Doğayla İç İçe Kalabileceğiniz Bir Tasarım: Bungalov Evler

Çoğumuzun şehirden uzak, doğayla iç içe kalabileceğimiz bir yerde yaşama hayali vardır. Günlük hayatta bu hayali gerçekleştirmek pek mümkün olmuyor maalesef. Bu yüzden hepimiz tatil zamanlarında huzur bulmak için doğaya atıyoruz kendimizi. Özellikle evlere kapandığımız bu süreçte bizler için doğanın önemi daha da arttı.

Kalabalıktan uzak, sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için bungalov evler ideal bir çözüm oldu. İlham olabilmek için birbirinden güzel bungalov evleri sizler için derledik. Gelin birlikte inceleyelim!

İlgini çekebilir: 2021 Yılının Öne Çıkan 3 Ana Dekorasyon Trendi

İlham veren bungalov ev tasarımları

Hindistan’da gezginler için tasarlanmaya başlayan bungalov evler, daha sonra tüm dünyaya yayıldı ve son dönemin en trend ev tasarımlarından biri oldu.

Minimalist yaşam tarzının güzel bir örneği olan bu evler, yapımı itibarıyla da kolay ve işlevseldir. Ağırlıklı olarak ahşap malzemenin kullanıldığı bu evlerde, bu sayede sıcak bir ortam sağlanır.

Genellikle üçgen ve tek katlı olarak tasarlanır. Bir buçuk katlı olanları da mevcuttur. Bu tarz tasarımlarda genellikle alt kat mutfak ve oturma alanı olarak kullanılırken üst katta yatak odaları bulunur. Genelde küçük bir merdiven kullanılarak yerden tasarruf edilir.

Doğayı tamamıyla hissedebilmek için genelde yüksek camlar ve geniş açıklıklar kullanılır. Tavan kısmında da cam açıklığı oluşturarak gece gökyüzünün güzelliği seyredilebilir.

Giriş bölümünde oturma alanı oluşturarak manzaranın keyfi çıkarılabilir. Sabahları kuş sesleriyle uyanarak harika bir motivasyonla güne başlayabilirsiniz.

Bungalov evler aynı zamanda büyük şehirlerde alamadığımız o nefesi derinlerde hissedebilmemize de imkan sağlar. Ülkemizde özellikle Karadeniz yaylalarında yaz-kış farketmeksizin bungalov evlere oldukça yoğun bir talep bulunmaktadır. Yazın yeşillikler içerisinde, kışın ise karlar altında harika manzaralar görmek mümkündür.

İlgini çekebilir: Yatak Odanızı Canlandırın: 7 Modern Dekorasyon Önerisi

Bungalov evlerde iç dekorasyon trendleri

Yapılan araştırmalara göre ahşap, insan sağlığı için elverişli bir malzemedir. Ortamdaki hava akışına izin veren bu malzeme, daha temiz nefes alanları oluşturmaktadır. Bungalov evlerde, dış yapısında ahşap kullanılmasının yanı sıra iç mekanda da ahşaba yer vererek güzel dekorasyon örnekleri ortaya çıkmaktadır.

Bungalov evler, yapısı itibarıyla hem doğaya uyum sağlayabilen hem de ekonomik açıdan gayet uygun fiyatlar sunan bir tasarımdır. Her bütçeye uygun evler yapılabilmektedir. Ayrıca kullanılan malzemelerin kalitesine bağlı olarak zorlu koşullara oldukça uzun yıllar dayanabilmektedir.

İlgini çekebilir: Evinizde Zen Stili İçin Dekorasyon Önerileri

İç mekanda ahşapla siyahı kullanarak daha loş bir ortam oluşturulabilir ya da beyaz etkisiyle daha İskandinav stilinde bir tasarım ortaya koyabilirsiniz.

Yaz aylarında geniş cam açıklıklarından gün ışığını içeri alarak güne daha zinde başlayabilirsiniz. Kış aylarında ise şömine başında sıcacık bir ortamda kahvenizi yudumlayarak manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Emin olun bungalov evlerin rahatlığını ve sıcaklığını bir kez tattığınızda tekrar gitmek isteyeceksiniz…

#bungalov, #dekorasyon, ahşap evler, bungalov tasarım, üçgen ev
Kaynaklar