Haftalık Burç Yorumları (13 – 19 Aralık 2021)

Haftaya Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile başlıyoruz. Bu enerji entelektüel düzeyde bir artış getirir. Sohbetler ve toplantılar, gereksiz konuşmalardan ve dedikodudan uzak, çok daha fazla fayda sağlayacak kıvamda olacaktır. Konuşulması gerekenler konuşulacağı için ne zamandır zamanını beklediğiniz görüşmeler için güzel bir dönem başlıyor. Salı günü inisiyatifinizin dışında bazı değişiklikler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bunun için endişelenmeyin aksine daha farklı fırsatlar çıkacaktır.

Çarşamba günü ani duygu geçişleri, ani para giriş, çıkışları söz konusu olabilir. Eski ile yeniyi bir arada ya da ortak bir noktada kullanmak gerekecek. Perşembe günü imkanı olanlara tembellik veya sanatsal faaliyetlerde bulunmak için ideal bir gün. Gereksiz harcamalardan uzak durun. Cuma günü, beslenme alışkanlıklarında değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Duygusal tepki olarak yemek yemeye yönelebilir ya da tam tersi davranabilirsiniz. Cumartesi günü, kendinizi manevi olarak doyuracağınız aktiviteler yapmak için uygun bir gün. Aşırı beklentilerden uzak durun. Pazar günü ise Venüs’ün Oğlak burcundaki retrosu başlarken, Kiron düz harekete geçecek. İlişkiler, ilişkilerdeki tutumlar, yapılanlar, yapılmayanlar, istekler, arzular tekrar gözden geçirilecek.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Haftanın burçlara mesajına birlikte göz atalım.

Koç burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, kariyeriniz ile alakalı yeni planlar oluşturabilir, hatta bunları planın ötesine taşıyabilirsiniz. Geleceğe dair fikirleriniz ile etrafınızı aydınlatabilirsiniz. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Bu retro ile birlikte aslında geleceğinizi inşa ederken yeteneklerinizin ne kadarını sergilediğiniz ya da sergileyemediğiniz ile ilgili içe dönüş yapabilirsiniz. İlişkilerinizi de gözden geçirmek için oldukça uygun bir dönem.

Boğa burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, eğitim konuları biraz ağır ilerliyor gibi gelebilir. Bolca yazarak çalışın. Bunun dışında uluslararası platformlarda görüşmeler, toplantılar söz konusu olabilir. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. İnançlarınızı, yargılarınızı, size huzur getirmesi adına tuttuğunuz ama olumlu sonuç almadığınız fikirlerinizi değerlendirmek için uygun bir dönem.

İkizler burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, hayatınızı şekillendirecek radikal kararlar alabilirsiniz. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Hayatınızda, en çok para harcadığınız ama aslında altında duygusal boşluk doldurma dürtüsü olan alışkanlıklarınızı gözden geçirin; bunun için oldukça uygun bir dönemdesiniz.

Yengeç burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, ilişkilerinizde konuşmayı seçerek denge ve huzuru yakalayabilirsiniz. Bunun dışında dava gibi süreçler ile ilgili görüşmeler yapılabilir. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. İlişkiler sınanacak; ilişkideki siz ve sizin izin verdikleriniz, anlattıklarınız sakladıklarınız hepsi gündeme gelecektir. Bu dönemde açık ve net olmakta fayda var.

Aslan burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, çalışma hayatınızda fikirleriniz ile yol gösterici, hatta danışman vasfı kazanabilirsiniz. Astlarınız ile ilişkiler tam da olması gerektiği gibi olacaktır. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Hayatınızı en ince detayına kadar düşünürseniz, günlük rutinlerinizi değiştirerek renklendirebileceğiniz birçok ufak değişiklik yapmak için çok uygun bir dönem.

Başak burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, el becerilerinizi sergileyebileceğiniz aktiviteler sizi oldukça memnun edecektir. Bununla birlikte çocuklarınız ile bol sohbetli bir dönem geliyor. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Keyif aldığınız konuları, aşk hayatınızı ve çocuklarınız ile ilişkinizi değerlendirmek için oldukça uygun bir dönem.

Terazi burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, gayrimenkul yatırımı veya ev ve aile ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Aile halkı ile daha sık görüşmeler yapabilir, etkinlikler organize edebilirsiniz. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Atalardan gelen ilişkilerdeki ortak problemin ne olduğu ile ilgili düşünebilir ve burada aslında hangi döngülerin nasıl kırılması gerektiği ile ilgili değerlendirme yapabilirsiniz; bunun için oldukça uygun bir dönemdesiniz.

Akrep burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, eğitim konuları biraz ağır ilerliyor gibi gelebilir. Bu dönemde bolca yazarak çalışın. Bunun dışında yakın çevreniz ile bol bol telefon görüşmeleri yapabilir ya da ufak seyahatler planlayabilirsiniz. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Duygularınızı ne kadar, nasıl ifade ediyorsunuz, ne kadar olumlu eleştiri yapıyorsunuz ve karşıdan bu tutumu bekliyorsunuz gibi konuları düşünmek için güzel bir dönem.

Yay burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, gelir durumunuzla ilgili görüşmeler yapmanın tam zamanı. Kitap, bulmaca gibi entelektüel aktiviteler için para harcama söz konusu olabilir. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Hayatınızda en çok para harcadığınız alan hangisi? Bu eylemin altında aslında öz değerinizi geri plana atma yönelimi olabilir mi? Bu durumu gözden geçirmek için çok uygun bir dönem.

Oğlak burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, yapmak istedikleriniz daha net olacak. İsteklerinizi plan haline getirip eyleme dökmek için oldukça uygun bir dönemdesiniz. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Yeni bir ilişkiye kendinizi açabilir ya da mevcut ilişkinizi bir adım öteye götürmeye karar verebilirsiniz.

Kova burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, kaynağını bilmediğiniz endişeleriniz ya da hiç susmayan iç sesiniz biraz rahatsız edebilir. Bol bol yazın, hem size iyi gelecektir hem de bir bakarsınız güzel bir eser ortaya çıkarırsınız. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. İlişkilerde gizlenen, saklanan, bastırılan neler varsa bu dönemden sonra ortaya çıkacaktır. O yüzden bu dönemde açık ve net olmakta fayda var.

Balık burcu

Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal çevre ile bol bol toplantı ve görüşmeler söz konusu. Gelecek planları yapmak ve inşa etmek için oldukça uygun bir dönem. Haftanın en dikkat çekici olayı ise Venüs retrosu. Arkadaşlarınız ile ilişkilerinizde görmeniz gereken, fazla verici olduğunuz durumlar ve alışkanlıklarınız olabilir. Bunları değerlendirmenin zamanı geldi.

astroloji, haftalık burç yorumları
Kaynaklar