Haftalık Burç Yorumları (01-07 Şubat 2021)

Bu hafta kendimizi ön plana çıkarmak için mücadele edebilir ama kolay kazanımlar elde edemeyebiliriz. Haftaya Venüs ve Venüs’ün açıları damga vuruyor. Venüs’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte ilişkilerde özgürlük ve eşitlik isteği ön plana çıkacak. İlişki içerisinde kendimiz veya partnerimizden ziyade, ilişkinin kendisine daha fazla önem gösterebiliriz.

Hayattan ve ilişkilerden keyif alabilmek için ilk önce şimdiye kadar ördüğümüz duvarlarla, savunma mekanizmamızla ve koyduğumuz kurallarla yüzleşecek, sonrasında ise yenilenmesi gereken ne varsa onun için gerekli cesareti ve gücü bulabileceğiz. Yani hayatımıza yeni renkler katabileceğimiz ve siyah-beyazlıktan kurtulacağımız bir dönem geliyor.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Koç burcu

Gelecek planlaması yaparken parasal konuları ön planda tutabilirsiniz. Bunu yaparken ise sizi mutlu edecek ve keyiflendirecek hedeflerin de planın içerisinde olmasına özen gösterin. Bu dönem sosyal ilişkilerinizde daha objektif ve eşitlikçi bir tavır takınacaksınız. Özgürlük ise vazgeçilmez kriteriniz olacak. Kendinizi değişik sanatsal aktiviteler içerisinde bulabilir, daha önce denemediğiniz çalışmalar için adım atabilirsiniz. Sosyalleşme aktivitelerini askıya alabileceğiniz bir dönemde olsanız da gideceğiniz yerlere zamanında varmakta güçlük çekebilirsiniz.

Boğa burcu

Otorite figürleri ile bazı çatışmalar yaşayabilirsiniz. Öfke patlamalarından ve ön yargı ile henüz olayın detayını bilmeden agresif tavır takınmaktan kaçının. Kariyer yolunuzu çizerken maddi olarak da ilerlemek için planlar yapabilirsiniz. Hatta bu alanda bazı fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Estetik olarak bazı değişim istekleriniz olabilir. Aniden saç kesimi ya da başka operasyon planları yapabilirsiniz. Bunun için otorite figürleri ile çatışmaktan ziyade onların tecrübelerinden yararlanmakta ve önerilerini dinlemekte fayda var.

İkizler burcu

Nedenini anlayamadığınız bazı gerilimler yaşıyor olabilirsiniz. Bu gerilimler özellikle rüyalar aracılığı ile kendini gösterecektir. Yabancı dil eğitimi, uluslararası platformlarda yer alma, sosyal medya kullanımında artış söz konusu olabilir. Daha önce farkında olmadığınız bazı yeteneklerinizi keşfetmek, kendinizi daha iyi tanıyabilmeniz için bir fırsat olabilir. Bu konularda harekete geçmek isteseniz de istediğiniz hızda ilerleyemeyebilirsiniz. Daha yavaştan almakta fayda var.

Yengeç burcu

Bazı harcamalarınızdan dolayı maddi anlamda zorluk çekebilir, kredi ya da başka borçlanma yollarına başvurabilirsiniz. Zevklerinizde bazı değişiklikler, dönüşümler yaşandığını fark edebilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı bırakmanın zamanı geldi. Ani harcamalardan uzak durmalı. Bütçe planlamanızı yapıp buna uygun şekilde hareket etmeye çalışmalısınız. Özellikle modunuzu aşağıya çeken rutinlerinizden kurtulmak için çok uygun bir dönem.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Aslan burcu

Özellikle dolunay sonrasında ikili ilişkilerde bazı çatışmalar, gerginlikler yaşanmış olabilir. Artık ilişkilerinize daha objektif bir bakış açısı ile yaklaşmanızın vakti geldi. Sizin sevgi gösterme biçiminiz ile karşınızdaki kişinin sevgisini gösterme biçiminin aynı olamayabileceğini fark etmenizde fayda var. Farklılıkları kucaklayın. Fikirsel olarak uyumlu olmanın önemi bu dönem biraz daha ön plana çıkıyor. Yüksek beklentilerinizin önünüze engel olarak çıkmasına izin vermeyin.

Başak burcu

İşinizin bir ayağı yurt dışı bağlantılı hale gelebilir. Ya da zaten öyle ise biraz daha yoğunlaşabilir. Günlük rutinlerinizi güzelleştirmek için bazı atılımlar yapabilir, hayatınıza biraz daha fazla sanat ve renk katabilirsiniz. Farklı yollar, farklı yöntemler denemekten çekinmeyin. Biraz yavaşlamanızın zamanı geldi. Yaptığınız her ne ise bilerek, farkında olarak ve aklınızı vererek yapın. O işi başka şeyleri ya da bir sonraki adımınızı düşünerek yapmayı bırakın.

Terazi burcu

Spordan ya da yapacağınız başka faaliyetlerden kaynaklı sakarlıklara dikkat etmenizde fayda var. Hobilerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Ertelediğiniz veya bıraktığınız aktiviteleri tekrar ele almak için uygun bir dönem. Aşk hayatınızda yeni gelişmeler yaşanabilir. Bu anlamda aktif ve hareketli bir dönem. Flört hayatınıza bazı kurallarınız yüzünden ket vurarak keyif alacağınız anlara engel olmayın.

Akrep burcu

Ailenizle daha sık verimli vakit geçirmek için fırsat kollayın. Bu hafta ailenizin göz bebeği olabilirsiniz. Evde keyifli zaman geçireceğiniz bir dönemdesiniz. Evlilik gündeminize gelebilir. Ani bir şekilde ilişkinize yeni bir boyut kazandırmak isteyebilirsiniz. Bu yeni bir başlangıç da olabilir bir bitiş de. Sizi neyin mutlu edeceğini iyi değerlendirip buna göre adım atmanız için uygun bir dönem.

Yay burcu

Çalışma ortamınızda bazı gerilimler yaşansa da siz kendinizi iyi ifade edip bu gerilimden kolayca sıyırılabilirsiniz. İletişim anlamında problem yaşamayacaksınız. Yeni bir eğitime başlamak için uygun bir hafta. Kardeşleriniz ya da yakın çevreniz ile ani görüşme planları yapabilirsiniz. Yaşça sizden büyük ya da olgun tanıdıklarınızdan özellikle fikirsel anlamda destek görebileceğiniz bir dönem.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Oğlak burcu

Çocuklarınız için biraz daha fazla para harcayabilirsiniz. Para girişinde olduğu kadar çıkışında da artış olabilir. Eşinizden, ortaklardan ya da dışarıdan beklediğiniz bir maddi destek gelebilir. Bunun yanı sıra sanatsal faaliyetlere, hobilere ya da sportif aktivitelere yönelip yeni gider kalemleri ve bununla birlikte hobi olarak yürüttüğünüz bu işlerden yeni gelir kapıları da yaratabilirsiniz.

Kova burcu

Aileniz ile bazı eğitim, seyahat veya taşınma konularından kaynaklı gerilimler yaşayabilirsiniz. Taşınma niyetiniz varsa bununla ilgili harekete geçebileceğiniz bir dönem. Bu hafta aşk kapınızı çalabilir. Flört hayatınızda hareketlenmeler yaşayabilir, eğer ilişkiniz varsa da daha uyumlu ve sevecen bir tavır sergileyebilirsiniz. Rejim yapmak için uygun bir dönem. Daha doğrusu sağlıklı beslenme düzenine geçmek için bu dönemi değerlendirebilirsiniz.

Balık burcu

Kendinizi geri planda tutma isteğinizin yanı sıra, aynı zamanda da iletişime geçmek, fikirsel paylaşımlar yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle ilişkileriniz ya da sizi mutlu eden konular ile ilgili bazı endişelere sahip olabilirsiniz. Bunlarla ilgili yakın çevreniz ile konuşmanız sizi oldukça rahatlatacaktır. Paylaşım ne kadar az olursa melankolik bir ruh haline bürünmeniz o kadar kolaylaşacak.

Kaynaklar
burçlar, haftalık burç, haftalık burç yorumları