Haftalık Burç Yorumları (4-10 Ocak 2021)

Bu hafta Mars, Boğa burcuna geçiyor. Sizi öfkelendiren durumlar her zaman karşınıza çıkabilir ama bu sefer onları içinizde tutma eğiliminde olabilirsiniz. Bunun sonucunda da öfke patlamaları yaşanabilir. Doğru zamanda doğru derecede duygularınızı ifade etmeye çalışın.

Merkür’ün Kova burcuna geçmesi ile birlikte zihinsel gücünüzü çok rahat kullanabilir, kendinizi entelektüel çalışmalar ya da fikir alışverişi içerisinde bulabilirsiniz. Merkür-Mars karesi, hareketleriniz ile düşüncelerinizi dengeli bir şekilde kullanabilmeniz için iş başında olacak. Münakaşaya çekilmeye çalışılabilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var. Bu enerjileri sanatsal faaliyetlerde ya da yaratıcılığınızı ifade edebilmek için kullanabilirsiniz. Venüs-Mars üçgeni, şimdiye kadar kendi mutluluğunuzu ertelediğiniz durumlarda, size artık yeter deyip adım atabilme fırsatı sunacak. İkili ilişkilerde hareketli bir dönem yaşanabilir.

Son olarak Merkür-Satürn kavuşumu fikirlerinizi kalıcı hale getirebildiği gibi, endişe ve korku tohumları da ekebilir. Özetle bu hafta, zihninizi ve duygularınızı bastırmak yerine, nazikçe ve elinizden geldiğince kendinizi sade ve net bir şekilde ifade etmenizde fayda var. Bu hafta geleceğe yönelik kalıcı kararlar alabilir, olayları objektif ve mantık çerçevesinde değerlendirebilirsiniz. Özel hayatınızda da partneriniz ile empati kurmaya çalışmanızda fayda var.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Koç burcu

Gelecek planlarınızda değişiklik yapabileceğiniz bir haftaya giriyorsunuz. Yeni yıl ile birlikte yeni bir sayfa açabilirsiniz. Kariyer hayatınızda da bazı yenilikler yapabilirsiniz. Kazanç konusunda geleneksel yöntemleri tercih edebilir ve para kazanma ile ilgili bazı mücadeleler vermek durumunda kalabilirsiniz. Bu dönem para konularına odaklı olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla entelektüel düzeyde fikir alışverişi yapabilir ve onlardan alacağınız kararlarla ilgili destek görebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızdan maddi olarak da destek görebileceğiniz bir dönem. Geleneksel yöntemlerin yanı sıra yaratıcılığınızı kullanarak farklı kazanç alternatiflerini düşünmenizde fayda var. Bu konu ile ilgili otorite figürleri ile konuşmalar yapabilirsiniz.

Boğa burcu

İnanç kalıplarınızı ya da yargılarınızı sorgulayacağınız ve bazı değişiklikler yapmak isteyeceğiniz bir hafta. Kendiniz ile ilgili yapmak istediklerinizi bekletme eğiliminde olabilirsiniz. Çok ertelememenizde fayda var. Sistematik yaklaşımlarınız ve objektif kararlarınız ile kariyer hayatınızda bazı olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu gelişmeler sonrası ertelediğiniz bazı işleri yapma kararı alabilirsiniz. Bu dönem eğitim, uluslararası ilişkiler, e-ticaret ve sosyal medya konularında yaratıcı olabilir ve bu konularda görüşmeler yapabilirsiniz.

İkizler burcu

Bu dönem mali durumunuz gündeminizde olacak. Borç alma ve kredi gibi işlemler yapabilirsiniz. İçsel olarak dönüşümün eşiğindesiniz. Manevi konularla daha ilgili olabilir, kendinizi bu alanda geliştirmek isteyebilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak, araştırma yapmak, yazı yazmak ve kitap okumak için çok uygun bir dönem.  Yapacağınız entelektüel çalışmalar ile bazı yeteneklerinizi ya da becerilerinizi keşfedebilirsiniz. Sizi mutlu edecek ve keyif alabileceğiniz yeni hobiler edinebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Yengeç burcu

Partneriniz ile aranızda birbirinizi ikna edici konuşmalar yapabilirsiniz. İnatlaşmamakta fayda var. Bu dönem yaşayabileceğiniz bir gerginliği arkadaşlarınıza yansıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra hayatınızda bazı köklü değişiklikler yapma kararı alabilirsiniz. Bu radikal değişiklikler rasyonel bir bakış açısı ile yapılmalıdır. İşe, sosyal çevrenizden başlayabilirsiniz. Bu değişimler ilişkinizi olumlu yönde etkileyebilir.

Aslan burcu

Çalışma hayatınızda bazı manipülatif etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Kariyer hayatınızda bu hafta bazı değişimler yapmak için adeta şimdiye kadar ertelediğiniz her güdü ortaya çıkabilir ve bu konuda silkelenmek isteyebilirsiniz. Partnerinizle ya da ortaklarınız ile entelektüel paylaşımın yoğun olacağı bir döneme giriyorsunuz. Kariyer hayatınızla ilgili bazı paylaşımlar ve destekler alabilirsiniz. Karar aşamasında önceliğinizin maddiyat mı yoksa manevi tatmin mi olacağını düşünmelisiniz.

Başak burcu

Borsa, forex gibi spekülatif ortamlardan uzak durmanızda fayda var, aksi takdirde maddi olarak iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Yeni bir hobi ya da spora başlamak için uygun bir dönem. Şimdiye kadar ertelediğiniz eğitim, yayıncılık veya uluslararası ilişkiler ile ilgili konular gündeme gelebilir. Çalışma hayatınızda verimli olabileceğiniz bir dönem. Bu verimliliği işlerinizi daha üst bir seviyeye veya geniş kitlelere yaymak için kullanabilir, bu alanda yatırım yapabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Terazi burcu

Eğer geçmişte başlamış ve hala devam eden çözülmemiş konularınız varsa, bu konular artık bir karara varmanız için tekrar gündeminize düşebilir. Sağlığınıza ekstra önem vermeniz faydanıza olacaktır. Entelektüel anlamda oldukça derinleşeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Olaylara objektif yaklaşıp mantıklı ve pratik çözümler elde edebilirsiniz. Bu dönemi hayatınızda bazı dönüşümleri başlatmak ve gerçekleştirmek için kullanabilir, yapacağınız değişiklikler ile ilgili ailenizden destek alabilirsiniz.

Akrep burcu

Bu hafta yakın çevreniz veya kardeşleriniz ile münakaşaya girmeye meyilli olabilirsiniz. Soğukkanlı kalmakta fayda var. Bu gerginliği büyüterek, partnerinize de yansıtabilirsiniz. Şimdiye kadar içinizde biriktirdikleriniz ile birlikte de büyük bir patlama yaşayabilirsiniz. Ailenizdeki objektif bakış açısı sayesinde, onlardan alacağınız tavsiyelere uyduğunuz müddetçe daha sakin kalabilirsiniz. Genel anlamda, ne istediğinizi net ifade edebildiğiniz sürece problem yaşama olasılığınız da azalacaktır.

Yay burcu

Bu dönem kendinize haksızlık edebilirsiniz. Kendi değerinizi ve yaptıklarınızı küçük görmekten vazgeçin, aksi halde çalışma hayatınızda bazı gerilimler, tartışmalar yaşayabilirsiniz. Böyle durumlarda kuracağınız iletişim çok önemli olacaktır. Bunun yanı sıra olaylara ve kendinize objektif yaklaşmalısınız. Hakkaniyetli tutumunuz, yaşanması olası olayları sakinleştirecektir. Bu başarı size maddi kazanç olarak geri dönebilir.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Oğlak burcu

Sizi heyecanlandıran aktivitelerin peşine düşme kararı alabilir, kendiniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bu hafta flörtünüz ile bazı sürtüşmeler yaşamaya meyillisiniz. Sakin kalmanızda fayda var. Kendinizi objektif olarak değerlendirip, iki tarafa da eşit mesafe de kalabilirseniz bu süreci rahat geçirebilirsiniz. Kendinizde yapacağınız fikirsel değişimler de ilişkinizi olumlu etkileyecektir.

Kova burcu

Şimdiye kadar bastırdığınız bazı korkularınızla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Ailenizde ve yuvanızda bazı öfke çıkışları yaşayabilirsiniz. Kendinizi objektif olarak değerlendirmelisiniz, böylece olaylara daha farklı yaklaşarak bazı problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu çözüm ortaya çıkan korkularınızın üstesinden gelmenize de fayda sağlayacaktır.

Balık burcu

Sosyal çevrenizde bazı güç mücadelelerine şahit olabilirsiniz. Gelecek planlamanızda değişikliğe gidebilirsiniz. İletişimsel olarak daha sakin, net ve anlaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız. Diplomasi yeteneğinizi keşfedebilir ve bunu kendinizi ifade etmek için kullanabilirsiniz. Bu durum, içinde bulunduğunuz sosyal çevre ile olan ilişkinizi de olumlu etkileyecektir.

aslan burcu, boğa burcu, haftalık burç, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (04-10 Ocak), koç burcu
Kaynaklar