Haftalık Burç Yorumları (3 Mayıs-9 Mayıs 2021)

Venüs-Neptün açısının ilham veren enerjisiyle haftaya başlıyoruz. Bugün, bu sıkıcı günlerde içimizdeki renkleri keşfedebileceğimiz güzel bir gün. Sonrasında Merkür ve Jüpiter’in açısı ile fikirler ya da yargılarda sabitlik yaşanabilir. Daha açık görüşlü olmakta ve geniş bir perspektiften bakmakta fayda var. Otorite figürleri ile gergin anlar yaşamaktan kaçının.

Salı günü ise Merkür, yönettiği İkizler burcuna geçiyor olacak. Zihinsel aktivitelerde hız ve daha analitik düşünme görülebilir. İletişim konusunda daha rahat günler bizi bekliyor. Çarşamba günü Ay, Balık burcunda olacak. Meditasyon, inziva, kendimize dönmek, kendimizi şımartmak için şahane bir gün. Perşembe günü ise Venüs-Plüton açısıyla, ilişkileri dönüştürmek, küslük varsa barışmak, ilişkiyi bir üst seviyeye taşımak ve romantik anlar yaşamak için güzel bir gün olacak. Bu romantik zamanları iyi değerlendirin zira pazar günü Venüs, İkizler burcuna geçecek. İletişim romantizmden daha önemli hale gelecektir.

İlgini çekebilir: Hangi Gezegen Neyi Temsil Eder? Gezegenlerin Gerilemesi (Retro) Ne Anlama Gelir?

Koç burcu

Arkadaşlarınızla iletişim problemleri yaşama riskiniz var. Sözlerinize ve ifade biçiminize özen göstermelisiniz. İyi niyet göstermenize rağmen yaşanması potansiyel olan bu gerilim, saklanan bazı sırların ortaya çıkmasından kaynaklı olabilir. Haftanın ortasına doğru ise tam tersi olarak iletişim konusunda güçlü olacaksınız. Yapılacak toplantılar, alınacak kararlar lehinize sonuçlanabilir. Alternatif gelir yolları arayabilirsiniz. Bu konuda şanslı bir dönemdesiniz. Kariyer hayatınızda değişiklik yapma yoluna gidebilirsiniz. Birikimlerinizi harcamaya meyilli olabilirsiniz. Bütçeyi dengeleme konusuna dikkat etmekte fayda var. İkili ilişkilerde ise iletişim daha ön planda olacak.

Boğa burcu

Kariyer alanınızdaki bazı yargıları kırmak çabasına girebilir, kendi bakış açınızı ön plana getirmeye çalışabilirsiniz. Sosyal çevre içerisinde iletişim yoğunlaşabilir. Hobilerinize yönelebilirsiniz. Becerilerinizi ve yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir dönemdesiniz, değerlendirmekte fayda var. İçinizdeki huzurlu ve barışçıl düşünce, bakış açısı sayesinde size hizmet etmeyen önyargılarınızı dönüştürebilirsiniz. Bu kariyerinizde de bazı fırsatları görmenizi sağlayacak. Bunun sonucunda da gelir kaynaklarınızı tekrar değerlendirmek isteyebilirsiniz.

İkizler burcu

Özellikle bu hafta boyunca göreceğiniz rüyalar, zihninizin karışıklığı oranında karmaşık olacaktır. Rüyalarınızı analiz ederek zihninizi bulandıran konuları anlamaya çalışabilirsiniz. Kariyer alanında size düşen görev ve sorumlulukları keyifle ama en mükemmel biçimde yapmaya çalışabilirsiniz. Hayatınıza, yaptıklarınıza ve aldığınız kararlara analitik bir şekilde bakabilir, geleceğinizi buna göre şekillendirebilirsiniz. İçsel olarak bazı değişimler istiyor olabilirsiniz. Hayatınızı daha anlamlı kılacak adımlara gebe olabilirsiniz. Burada tek engel bazı düşünce kalıplarınız olabilir. Onları da revize etme zamanınız geldi.

Yengeç burcu

Endişelerinizin gelecek planlarınıza engel olmasına izin vermeyin. Bu konuda dostlarınızdan destek alabilirsiniz. Yurt dışı, eğitim, ticaret konularında şanslı olabilirsiniz. Bilinçaltınız oldukça hareketli, zihninizi dinginleştirecek egzersizler yapmanızda fayda var. İlişkinizde bazı pürüzler varsa çözüme kavuşturmak için güzel bir hafta. Sessiz kalmak yerine kendinizi net bir şekilde ifade etmeye yönelin. Harcamalardan dolayı borç yoluna gidebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Aslan burcu

Ortaklıklar ya da ikili ilişkilerde bazı fikir ayrılıkları yaşanabilir. Bundan dolayı yönünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz. Her ne olursa olsun sakin kalıp empati kurmaya çalışın. Sosyal çevrenizde ise daha şanslı enerjiler var. Kendinizi çok daha iyi ifade edebilirsiniz. Gelecek planlarınız ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Çalışma hayatınızda bazı otorite figürlerinden destek görebilirsiniz.

Başak burcu

Kariyer hayatınızla ilgili objektif bir değerlendirme yaparak bulunduğunuz konum ile hedeflerinizin örtüşüp örtüşmediği yerleri tespit edebilir ve bundan sonraki kararlarınızı buna göre analitik bir biçimde alabilirsiniz. İlişkilerinizde iletişime daha çok önem vereceğiniz bir dönem. Fikirlerinizin dinlenmesini ve fikirleriniz ile ön plana çıkmayı isteyebilirsiniz. Bunun için şanslı olacaksınız.

Terazi burcu

Metafizik, kişisel gelişim ve felsefe konularına daha fazla merak ile yaklaşabilir, yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Seyahat planları yapabilir ya da yeni bir eğitime başlama kararı alabilirsiniz. Uzak yerlerdeki kişiler ile iletişiminiz artabilir. Uzak mesafeli bir ilişkiyi devam ettirmeye çalışabilirsiniz. Ticari yönde şanslı konumdasınız.

Akrep burcu

Bütçenizi analitik bir bakış açısı ile ele almak iyi olabilir. Gelir-gider dengenizi hesaplayabilir, buna göre bazı kararlar alabilirsiniz. Okült konulara merak salabilir, bu konular ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. İlişkilerinizdeki iletişim becerilerinizi veya beklentilerinizi değiştirme yoluna gidebilir, olaylara ve kişilere daha analitik yaklaşmaya özen gösterebilirsiniz. Böylelikle göremediğiniz bazı noktalar aydınlanacaktır.

Yay burcu

İlişkilerde iletişim ön plana çıkıyor. Entelektüel paylaşımlar sizi fazlasıyla memnun edecektir. Özellikle partneriniz ile ortak merak konularınızı buluyor olmak ilişkinizi güçlendirecek bir aktivite olacaktır. Varsa ortaklarınız veya işiniz ile ilgili sağlam kararlar alabilirsiniz. Bu anlamda duygular daha fazla derinleşebilir fakat duyguları göstermekten ziyade mantık çerçevesinde kalmayı tercih edebilirsiniz. Beklentilerinizi partneriniz ile paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Oğlak burcu

Çalışma hayatınızda daha fazla sosyalleşeceğiniz, daha fazla iletişim kuracağınız bir dönem. Günlük hayatınızda da etrafınızdakilerle daha fazla entelektüel paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Söylemek istediklerinizi belli filtrelerden geçirerek söylemeyi ihmal etmeyin. İçinizde biriktirdiğinizde olmadık yerde olmadık çıkışlar yapma potansiyeliniz olduğunu unutmayın.   Ofisinizi ya da çalışma alanınızı güzelleştirme konusunda bazı kararlar alabilirsiniz. Ufak dokunuşlar iyi gelecektir. Yeme-içme konusunda aşırıya kaçmamaya çalışın.

Kova burcu

Sportif faaliyetler ya da sanatsal becerileriniz ile ilgili bazı adımlar atmaya karar verebilirsiniz. Borsa gibi spekülatif konulara merak salabilirsiniz. Bu konuda bazı araştırmalar yapmanızda fayda var. Çocuklarınız ile bol iletişim içerisinde olabilir, aktif bir flört hayatına sahip olabilirsiniz. Partneriniz ile iletişim halinde olmaktan keyif alacağınız bir dönem. İlerleyen dönemler için yapmaktan keyif duyacağınız aktiviteleri planlayabilirsiniz.

Balık burcu

Aile ile iletişim ön planda olacak. Ev ile ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Geçmiş yaşantılarınızdan yola çıkarak tecrübeleriniz ışığında geleceğinizi şekillendirebilirsiniz. Bu aralar anılarınız zihninizi daha çok meşgul edebilir. Evde dekorasyon anlamında ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Alım satım işleri ile ilgili konuşmalar yapabilirsiniz.

Kaynaklar
haftalık burç, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (3 Mayıs-9 Mayıs 2021)