Haftalık Burç Yorumları (3 – 9 Ocak 2022)

Yılın ilk haftasına başladık bile! Pazartesi günü yeni yıl için yaptığın planları çok ciddiye alıp somut adımlar atabilirsin ama öncesinde duygularını ve gerçekten ne istediğini iyi değerlendirmelisin, zira duygularını bastırma eğiliminde olabilirsin. Onları açığa çıkarmak, önündeki seçenekleri daha iyi görmeni sağlayacaktır. Salı günü, gayet objektif ve disiplinli olacağız. Mantık ile hareket etmek belli kararları devreye sokmak için güzel bir gün.

Çarşamba günü, Venüs ile Neptün’ün güzel bir açısı gerçekleşiyor. Venüs’ün retrosunu fırsata çevirip, hayallerinizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken işleri, sergilemeniz gereken becerileri ortaya çıkarmak için güzel bir zaman dilimi. İlişkileri idealleştirip, hayalinizdeki kişi ile ilişki yaşıyorsanız, gerçekleri görebilmek için de uygun bir gün.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüsün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Perşembe günü, oldukça duygusal bir güne başlıyoruz; Balık burcunda Ay’ın Jüpiter ile kavuşumu var. Bol bol kendiniz üzerinde çalışın. Meditasyonlar yapın, tütsülerinizi yakın. Dileklerinizi dilemeyi ihmal etmeyin. Kısacası, Perşembe gününü kendinize ayırmak size iyi gelecektir. Cuma günü de aynı etkiler devam ediyor olacak; sabah saatlerinde biraz agresif olunabilir. O da aslında kendinizi dinlemeye başladığınız için bazı sınırları çizemediğinizin uyarısıdır. Hayır demek isteyip de diyemediğiniz neler var? Bunu düşünmek için oldukça ideal bir gün.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur?

Cumartesi günü, hareketli ve dinamik bir gün bizi bekliyor olacak. Bitirilmesi gereken işleri hızlıca tamamlayabilirsiniz. Haftanın son günü, manevi ihtiyaçlarınız ile planlarınız örtüşmeyebilir. İstemediğiniz davranışları sergilemek için kendinizi zorlamayın. Sakin bir Pazar günü geçirmeye çalışın.

Haftanın burçlara mesajlarına birlikte göz atalım!

Koç burcu

Yeni yıl ile birlikte hayallerini canlandırmanın, aktif etmenin zamanı geldi. Bunu yaparken en çok kendini nasıl mutlu hayal ediyorsun, bunu düşünmelisin. Güneş-Venüs kavuşumu ile hayallerinin başrolünü oynaman için güzel bir fırsat var. Venüs’ün retro olması destekleyici olacak ve yeteneklerini sergileyebilmen için fırsatlar bulacaksın. Bu fırsatları görmek için gözlerini açık tutmalısın.

Boğa burcu

Hayal dünyanın sınırı yok; olmasın da. Evrenden ne kadar çok şey istersen o kadar karşılık görürsün. Bu hafta bol bol iste. Hem kendin için, hem kolektif için. Olaylara yeni yıl ile birlikte bakış açın farklılaşıyor olacak. Hayatını daha anlamlı kılabilmek için harekete geçebilirsin. İç sesini dinlemeyi ihmal etme.

İkizler burcu

Maddi kaygılarının geleceğini şekillendirirken sana engel olmasına izin verme. Gereksiz harcamaların ilerleyen zamanlarda seni zora sokabileceğini göz önünde bulundurmalısın. Bununla birlikte, kendini ve kapasiteni daha iyi anlayabileceğin bir hafta olacaktır. Bu dönemde, kendini finansal anlamda rahatlatabileceğin aksiyonlar alabilirsin.

Yengeç burcu

İdeallerini ve hayallerini gerçekleştirmek için yalnız değilsin. Partnerin, ortağın veya kendini yakın hissettiğin her kimse, bu konuda yanında olacaktır. İlişkilerini düzeltmek, aşık olmak, hatta partneri olanlar için birbirine yeniden aşık olup ilişkiyi alevlendirmek için oldukça güzel bir dönem.

Aslan burcu

Keyif aldığın günlük rutinler belirlerken bütçenin sarsmamaya dikkat etmende fayda var. Bununla beraber, çalışma arkadaşların ile fikirsel olarak uyuşmayabilirsin. Merak etme; bu durum senin işinde iyi olmanı, daha iyi pozisyonlara gelmeni engellemeyecektir. Bu dönemde patili bir dost sahiplenmek isteyebilirsin.

Başak burcu

Aşk insanın gözünü kör edermiş ya; bunu deneyimlemek istemiyorsan karşındaki kişiye gerçekçi yaklaşmalısın. Beyaz atlı prens/prenses arayışın yanındaki kişideki olumsuzlukları görmeni engellemesin. Olumlu taraflarını da es geçmemeye dikkat et. Bu dönemde eski aşklarını, ilişkilerini masaya yatırabilirsin. Eski ilişkilere dönüş ve yeniden deneme çabaları ihtimal dahilinde.

Terazi burcu

Hayalindeki aile hayatını kurmak, eğer bir aile kurduysan hayalindeki aile hayatını deneyimlemek için oldukça güzel bir dönem. Evlilik yapabileceğin, yeni bir eve geçebileceğin ya da evini güzelleştirebileceğin bir dönemdesin. Bu zaman diliminde sosyalleşmelerin daha çok evinde misafir ağırlayarak gerçekleşebilir.

Akrep burcu

Bu hafta yaratıcılığın oldukça yüksek; fikirlerini projelendirebilirsin. Keyifli ve güzel işler ortaya çıkarabileceğin bir dönem; tadını çıkararak çalışmayı dene. Yatırım fikirlerini değerlendirmek isteyebilirsin. Yakın çevren, kardeşlerin, komşuların ile keyifli vakit geçirmek için de ayrıca oldukça uygun bir zaman dilimi.

Yay burcu

Hayalindeki evi kurmak, dekore etmek için uygun bir dönem. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyebilirsin. Ailene manevi olarak destek olabilirsin. Bu dönemde maddi gelirinde artış yaşanabilir. Bu artışın giderini artırmasından ziyade, yatırım amaçlı kullanımı daha sağlıklı olacaktır. Yeteneklerini rahatlıkla sergileyebileceğin bir zaman dilimine girdin.

Oğlak burcu

Hayatını renklendirmek, bakım yapmak, estetik yapmak gibi planların olabilir. Bunlar için Venüs’ün retrosunu beklemende fayda olabilir. Bununla birlikte oldukça popülerleşeceğin bir döneme giriyorsun. İnsanlar üzerinde oldukça etkili olabilirsin. Bu durumu isteklerini gerçekleştirme konusunda değerlendirebilirsin.

Kova burcu

Şimdiye kadar hiç fark etmediğin ama şimdi farkına vardığın bazı isteklerin olabilir, bunları gerçekleştirmek için harekete geçebilirsin. Bu dönemde yeni ama dışarıya henüz duyurmak istemediğin bir ilişkiye başlayabilir veya duygularını kendi içinde yaşamayı tercih edebilirsin.

Balık burcu

Önünde birçok fırsat var ama bunları görmek kolay olmayacaktır. Olumsuzluklara ya da sonuçlanmamış işlere bakmak yerine neler yapabileceğine odaklanmalısın. Bu konuda sosyal çevren sana oldukça yardımcı olacaktır. Beklediğin bir para varsa bu hafta gelebilir.

Kaynaklar
astroloji, haftalık burç yorumları