Yengeç Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (29 Haziran 2022)

Güneş’in parıltısı ile uyandım. Gerçekten uyandım mı, yoksa tatlı bir rüya mı? Emin değilim. Tiril tiril, ışıltılı, kendinden simli bir elbisenin içindeyim. Elbise var gibi de yok gibi de, o kadar hafif. Hissettiğim şey sadece hafiflik… Gözlerimi açtım ama kapatmak istiyorum. Yukarı doğru süzülüyorum sanki. Bu his çok hoşuma gidiyor ve hissi kaybetmemek adına gözlerimi açmıyorum. Ilık bir rüzgar saçlarımda dolaşıyor, elbisemle dans ediyor. Sanki bulutlara çıkıyorum.

Her saniyesinde daha huzurlu ve daha mutluyum. Demek huzur böyle bir şey. Endişe yok, yapılacaklar yok, sorumlulukların yükü yok, koşturmak yok, sadece ben varım. Ben de yokum aslında; sadece bu his var. Huzur. Şimdi kendimi ait hissediyorum. Her şeye ait hissediyorum. Ben her şeyin bir parçasıyım, ben her şeyim ve aynı zamanda hiçim; çünkü ayrı değilim. Birim. Sevdiklerimle ve sevmediklerimle, gördüklerimle görmediklerimle, bildiklerimle bilmediklerimle. Hepsi benim, hiçbiri ben değilim ve bu hafiflik hissi inanılmaz!

Şimdi diğer duyguların üzerindeyim. Şimdi daha farklı görüyorum. Gözlerim açılmış, bulutun üzerinde pufidik bir şekilde oturuyorum! Korku yok; hala yalnızca o hafiflik ve huşu. İzliyorum bazı tanıdık anılar ve anlar var. Neden izliyorum ki?

Yaşanılan onca acı ama onca sevinç, hepsi bir şey için. Hepsi benim tercihlerim, hepsi benim için, bana hatırlatmak için. Kim olduğumu, ne için burada olduğumu, ne yapacağımı, ne öğrenmek istediğimi hatırlatmak için. Önce çok karışık geliyor her şey. Sonra anlıyorum, dışarıdaki sesler mühim değil; ruhumun fısıltıları beni yönlendirmeli.

Bunu düşündüğüm an Alice’in delikten düşmesi gibi düşüşe geçiyorum. Etrafımda değişik ben’ler var, etrafımda bana gülümseyen insanlar var. Hepsi ama hepsi şefkatli, öyle ısınıyor ki içim. Hop! Gözlerim açılıyor. Rüya mıydı bu gördüklerim, hissettiklerim? Elbette değildi.

Tek çabamız aslında kendimizi var edebilmek; gölgelerimiz ve ışığımızla.

29 Haziran günü, gökyüzünde işte tam da böyle bir Yengeç yeni ayı gerçekleşiyor. Bu yeni ay sizi zaman zaman geçmişe götürecek. Yaptıklarınızı, yapamadıklarınızı, üzerini örttüğünüz meseleleri sorgulatacak. Hatırlamak için bol bol niyet edin. Hangi mesajlar ile yeryüzüne geldiniz? Hangi mesajları vermek için buradasınız? Bu mesajları sadece var olarak, kendiniz olarak verebilirsiniz; ekstra bir çabaya lüzum yok.

Gökyüzünün mesajı açık: Tek çabamız aslında kendimizi var edebilmek, en iyi versiyonumuzu var edebilmek. İyisi ile kötüsü ile. Gölgelerimizle ve ışığımızla. Bir olarak…

Hayatınızı yeniden inşa etmek için güzel bir döneme giriyorsunuz. Yeni yatırımlar için, üretmek için, aile ile güzel vakitler geçirmek için çok şahane bir yeni ay.

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (27 Haziran – 3 Temmuz)

29 Haziran Yeni Ay ve Burçlara Mesajları

Koç burcu

Hep kendin başardın, hep kendin koşturdun. Şimdi, artık kendine ailem dediklerinle bir olma hediyesini ver. Onların seni sevdiğini ve sana yardım edebileceklerini, beraber güzel anılar biriktirebileceğinizi deneyimleme vakti. Hayatını bir olarak yeniden inşa etme zamanın geldi.

Boğa burcu

İçindeki sevgi ve şefkat potansiyelinin daha ne kadar artabileceğine sen bile şaşıracaksın. Bu sevgi ve ışık sana yol gösteriyor olacak. Neyi öğrenmek istiyorsan, neyi yaymak istiyorsan onun peşinden koşmanı sağlayacak. Sen daha çok parlayacaksın ve etrafına da bir o kadar ışık yayacaksın.

İkizler burcu

Hayatına bolluk ve bereketin akmaması için hiçbir neden yok. Sen sadece kendini kalpten takdir et, yeter. Mantığının ötesinde bir de kalbinin ve vicdanının rahatlığını hissettiğinde eksik olan şeyler tamamlanıyor olacak. Bazı boşluklar dolacak.

Yengeç burcu

Kendine yeni bir sayfa açmanın zamanı geldi. Bu seni korkutmasın; sevdiklerin ve seni gerçekten seven insanlar, sen ne yaparsan yap, nereye gidersin git yanında olmaya devam edecekler. Bu sayede kalbini daha çok açabileceğin işler, kişiler, olaylar ve anıların olacak. Yolun açık.

Aslan burcu

Hayatını daha renkli ve eğlenceli kılacak olan ne biliyor musun? İçten içe susmayan o endişelerin ve vesveselerine karşı direnç göstermemek. Bırak o ses konuşsun. Dinle; ama onun seni yönlendirmesine izin verme. Her zaman en iyisi olmayabilirsin fakat esas olan elinden geleni yapmaktır. Şimdi kendinle ilgili yeni cevherler keşfetme zamanı geldi.

Başak burcu

Zincirlerini kırma zamanın gelmedi mi? Böylece hem kendinin daha iyi versiyonuna ulaşacak hem de daha çok insanın ruhuna dokunabileceksin. Yeni bir gelecek seni bekliyor ama önce doğru bir plan yapmalısın. Planlar tam da sana göre değil mi zaten? Fakat bu sefer sadece mantığını değil, kalbini de dinlemen gerekecek.

Terazi burcu

Önünde yeni yollar, yeni kişiler, yeni anılar var. Hangilerini hayatına sokacağına, hangilerine mesafe koyacağına sen karar veriyor olacaksın. Kendini nerede görmek istiyorsun, ne yapmak istiyorsun? Çok da düşünme, zihninin dehlizlerinde kaybolma. İçinde bir ses cevabı fısıldıyor, ona kulak ver.

Akrep burcu

Bambaşka gözlerle uyanacaksın. Belki aynı rutin, aynı döngü ama bir o kadar farklı! Farklı olan senin bakış açın olacak: Daha derin ve anlamlı… İçindeki fırtınalar önce bir coşacak ama ondan sonraki huzur her şeye değecek. Hayatında açılabilecek yeni kapıları görmeye başlayacaksın. Hangi kapıyı açacağın sana kalmış.

Yay burcu

Sen maceracısın. Bir fırtınanın tam ortasında kalıp onunla boğuşmanın keyfini ve hazzını en iyi sen bilirsin. O fırtına seni bambaşka diyarlara alıp götürebilir ve bu korkutucu bir şey olmayabilir. Bundan sonra gitmesi gereken gidecek, seninle kalması gereken kalacak. Ve sen daha üst versiyonunla o fırtınayı aşmış olacaksın.

Oğlak burcu

Dünya aslında her birimizin etrafında ayrı ayrı dönüyor ama bu sefer yardım eli götürecek kişi sen olabilirsin. Bu sefer gönüllü olarak dahil olacağın olaylar söz konusu olabilir. Bu sefer gerçekten biri ile bütün olmanın, bir elmanın yarısı olmanın ne demek olduğunu anlayabilirsin.

Kova burcu

Rutin olan senin düşmanın oldu hep. Senin dostun rutinlerin değişimi, dönüşümü. Bu da bir döngü aslında. Bu dalgalar seni canlı tutuyor. Şimdi yine öyle bir dalga geliyor. Hayatına yeni renkler katabileceğin, yenileneceğin, biraz sadeleşeceğin ama aslında daha da çoğalacağın bir düzen kurabilirsin.

Balık burcu

Üretmeye, canlanmaya, anne olmaya hazırsın. Bu fiziksel bir doğum olmak zorunda değil. Gerçekten ne üretmen gerektiğini hissediyorsan, onun zamanı geldi. Bu, aşkını canlandırmak, yaratıcılığını kullanarak ortaya bir iş çıkarmak, varsa çocuğunla güzel anılar biriktirmek veya yalnızca dans ederek enerjini yükseltmek olabilir. Şimdi hayatında güzellikler zamanı.

29 haziran yeni ay, astroloji, yengeç yeniayı, yeni ay
Kaynaklar