Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (25 Ekim 2022)

25 Ekim tarihinde Akrep burcunda, 2. derecesinde Venüs’ün başrollerini oynayacağı bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor! Bu Akrep burcundaki Güneş Tutulmasının etkileri nasıl olacak? Hangi burçlar için hangi temalar öne çıkacak? Birlikte göz atalım.

Hayatı temize çekme, kendini sıfırlama zamanı geldi. 

Bir film vardır. Ana karakter, pek de ana karaktere uymayacak standartta yaşar hayatını. Hataları olur, beceriksizlikleri olur, yapamayacağını düşündüğü için atmadığı adımlar olur, vazgeçişleri olur, gözleri derinden bakar. Sonra başına bir olay gelir, bu genelde bilincini kapatan bir olay olur. Gözlerini açtığında ise her şey değişmiştir. Gözleri aynıdır ama gördükleri farklı. Kulaklarında bir problem olmamıştır ama duydukları daha farklıdır. Dokunduğu her nesneyi tanır ama sanki ilk defa ellerinden akan o enerjiyi hissetmiştir. Karaktere bir şey olmuştur, tüm sonuçlar sağlıklı ve “normal” olduğunu söylerken onda başka bir hal vardır. Sonradan bazı imgeler gözünün önüne. Huzur, sevinç, sevgi ama çok büyük bir sevgi, belki bir fısıltı, gözü kamaştıran bir ışık, hafif bir rüzgar hatta hafifliğin ta kendisi. Bedenini uzaktan görür, seslenir ama kimse duyamaz, müdahale edemez. Ve derin bir nefes ile gözlerini açar.

Olayları, karakteri değiştiren bir tutulmanın eşiğindeyiz. İlla başımıza hoş olmayan bir olay gelmesine gerek yok. Gökyüzü, derin bir nefes ile bambaşka uyanabileceğin zamanların geldiğini söylüyor.

Venüsyen bir Güneş tutulması… Güneş tutulmaları olay yaratır. Fiziksel tezahürleri daha net görünür. Güneş, ruhumuzdur. İçimizdeki ışıktır. Ruh, burada, bu bedende kalabilmek için titreşimini yavaşlatır. Ay, diğer gezegenlerle iş birliği yaparak o titreşimi ayarlar. Ay, her zaman Güneş’in ışığını yansıtır. Şimdi ise beraberler. Venüs ile birlikte.

Kalbin kadar temiz bir sayfa aç.

Bazen uyanıp hayatına devam ettiğini düşünürken bir kez daha uyanırsın ya. Rüya içinde rüya görmüşsündür. İşte o gerçek uyanışın zamanı geldi. Akrep enerjisi yoğun. Uyanış krizlidir. Kolay olup olmaması senin elinde. Akrep’in karşısında Boğa var. Ne kadar çok tutunmaya çalışırsan o kadar acı verici olacaktır. Neyse ki Uranüs, orada seni ne zamandır hazırlıyor. Epey bir sarstı, bırak dedi, bırakabilirsin. Satürn ve Mars beraber çalışıyorlar. Eylemlerinin kalıcı sonuçları olacak. Geçmişi temize çekip yeni sayfanın satırlarını doldurma zamanı geldi.

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (24 – 30 Ekim 2022)

Güneş Tutulması ve Burçlara Mesajları (25 Ekim 2022)

Koç burcu

Bu sefer yapma, bu sefer nefes nefese koşma. Bu sefer sadece ol! Hedeflediğin kişi ol, hedeflediğin yerde ol. Her ne istiyorsan bizzat sen o ol. İçinde Big Bang’i başlatan yaratıcı enerji var. Onu kullan. O zaman dünya sana göre şekilleniyor olacak.

Boğa burcu

Bir çıkmazın içindeymiş, bir kargaşanın içine sürükleniyormuş gibi hissediyorsan eğer, orası senin çıkış yerin. Sürüklenmekten çekinme. Her şey karanlık olabilir ama biraz daha ilerlediğinde tünelin sonundaki ışığı göreceksin. Akışına güvenmeyi dene.

İkizler burcu

Çekim yasasının gerçekleştirdiğini fark et. Hayatına çektiğin kişilere, olaylara iyice bak. Neyi dönüştürmek, değiştirmek istiyorsan ona göre sözlerini değiştir. Kullandığın kelimelere dikkat et. Sözcükler, sihirlidir.

Yengeç burcu

Yeniden doğuş zamanı geldi. İçinde kolektife ait tüm bilgiler, tüm duygular, tüm anılar var. İçinden istediklerini seç ve hangi duyguyu, hangi olayı, hangi konuyu büyüteceğine sen karar ver.

Aslan burcu

Karanlıktan korkan bir çocuk var içinde. Bu çocuk, bazen korkudan gözlerini öyle sıkı yumuyor ki ona şefkatle yaklaşan yüzleri, gülümsemeleri görmüyor. Şimdi içindeki ışık ile karanlığını aydınlat ve ayağa kalk. İçinde bulunduğun odada seni mutlu edecek birçok şey olduğunu gör.

Başak burcu

Işığın olduğu yerde gölge de vardır. Herkesin içinde ortaya çıkarmak ya da göstermek istemediği karanlık bir yanı mevcut. Senin de var ve bu taraf ile yüzleşmediğinde, içindeki mükemmele ulaşma isteği körelmeyecek. En çok yaptığın eleştiriyi al, kendindeki yansımasını bul ve onunla kucaklaş.

Terazi burcu

Önce her şey mana idi. Sadece tanımlar vardı. Sonra o tanımlar somutlaştı. Şimdi o kadar çok sıfat var ki, o yüzden biz de bu kadar çoğuz. Bazen bunlarla baş etmek zor oluyor, evet. Şimdi sen hangi sıfat olmak istiyorsan onu seçeceksin.

Akrep burcu

Bu sefer şüphe yok, bu sefer “acaba” demek yok. Bundan sonra kendi içinde bütün olmanın ne demek olduğunu bileceksin. Sanki ruhunun güneşi doğuyor. Artık cevapsız kalan soruların cevaplarını bir bir vereceksin ve cevapların doğru olduğundan emin olacaksın.

Yay burcu

Kahraman bir yolculuğa çıkar. Seyir halindeyken hesap etmediği kişiler ve olaylarla karşılaşır. Anlamaz ama aslında karşılaştığı her bir kişi, duyduğu her söz, bulunduğu her mekan onu varacağı noktaya hazırlamıştır. Nereye gittiğini bilmez ama vardığında hep aradığı şeyin ne olduğunu anlar ve onu bulur. Bu hikayedeki kahraman sen olacaksın.

Oğlak burcu

Gelecek bir tane değildir. Gelecek, milyonlarca olasılıktır ve her birimiz irademizle içinden bir tanesini seçerek hayatımızı şekillendiririz. Şimdi tüm olasılıklar orada duruyor ve sen bir tanesini seçip yola devam edeceksin. Dikkat et; bu sefer zorunluluk değil, keyif eşlik etsin sana.

Kova burcu

Geçmişin, sakladığın duyguların, eski aşkların, kapattım sandığın defterlerin bir bir önüne geliyor. Sen onları temize çekebil diye. Hepsini yaşayıp tamamla diye. Bu sefer dibine kadar hissetmekten korkma. Sonrası derin bir nefes, bir rahatlık.

Balık burcu

Başkaları değil, sendin kendini zor duruma düşüren, kendine engel olan, kendini küçümseyen. Diğerleri sadece bir figürandı. Şimdi kendi sahnen, kendi perden ile baş başasın. Yeni bir oyun, yeni oyuncular, yeni bir senaryo zamanı.

Kaynaklar