Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (20 Nisan 2023)

çölde koşan kadın

Doğduğunda en kırılgan varlıktır insan. Birinin ona bakmasına muhtaç. O bakan birinin de biri ile ilgilenmeye ihtiyacı var. Bu karşılıklı kırılganlık bizi güçlendirirken bir yandan da yaralar. Bir düşünelim; ebeveynler kendini ne kadar çok tanıyor ki çocuğuna doğru yolu gösterebilsin? Kendi travmalarının etkisindeyken, çocuğunun psikolojik gelişimini ne kadar destekleyebilir? İşte hepimiz böyle böyle büyüdük, bir yerle geldik, bazen gelemedik, düştük, kalktık, yürüdük ve bir şekilde devam ettik.

Biraz daha geniş perspektiften bakarsak, insanlığın tarihi dünyanın tarihine göre çok ama çok yeni. Kitabın, son sayfasının son paragrafı gibi. Bizim perspektifimizle her şey bambaşka, doğanın ve sistemin perspektifiyle ise bambaşka.

Fiziksel evrim ne kadar kaçınılmaz ise ruhsal evrim de bir o kadar kaçınılmaz. Günler, aylar, yıllar, asırlar derken astrolojik çağlar… Her döngünün yükselişi ve düşüşü vardır. İnsanlık şimdi yükselişe, yeni bir boyutun sıçrayışına hazırlanıyor. Bugün yaşanan tutulma, bu sıçrayışın duyurusu. Kova çağına adapte olmaya çalışan insanlığa, sistemin bir dokunuşudur bu tutulma.

Eşit olmayan her şey eşitlenecek.

Güvendiğiniz dağlara kar yağacak ama size o dağların zaten hiçbir zaman güvenli olmadığını anlatmak için. “İlerlemenizi engelliyordu” demek için… İyi olmadığınıza inandığınız konular, siz iyi olduğunuza ikna olana dek mücadele ettirecek. Sizi konfor alanınızdan çıkarmak için… Kendinizi küçümsediğiniz her konu önünüze gelecek ki size gücünüzü hatırlatacak.

Kolektif olarak, insanlık şimdiye kadar kendi ilerlemesinin önüne geçen her konuda sınanacak. Ne demiştik: “Deprem öldürmez, bina öldürür.” Doğaya karşı gelinen her konu bir bir gün yüzüne çıkacak ki doğrusunu bulabilelim ve düzeltelim.

Sistem bizi hizaya sokacak, demek istiyorum. Hem kişisel anlamda, hem toplumsal hem de kolektif anlamda. Kolay olmayacak evet ama güzel olacak.

Bütünün hayrına olsun.

Haydi güneş tutulmasının burcuna mesajına bakalım!

Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları

Koç & Yükselen Koç

Her bitiş bir başlangıçtır ve senin de bazı başlangıçlara dolayısı ile bazı bitişlere ihtiyacın var. Yarım kalan, istemeden de olsa yaptığın, seni mutlu etmeyen, enerjini verimli kullanmaktan alıkoyan ne varsa bitmek üzere. O başlangıçlar seni çok daha güçlü kılacak.

Boğa & Yükselen Boğa

Kökten değişmesi gereken konular var ancak önce bazı korkularınla yüzleşmen gerekecek. Yüzleşecek ve artık korkmana gerek kalmadığını göreceksin. Seni kemiren her ne ise ortaya çıkmalı ki onunla vedalaşıp yeni bir kapı aralayabilesin.

İkizler & Yükselen İkizler

İdealize ettiğin, hayalini kurduğun bazı şeylerin sana göre olmadığını göreceksin. Bakış açını yenileme zamanın geldi. Hayatını daha anlamlı kılabilecek, eksikliğini hissettiğin ama tam olarak ne olduğunu bilmediğin o boşluk ancak böyle dolabilir.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Hayatındaki çalkantı, içindekinin yansıması. Gördüğün renkler, auranın yansıması. Hayatında olmayanlar, kendine hak görmediğin için yoklar. Artık bu yansımaya bakarak kendi düzenini kurabilir, yeni bir sayfaya istediğin resmi çizebilirsin. Yalnızca senin var olmasını istediklerini var ettiğin bir resim.

Aslan & Yükselen Aslan

Gidilmesi gereken yollar, dönülmesi gereken dönemeçler var. Bir dört yol ağzının ortasındasın ve hangi yöne gitmen gerektiğini düşünüyorsun. Birini seçmenin diğer üçüne veda etmek anlamına geldiğine inanıyorsun ama bil ki hepsi seni aynı yere götürecek. Yollar farklı, varılacak yer aynı. Bu yüzden seçerken kalbin ferah olsun.

Başak & Yükselen Başak

Bir döngünün bitişi, bir karmanın temizlenmesi gerçekleşiyor. Daha saf, daha hafif bir sen için döngü kapanıyor. Bazı bedeller ödedin, şimdi ise sıçrayışın gerçekleşiyor. Bu süreçte kendini önceliklendirirsen hayatının misliyle güzelleştiğine şahit olacaksın.

Terazi & Yükselen Terazi

Hayatındaki kişilere bir bak, benzerlikleri göreceksin. İlkokul öğretmenin ile şimdiki yakın arkadaşın aynı havada olabilir. Hatta fiziksel benzerlikler bile yakalayabilirsin. Şimdi o benzerliklerden yola çıkarak hayatındaki kişilerin sana neler getirdiğini, senden neler götürdüğünü gör ve hepsinin hayatındaki rollerini gözden geçir.

Akrep & Yükselen Akrep

Düzen değişiyor. Değişmek zorunda. Sana daha rafine, daha sade bir hayat gerekiyor. Sadece eşyaların değil; hayatındaki kişilerin, yapılacakların, endişe edileceklerin sadeleşmesi gerekiyor. Şimdi fazlalıklardan kurtulmanın, ruhunu havalandırmanın zamanı. Hayatında bahar temizliği yapmanın vakti geldi.

Yay & Yükselen Yay

Her yaşında farklı biriydin; ancak ruhun hep aynı kaldı. Ruhun hep özgürce yaşamak, var olmak istedi. Şimdi tam da bu yüzden değişiyorsun, olman gereken haline doğru evriliyorsun. Yüzünü güldüren konular değişti, bakış açın değişti. Hayatta sana gerçekten nelerin keyif verdiğine odaklan ve onları çoğalt.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Son zamanlarda ne çok temel attın, ne büyük değişiklikler yarattın hayatında. Şimdi geri dönüp bak. Hangisi doğruydu, hangisi değildi? Hangisi iyiydi, hangisinden vazgeçmelisin? Yaptığın onca şeyi değerlendirme zamanı. Hayatını daha iyi bir yere getirmek için bu durulma ve değerlendirme dönemine ihtiyacın var.

Kova & Yükselen Kova

Radikal değişimlerin zamanı geldi. Belli kalıplara sıkışmamak için direnirken aslında bir döngü içinde olduğunu görebilirsin. Birine, bir yere bağlanmaktan kaçarken aslında hayatından gitmesinler diye sıkı sıkı tuttuğunu fark edebilirsin. Şimdi fark edecek, zincirlerini kıracak ve özgürleşeceksin.

Balık & Yükselen Balık

Sahip olduklarına bakarken olmayanların üzüntüsü içinde olabilirsin. Gerçekten etrafına bak, ne görüyorsun? Sahip olduklarının şükründe, keyfinde kalmayı deneyebilir misin? Sen var olana baktıkça çoğalacak, güzelleşecek ve hayatında farklı alternatifler belirecek.

Kaynaklar
astroloji, güneş tutulması