Bu Ayın Tadı Bu Filmlerle Çıkacak: Kasım Ayında Vizyonda İzlemen Gereken 14 Film

Pavarotti’nin hayat hikayesinden, bizi içimizdeki çocukla buluşturan Karlar Ülkesi’nin devam filmine… Charlie’nin yeni meleklerinden, Emilia Clarke’ın sıcacık romantik komedisine… Sonbahar yerini yavaş yavaş kışa bırakırken, yılın son güzelliklerinden biri olan Kasım ayını senin için daha keyifli hale getirmek için vizyonda izleyebileceğin 14 filmi senin için derledik.

İyi seyirler…

Pavarotti

Vizyon Tarihi: 8 Kasım 2019

Tür: Belgesel

Yönetmen: Ron Howard

Oyuncular: Luciano Pavarotti, Bono, Jose Carreras

Film, 1990 İtalya Dünya Kupası’nın resmi şarkısı haline gelen “Nessun Dorma”nın ardından daha geniş kitlelerce kabul gören opera sanatının, dünya üzerindeki en önemli ismi Pavarotti’nin hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve müzikal kimliğinin ötesindeki Luciano’yu bizlere sunuyor.

Parazit

Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2019

Tür: Gerilim 

Yönetmen: Joon-ho Bong

Oyuncular: Kang-Ho Song, Woo-sik Choi, Park So-Dam

Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Diğer yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin ama başka hiçbir zenginliğe sahip değil. Şans veya kader olsun, bu iki ev halkı bir şekilde bir araya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını hemen sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleriyle kendilerini Park ailesinin arasına çabucak yerleştirir. Kim’ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce evlerindeki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir. Ancak kısa sürede bu düzen bir tehditle karşılaşır. Asalak bir misafir Kim ailesinin yeni keşfettikleri konforu tehdit eder hale geldiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi patlak verir. Bu mücadele Kim ve Park aileleri arasındaki kırılgan ekosistemi yıkmakla tehdit etmektedir…

Terminatör: Kara Kader

Vizyon Tarihi: 1 Kasım 2019

Tür: Aksiyon, Bilimkurgu

Yönetmen: Tim Miller

Oyuncular: Arnold Scwarzenegger, Linda Hamilton, Mackenzie Davis

Film, gelecekten gelen Terminatörlere karşı zorlu bir mücadeleye giren Sarah Connor’ın hikayesini konu ediyor. Sarah Conor’ın Mahşet Günü’nü engellemesinin ve insan ırkının kaderini yeniden belirlemesinin üzerinden yıllar geçmiştir. Dani Ramos, kardeşi ve babasıyla ile birlikte Mexico City’de kendi halinde yaşayan bir kadındır. Ancak gelecekten süper asker özelliklerine sahip olan Rev-9 adındaki yeni bir Terminatör, Dani’yi öldürmek üzere geçmişe gelir. Dani’nin kurtulma şansı, Grace ve Sarah Conor’a bağlıdır. Grace de gelecekten gelen bir süper askerdir. Bu sırada Rev-9, hiçbir şeyi umursamadan hedefine giden yolda karşısına çıkan her şeyi yok ediyordur. Dani, Grace ve Sarah’nın yolu sonunda T-800’e düşecektir. Sarah’nın geçmişi, onların tek umudu olur.

Asfaltın Kralları

Vizyon Tarihi: 15 Kasım 2019

Tür: Biyografik, Dram

Yönetmen: James Mangold

Oyuncular: Matt Damon, Christian Bale, Caitriona Balfe

Film, 1966 yılında düzenlenen Le Mans 24 Saat Yarışı’nın gerçek hikayesini konu alıyor. Henry Ford II ve Lee Iacocca ikilisi, tuhaf ancak kararlı bir grup Amerikalı mühendis ve tasarımcıdan sıfırdan bir otomobil yapmalarını ister. Otomotiv vizyoneri Carroll Shelby ve İngiliz şoförü Ken Miles’ın başını çektiği ekip, uzun yıllardır pistlere egemen olan Ferrari’yi Fransa’da düzenlenen 1966 Le Mans Dünya Şampiyonası’nda alt etmek için işe koyulur.

Bir Kadın Zaferi

Vizyon Tarihi: 15 Kasım 2019

Tür: Biyografik, Dram

Yönetmen: Maria Peters

Oyuncular: Christanne de Brujin, Benjamin Wainwright, Scott Turner

Bir Kadın Zaferi, orkestra şefi olmayı hayal eden genç bir kadının yaşamına odaklanıyor. Antonia Brico, henüz çocukken ailesi ile birlikte Amerika’ya göç eder. Şimdi 24 yaşında olan Antonia, orkestra şefi olmak istemektedir ancak kadın olduğu için kimse onun bu isteğini ciddeye almaz. Maruz kaldığı durum sonrası dünya ile yüzleşmeye karar veren Antonia, Berlin Filarmoni Orkestrası sınavına girmeye karar verir. Bu sırada hayatının aşkı ile tanışan genç kadın, bir süre sonra sevdiği adam ve hayallerinin peşinde gitme konusunda bir seçim yapmak zorunda kalır.

Bir Şans Daha

Vizyon Tarihi: 29 Kasım 2019

Tür: Komedi, Romantik

Yönetmen: Paul Feig

Oyuncular: Emilia Clarke, henry Golding, Michelle Yeoh

Kate, Londra’da yaşayan genç bir kadındır. Hayatında birçok yanlış karar alan genç kadın, elf rolünü üstlendiği bir Noel dükkanında çalışmaktadır. Tom adında bir adamın hiç beklenmedik bir zamanda Kate’in hayatına dahil olması, genç kadının dünyasının bambaşka bir hal almasına neden olur. Tom her ne kadar Kate’in sınırlarını zorlasa da onunla birlikte Londra’nın en güzel zamanlarında hayatı için yeni bir başlangıç yapmaya çalışır. Her ne kadar Tom ve Kate’in hayatında hiçbir şey yolunda gitmese de, kalplerinin sesini dinlemeleri zor olmayacaktır…

Söz Vermiştin

Vizyon Tarihi: 15 Kasım 2019

Tür: Romantik Dram 

Yönetmen: Baran Seyhan

Oyuncular: Emre Karayel, Aslı Tandoğan, Şenay Gürler

Film, sosyal medya aracılığıyla yolları yeniden kesişen Nesim ve Lilyan’ın hikayesini konu ediyor. Müzik yapımcısı olan Nedim’in hayatı, bir gün sosyal medyada eski okul arkadaşına rastlamasıyla bambaşka bir hal alır. Okuldan ayrıldıktan sonra bir daha görüşmediği Lilyan’ı sosyal medyada bulan Nesim, bu tesadüf sayesinde Lilyan ile kısa sürede büyük bir aşka yelken açar. Yıllar sonra gelişen bu aşk bir çok sürprizi de beraberinde getirir. 

Karlar Ülkesi 2

Vizyon Tarihi: 20 Kasım 2019

Tür: Animasyon, Macera

Yönetmen: Jennifer Lee, Chris Buck

Oyuncular: Idina Menzel, Kristen Bell, Josh Gad

Serinin ikinci filminde, Arendelle’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir yolculuğa çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını konu ediyor. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun cevabının peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da olağanüstü bir yolculuğa çıkar.

Doktor Uyku

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2019

Tür: Gerilim, Fantastik

Yönetmen: Mike Flanagan

Oyuncular: Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran

Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

Üzgünüz, Size Ulaşamadık

Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2019

Tür: Dram

Yönetmen: Ken Loach

Oyuncular: Kris Hitchen, Debbie Honeywood, Rhys Stone

2008 yılında yaşanan mali kriz, Ricky ve ailesini ciddi bir sıkıntıya sürükler. Borçları ile başa çıkmaya çalışan aile, bu süreçte oldukça yıpranır. Eski rahatlarına kavuşmaya çalışan aile, karşılarına çıkan bir fırsatı değerlendirmeye karar verir. Yapılacak işler aslında hiç de kolay değildir. Biri, yeni bir minibüs ile serbest zamanlı olarak bir teslimat sürücülüğü, diğeri de bakıcılık yapmak zorundadır. Ailelerini geçindirmek ve dünyada ayakta kalmak için kendilerini işe vermek zorunda kalan çift, bu zorlu süreçte kendilerini büyük bir kırılmanın ortasında bulur.

Bedenimi Kaybettim

Vizyon Tarihi:22 Kasım 2019

Tür: Animasyon

Yönetmen: Jeremy Clapin 

Oyuncular: Hakim Faris, Victoire Du Bois, Patrick d’Assumçao

Film, ayrıldığı vücudunu bulmaya karar veren ve bunun için laboratuvardan kaçan bir elin hikayesini konu ediyor. Bedeninden ayrılmış bir el, ait olduğu vücudu bulmak için laboratuvardan kaçarak yola koyulur. Ancak yol boyunca karşısına üstesinden gelmesi gereken birçok engel çıkar. Pizza kuryesi olan Naoufel’e kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan el, önüne çıkan güvercinler ve sıçanlarla mücadele eder. Elin vücuttan nasıl ayrıldığının cevabı ise Naoufel ve Naoufel’in kütüphane çalışanı Gabrielle’e olan hislerinde saklıdır.

Charlie’nin Melekleri

Vizyon Tarihi: 29 Kasım 2019

Tür: Aksiyon, Komedi

Yönetmen: Elizabeth Banks

Oyuncular: Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella Balinska

Klasikleşmiş filmin yeniden çevrilmiş versiyonunda Charlie’nin meleklerinin birbirinden yetenekli kadın ajanlarının maceralarına tanık oluyoruz. Bu kez yönetmen koltuğunda Elizabeth Banks oturuyor. Ayrıca başrolde, BAFTA ve Cesar ödülleri almış olan Kristen Stewart’a; Emmy, Altın Küre ve Oscar ödüllerini kucaklamış dop dolu bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. 

Midway

Vizyon Tarihi: 29 Kasım 2019

Tür: Aksiyon, Savaş Filmi

Yönetmen: Roland Emmerich

Oyuncular: Ed Skrein, Patrick Wilson, Woody Harrelson

Film, ABD’nin 2. Dünya Savaşı sırasında Japonya ile olan savaşında bir dönüm noktası olan Midway Muharebesi’nin gerçek hikayesini anlatıyor

Korkunun Sesi

Vizyon Tarihi: 29 Kasım 2019

Tür: Korku 

Yönetmen: Brian Avenet-Bradley, Laurance Avenet-Bradley

Oyuncular: Trista Robinson, Hannah Race, Paul Chirico

Film, kendisine miras kalan eve giden genç bir kadının başına gelenleri konu ediyor. Genç bir kadın olan Alisa’ya büyükbabasından büyük bir miras kalır. Artık sahibi olduğu görkemli evi satmaya karar veren Alisa, öncesinde eve gidip büyükbabasının hatıralarını toplamak ister. Alisa, evi toparlamak için erkek arkadaşı Brandon’ın da kendisi ile gelmesini ister ama Brandon işi dolayısıyla Alisa’yı eve tek göndermek zorunda kalır. En yakın kız arkadaşı Steph’i de yanına alan Alisa, vakit kaybetmeden yola koyulur. Eve vardıklarında evi kat kat dolaşmaya başlayan iki genç kadın, evde bir takım tuhaflıklar fark eder. Kayıp ilanları, kafatasları, torba içinde insan parçaları bulan Alisa ve Steph büyük bir şoka uğrar. İki kızı büyük bir tehlike beklemektedir.

Kaynaklar: boxoffice.com, beyazperde.com, cinemaximum.com

Bunlar da ilgini çekebilir:

kasım ayı vizyondakiler, kasımda vizyonda ne var
Kaynaklar