Bu Ayın Tadı Bu Filmlerle Çıkacak: Şubat Ayında Vizyonda İzlemen Gereken 8 Film

2020’nin ilk ayı bitti bile! Peki sen geçtiğimiz ay neler yaptın? Yeni yıl hedeflerin için adım attın mı? Neler izledin? Kaç hafta sonunu evde “Netflix and Chill” yaparak geçirdin? Umarım hepsinden keyif almışsındır. Ama şimdi sıkı dur ve Şubat ayı için bütün randevularını iptal et. Çünkü bu ay bütün yıl merakla beklediğimiz Akademi Ödülleri (diğer bir adıyla Oscar) sahiplerini buluyor! 9 Şubat gecesi ben de senin gibi pijamalarımı giymiş, çayımı içerken kırmızı halıda kim ne giymiş izliyor olacağım.

Keyifli bir ayrıntı vermem gerekirse; Akademi Ödülleri’ne Oscar denmesinin sebebi, ödüllerin dağıtılmaya başlandığı yıl akademide çalışan sekreterin, ödül heykelini Oscar Amcasına benzetmesiymiş. 

Oscar ile ilgili heyecanımı yeterince anlatabildiysem seni daha fazla ünlem işaretine boğmadan, geçtiğimiz aylarda olduğu gibi bu ay vizyona girecek filmlerden senin için seçtiklerime göz atalım. İyi seyirler!

Birds of Prey (Yırtıcı Kuşlar)

Vizyon Tarihi: 7 Şubat 2020

Tür: Aksiyon, Fantastik

Yönetmen: Cathy Yan

Oyuncular: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, June Smollett-Bell

Film, zalim suç lordu tarafından kaçırılan genç bir kızın kurtarılması için verilen mücadeleyi konu ediyor. Gotham’ın kötü adamı Roman Sionis ve yardımcısı Zsasz, genç bir kızı hedef gösterir. Şehirde Cass adındaki genç kızı arayalardan yüzünden büyük bir kaos meydana gelir. Bu durum Harley, Huntress, Black Canary ve Renee Montoya’nın yolunun kesişmesine neden olur. Ekip, genç kızı kurtarmak ve Roman’ı etkisiz hale getirmek için birlikte çalışmak zorunda kalır.

Gerçekten Margot Robbie’yi Harley Queen rolünde görmek için bu filmi yapmaya gerek var mıydı bilmiyorum ama hepimize sadece o kadını görmek için izleteceği kesin.

Dark Waters (Karanlık Sular)

Vizyon Tarihi: 7 Şubat 2020

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Todd Haynes

Oyuncular: Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins

Film, dünyanın en büyük şirketlerinden biri ile ilgili karanlık bir sırrı açığa çıkaran bir avukatın hikayesini konu ediyor. Robert Bilott, işinde oldukça başarılı olan bir avukattır. Genç adamın ele aldığı yeni dava, toplumu yakından ilgilendirir. Giderek artan ve nedeni açıklanamayan ölüm vakalarını araştıran Robert Bilott, yaşananların arkasında dünyanın en büyük şirketlerinden birinin olduğunu keşfeder. Olayı iyice araştırmaya başlayan Robert, gerçekleri ortaya çıkarmak için geleceğini, ailesini ve kendi yaşamını riske atar.

Little Women (Küçük Kadınlar)

Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2020

Tür: Dram, Aile, Romantik

Yönetmen: Greta Gerwig

Oyuncular: Saoirse Ronan, Emma Watson, Meryl Streep, Timothee Chalamet, Laura Dern

Film, İç Savaş sonrası Amerika’da yaşamlarını sürdürmeye çalışan dört kız kardeşin hikayesini anlatıyor. Meg, Jo, Beth ve Amy birbirinden tamamen farklı karaktere sahip dört kız kardeştir. Çocukluk dönmelerini geride bırakıp kadınlığa geçiş süreçlerinde kardeşler türlü dertlerle boğuşur. Babaları Amerikan İç Savaşı’na katılan dört genç kız, anneleri ile birlikte yaşam mücadelesi vermeye başlar. Bu zorlu süreçte en büyük kazançları birbirlerinin yanında olmalarıdır. Her türlü zorluğu birlikte göğüsleyen kardeşler bu süreçte asıl mutluluğun sevgi olduğunu anlar

Kesinlikle bu yılın en çok beklediğim filmlerinden birisiydi. Kitabını çocukken çok severek okumuştum. Daha önce dizi ve film uyarlamaları yapılsa da, içlerinde en umutlu olduğum yapım bu sanırım. Film tam bir yıldızlar geçidi… Ayrıca Lady Bird filminde beraber çalışan Greta Gerwig ve Saoirse Ronan’ın bu filmde tekrar bir araya gelmesi bana yeni bir Tim Burton-Johnny Depp ikilisi doğacak izlenimi yarattı.

The Gentlemen

Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2020

Tür: Aksiyon

Yönetmen: Guy Ritchie

Oyuncular: Matthew McConaughey, Hugh Grant, Charlie Hunnam

https://www.youtube.com/watch?v=mdsZWgomsOI

Film, bir uyuşturucu baronunun hikâyesini anlatıyor. Mickey Pearson Londra’da son derece kârlı bir marihuana imparatorluğu kuran bir Amerikalıdır. Mickey’nin sonsuza dek bu sektörden çekilmeyi planladığı kulaktan kulağa yayılmayı başlayınca Mickey’nin komplo, şantaj, rüşvet ve yerini kapmak için adeta birbirleriyle yarışan suçlularla baş etmesi gerekir.

1917

Vizyon Tarihi: 21 Şubat 2020

Tür: Savaş, Dram

Yönetmen: Sam Mendes

Oyuncular: George Mackay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong

Film, I. Dünya Savaşı sırasında askerlerin hayatını etkileyecek önemde bir mesajı iletmekle görevlendirilen iki askerin hikayesini konu ediyor. konu ediyor. I. Dünya Savaşı sırasında Britanya askeri olan Kıdemsiz Onbaşı Schofield ve Kıdemsiz Onbaşı Blake, gerçekleştirilmesi imkansız gibi görünen bir göreve atanır. Görevleri, zamana karşı yarışırken düşman bölgesini geçerek yüzlerce askerin ölümünü engellemek üzere bir mesaj iletmektir. Blake’in kardeşi de kurtarılabilecek askerlerin arasındadır. Bu durumda Blake’i daha da fazla ciddiye alması gereken bir mücadele bekliyordur.

Film, 2019’un son aylarında güzel bir çıkış yakaladı. Bu yıl Akademi Ödülleri’nde sayısız adaylığı olan film, ülkemizde vizyona girmek için biraz geç kaldı sanki. Aman geç olsun güç olmasın!

Like a Boss (Patron Gibi)

Vizyon Tarihi: 21 Şubat 2020

Tür: Komedi

Yönetmen: Miguel Arteta

Oyuncular: Tiffany Haddish, Rose Byrne, Salma Hayek

Film, birlikte şirket kuran iki arkadaşın hikayesini konu ediyor. Yakın arkadaş olan Mia ve Mel, birlikte çalışmaya karar verir. Birbirlerinden oldukça farklı karakterlere sahip olan kadınlar, sıfırdan bir kozmetik şirketi kurar. Başlarda her şey yolunda gider. Mia ve Mel, yönettikleri şirketleri sayesinde hayatlarının en güzel dönemini yaşar. Ancak bir süre sonra bu iş, iki kadının dostluklarını tehlikeye sokar.

It Must Be Heaven (Burası Cennet Olmalı)

Vizyon Tarihi: 21 Şubat 2020

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Elia Suleiman

Oyuncular: Elia Suleiman, Gael Farcia Bernal, Tarik Kopty

Elia Suleiman, kendisine Filistin’den başka bir vatan aramak için yola koyulur. Ancak onun yeni bir yaşam vaadi, kısa süre içerisinde bir hatalar silsilesine dönüşür. Filistin’den başlayıp, New York, Doha ve Paris’e seyahat eden Suleiman, gittiği yerlerdeki bir şeyin ona evini hatırlattığını fark eden. Polis, sınır kontrolleri ve ırkçılık gittiği her yerde onunla birliktedir. Yeni bir topluma entegre olabilmek için elinden geleni yapan Suleiman, herkesin ona sürekli nereden geldiğini hatırlatması ile karşı karşıya kalır. Ait olma arayışı içinde olan Suleiman, gerçekten nereye evim deriz sorusuna yanıt bulmaya çalışır.

The Invisible Man (Görünmez Adam)

Vizyon Tarihi: 28 Şubat 2020

Tür: Korku, Gerilim, Fantastik

Yönetmen: Leigh Whannell

Oyuncular: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Storm Reid

Kontrolcü ve baskıcı olan erkek arkadaşına daha fazla dayanamayan Cecilia gecenin bir yarısı kaçmanın bir yolunu buluyor ve yaşadığı kabustan olabildiğince uzaklaşmaya karar veriyor. Eski sevgilisinin kendisini bulacağından endişe ettiği için saklanmaya karar veren genç kadın, kız kardeşi, kardeşlerin bir çocukluk arkadaşı ve onun kızından yardım alıyor. Ancak Cecilia’nın sorunlu eski sevgilisi intihar ettiğinde ve ona büyük servetinin cömert bir kısmını bıraktığında, Cecilia ölümünün bir aldatmaca olduğunu düşünmeye başlıyor. Bir dizi ürkütücü tesadüf tehlikeli hale gelmeye ve sevdiği insanların hayatını tehdit etmeye başladığında, Cecilia çaresizce kimsenin göremediği biri tarafından avlandığını kanıtlamaya çalıştıyor. Ancal bu süreçte genç kadının akıl sağlığı tehlike altına giriyor.

Bunlar da ilgini çekebilir:

Kaynaklar
film önerileri, vizyondakiler