Haftalık Burç Yorumları (21 – 27 Kasım 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 21 – 27 Kasım haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü; haftaya, neredeyse Güneş kadar parlak olan Jüpiter’in uyumlu açısıyla başlıyoruz. Güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Rekabet ve güç mücadelesini abartmamakta fayda var. Akşama doğru ise modunuz tamamen değişiyor olacak. Biraz daha sessiz ve izole olmak isteyebilirsiniz. Araştırmalar yapmak için uygun bir akşam. Salı günü; Güneş, Yay burcuna geçiyor olacak. Bir ay boyunca daha pozitif daha heyecanlı olabilirsiniz. En azından bardağın dolu tarafını görebiliyor olacaksınız. Tutulmaların etkileri biraz yatışmış olacak. Bugün ayrıca yine Yay burcunda Merkür-Venüs kavuşumu var. İlişkiler ve kararlar gözden geçirilebilir. Daha farklı bir bakış açısı ile değerlendirmeler yapabilirsiniz. Akşam üzeri duygular dalgalı olabilir o yüzden duygusal kararlar vermekten kaçının.

Çarşamba günü, geç kalmalara ya da geç kalmamak için acele etmemeye dikkat edin. Sakarlıklar söz konusu olabilir. Sonrasında ise güzel etkiler var. Fırsatları değerlendirmek için uygun, şanslı bir gün. Akşam ise çok daha pozitif ve sosyal olabilirsiniz. Hatta kısa seyahatler planlayabilirsiniz. Perşembe günü, Jüpiter düz hareketi için hazırlanırken Yay burcunda yeni ayımız var. İçinden çıkamadığınız durumlarda farklı alternatifleri görebilirsiniz. “Tabii ya ben bunun nasıl düşünemedim.” diyebileceğiniz aydınlanmalar söz konusu olabilir. Unutmayın, fırsatları siz yaratacaksınız. Hatta önceden yaşadığınız bazı olumsuzlukların güzel getirilerini fark edebilirsiniz. Cuma günü, birbiri ile uyuşmayan istekleriniz sizi sıkabilir, aceleci kararlar vermeye meyilli olabilir ya da sıkıntınızı öfke olarak başkalarına yansıtabilirsiniz. Dolayısıyla bugünü, sakin ve huzurlu bir planla geçirmeniz güzel olacaktır. Ütopik inançlarınızı daha gerçekçi kılmak için realist bir bakış açısına ihtiyacınız olabilir.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, sorumluluk ve görev bilinciniz yüksek olacak. Bugünü haftanın yarım kalan işlerini tamamlamak için kullanabilirsiniz. İhtiyaç dışı harcamalardan ve aşırı yemekten kaçının. Baş ağrısına karşı bol su içmekte fayda var. Pazar günü, gelecek dönem için yeni planlar yapma cesaretiniz olacaktır. Değerlendirebilirsiniz ama kararlarınız ile duygularınızın paralel olduğundan, kendi isteklerinize yabancılaşmadığınızdan emin olun. Ani alınan kararları hayata geçirmeden önce üzerine düşünmenizde fayda var.

Keyifli bir hafta dilerim…

21 Kasım Haftalık Burç Yorumları 

Koç burcu

Sevgili Koçlar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte; yurt dışı konuları, seyahatler, eğitimler gündemde olacaktır. Hayatın anlamını sorgulayabilir, kendinize yeni alanlar için kaynak yaratmak isteyebilirsiniz. Yeni kişiler tanımak, yeni kültürler keşfetmek ve yeni yerler görmek için güzel bir zaman. Kendinizi kalabalıklara açabilirsiniz. Sosyal medyayı daha aktif ve verimli kullanabilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile akademik çalışmalar yapabilirsiniz. Eğitim ve kitap masraflarında artış söz konusu olabilir. Ticari işleriniz varsa güzel gelişmeler yaşanabilir. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, finansal açıdan güzel gelişmeler söz konusu olabilir. Maddi anlamda rahatlık sağlayabileceğiniz destekler görebilirsiniz. Bununla birlikte tutulmalardan sonra değişim süreciniz başlamıştı. Şimdi ise kendinizi yeniden tanıyabilir, kimliğinizi sorgulayabilir ve hedeflerinizi tekrar belirleyebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile keyif aldığınız konuların ve alanların değiştiğini görebilirsiniz. Belki de farklı alternatifler denemelisiniz. Pozitif olmak, içinde bulunduğunuz değişim sürecini kolaylaştıracaktır.  

İkizler burcu

Sevgili İkizler, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, ikili ilişkiler ve ortaklıklar konuları gündeminize gelebilir. Birebir yapılan tüm işlerde başarı söz konusu olabilir. Evliliğiniz veya ilişkininizin gidişatı ile ilgili netleşmeler yaşanabilir. İlişkiniz yoksa aşık olabilir ya da aşık olmayı isteyebilirsiniz. Yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile birlikte yapılacak projeler içerisinde yer alabilirsiniz. Yatırım konuları gündeminizde olabilir. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, çalışma hayatında kendinizi gösterebileceğiniz bir dönem. Etik kurallarınızla saygınlık kazanabilirsiniz. İçerisinde bulunduğunuz projeler daha fazla tanınmanızı sağlayabilir. Otorite figürlerinden destek görebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile iş yapış şeklini değiştirebilir, süreçleri daha keyifli hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte bazı yeni alışkanlıklar edinebileceğiniz, hayatınızı renklendirebileceğiniz bir dönem. 

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, aşk hayatınızda güzel gelişmeler söz konusu olabilir. Oldukça üretken ve keyifli bir dönem. Göz önünde olmaktan oldukça mutlu olabilirsiniz. İlişkinizde söz sahibi olmak isteyebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu, yeni yatırımlar için yeni kararlar alabileceğinizi vurguluyor. Şanslı bir hafta, değerlendirmekte fayda var. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, aile gündemi ön planda olacaktır. Ailevi konularda söz sahibi olabilir, organizasyonlar yapabilirsiniz. Sosyalleşme planlarını daha çok evinizde yapmayı tercih edebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile evinizle veya odanızla ilgili cesur sayılabilecek dekoratif değişikler, planlar yapabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımı ya da yurt dışına gitme planları devreye girebilir. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, ailenizle görüşmeler artabilir. Kısa seyahatler söz konusu olabilir. Merak edilen, tamamlanması gereken konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bir eğitim ya da sohbet aracılığıyla yeni bilgiler öğrenmek isteyebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile yakın çevre ile sosyal toplantılar, konuşmalar artabilir. Yerli turist olmak bu dönemde çok keyifli olabilir. 

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, finansal açıdan şanslı bir döneme giriyorsunuz. Kendinizi çok daha iyi bir şekilde tanıyabilir, yeteneklerinizin ne olduğunu ve bunu nasıl kullanacağınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile iş arayışınız varsa bolca iş görüşmesi yapabilirsiniz. Alternatifler arasında kararsız bile kalabilirsiniz. Bu ara gereksiz harcamalara meyilli olabilirsiniz, dikkat etmekte fayda var.  

Yay burcu

Sevgili Yaylar, Güneş’in burcunuza geçmesi ile birlikte, kendinizi çok daha popüler ve göz önünde hissedebilirsiniz. Motivasyonlarınızı gerçekleştirecek gücü ve iradeyi kendinizde bulabilir, istekleriniz için harekete geçebilirsiniz. Yurt dışı ile bağlantılı konular gündeminize gelebilir. Merkür-Venüs kavuşumu ile ikili ilişkiler zihninizi kurcalayabilir. Yeni bir ilişkiye adım atabilir ya da var olan ilişkinizi rayına oturtmak için konuşmalar yapabilirsiniz. 

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, kendinizi daha izole hissedebilir ya da tek başınıza kalmak isteyebilirsiniz. Bu tembellik yapacağınız anlamına gelmez. Tam tersi arka planda çok çalışabilir hatta tek başınıza çok daha verimli olabilirsiniz. Kendinizi göstermekten çekineceğiniz bir dönem olabilir. Merkür-Venüs kavuşumu ile daha önce fark etmediğiniz yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Bol bol şarkı söyleyebilirsiniz. Yaratıcı bir zaman diliminde olduğunuz için bilgilerinizi ve ilhamınızı paylaşmak için yazıya aktarabilirsiniz. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, daha sosyal bir aya giriyorsunuz. Arkadaşlarınızdan ya da sosyal çevrenizden destek görebileceğiniz bir dönem… Bağlı olduğunuz gruplarda söz sahibi olacak otoriteriniz mevcut, değerlendirebilirsiniz. Merkür-Venüs kavuşumu ile gelecek planlarınız ile ilgili değişiklikler yapabilir, planlarınızın maddi boyutunu şekillendirebilirsiniz. Bol konuşmalı ve görüşmeli birkaç hafta sizi bekliyor. 

Balık burcu

Sevgili Balıklar, Güneş’in Yay burcuna geçmesi ile birlikte, iş hayatında daha da göz önünde olacağınız bir zamana giriyorsunuz. Statü değişimi için uygun bir dönem. Bu; evlilik, terfi, yeni bir iş ya da yeni bir sektör olabilir. Kendinizi saklamaktan kaçının ve popülerliğin tadını çıkarın. Merkür-Venüs kavuşumu ile iş görüşmeleri, ilişkiyi bir adım öteye taşımak ile ilgili konuşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemi aklınızdaki projeleri hayata geçirmek için kullanabilirsiniz. 

Kaynaklar
astroloji, burç yorumları, burçlar, haftalık burç yorumları