Haftalık Burç Yorumları (17 – 23 Nisan 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 17 – 23 Nisan haftalık burç yorumları!


Bu hafta gökyüzü oldukça hareketli, bu yüzden yılın en yoğun haftalarından birine kendinizi hazırlayın. Derin bir nefes alın ve taşların yerine oturmasına izin verin. Kontrol ihtiyacınızı bir kenara bırakın ve direksiyonu evrenin devralmasına izin verin.

Boğa burcu dönemi 20 Nisan’da başlamadan hemen önce, oyunun kurallarını değiştirecek bir Güneş Tutulması tam 29 derece Koç burcunda gerçekleşecek. Koç burcu zodyaktaki en alıngan ve hırçın burçlardan biri olmasının yanı sıra, 29 derece “anaretik derece” olarak bilinen derecedir. Astrolojide anaretik derece genellikle kadersel olaylarla ilişkilendirilir ve büyük ölçüde öngörülemeyen bir şeyin gerçekleşebileceği anlamında önsezidir. Tutulma zaten ani dönüşümlerin ve değişimlerin yaşandığı bir zaman olduğundan, bu tutulmanın gerçekten ne kadar büyük olduğunu ancak zaman gösterecektir.

Bu hafta radarınızdaki tek şey tutulma değil, çünkü Merkür de 21 Nisan’da 15 derece Boğa burcunda gerileyerek üç hafta sürecek bir iletişim revizyonu başlatacak. Gözden geçirme, yenileme ve yeniden düşünme dönemine girmeye hazır olun. Çünkü Merkür retrosunda yapabileceğiniz en iyi şey gözden kaçanlara dikkat etmektir.

İşte güneş ve yükselen burcunuza göre önümüzdeki haftadan bekleyebilecekleriniz!

Haftalık Burç Yorumları (17 – 23 Nisan 2023)

Koç & Yükselen Koç

Perşembe günü burcunuzda yaşanacak olan güneş tutulması her on yılda bir gerçekleşir ve size yeni varoluş biçimleri başlatma şansı sunar. Aynı gün Boğa burcu döneminin başlamasıyla birlikte, sahip olduğunuz değerleri güvende tutacak şeyler hakkında aksiyona geçeceğiniz bir ay sürecek bir döneme giriyorsunuz. Boğa burcundaki Merkür retrosu ise ertesi gün hayatlarımıza giriyor. Bu merkür retrosu sizin finansal güvenliğinizle olan ilişkilerinizi gözden geçirtecek.

Boğa & Yükselen Boğa

Şu anki işinizde kendinizi biraz sıkışmış hissediyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın, harika işler yapmanın tek yolu yaptığınız işi sevmektir. Sizi gerçekten neyin motive ettiğini düşünmek için kendinize biraz zaman ayırın. Vücudunuz biraz fiziksel aktivite arzuluyor olabilir. Kan akışınızı hızlandırmak için yürüyüşe çıkın ya da esneme hareketleri yapın. Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması sizi güçsüz kılan ve korku içinde sıkışıp kalmanıza neden olan bir bağlamdan özgürleşmenizi isteyecek. Ayrıca bu ay sizin doğum günü döneminiz başlıyor. Hayalleriniz, bu dönemde evrenin öncelik listesinin en başında yer alacak. Şimdiden mutlu yıllar sevgili Boğalar! 

İkizler & Yükselen İkizler

Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması sizden arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle birlikte daha topluluk odaklı bir yaşam tarzına yönlenmenizi isteyecek. Aynı günün ilerleyen saatlerinde Güneş Boğa burcuna geçecek ve Boğa dönemi başlayacak. Bu dönem sizin için kendinize vakit ayırmak, dinlenmek ve biraz izole kalmak için bir fırsat. Bolca dinlenin ve düşünün. Yapabileceğinizin en azını yapmak için kendinize izin verin. Bir sonraki gün başlayacak olan merkür retrosu ise geri çekilme, düşünme ve yeniden şarj olma dönemi için size destek olacak. Ruh sağlığınıza biraz dikkat etmeniz gerekebilir. Sosyal medyaya bir ara verin ve doğanın kucağında biraz zaman geçirin.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması size liderlik, özgürlük ve profesyonel anlamda en iyi senaryolara adım atmanız için ilham veriyor olacak. Aynı gün Güneş Boğa burcuna geçecek ve Boğa burcu dönemini başlatacak. Özlediğiniz arkadaşlarınızla yeniden buluşabilir, hasret giderebilirsiniz. Meşhur merkür retrosu ise bir sonraki gün başlayacak. Bu merkür retrosu sizden arkadaşlarınızla, toplumla ve paylaştığınız değerlerle olan ilişkinizi gözden geçirmenizi isteyecek.

Aslan & Yükselen Aslan

Perşembe günü Koç burcunda gerçekleşecek olan güneş tutulması ufkunuzu genişletmenize, hayatınızı değiştirecek yeni yerlere gitmenize yardımcı olacak. Bu hafta mesleki hedeflerinize odaklanmak için ideal bir hafta. Engellerin motivasyonunuzu düşürmesine izin vermeyin, sıkı çalışmaya devam edin; ancak ihtiyacınız olduğunda gevşemek ve şarj olmak için de biraz zaman ayırın. Ayrıca, bu hafta ilişkilerde iletişimin hayati önem taşıdığını unutmayın. Eğer bir partneriniz varsa onun bakış açısını ve fikirlerini dikkatle dinleyin. Cuma günü başlayacak olan Merkür Retrosu; kariyer hedeflerinizi yeniden düşünmeniz ve değerlendirmeniz için sizi motive edecek.

Başak & Yükselen Başak

Enerjinizi hedeflerinize ulaşmak ve yeni zorlukları kucaklamak için kullanmanın zamanı geldi. Unutmayın, sevdiğiniz bir işi seçerseniz, hayatınız boyunca bir gün bile çalışmak zorunda kalmazsınız demişler. Bu hafta neyi gerçekten severek yapıyorsunuz ve ne yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz; buna odaklanmak için uygun bir zaman. Bu dönemde zihinsel ve fiziksel sağlığınızın yanı sıra varsa parterinizin de ihtiyaçlarına öncelik vermeyi unutmayın. Sonuçta aşk bir eylemdir, sadece bir duygu değil.

Terazi & Yükselen Terazi

Hedeflerinize doğru ilerleme kaydediyor gibi görünüyorsunuz. Sıkı çalışmaya devam edin ve hayal ettiklerinize ulaşmaya odaklanın. Bu dönemde hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınıza dikkat etmeniz önemli, bu nedenle genel refahınıza katkıda bulunacak bir rutin oluşturmaya çalışın. Bir partneriniz varsa bu aralar düşüncelerinizi ve duygularınızı onunla paylaşmaktan çekinmeyin. Sağlıklı bir ilişki sürdürmek için birbirinize biraz alan tanıyın. Ayrıca yakınlarınızın bakış açılarını dinlemeye açık olun. Çözüm başka bakış açılarında olabilir.

Akrep & Yükselen Akrep

Sezgileriniz güçleniyor, bu yüzden şu sıralar sezgilerinize biraz güvenin. Sandığınızdan çok daha fazlasını biliyorsunuz. Bu hafta kendinizi enerjik hissedebilirsiniz, ancak bedeninizi ve zihninizi aşırı yormamaya dikkat edin. Gerektiğinde mola vermeyi unutmayın. Tüm hafta boyunca kendinizi biraz temkinli hissedebilir, kalbinizin sesini kısıp zihninizle hareket edebilirsiniz. Ancak unutmayın, hayattaki en değerli deneyimlerden bazıları ölçülemez veya görülemez, daha ziyade kalbinizin derinliklerinde hissedilir.

Yay & Yükselen Yay

Bu hafta bazı beklenmedik zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ancak, hayatı anlamlı ve ilginç kılan şey biraz da zorlukların üstesinden gelebilme kabiliyetimizdir. Vücudunuzdaki gerilimi azaltmak ve esnemek için bedeninize biraz zaman ayırın. Ruhunuzu taşıyan kap olduğu için bedeninize özen göstermek çok önemlidir. Ayrıca bu hafta unutmamanız gereken en önemli şey, açık iletişimin her ilişkide hayati önem taşıdığıdır. Bu nedenle varsa partnerinizi veya sevdiklerinizi hem aktif bir şekilde dinlediğinizden hem de kendinizi açıkça ifade ettiğinizden emin olun.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Ekip çalışması ve işbirliğine odaklanmak için iyi bir haftadasınız. Birlikte çalıştığınız kişiler masaya benzersiz güçler getirebilir. İşbirliği güçlüdür ve harika şeyler başarmanıza yardımcı olabilir. Ancak yine de siz mola vermeyi ve enerjinizi yenilemeyi unutmayın. Bu dönemde bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu yenilemek için dinlenmek şart olacak. Bununla birlikte, bu hafta aklınızdan çıkarmamanız gereken yegane şeylerden biri, ilişkinizi beslemek için dürüstlük ve açıklığın çok önemli olduğudur. Ne demişler: “Bilgeliğe giden ilk adım dürüstlüktür.”

Kova & Yükselen Kova

Üretmeye ve problem çözmeye odaklanmak için harika bir zamandasınız. Alışılmışın dışında düşünmekten korkmayın. Ne de olsa lider ile takipçiyi birbirinden ayıran tek şey yenilikçiliktir. Bununla birlikte bu hafta doğa ile bağlantı kurmak için biraz zaman ayırın. Temiz hava ve güneş ışığı zihinsel ve fiziksel sağlığınız için harikalar yaratabilir. Gönül meseleleri söz konusu olduğunda içgüdülerinize güvenin. Dışarıdan gelen fikirlerin kararlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Ne demişler: “Kalbin, aklın hiçbir şey bilmediği nedenleri vardır.”

Balık & Yükselen Balık

Mesleki hedeflerinize odaklanmak için belki de en iyi haftadasınız. Hayallerinizin peşinden gitmeye odaklanın ve ısrarcı olun çünkü gelecek, hayallerinin güzelliğine inananlara aittir. Bununla birlikte, kişisel bakımınıza öncelik vermek için kendinize biraz zaman ayırın. Bu hafta ortaya çıkabilecek yanlış anlaşılmaları önlemek için partnerinize veya sevdiklerinize karşı açık ve dürüst olun. Bu hafta unutmamanız gereken şey, etkili iletişimin her türlü sorunu çözebileceği ve gelişimin temelini oluşturduğudur.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları