Haftalık Burç Yorumları (14 – 20 Şubat 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Haftalık burç yorumları kikwell.com’da!


Haftaya dinamik, hatta radikal kararlar ile başlayabilirsin. Çoğumuz aniden gidip saçlarını çok farklı bir şekle büründürebilir. Benden söylemesi. Salı günü, Merkür, tekrar Kova burcuna geçiyor. Daha realist ve optimist olabileceksin ama bu gün aynı zamanda süprizlere açık bir gün. Bazı kararları ani olarak verdiğin takdirde pişman olma olasılığın var. Belki karar almak için Salı gününü pas geçebilirsin.

Çarşamba günü Venüs-Mars kavuşumunun yanı sıra Aslan burcunda bir dolunay var. Eril ve dişil yanımızı dengelemek ve bununla beraber içimizdeki gücü ortaya koymak adına şahane bir gün. İçindeki tanrı/tanrıça ortaya çıkıyor olacak. Dolunay sonrası kendini çok daha iyi hissedebilirsin. Perşembe günü, özellikle akşam saatlerinde aşırı harcamaya ya da yemeye içmeye meyilli olabilirsin; aman dikkat. Cuma günü Güneş, Balık burcuna geçiyor. Tüm Balık burçları iyi ki doğdu. İyi ki varsınız. Siz olmazsanız hayatımızda ilham, birlik, bütünlük olmazdı. Cumartesi günü kararsız olma olasılığın yüksek. Bir şey istiyorsun ama ne istediğini bilmiyorsun. Bu güne önemli işleri bırakmamakta fayda var. Haftanın son günü ise, biraz agresif olabilirsin ama bunu hırs ve yaratıcılık olarak kullanırsan ortaya şahane işler çıkar.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

Haftalık burç yorumları

Koç burcu

Ne zamandır kariyer hayatın ile ilgili endişelerin ve güvensizliklerin vardı. Bazı mücadeleler vermiş, çokça efor sarf etmiş olabilirsin. Venüs-Mars kavuşumu ile birlikte daha keyifli bir dönem başlıyor. Maddi sıkıntılarda ya da bunun endişesinde azalmalar söz konusu. Geleceğini ilgilendirecek bazı değişimler de söz konusu olabilir. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki Dolunay. Yeni bir aşk, çocuk, yeni bir hobi edinmek için güzel bir hafta. Yatırımlarının sonucunu alabileceksin. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Endişelerinin ne kadarının gerçekçi, ne kadarının abartı ve balon olduğunu görebileceksin. Bu dönemde spiritüel konular hayatına daha çok girebilir.

Boğa burcu

Törpülemen gereken bazı bakış açıların artık oldukça belirginleşiyor. Bunun için ufak tefek gerilimler yaşayabilirsin. Esnek ve toleranslı olduğun müddetçe olayların iç yüzünü çok daha net ve sağlıklı görebilirsin. Venüs-Mars kavuşumu ile projelerinle ilgili adımlar atabilirsin. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Huzuru ailenin ya da aile gibi hissettiklerinin yanında bulacaksın. Onlar ile tembellik yapmak için güzel bir hafta. Son olarak, Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Etrafındaki kişilere yardımın dokunurken sen de onlardan oldukça destek görebileceksin. Sosyal çevrende popülerliğin artıyor ama aşırı verici olmaktan kaçınmalısın.

İkizler burcu

Ayağını yorganına göre uzatmanın zamanı geldi artık. Bütçeni toparlamak için efor sarf edebilir, borçlanmaya gidebilirsin. Estetik yaptırmak gündeminde olabilir. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Aldığın kararların sonuçlarını, ektiklerinin meyvelerini alma zamanın geldi. Kendini bir otorite olarak göstermen zor olmayacak. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Güneş senin için parlıyor adeta. İstediğin herhangi bir değişiklik; örneğin terfi veya evlilik için çok uygun bir dönem.

Yengeç burcu

Son dönemlerde ilişkilerde yaşadığın çalkantıları toparlama zamanın geldi. Karşı tarafla empati kurabildiğin müddetçe, sevgini ve isteklerini net bir şekilde aktarabildiğin müddetçe -tabi ki sert olmayan bir dille- çözüm çok yakınında olacak. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Gelirin ile alakalı güzel gelişmeler söz konusu olabilir. İş değişikliği ya da terfi gündemine gelebilir. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Hayatın artık daha anlamlı; ne yapman gerektiğini iyi biliyor olacaksın. Kafandaki projeleri şekillendirmek için güzel bir dönem.

Aslan burcu

Çalışma hayatına denge getirmenin zamanı geldi. Her işi devredemeyeceğin gibi her işi sen yapamazsın. Günlük rutinlerinde de sadece koşturmak ya da hareketsiz kalmak değil, dengeli olmanın zamanı. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Spotlar altında olmaya alışık biri olarak bu hafta tam da bunu yaşıyor olabilirsin. Popülerliğinin keyfini çıkar. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Finansal anlamda destek görebileceğin hatta biraz da olgunlaşabileceğin bir ay var önünde.

Başak burcu

Hayattan keyif almayı deneyimlemelisin. Bunun için güzel bir zaman. Sadece koşturmak yaşamak değildir. Durup, nefes alıp, dinlenerek enerji toplamalısın ve etrafına bakarak olduğun noktadan keyif almalısın. Şikayetçi isen ne yapılması gerektiğini biliyorsun; kendine yatırım yap. Kendinle ilgilen. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Sağlığına dikkat etmenin önemini bu hafta daha iyi görebilirsin. Kaynağını bilmediğin endişelerinden sevdiklerinle paylaşarak sıyrılabilirsin. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. İlişkiler ve ortaklıklar ile ilgili güzel gelişmeler söz konusu. Evlilik ve ilişki başlangıcı için ideal bir zaman.

Terazi burcu

Ailen, bulunduğun yer ve evin; bu hafta ait olduğun kişi ve mekanlar ile ilgili güzel gelişmeler söz konusu olabilir. Biraz efor sarf edebilirsin. Yatırım, onarım, tadilat gibi işlere girişebilirsin; sonunda hayatını güzelleştiriyor olacaksın. Estetik ve sanatsal yanın aktif. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Geleceğin için attığın adımların getirisini görmeye başlayabileceğin bir dönem. Liderlik etmek için uygun bir zaman. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Çalışma ortamında popülerleşebileceğin bir dönem. Yöneticilik alanında biraz daha fazla sorumluluk üstlenebilirsin ya da günlük rutinlerinin sana ne kadar iyi geldiğini görebilirsin.

Akrep burcu

Tüm düşüncelerini kendine saklayamazsın. Onlarla ayrı bir dünyan olabilir ama yakın çevren de paylaşmanı bekliyor. Bu anlamda projelerini, fikirlerini ve kararlarını paylaşmak olumlu olacaktır. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Düşüncelerini saklamayı bir kenara bırak; senin için tam bir parlama, göz önünde olma zamanı. Hayatında, çoğunlukla kariyerinde, merkez noktada olacağın bir dönem. Güzel gelişmeler kaçınılmaz. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Şanslı bir ay seni bekliyor. Aşk hayatında hareketlenmeler söz konusu. Bol bol eğlen.

Yay burcu

Parasal konularda mücadele söz konusu olabilir. Kendine hak ettiğin değeri verdiğin, yaptığın işten, eylemlerden keyif aldığın ve kendini takdir ettiğin müddetçe gelirindeki iyileşmeyi göreceksin. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Kafandaki bazı konuların bulanıklığı yerini güneş gibi açan netliklere bırakıyor. Kalabalıklara açılmak, yurt dışı, ticaret gibi konular ya da eğitim ile ilgili gelişmeler söz konusu olabilir. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Nereye ait olduğunu bulabileceğin bir ay seni bekliyor. Belki taşınacak, belki bulunduğun yerde “evet buradayım” diyerek kökleneceksin. Rahatlama söz konusu.

Oğlak burcu

Dinlenmeyi sevmeyen Oğlaklar için şimdi finansal alanında efor sarf etme zamanı. Harcamalar bu ara bir tık artmış olabilir. Dikkat etmende fayda var. Hobilerine yönelmek veya yeni hobiler edinmek için gayet güzel bir dönem; elbette çok para harcamamak kaydı ile. Haftanın en önemli olayı olan Aslan burcundaki Dolunay, bu alanda şimdiye kadar yaptıklarının sonucunu göreceğini söylüyor. Bununla beraber değiştiğini, dönüştüğünü hayatında ilerlediğini görebileceğin bir dönem. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Fikirlerinle parlayacaksın. Aldığın kararlar isabetli olacak. Yakın çevren tarafından desteklenebileceğin bir dönem.

Kova burcu

Yaşadığın ilişkileri, ilişkiler içerisindeki rolünü, tavırlarını, beklentilerini ve sunduklarını düşünmek için güzel bir hafta. Ne umdun, ne buldun, neden bunlar oldu? Sorularının cevaplarını bulacaksın. Haftanın en önemli olayı olan Aslan burcundaki dolunay da bu konuda seni destekliyor. Hayatında her zaman otorite figürü olamayacağını ve hayatın müşterek olduğunu benimsediğinde işlerin daha da kolaylaştığını göreceksin. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Kendine güvenin daha da artarken harcamalarına dikkat etmelisin. Gelirin ile giderlerini ayarlamakta zorluk çekebilirsin.

Balık burcu

Hayallerin için hala adım atmadıysan fırsatlar gelmeye devam ediyor. Kendini nerede, ne yapıyorken, kiminle görmek istiyorsan bunlar için harekete geç, alternatifleri değerlendir. Haftanın en önemli olayı Aslan burcundaki dolunay. Çalışma hayatın ile ilgili güzel gelişmelere işaret ederken günlük hayatında da ipleri eline alabileceğini söylüyor. Sürüklenmek yerine kulaç atabileceksin. Son olarak Güneş bu hafta Balık burcuna geçiyor. Doğum gününüz kutlu olsun! Güneş’in desteği sizinle. Hayat daha neşeli ve keyifli olacaktır. Kendiniz için bir şeyler yapmayı ihmal etmeyin.

haftalık burç yorumları
Kaynaklar