireceğinle ilgili konular odağına düşüyor. Ev almak, evlenmek için harekete geçmek isteyebilirsin. Bunu, 14 Ocak’ta Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesini bekledikten sonra yapmak daha isabetli olacaktır. Üstelik ayın 11’inde yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat!

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile aşk hayatın renklenecek! Aynı zamanda oldukça üretken bir döneme giriyorsun. Bu açıyı yeni projeler, sanatsal ve yaratıcı faaliyetler içerisinde olarak, çocuklar ile daha çok vakit geçirerek değerlendirilebilirsin. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Çocuk isteğin varsa değerlendirebilir, yeni bir hobiye başlayabilirsin ya da ne zamandır yapmadığın ama yapmaktan çok keyif aldığın konuları gündemine alabilirsin.

Akrep & Yükselen Akrep

2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Kendini tam olarak ortaya koymadığın zamanlarda, hak ettiğin karşılığı alamadığını keşfetmiş olabilirsin. Bundan sonraki süreçlerde, yaptıklarını gizlemek yerine sadece ifade etmenin bile ne büyük dönüşlere vesile olduğunu deneyimlemeye hazırsın.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, aldığın veya alacağın kararlarla ilgili harekete geçmek isteyeceksin. Fakat planlarını ayın ikinci yarısında hayata geçirmekte fayda var. 11 Ocak’ta yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat.

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile ev yatırımları, aile kurmak, taşınmak gibi konular gündeme gelebilir. Baba veya baba figürü ile daha çok vakit geçirilebilir. Bu dönemde kendini evde daha çok güvende hissedeceğin için evde sosyalleşmek sana daha cazip gelecek. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Dekoratif değişimler yapmak, bir şeyleri güzelleştirmek adına harekete geçebilirsin.

Yay & Yükselen Yay

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Bu süreçte seni gerçekten heyecanladıranın, harekete geçirenin ne olduğunu anlamakta zorluk çekmiş olabilirsin. Bazı kararsızlıklar yaşamış ve adım atamamış, ilerleyememiş olman mümkün. İlişki yaşadığın kişinin, kendi içindeki problemleri seni de etkilemiş olabilir. Şimdi ise amacını tekrar hatırlayacaksın! Partnerinle ise yeniden açık ve sağlıklı bir iletişim kurma zamanı.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, işinde yeteneklerini ne kadar kullandığınla ilgili yaşadığın sorgulama sürecinden sonra, nihayet harekete geçmek isteyeceksin. Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle bazı görüşmeler, kararlaştırmalar söz konusu olabilir. 11 Ocak’ta ise yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat.

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile kararlarının, düşüncelerinin, sözlerinin oldukça görülür olduğu bir zamana giriyorsun. Bu yüzden ne düşündüğün ve neler söylediğin son derece önemli olacaktır. Dikkatli olmakta fayda var. Aynı zamanda bunu, yakın çevreni bir konuda ikna etmek için değerlendirebilirsin. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Taşınma ve yer değişikliği gibi fikirler kafanı kurcalayabilir. Yeni kişilerle tanışmak bu süreçte çok keyifli olacaktır. Eğitim ve seyahat harcamalarına dikkat et.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Kendine bile itiraf etmekte güçlük çektiğin bazı konuları bu süreçte yeniden hatırlamış olabilirsin. Duygusal çalkantılar içinde hislerin ve mantığın çatışmış olabilir. Şimdi sular duruluyor. Artık kendini daha iyi çözümleyebilir, yolunu ve hedefini daha net görebilirsin

Mars’ın senin burcuna geçmesi ile ertelediğin ya da tam olarak cesaret edemediğin konularda harekete geçme dürtün yükselecektir. Motivasyonlarının peşinden gitmek için bu açıyı değerlendirebilirsin. Yarım kalan süreçleri tamamlamak, gerektiğinde “hayır” diyebilmek artık daha kolay olacaktır. 11 Ocak’ta yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat.

Güneş’in Kova burcuna geçişi ile maddi anlamda ferah bir döneme giriyorsun. İş hayatında ve gelir konusunda güzel gelişmeler yaşanabilir. Bu süre zarfında, kendini ve yeteneklerini kullanma konusunda daha rahat olabilirsin. Bu durum ilişkilerine de olumlu şekilde yansıyacaktır. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. İşinden daha fazla keyif alabilir ya da daha mutlu olacağın bir işte olmak isteyebilirsin. Öz değer ve öz şefkat ışığında çalışmanın karşılığını alıp almadığını değerlendirebilirsin.

Kova & Yükselen Kova

2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Değer verdiğin kişinin bir arkadaştan daha fazlası olup olmadığını anlayamadığın zamanlar, sosyal çevrendekilerle problematik ilişkiler yaşamış olabilirsin. Gelecekten beklentilerin konusunda kafan karışmış olabilir. Şimdi ise arkadaşlarından ne beklediğin, kimler ile yoluna devam edeceğin ve bunu yaparken nereye doğru ilerlemek istediğin daha net.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, içinde yaşadığın heyecanı, hızı, gerilimi tam olarak dışarıya yansıtamayabilirsin. Bu süreci, eyleme geçmek istediğin konuları belirleyerek, hangi konuları hayatının merkezine almak istediğine karar vererek geçirebilirsin. Ayın ikinci yarısı kendinle ilgili daha net adımlar atacaksın. 11 Ocak’ta yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Adım atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat.

Güneş’in senin burcuna geçişi, oldukça popüler ve göz önünde olacağın zamanlara işaret ediyor. Bu açıyı, yapmak istediklerin konusunda destek alarak, yeteneklerini sergileyerek, kendin için harekete geçerek değerlendirmen mümkün. Eğer bir partnerin yoksa bu süreçte aşk kapını çalabilir! Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Hayatın artık daha keyifli olduğunu düşüneceğin zamanlar geliyor. Bu açı ile sevgi, aşk, ilişkiler daha fazla gündemine girecek. Aileyle vakit geçirmek ya da aile kurmak, ev almak gibi konular hayatının merkezine düşebilir.

Balık & Yükselen Balık

Retrosuz günler bizi bekler! 2 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Bu süreçte geleceğinin belirsizliği canını sıkmış olabilir. İş hayatında iletişim problemleri, evrak sorunları yaşamış olabilirsin. Ev-iş dengesini yeniden kurabileceğin tam iki hafta var önünde. Dağılanları toparlarken bir yandan gelecek için planlar yapmak güzel olacaktır.

Mars’ın Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, geleceğini nasıl inşa edeceğinle ilgili harekete geçmek isteyebilirsin. Bunu, 14 Ocak’ta Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesini bekledikten sonra yapmak daha isabetli olacaktır. Üstelik ayın 11’inde yine Oğlak burcunda bir yeni ay var. Bu konuda adımlar atmak, yenilikler başlatmak için şahane bir fırsat. Yalnız bu süreçte arkadaşlarınla birbirinize karşı iletişim dilinizin yumuşak olmasına özen göstermelisiniz.

Güneş’in Kova burcuna geçişi, seni kendine daha çok döndürebilir. Kendinle ilgili yapacağın keşiflere sen bile şaşırabilirsin. 2024’ün geri kalanını daha güçlü geçirmek için bu dönemi kendine sorular sorarak, kendini tanımaya çalışarak geçir. Akabinde Venüs de Kova burcuna geçecek. Öz değer ve öz şefkat çalışmaları yapmak için çok uygun zamanlar. Dişil enerji çalışmaları da yapabilirsin. Aşk hayatın bu dönemde sanki belirsiz gibi gelebilir ama önce kendini sevilmeye değer olduğuna ikna etmelisin. Sonrasında işler yoluna girecektir.

Kaynaklar
astroloji, aylık burç yorumları, ocak 2024