Kadınlar İçin İlham Verici 5 Film Önerisi

Bazı hikayeler var; Belki bir Coco Chanel ya da Marie Curie değiller, ama bunlar da hayata karşı ses çıkarmamış, dimdik ayakta durmuş ve başarmış kadın hikayeleri… Ataerkil toplumun onları yok etmesine ya da aşağı çekmesine izin vermemişler. Al battaniyeni ve çayını… Çünkü bu filmler yüzünde sıcacık bir gülümsemeye, belki biraz da gurura sebep olacak.

The Devil Wears Prada (Şeytan Marka Giyer)

IMDb: 6,9

Yapım Yılı: 2006

Yönetmen: David Frankel

Oyuncular: Meryl Streep, Anne Hathaway

Miranda Priestly, moda dünyasının en güçlü kadını olarak Runway Dergisi’nin korku salan kraliçesidir ve kendisine yeni bir asistan aramaktadır. Bu, milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş olmasına rağmen, şans sıradan bir New York’lu olan Andy Sachs’ın yüzüne güler. Ancak Andy’nin hesaba katmadığı bir şey vardır; New York moda dünyasının göz alıcı karmaşasında, 0 bedenli muhteşem kadınlar içindeyken saçınızın kötü olduğu bir gün iş hayatınızın sonu olabilir.

Secretariat (Şampiyon)

IMDb: 7,2

Yapım Yılı: 2010

Yönetmen: Randall Wallace

Oyuncular: Diane Lane, John Malkovich, Scott Glenn

Bir anne ve aynı zamanda ev hanımı olan Chenery, at yarışları hakkında fazla bir şey bilmemesine rağmen hasta babasına ait ahırların yönetimini devralır. Chenery tüm olumsuzluklara rağmen, deneyimli ve yetenekli emekli at yetiştiricisi Laurin’in yardımıyla erkeklerin egemenliğindeki bu işe yön vermeyi başarıp, son 25 yılın ilk Triple Crown şampiyonunu yetiştirmek için kolları sıvar. 

Love, Rosie (Aşık Rosie)

IMDb: 7,2

Yapım Yılı: 2014

Yönetmen: Christian Ditter

Oyuncular: Lily Collins, Sam Clafflin

Rosie ve Alex 5 yaşından beri birbirlerinin en iyi dostu olmuştur; bu yüzden aralarında aşka ve sevgili olmaya dair hiçbir ihtimal olmamıştır. Ama ne zaman olay sevgili seçimlerine gelse, birbirlerinin en büyük düşmanı olmuşlardır. 18 yaşında yapılan bir seçim, kaçırılan bir fırsat ise hayatlarını bambaşka yönlere sürükler. Ama aralarındaki bağ, kilometrelerce mesafeye, akıp giden zamana yenilmez. Bu arada hayal kırıklıklarıyla sonuçlanan ilişkiler, evlilikler, boşanmalar da cabası… Birbirlerini yeniden bulduklarında ikinci bir şansları olacak mı yoksa her şey için çok mu geç kaldılar?

Little Women (Küçük Kadınlar)

IMDb: 8,0

Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Greta Gerwing

Oyuncular: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh

Küçük Kadınlar, İç Savaş sonrası Amerika’da yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Meg, Jo, Beth ve Amy birbirinden tamamen farklı karaktere sahip dört kız kardeştir. Çocukluk dönmelerini geride bırakıp kadınlığa geçiş süreçlerinde kardeşler türlü dertlerle boğuşur. Babaları Amerikan İç Savaşı’na katılan dört genç kız, anneleri ile birlikte yaşam mücadelesi vermeye başlar. Bu zorlu süreçte en büyük kazançları birbirlerinin yanında olmalarıdır. Her türlü zorluğu birlikte göğüsleyen kardeşler bu süreçte asıl mutluluğun sevgi olduğunu anlar.

Pink (Pembe)

IMDb: 8,1

Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Aniruddha Roy Chowshury

Oyuncular: Tapsee Pannu, Amitabh Bachchan, Piyush Mishra

Rajveer Singh ve arkadaşları sarhoş oldukları bir gün 3 genç kıza sarkıntılık eder. Genç kızlar Rajveer’den şikayetçi olur. Rajveer kendisini bu davadan kurtarmak için iyi bir avukat bulmaya çalışır. Deepak Sehgal ise ruh hali sıklıkla değişen, bipolar bozukluktan muzdarip olan emekli bir avukattır. Deepak, Rajveer’in avukatlığını yapmak için göreve geri döner ve mahkemede kızları bir hayli zorlar.

İlgini çekebilir: Güçlü Kadınların Severek İzleyeceği İham Veren 5 Dizi-Film Önerisi

film önerileri, ilham veren filmler
Kaynaklar