Haftalık Burç Yorumları (18 – 24 Temmuz)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 18-24 Temmuz haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile haftaya başlıyoruz. Aile ve ev teması ön plana çıkıyor olacak. Sosyalleşmelerin daha çok ev ortamlarında yapılması tercih edilecek. Diğer yandan da geçmişi yad etmeden edemeyeceğiz. Antika ve ikinci el eşyalara ilgi daha da artacak. Sanatsal yanımız kendini çok daha fazla belli edecek. Bununla birlikte, Merkür-Plüton karesi ile düşünceler ve kararlar tekrar sorgulanıyor. Kafanızda soru işareti kalan konuları gündeme getirmek için güzel bir gün. Eğer hayatınızda değiştirilecek bir alan varsa bu gücü bulabilirsiniz. Salı günü, Merkür Aslan burcuna geçiyor. Kiron ise retro hareketine başlıyor. Kelimelerimiz daha güçlü olacak, kararlarımız ise daha cesur. Burada, kibir ve sağlıksız egonun kontrolüne geçilmediği müddetçe gayet basiretli kararlar alınabilir. Kendimizi ortaya koyabilmek ve gösterebilmek için bir fırsattır. Bununla birlikte, dile getiremediğimiz istekleri düşünmek ve nedenlerini araştırmak için güzel bir döneme giriyoruz.

Çarşamba günü, Güneş-Plüton karşıtlığı var. Deri değiştirmek için güzel bir fırsat. Güç tanımınızı yapmak, gölge yönünüzle yüzleşmek, korkularınızla, bilinçaltına itip yüzleşmek istemedikleriniz ile yüzleşmek için çok uygun bir gün. Sonrasında çok daha dik, güçlü, emin ve güven dolu olabilirisiniz. Perşembe günü, gün geneli keyifli geçse de akşam 19.00 itibari ile acelecilikten kaçınmakta fayda var. Sabırsızlık, öfke doğurabilir. Her işe aynı anda başlamaya çalışmayın. Dingin kalmaya çalışın. İçinizden gelen isteklerin gerçekten sizin mi yoksa başkalarına ait mi olduğunu iyi düşünün. Cuma günü, Güneş Aslan burcuna geçiyor. Bazılarımız parıl parıl parlıyor olacak. Sahne önünde gayet güzel bir duruş sergileyecekler. Bu dönem, organizasyon yapabilme kapasitemiz artar. İşleri rayına sokmak için, hayattan daha fazla keyif alabilmek için uygun zamanlardır. Bol kahkaha atmayı unutmayın.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, şanslı, keyifli, ne istediğinizi bildiğiniz bir hafta sonuna giriş yapıyor olabilirsiniz. Yapabilenler tatilin keyfini çıkarsın. Sosyalleşmekten ziyade kendi ihtiyaçlarınızı gidermek için uygun bir gün. Pazar günü de bu etki devam ediyor olacak. Yalnızca, gece yarısına doğru bazı anılar, korkular, ihtiyaçlar belirebilir; deja vu yaşayabilirsiniz. Bunları iyi değerlendirin. Size bazı mesajlar var. Keyifli bir hafta dilerim!

İlgini çekebilir: Oğlak Dolunayı ve Burçlara Mesajları (13 Temmuz 2022)

18-24 Temmuz Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, aile ile daha çok vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Evinizin ya da odanızın dekorasyonunu değiştirebilir, duvarlar için yeni bir renk deneyebilirsiniz. Daha çok evde sosyalleşmek isteyeceğiniz için bol bol misafir kabul edebilirsiniz. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Aşk hayatınız hareketleniyor! Kendinizi ve düşüncelerinizi daha iyi ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Üretkenliğinizin ve yaratıcılığınızın artacağı bir zaman olduğu için değerlendirmekte fayda var. Son olarak, hayatınızı nasıl devam ettirmek istediğiniz ile alakalı artık daha netsiniz. Yapılacaklar listende birkaç değişiklik gerekebilir.

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte telefon trafiğiniz artabilir. Özellikle yakın çevreniz ile daha sık görüşebilirsiniz. Minik seyahatler söz konusu olabilir. Yeni bir eğitim için bütçe ayırabilirsiniz. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Önümüzdeki birkaç hafta aileniz ve eviniz gündeminizde olacak: Fikir alışverişleri, yapılması gerekenler vb. Biraz daha dediğim dedik olabilir, işleri kendi bildiğiniz gibi organize etmek isteyebilirsiniz. Son olarak, hayatınızın anlamını çözmeye çalışırken çok uzaklara dalmış, kendinizi hep uzaklarda hayal etmiş olabilirsiniz ama önce yakın çevrende yapılması gerekenlere bir daha bakmalısınız.

İkizler burcu

Sevgili İkizler, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte harcamalarda artış söz konusu olabilir. Özellikle aile bireylerine hediyeler, deniz tatilinde gidilen yere has eşyalar, antikalar çok cazip gelebilir. Gelir artışı potansiyeli ile birlikte gereksiz harcamalardan kaçınmakta fayda var. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Kendinizi sürekli bir şeyler anlatırken, organize ederken, karar verirken bulabilirsiniz. Bu sıralar projeleriniz çok daha etkin ve verimli olacaktır. Evrak işleriniz varsa rahatlıkla hallolabilir. Son olarak, bu dönemde yeme-içmeye dikkat etmelisiniz. Bedeninizi zorlayacak durumlardan kaçınmakta fayda var. Bununla birlikte, bazı radikal kararlar almak durumunda kalabilirsiniz.

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, Venüs’ün burcunuza geçmesi ile birlikte keyifli bir hafta sizi bekliyor! Taşıdığınız bazı endişelerin neyden kaynaklandığını bulup rahatlayabilirsiniz. Gizli saklı iş çevrilmiş ise mutlaka kulağınıza gelecektir. Keyif aldığınız konuları gündeminize taşımak için güzel bir dönem. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Hem maddi hem de manevi güçlendiğiniz bir zaman dilimine giriyorsunuz. Bazı harcamalar yapabilir, ne zamandır almak istediklerinizi alabilirsiniz. Bu dönem psikolojik olarak da kendinizi dinç ve güçlü hissedeceksiniz. Son olarak, ilişkilerinizde gözden geçirmeniz gereken hala birkaç konu var gibi. Onları es geçmeyin.

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, her ne kadar herkesin gözü önünde olmak için sahnenin önünü tercih etseniz de bu kez, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, işleri daha gizli saklı yürütme taraftarı olabilirsiniz. Ya da sizi zayıf, güçsüz, hassas gösterecek yanlarınızı gizlemeye çalışabilirsiniz. Bunun yerine yeteneklerinizi açığa çıkarmaya ve sergilemeye odaklanın. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Oldukça popülerleşebileceğiniz bir dönem sizi bekliyor! Siz bazı şeyleri ne kadar arka planda tutmaya çalışsanız da bunu başarmak oldukça zor olacaktır. Çünkü spotlar hep üzerinizde olacak. Değerlendirmekte fayda var. Son olarak, ertelediğiniz sağlık kontrollerinizi gerçekleştirin. Günlük rutinlerinizde size iyi gelmeyenler var, onları değiştirin. Bedeninize iyi bakın.

Başak burcu

Sevgili Başaklar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, oldukça sosyalleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz! Grup olarak keyifli programlar sizi bekliyor. Bol bol hediyeleşmeler var önünüzde. Bununla birlikte geleceğinizi daha keyifli hale getirecek adımlar atmanın tam zamanı. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Tek başınıza kalıp düşünmek ve planlar yapmak, çok daha verimli olmanızı sağlayacak. Aklınızdaki düşünceleri yazıya dökmek çok iyi gelecektir. Bu ara ilham perileri sizinle. Bazılarınız, hikaye/şarkı sözü yazarlığına soyunabilirsiniz. Son olarak, arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden maddi, manevi destek alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Yararlanmanızda fayda var.

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, sosyal statü değişimi bazılarınız için kaçınılmaz olacaktır. Bu bir terfi, kariyer değişikliği, bebek haberi, doğum ya da evlilik olabilir. Hayatınızdaki bazı dönüm noktalarına gelmiş olabilirsiniz. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Maddi-manevi iyilikler ve destekler sizi bekliyor. Almayı umduğunuz toplu bir para gelebilir. Son olarak, hayatınız değişimin eşiğinde. Ev ya da kariyer alanında, hatta birbirini tetikleyen, korkmak yerine heyecanlanmanız gereken güzel değişimler kapıda!

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, uzun seyahat planları gündeminize düşebilir. Eğitim harcamalarınız artabilir. Uzun mesafeli ilişkiler, yaz aşkları söz konusu olabilir. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Statünüzü güçlendirecek olaylar söz konusu. Kariyerinizde ya da aile hayatınızda güzel adımlar, değişimler var. Ya da bununla ilgili sağlam planlarınız olabilir. Terfi ya da evlilik gündeminize düşebilir. Son olarak, sizin için konfor alanınızdan çıkıp bilmediğiniz topraklara ayak basma durumu söz konusu. Taşınma, eğitim için yurtdışına gitme gibi konular olabileceği gibi uluslararası platformlarda da yer alabilirsiniz.

Yay burcu

Sevgili Yaylar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, harcamalarda, özellikle keyfi harcamalarda artış olabileceği gibi aynı zamanda sarsılan bütçenizi toparlayacak adımlar da atabilirsiniz. Eşinizden maddi destek alabilirsiniz. Keyif aldığınız konularda değişim söz konusu olabilir. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Sizin gibi macerayı seven bir ruh için maceralar gündemde olacaktır. Seyahatlerin aranan ismi olabilirsiniz. Yeni yerler ve yeni bilgiler keşfedebileceğiniz, hatta keşiflerinizi paylaşabileceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz. Son olarak, gelir kaynağınızı yani işinizi değiştirmeniz söz konusu. Böylece hem daha keyif alarak çalışacağınız bir iş hem de daha yüksek bütçeli bir iş sizin olabilir.

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, sevgi alışverişleri daha da yoğunlaşabilir. Her ne kadar dışarıdan ciddi ve mesafeli görünüyor olsanız bile, bu aralar şefkatli ve keyifli yanınızı daha fazla gösterebilirsiniz. İlişkilerinizde toparlanma, ilişkisi olmayanlar için yeni fırsatlar söz konusu. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Dönüşüm süreciniz bir süre daha devam ediyor olacak. Farklı bakış açıları ve farklı hayat amaçları edinebileceğiniz bir dönemdesiniz. Son olarak, sizdeki değişimler direkt olarak ilişkilerinize yansıyor olacak. Bu sizi korkutmak yerine tam tersi sevindirmeli. Kendinize ne kadar çok yatırım yaparsanız ilişkilerinize de o kadar çok yatırım yapmış oluyorsunuz.

Kova burcu

Sevgili Kovalar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, günleriniz çok daha keyifli ve daha sosyal geçiyor olacak. Bazı patili dostlar ile çok daha haşır neşir olabilir, onlara yardım edebilirsiniz. İnsülin direnci ve şekere dikkat. Tatlıdan bir süre uzak durmanızda fayda var. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. İlişki hayatınız oldukça gündeminizde olacak. Yeni maceralara yelken açmak, rutinlerden ve monotonluklardan kaçmak sizin elinizde. Partnerinizi yönlendirebilirsiniz. Son olarak, şimdiye kadar bastırdığınız endişeler gün yüzüne çıkıyor. Fiziksel bir rahatsızlığınız varsa duygusal sebeplerine yönelmenizde fayda var.

Balık burcu

Sevgili Balıklar, Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatınızda aradığınız sevgi ve şefkati bulabilirsiniz. Varsa çocuklarınızla bol bol sosyalleşebilir, hobisel aktivitelerde bulunabilirsiniz. Bu hafta aynı zamanda hem Merkür hem de Güneş, Aslan burcuna geçiyor. Çalışma hayatında parlayan elemanlar arasında olmanız kaçınılmaz. Fikirlerinizi, projelerinizi ve çalışmalarınızı pazarlamanın tam sırası. Bu aralar bireysel hobilere yönelebilirsiniz. Gelecekte daha fazla zaman ayırmak istediğiniz konuları hayatınıza çekmek için güzel bir dönemdesiniz.

astroloji, burç yorumları, burçlar, haftalık burç yorumları
Kaynaklar