Haftalık Burç Yorumları (27 Mart – 2 Nisan 2023)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 27 Mart – 2 Nisan haftalık burç yorumları!

Plüton 225 yıl sonra ilk kez Kova burcunda! Mars ise 7 ay kaldıktan sonra İkizler burcundan ayrılıp Kova burcuna geçti ve astrolojik yeni yılın ilk tam haftasını yaşıyoruz. Bu büyük astrolojik değişimlerin yanı sıra, geçen hafta gerçekleşen Koç burcundaki yeni ayın etkisi hâlâ üzerimizde. Yeni ayın enerjisi hala çevremizde dolaştığından, yeni ay niyetlerinizi belirlemek için henüz zaman ayırmadıysanız hala vaktiniz var!

Mart ayı sona ererken Ay’ın Yengeç burcundaki varlığı, tüm burçları yavaşlamaya ve duygusal ihtiyaçlarını anlamaya teşvik ediyor. Duygularınıza derinlemesine dalmaya alışık değilseniz, Yengeç burcundaki Ay ve Mars’ın birleşimi, hazır olsanız da olmasanız da sizi bunu yapmaya itecektir. Yakınlarınızda bir günlük bulundurun, çünkü her şeyi yazıya dökmek size iyi gelecek.

Bu hafta sonundaki Aslan-Kova karşıtlığı, kendi egolarımızı ve samimi ilişkilerimizdeki güç mücadelelerini vurguluyor. Etrafımızdakilere saldırmak yerine, fiziksel olarak aktif olmakta ve açık havada stres atmakta fayda var.

Haydi haftalık burç yorumlarına göz atalım!

Haftalık Burç Yorumları (27 Mart – 2 Nisan 2023)

Koç & Yükselen Koç

Bu dönem, hayatınızın her alanında (ama özellikle de yeni ayın doğum haritanızda aktive ettiği alanda) arzularınızı daha kolay bir şekilde kendinize çektiğinizi fark edeceksiniz. Ancak hafta başlarken, İkizler burcundaki Ay zihinsel olarak biraz huzursuz hissetmenize neden olabilir.

Bu dönemde kendinizi ortaya koymak ile izole olmak arasında gidip gelebilirsiniz. Önemli olan, şu anda en çok ne istediğinizi bilmek için duygusal farkındalığınızı artırmak olacak.

Bu hafta sonu Ay Aslan burcuna geçiyor ve Merkür son birkaç gününü burcunuzda geçiriyor. Zihniniz fikirlerle dolup taşacak. Aktif olmak için fiziksel bir dürtü de hissedebilirsiniz. Zihninizi ve bedeninizi çalıştırmanın bir yolu olarak hem meditasyon hem de fitness için zaman ayırmak size iyi hissettirecek.

Boğa & Yükselen Boğa

Hafta başlarken Ay’ın İkizler burcundaki varlığı odağınızı finansal durumunuza ve özgüven konularına kaydırıyor. Plüton Haziran ayına kadar Kova burcunda olduğundan, duygusal olarak daha bağımsız ve başkalarının yaptıklarına veya söylediklerine daha az tepkisel olmanın yollarını keşfediyor olacaksınız. İkizler burcundaki Ay, duygusal tepkilerinizi öfke patlamalarıyla değil, eğlenceli bir mizah anlayışıyla ortaya koymanıza yardımcı olacak.

Hafta ortasında, Ay’ın Yengeç burcundaki varlığı iletişim alanınızı harekete geçirecek ve biraz duygusal hissetmenize sebep olacak. İçinizde tuttuğunuz, ifade etmek için can attığınız her ne varsa, bu ay nedeniyle muhtemelen ortaya çıkacaktır. Ancak tek konuşan siz olmayacaksınız. Karşı taraflar da bu enerjiye karşılık verecekler. Çünkü onların da size ifade edecekleri şeyler var.

Bu hafta sonu, dikkatiniz Aslan burcundaki Ay’ın etkisiyle sorumluluklarınıza kayacak. Eğer sorumluluklarınız sizi zorluyorsa, onların bir kısmını kendinize zaman ayırabileceğiniz şekilde başkalarına devretmenin zamanı gelmiş olabilir.

İkizler & Yükselen İkizler

Bu hafta Mars’ın burcunuzda olmadığı ilk tam hafta (Ağustos 2022’den beri oradaydı). Bu hafta kendinizi tamamen yeni bir dünyaya uyanmış gibi hissedebilirsiniz.

Mars’ın Yengeç burcundaki varlığı, önümüzdeki altı hafta boyunca para ve öz saygı alanınızı harekete geçiriyor. Bir koşuşturma ve kendini adama döneminden sonra nihayet güzel gelişmelerle karşılaşıyorsunuz. Bu da kendinize zaman ayırmanız anlamına geliyor. Özellikle bu hafta kendiniz için bir şeyler yapmak size çok iyi gelecek.

Hafta ortasında Ay Yengeç burcuna geçiyor ve Mars’la bağlantı kuruyor. İçinizde ve çevrenizde çığ gibi büyüyen bir değişim yaşıyorsunuz ve bu Ay-Mars bağlantısı sonunda tüm bu değişimin neye hizmet ettiğini anlamanıza yardımcı olacak.

Hafta sonu, Aslan burcundaki Ay enerjisi ile kendinizi daha pozitif hissedeceksiniz. Bu açı, size kendinizi öne çıkarmanın önemini hatırlatacak. Dolayısıyla bu hafta sonu, eğlenceli aktiviteler yapmak ve flörtleşmek için çok uygun bir zaman.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Hafta başlarken geçmişiniz ve ruhsal ihtiyaçlarınız üzerine düşünüyor olacaksınız. Mars önümüzdeki altı hafta boyunca burcunuzda olacak. Mars aslında Yengeç burcunda düşüş eğilimindedir fakat buna rağmen, bu geçiş sırasında kendinizi evinizde gibi güvende ve rahat hissedeceksiniz. Kendinize ve içsel ihtiyaçlarınıza karşı duyarlılığınız derinleşecek ve bu da doğal olarak diğerlerinin yaşadıklarına karşı daha fazla şefkat ve empati duymanızı sağlayacak.

Ayın 28’inde Ay burcunuza geçiyor ve burcunuzdaki Mars ile birleşerek yeniden doğuş yolculuğunuzu başlatıyor. Bu açı, sizi bir inanç sıçraması yapmaya teşvik edecek. İster işinizi bırakmayı, ister sağlıksız bir ilişkiden ayrılmayı ya da aşkınıza gerçek duygularınızı açıklamayı düşünüyor olun, bu Ay-Mars bağlantısı sizi cesaretlendirecek.

Bu hafta sonu Ay Aslan burcuna geçiyor. Siz de Ay tarafından yönetildiğiniz için kendinizi daha çok Aslan burcu gibi hissedeceksiniz; azimli, hırslı, tutkulu ve çapkın. Doğaçlama bir randevuya evet diyerek ya da kendinizi bir randevuya çıkararak vahşi tarafınızı ortaya çıkarın.

Aslan & Yükselen Aslan

Hafta başlarken İkizler burcundaki Ay sizin topluluk ve sosyal ağlar alanınızı harekete geçiriyor. Plüton birkaç ay boyunca karşıt burcunuz Kova’da olduğundan, sosyal medya ve dijital dünyayla olan bağlantınızı yeniden gözden geçiriyor olacaksınız. Ya sosyal medya kullanımını azaltmayı ya da başka bir şekle dönüştürmeyi düşünebilirsiniz.

Hafta ortasında Yengeç burcundaki Ay, maddi eşyalardan sınırlayıcı inançlara kadar, artık size hizmet etmeyen şeyleri derinlemesine temizlemeniz için sizi teşvik ederek manevi yönünüzü harekete geçiriyor. Yine de her şeyi bir anda bırakmak zorunda değilsiniz sevgili Aslan’lar. Mars da önümüzdeki altı hafta boyunca Yengeç burcunda olacak ve bu temizlik sürecinde size rehberlik edecek.

Ayın 30’unda Ay burcunuza geçtiğinde, kendinizi canlanmış ve hayatınızın en çok dikkat çekmek istediğiniz alanında sahneye çıkmaya hazır hissedeceksiniz.

Başak & Yükselen Başak

Yönetici gezegeniniz Merkür 3 Nisan’dan itibaren geri harekete geçecek. Bunun yaklaşan etkisini tüm hafta boyunca hissedebilirsiniz.

Pazartesi ve Salı günleri Ay’ın İkizler burcundaki varlığı, iş yerindeki zorluklara daha uyumlu ve açık fikirli bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacak.

Ayın 28’inde Yengeç burcuna geçen Ay, iletişim ve bağlantı kurma yaklaşımınızı yumuşatıyor. Daha çok sarılmak, dokunmak, hissetmek isteyebilirsiniz. Dokunulmayı arzuluyorsanız, ister elinizi tutan, ister saçlarınızı okşayan, ister sizinle sevişen biri olsun, yapılacak en iyi şey bu arzuya öyle ya da böyle teslim olmaktır (tabii ki karşılıklı rıza ile). Aksi takdirde daha da güçlenmeye devam edecektir.

Bu hafta sonu, Ay’ın Aslan burcundaki ve Mars’ın Yengeç burcundaki varlığı, sevdiklerinize yaşadığınız gizli zorluklar hakkında kendinizi açmanızı teşvik ediyor. Düşündüklerinizi dışa vurabilir, paylaşabilirsiniz. Üstesinden tek başınıza gelmek zorunda değilsiniz.

Terazi & Yükselen Terazi

Bu aralar biraz tükenmiş hissediyor olabilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri Ay’ın İkizler burcundaki varlığı ile hayatınızdaki size bunaltan alanlar hakkında kendinize daha dürüst olacaksınız. Bir günlük tutabilir, içinizdeki kağıda dökebilirsiniz. Çözüm yolları bulmanızı kolaylaştıracak.

Hafta ortasında kendinizi koruma duygularınızı artırabilir ve biraz daha karamsar hissedebilirsiniz. Ancak yine de, yönetici gezegeniniz Venüs’ün enerjisi ile sevginin sizi ele geçirmesine izin vereceksiniz. Bu dönem standartlarınızın her biri karşılanmadı diye insanları kendinizden uzaklaştırmamaya çalışın. Toleransınızı yüksek tutun ve hoş sürprizlere açık olun.

Bu hafta sonu, Aslan burcundaki Ay ile arkadaşlık ve sosyal ağ alanınız harekete geçiyor. Yanlarında kendiniz olabileceğiniz insanlarla takılmak için ideal bir zaman. Aslan enerjisi zaman zaman egoların alevlenmesine veya rekabetçi davranışlara yol açabilir, bu yüzden içinizde bir sürtüşme hissetmeye başlarsanız bunu hemen durdurun. Kendinize sorun: Bu duygular bana ne öğretmeye çalışıyor?

Akrep & Yükselen Akrep

Ya her şeye yeniden başlayabilseydiniz, Akrep burcu? Ya her şeyi silip temizleyebilseydiniz ve “reset” düğmesine basıp yeniden başlayabilseydiniz? Hafta başlarken ve Ay İkizler burcundan geçerken içinde olacağınız titreşim budur. İçsel derinlik alanınız aktive oluyor. Bu nedenle düşünceleriniz daha aşırı, ancak daha incelikli olacaktır.

Yaratmaya hazır olduğunuz yeni hayat için sahip olduğunuz vizyonu kağıda dökün. Yönetici gezegeniniz Plüton artık Kova burcunda olduğuna göre, henüz deneyimlemediğiniz şeylere inanmayı seçerek hayallerinizi tezahür ettirebilirsiniz.

Hafta ortasında Yengeç burcundaki Ay, hayallerinizin ötesinde hayaller kurmanız için size ilham veriyor. Tarihteki en sevdiğiniz zaman diliminden bir filmde kaybolun ya da bir oyunda en sevdiğiniz karakter olarak bir monolog yapın. İçinizdeki çocuk bütçe yapmak ve organize etmekten daha fazlasını yapmak için can atıyor ve Yengeç burcundaki Ay bu evrensel akışa teslim olmak için mükemmel bir davet.

Bu hafta sonu ise Ay Aslan burcuna geçerek kariyer alanınızı aydınlatacak. Oyunun kurallarını değiştirecek hamleler yapma konusunda sizi gaza basmaya teşvik edecek.

Yay & Yükselen Yay

Yönetici gezegeniniz Jüpiter şu anda Koç burcunda olduğundan, söz konusu ikili ilişkilerse, muhtemelen biraz bencil ve seçici bir dönemdesiniz. Ancak bu aşık olmak veya aşkı yaşamak istemediğiniz anlamına gelmiyor; romantik Venüs, önümüzdeki haftalar için bazı somut planlar yapmanız için size ilham veriyor. Takviminizde bazı tarihler belirlemek için bu gezegen yerleşiminin momentumunu kullanın, ancak kendiniz için de biraz zaman ayırmayı unutmayın!

Hafta ortasında, Ay Yengeç burcuna geçerek ruhsal bağlarınızı derinleştirecek ve zor duygulardan kaçma eğiliminde olduğunuz anları kabullenmenize yardımcı olacak. Su grubu burçları arkadaşlarla vakit geçirmek size iyi gelebilir.

Derin bir öz değerlendirme ve kırılganlık döneminden sonra, Ay bu hafta sonu Aslan burcuna geçtiğinde, parti yapma ve gevşeme havasında olacaksınız. Kendinizi canlı ve üretken hissetmenize yardımcı olacak her türlü etkinliğe evet deyin. Yapmanız gereken işler olsa bile, işin oyun gibi hissettirdiğinden emin olun.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Plüton’un son on dört yıldır burcunuzda olmadığı ilk haftaya hoş geldiniz. Hafta başlarken Ay’ın İkizler burcundaki varlığı, size hayatın çok ciddiye alınmaması gerektiğini hatırlatacak. Günlük rutininizi değiştirmenin yollarını bulmak için şahane bir dönemdesiniz.

Ay karşıt burcunuz Yengeç’e geçtiğinide, daha önce arka plana attığınız aşk hayatınız gündemde olacak. Dikkatinizdeki bu değişim, sizin için ve varsa partneriniz için memnuniyet verici olacaktır.

Bu hafta sonu Aslan burcundaki Ay derinlik ve birleşme alanınızı aydınlatıyor. Uzun vadeli yatırımlar ve iş kurmak söz konusu olduğunda strateji geliştirme havasında olacaksınız. Yine de temponuzu ayarlayın ve biraz yavaşlamaya çalışın. Çünkü evrendeki tüm bu ateşli enerji tükenmenize neden olabilir.

Kova & Yükselen Kova

Yeni bir döneme hoş geldiniz, Kova burcu. Dönüşüm gezegeni Plüton ilk tam haftasını burcunuzda geçiriyor. Bu hafta, kozmostaki yolculuğunuzda yeni bir yükselişin başlangıcı. Bu da kendinizi eski yaşamınızdan, düşünme ve tepki verme biçimlerinden uzaklaştırmanıza neden olabilir.

Hafta ortasında Yengeç burcundaki Ay rutinler, sağlık ve zindelik alanınızı harekete geçiriyor. Hareket gezegeni Mars da altı hafta boyunca haritanızın bu alanında yer alıyor. Dolayısıyla bu haftayı yıllık sağlık kontrolünüzü planlamak için kullanmak akıllıca olabilir, böylece ayı stressiz bir şekilde bitirebilirsiniz.

Bu hafta sonu, evlilik alanınız Ay’ın Aslan burcundaki varlığıyla harekete geçecek ve bu da sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanıza ve iletişimde daha şeffaf olmanıza sebep olacak. İnsanlar genellikle duygusal olarak kopuk, soğuk veya kayıtsız olduğunuzu düşünürler, ancak gerçekte ne kadar derin bir hassasiyete sahip olduğunuzu göremezler. Bırakın gerçek sizi görsünler.

Balık & Yükselen Balık

Plüton ilk tam haftasını Kova burcunda geçirerek maneviyat ve içe dönüş alanınızı hareketlendiriyor. Seyahat, edebiyat ya da medya aracılığıyla yeni bir dünyayı keşfetme havasında olabilirsiniz. Bu dönem “gerçek” dünya sizi kesmeyecek, özellikle de eylem gezegeni Mars su burcunuz Yengeç’te olduğu için. Fantezileriniz çok daha uçarı bir hale gelecek.

Ayın 28’inde Ay Yengeç burcunda Mars’a katıldığında, kader, gerçek aşk ve yaratıcılık alanınız aktive olacak. İlgi odağı olmak için her türlü davete evet deyin! Mars’ın Yengeç burcunda geçireceği önümüzdeki altı hafta; yaratıcılığınız, hayalleriniz ve şöhretiniz için yeni bir başlangıcın habercisi olabilir.

Bu hafta sonu Aslan burcundaki Ay rutinler, sağlık ve hizmet alanınızı harekete geçiriyor. Yılın ilk üç ayında bir egzersiz rutinine bağlı kalmakta zorlandıysanız, Aslan burcundaki Ay’ın ve Koç burcundaki Jüpiter’in birleşik enerjisi yeni bir başlangıç yapmanıza ve muazzam adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları