En İyi Dostlarımızı Unutmadık! Evcil Hayvanların Başrolde Olduğu 5 Film

Sadık dostlarımızın başrolde olduğu, çokça içimizi ısıtan biraz da belki içimizi burkan birbirinden keyifli ve muzip film önerilerine ne dersiniz? Öyleyse en iyi dostlarımızı unutmadık ve sizin için 5 film derledik! İyi seyirler.

1) A Dog’s Purpose (Can Dostum)

Yapım Yılı: 2017

IMDb: 7,2

Yönetmen: Lasse Hallström

Oyuncular: Britt Robertson, Peggy Lipton, Dennis Quaid

W. Bruce Cameron’ın 2010 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlan film, hayatlarının değerini sadık bir köpek sayesinde anlayan değişik insanların öyküsünü anlatıyor. Kendi varlığının anlamını ve değerini bulmaya çalışan bir köpek, yaşamın amacını çözmek için bir yolculuğa çıkar. Reenkarnasyonla 1950’lerden 1980’lere kadar değişik zaman dilimleri ve değişik sahipler eşliğinde bunu yaparken de “her köpek bir sebep için vardır ve hiçbir köpek sadece varolmak için var olmaz” mottosuyla hareket eder. Macerasına ‘Toby’ ismiyle başlayan köpek, can bulduğu her bedende ayrı bir hikayenin kahramanı olacaktır.

İlgini çekebilir: Nostalji Kuşağına Hazır Mısın? 2000’li Yıllardan Önce Çekilmiş 10 Film

2) Hachi: A Dog’s Tale (Hachi: Bir Köpeğin Hikayesi)

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 8,1

Yönetmen: Lasse Hallström

Oyuncular: Richard Gere, Sarah Roemer, Joan Allen

Film, Profesör Parker Wilson’ın, tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita cinsi köpeği evine almasıyla başlar. Eşinin ilk başlarda köpeğe karşı olan sert tepkilerine rağmen profesör ve Hachi arasındaki bağ gün geçtikçe daha da sağlamlaşır. Kısa zamanda tüm aileye kendini sevdiren Hachi, Wilson ailesinin köpeği olur ve Profesörü işe giderken her gün tren istasyonuna kadar yolcu etmeye başlar ve döneceği saatte her zaman yerinde olup onu bekleyen bir yol arkadaşı olur. Film, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanmıştır. Sahibine olan sadakati ile hikayesi Japonya’dan tüm dünyaya yayılan Hachi’nin yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiştir.

3) A Street Cat Named Bob (Sokak Kedisi Bob)

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 7,4

Yönetmen: Roger Spottiswoode

Oyuncular: Luke Treadaway, Ruta Gedmintas

Londra’da yaşayan evsiz ve rehabilitasyonda olan eski eroin bağımlısı James Bowen, sokaklarda gitar çalarak ve şarkı söyleyerek yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Sokakta bulduğu hasta sokak kedisini tedavi ettirmek için evine alır ve hayatı bundan sonra değişir. Bob ismini verdiği kedisi iyileştikten sonra her gün James’le birlikte otobüste seyahat eder, sokakta şarkı söylerken James’e eşlik etmeye başlar. Bob sayesinde bir anda ilgi odağı olan James’in maddi durumu da düzelecektir. Film, yazar James Bowen’ın 2016 basımı aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Film ve kitaba ilham olan kedi Bob, geçtiğimiz yıl 14 yaşındayken hayatını kaybetti.

İlgini çekebilir: Hafta Sonu Etkinliği: 5 Yıldızlı 5 Dönem Filmi

4) My Dog Skip (Köpeğim Skip)

Yapım Yılı: 2000

IMDb: 7,0

Yönetmen: Jay Russell

Oyuncular: Frankie Munz, Diane Lane, Luke Wilson

Mississippi’nin Yazoo şehrinde yaşayan bir ailenin utangaç çocuğu Willie, çevresi ile iletişim kuramamaktadır. Hiç arkadaşı olmadığı için günlerini yalnız ve mutsuz bir şekilde geçirir. Dokuzuncu doğum gününde ailesi ona yalnız kalmaması için terrier cinsi bir köpek hediye eder. Günlerini Skip adını verdiği köpeği ile geçiren Willie’nin hayatı güzelleşmiştir. Ailenin sevilen bir üyesi olan Skip, yaşadıkları yerde de herkes tarafından bilinen ve sevilen bir köpek haline gelir. Willie’nin gelişim aşamasındaki hayatı, sevimli dostu Skip sayesinde zenginleşir.

5) Beethoven (Afacan Köpek Beethoven)

Yapım Yılı: 1992

IMDb: 5,7

Yönetmen: Brian Levant

Oyuncular: O-Lan Jones, Nancy Fish, Patrick LaBrecque

Newton ailesi, mutlu olmak için her şeye sahiptir. Ancak onlara yine de bir eksiklik var gibi gelmektedir. Aileye katılan dört ayaklı yeni bir üye, bu eksikliği nihayet tamamlar. St. Bernard cinsi bu sevimli yavru köpeğe Beethoven adını verirler. George, Alice ve çocuklar Ryce ve Ted, Beethoven’ı çok sever ve onu beslemeye başlarlar. Fakat Beethoven anormal bir şekilde büyür ve şişmanlar. Bunun üzerine onu veteriner Dr. Varnick’e gösterirler. Ancak aile, doktorun neyin peşinde olduğundan habersizdir. Köpekler üzerinde deneyler gerçekleştiren kötü kalpli doktor Beethoven’ı kaçırması için iki kişi tutmuştur. Ve ailenin tüylü üyesini kurtarmak baba George’a düşer.

İlgini çekebilir: Alışılmışın Dışına Yolculuk: İspanyol Sinemasına Damgasını Vurmuş 7 Film

Yardımcı Kaynaklar: sinemalar.com, beyazperde.com

Kaynaklar
Evcil Hayvanların Başrolde Olduğu Filmler, film, film önerileri