Haftalık Burç Yorumları (27 Aralık – 2 Ocak 2021)

Bir yılı daha devirdik ve geldik yılın son haftasına. Bu haftaya Merkür ve Neptün’ün güzel açısı ile başlıyoruz. Tam yıl sonu ruhuna yakışır şekilde yeni yıl için beklentilerinizi tazelemek, hayallerinizi revize etmek için çok ideal bir gün. Salı günü ise görev ve sorumluluklarımızı yerine getirirken oldukça kararsız kalabiliriz. Önemli işleri bugüne bırakmamakta fayda var. Çarşamba günü sakarlıklara, yemek yerken lokmalara dikkat. Yılbaşına sağlam girelim. 🙂 Bu gün ayrıca Jüpiter, Balık burcuna geçiyor olacak. Şifa dolu bir yıl bizim olsun artık! Aynı gün, Merkür ve Venüs kavuşumu var. Geleceği planlamak, kariyer üzerinde düşünmek için çok uygun bir gün.

Perşembe günü, Merkür ile Plüton kavuşumu ile radikal kararların alınabileceği, hayatımıza yeni rotalar belirleyeceğimiz bir gün olabilir. Cuma günü, yılbaşına Ay, Yay burcunda iken gireceğiz. Yeni yıla yeni umutlarımız eşlik edecek! Gece yarısı gelmeden Ay ile Mars kavuşumu olacak aşırı yememeye ve davranış olarak da aşırılıklara dikkat etmekte fayda var. Cumartesi günü, yeni yılın ilk günü yeni kendimiz ile farklı yollara gitmeyi seçebiliriz. Pazar günü ise Merkür Kova burcuna geçerken Oğlak burcunda yeni ay gerçekleşecek. Daha objektif, realist ve adil bir bakış açısı ile görmeye başlayacağız. Atmak istediğimiz adımlar için başlangıç zamanı geliyor olacak.

İlgini çekebilir: Yaşam Gücümüzün Kaynağı: Kök Çakra ve Mars Gezegeni

Haftalık burç yorumları hazır! Birlikte göz atalım.

Koç burcu

Yeteneklerine ve yapabileceklerine olan inancını tazeleyebileceğin bir döneme giriyorsun. Kariyerin ile ilgili bazı radikal kararların eşiğinde olabilirsin. Kararları alırken sadece maddi açıdan bakmak yerine; aynı zamanda keyif alabileceğin bir alan yaratmaya da odaklanmalısın. Bu hafta sonunda ise fikirlerin hep geleceğe dönük olacak ve bu sana atman gereken adımlar için yardımcı olacaktır.

Boğa burcu

Şanslı bir döneme giriyorsun. Sosyal çevren genişleyebilir, kendine yeni idealler, yeni hayaller bulabilirsin. Hayal gücünü kullanırken bazı düşünce kalıplarının da dönüştüğünü ve daha geniş perspektiften bakabildiğini göreceksin. Almak istediğin bir eğitim, yapmak istediğin bir seyahat, uzmanlaşmak istediğin bir iş, belki de ticarete atılmak için bazı kararlar alabilirsin. Bu dönemde kariyerini olumlu yönde etkileyecek planlar yapabilirsin.

İkizler burcu

Terfi, iş değişikliği, kariyer değişikliği, hatta evlilik, ebeveynlik için güzel bir döneme giriyorsun. Finansal alanda dikkatli olmalı, harcamalarına ve yatırımlarına ekstra özen göstermelisin. Bu konuda geçmişte yaptığın hataları ya da zorlukları tekrar yaşamamak için dikkatli olmakta fayda var. Derinleşmek istediğin konuları, bu dönemde gündemine alabilirsin.

Yengeç burcu

Kendini daha fazla kişiye anlatmak, yaptıklarını duyurmak istiyorsan bunun için çok uygun bir dönem. Ticari konularda destek alabilirsin. İlişkini tekrar gözden geçirmek için de uygun bir döneme giriyorsun. Tamam mı, devam mı sorusunun cevabını verebilirsin. Belki de yapman gereken sadece bakış açını değiştirmektir. Hayatındaki kişiyi veya hayatına almak istediğin kişiyi neden seçtiğini/seçeceğini, bu konudaki değerlerini düşünmelisin. Yatırım yapmak için uygun bir dönem.

Aslan burcu

Finansal konulardaki zorlukların azalacağı ya da iyileşeceği bir dönem. Sağlığın, beslenmen ve günlük rutinlerin ile ilgili yeni bir programa başlayabilir, iyileştirmeler yapabilirsin. Tatlı ile arana mesafe koymanın zamanı gelmiştir belki de. İlişkilerde daha mantıklı düşüneceğin ve bazı konularda daha objektif olabileceğin için bu alanda da da iyileşmeler söz konusu.

Başak burcu

İlişkiler konusunda gayet güzel ve şanslı bir dönem başlıyor. Sadece olanı ve karşındaki kişiyi objektif olarak ele almaya çalışmalısın. Aşk hayatını düzene sokmak ya da güzelleştirmek adına bazı yargılarını dönüştürebilirsin. Hobiler edinmek ya da önceden vakit geçirdiğin ilgi alanlarına tekrar dönmek için uygun bir dönem. Çalışma hayatında da fikirlerin ile öne çıkabileceğin bir zaman dilimindesin.

Terazi burcu

İş hayatında şanslı bir döneme girerken, sağlık konularında da destekleyici bir yıl olacak. Aile ile fikirsel anlamda bazı sürtüşmeler yaşayabilirsin. Objektif yaklaşmakta ve toleranslı olmakta fayda var. Anlaşmazlıklardan ziyade ortak payda üzerinden ilerlemeye çalışmak çok daha sağlıklı olabilir. Bu zaman diliminde, çocuklar veya partner ile fikirsel paylaşımlar yapılabilir, geleceğe dönük kararlar verilebilir.

Akrep burcu

Aşk hayatı için çok güzel bir sayfa açılıyor. Bununla birlikte yaratıcılığını ve maneviyatını doyuracak hobiler edinebilirsin. Kardeşler ve yakın çevre ile fikirsel sürtüşmeler yaşanabilirken yeni bir eğitim ya da seyahat söz konusu olabilir. Ani taşınma, yer değişikliği gündeme gelebilir. Bazı dekorasyon, onarım, tadilat işlerine girişebilirsin.  Bu dönemde, gayrimenkul yatırımları için seçenekleri görmek isteyebilirsin.

Yay burcu

Ev, aile, gayrimenkul yatırımı için çok güzel bir dönem başlıyor. Gelirini arttırma ile ilgili radikal kararlar alabilir, iş hayatına farklı bir yön vermek isteyebilirsin. Bu konuda ilk başta bazı aksilikler yaşansa da seni mutlu edecek olan seçenekleri değerlendirebilirsin. By dönemde küsler barışabilir. Fikirlerini ve düşüncelerini rahatlıkla, objektif bir biçimde ifade edebilirsin.

Oğlak burcu

Kardeşler, eğitim, yakın çevre ile ilgili konulardan yana şans ve genişleme söz konusu. Bu dönemde, hayatın ile ilgili radikal değişim ve dönüşümler için planlar yapabilir, hem maddi hem de manevi olarak daha tatminkâr olabileceğin şekilde hayatının yönünü değiştirebilirsin. Bunun için önce tutunduğun değerleri, sahip olduklarını ve maddi durumunu gözden geçirmelisin.

Kova burcu

Gelir anlamında gayet güzel bir yıla giriyorsun. Bununla beraber içsel olarak kaynağını bilmediğin endişelerin ve korkuların gün yüzüne çıkabilir. Burada yakın çevren ve güvendiğin insanlardan alacağın geri bildirimler değerli olacaktır. Bu dönemde gizli ilişkiler söz konusu olabilir. Gizlediğin konuları, fikirleri, projeleri artık özgüvenle ve rahatlıkla aktarabileceksin.

Balık burcu

Genel itibari ile güzel bir yıl seni bekliyor; yalnızca biraz kilo almaya meyilli olabilirsin. Daha güzel bir yıl geçirebilmen için önce sosyal çevrende bazı değişimler olacaktır. Sana iyi gelmeyen kişiler hayatından çıkacak, olumlu olarak etkilendiğin ve seni destekleyen kişiler seninle kalacaktır. Bu dönem bol bol yaz, duygularını kağıda aktar. Kendini daha net anlayacaksın.

astroloji, haftalık burç yorumları
Kaynaklar