Haftalık Burç Yorumları (3 – 9 Ekim 2022)

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 3 – 9 Ekim haftalık burç yorumları!

Pazartesi günü, haftaya alışma sürecinin yanında içsel olarak da bazı değişimlere gebe. İhtiyaç olarak gördüğünüz bazı konulara o kadar da ihtiyaç duymadığınızı gözlemleyebileceğiniz bir gün. Huzursuzluğunuzun sebebini ya da gerçek beklentilerinizi anlayabilmeniz açısından güzel enerjiler var. Hatta değişen istekleriniz ile mevcut koşulları değiştirme dürtünüz de olacak gibi duruyor. Salı günü, gayet dinç, güçlü ve özgüvenli kalkabilirsiniz. Bugün mantığınızı ve objektif yönünüzü kullanarak bir sürü iş bitirebilirsiniz. Verimli ve başarılı projeler içerisinde bulunabilirsiniz.

Çarşamba günü, ne istediğinizi ve ne beklediğinizi bilerek güne başlayabilirsiniz. Sonrasında ise size bu soruları sorgulatacak olaylar içerisinde bulunmanız muhtemel. Bu, kafanızda netliğe kavuşmanız için değerli olacaktır. Duygusal olarak çalkalanabilirsiniz ama sular durulacak, merak etmeyin. Çarşamba akşamını kendinize ayırabilirsiniz. Plan program yapmak, görev ve sorumlulukları gözden geçirmek için uygun bir zaman. Perşembe günü, biraz flu bir gün. Net olmayan koşullar, net olmayan insanlar ve net olmayan fikirler söz konusu. Önemli işlerinizi bu güne bırakmamanızda fayda olabilir. Bu günü manevi çalışmalar için değerlendirmek çok iyi olacaktır. Cuma günü, bazı pürüzler ile karşılaşabilirsiniz. Bunların sebebi kendinizden çok fazla vermeniz olacaktır. Hangi konularda geri planda kaldınız, kendiniz için adım atmadınız hatta kendi kendinizi sabote ettiniz,  görebilirsiniz.

Gelelim hafta sonuna… Cumartesi günü, sabah kalkmakta zorluk çekebilir, yataktan çıkmak istemeyebilirsiniz ama bu etki akşam üzeri tamamen tersine geçiyor. O yüzden program yapıyorsanız öğleden sonra hatta akşama doğru bir saat belirlemenizde fayda var. Pazar günü, Plüton retrosu sona eriyor. Hala değişmesi gereken bir şeylerin olduğunu hatırlatan bu retro ile fark ettiğiniz atıl alanlar için değişim zamanı gelmiş demektir.

Keyifli bir hafta dilerim…

İlgini çekebilir: Terazi Burcunda Yeni Ay ve Burçlara Mesajları (26 Eylül 2022)

3 Ekim Haftalık Burç Yorumları

Koç burcu

Sevgili Koçlar, bazen gerçekten acele ediyor ya da sonuca varmak için elinizden gelen hızı gösteriyorsunuz ama sonuca ulaşmak kadar süreç de önemli. Özellikle bu hafta ilişkiler konusunda, ilişkinin sağlıklı devamlılığı için kendi istek ve beklentilerinizi, ihtiyaçlarınızı fark edip karşı tarafa iletmekten çekinmeyin. Ayrıca, Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte, gelecek planlarınızda, kariyerinizde yapılması gereken fark ettiğiniz değişimleri gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. 

Boğa burcu

Sevgili Boğalar, fiziksel ihtiyaçlarınızı dengeli bir şekilde gidermeye çalışın. Çok ya da az yemek değil yeterli yemek gibi. Özellikle bu hafta sağlığınıza ekstra özen gösterin. Takip edilen kronik bir rahatsızlığınız varsa kontrol zamanı geldi ise ertelemeyin. Çalışma hayatınızda, bir olmasını istediğiniz idealler, bir de olan gerçekler var. İkisi arasında denge tutturmak ve kendinizi göstermekten çekinmeyin. Ayrıca, Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte, değişmesi gereken kırmızı çizgileriniz olduğunu fark edebilirsiniz. Yurtdışında yaşamak gibi radikal hareketler söz konusu olabilir. 

İkizler burcu

Sevgili İkizler, kendi zevklerinize göre yaşarken yanınızda olacak kişilere de özen göstermelisiniz. Bireysel hobileriniz ya da keyif aldığınız alanların yanı sıra içinde bulunduğunuz sosyal çevre ile ortak aktivitelerde de söz sahibi olmaktan çekinmeyin. Tek başınıza iken ne kadar özgürseniz, arkadaş çevresinde de o derece özgür olabilirsiniz. Diğer yandan finans alanında kriz yaşamanıza sebep olan nedenler için hayatınızda bazı değişiklikler yapma zamanınız gelmiş olabilir. Harcamalarınızı, gelirlerinizi ve giderlerinizi düzenleyebilirsiniz. 

Yengeç burcu

Sevgili Yengeçler, ev ve aileniz ile ilgilenin fakat bu sırada kariyerinize de özen göstermeyi ihmal etmeyin. Sizin gibi nostalji seven insanlar bu aralar geçmiş ile çok haşır neşir olmaktan gelecek inşasında problem yaşayabilir. Hayatınız için önemli adımlar atarken aile ihtiyaçlarıyla birlikte, toplum önünde nasıl görünmek istediğinizi de düşünerek hareket edin. Plüton’un düz harekete geçmesi ile ilişkilerde yaşanan krizlerin nedenleri kafanızda biraz daha netleşmiş olabilir. Bundan sonraki dönem, hem sizin hem de partnerinizin bir adım atması için uygun bir zaman dilimi. Hayatınızda ufak ama etkili değişimler ile daha sağlıklı bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Aslan burcu

Sevgili Aslanlar, aldığınız kararları, gerçekleştirmek istediğiniz projeleri bir kez daha gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Daha fazla kişiye hitap edecek, daha büyük işleri ele almak yerine daha küçük çaptaki işlerle uğraşıyor olabilirsiniz. Yeniliklere açık olun ve kendinizi daha geniş kitleler içinde bulacağınız işlere yönelin. Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte de çalışma alanında bazı değişimler söz konusu olabilir. Daha önce olması gerektiğini düşündüğünüz değişimler için bu hafta itibari ile adım atabilirsiniz. 

Başak burcu

Sevgili Başaklar, kendi finans alanınızı düzenlerken başkalarınınkine de yardım ediyor olabilirsiniz. Hatta bu konuda terazi şaşmış olabilir. Yaptığınız maddi yardımlar sizi zorlayabilir. O yüzden maddi yardım yerine fikirsel alanda yardımda bulunmanız sizin açınızdan daha faydalı olabilir. Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte, kendinize ayıracağınız zamanlar ile ilgili hayatınızda değişimler yapabilirsiniz. Kendi hobileriniz ile ilgilenmek, belki bir sanat dalı denemek ya da spor yapmak gibi tecrübeler için uygun bir zaman. Aynı zamanda aşk hayatınızdaki bazı gerekliliklerin de ön plana çıkma zamanı da geldi. 

Terazi burcu

Sevgili Teraziler, gözlerin sizin üzerinizde olmasına alışıksınız. Kalabalıklar içinde de olsanız ön planda olmak hoşunuza gidiyor ama buna bağımlı olmamaya gayret edin. Bir ilişki içerisinde olmak adına kendinizden çok ödün vermemeye çalışın. Dışarıdan her şey yolunda gibi görünse de sizin hoşunuza gitmeyen bir durum varsa bunu belirtmekten çekinmeyin. Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte de hayatınızda köklü değişimler yapma durumu söz konusu olabilir. Plüton son derecelerinde de olsa, orada olduğu müddetçe hayatınızda değişime direndiğiniz bir konunun olduğunu hatırlatıyor. 

Akrep burcu

Sevgili Akrepler, her ne kadar sessizce ve reklamsız iş yapmayı tercih etseniz de çalışma hayatında kendinizi göstermek için ekstra efor sarf etmeniz gerekebilir. Yeteneklerinizi sergilediğinizi açıkça belirtmeniz özellikle bu hafta işinize yarayabilir. Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte de bakış açınızı değiştirmeye ihtiyaç olduğunu görebilirsiniz. Daha önceden almanız gereken kararları şimdi alabilirsiniz. Yakın çevrenizde bazı değişimler yaşayabilirsiniz. 

Yay burcu

Sevgili Yaylar, sosyalleşmeyi, insanlardan yeni şeyler öğrenmeyi, keşfetmeyi seviyorsunuz. Bu aralar oldukça da popülerleştiğinizi söyleyebilirim. Arkadaşlarınız ile programlarınız arasında kendinize bireysel zaman ayırmayı da ihmal etmeyin. Bazen kendi başınızda kaldığınızda çok daha verimli olduğunuzu unutmayın. Plüton’un düz harekete geçmesi ile birlikte de geliriniz ve gelir kaynağınız ile ilgili atmanız gereken adımları devreye sokabilirsiniz. Daha önceden belirlediğiniz iş değişikliği için zaman gelmiş olabilir. 

Oğlak burcu

Sevgili Oğlaklar, çalışma hayatında yakaladığınız başarı ile ilgilenirken aile yaşantınızı ihmal etmediğinizden emin olun. Ev ile alakalı ilgilenilmesi gereken durumlar olabilir, bu alandaki problemleri görmezden gelmemeye çalışın. Hayatınızda ev-iş dengesine ihtiyacınız var. Plüton’un düz harekete geçmesi ile ertelediğiniz istekleriniz için harekete geçmeye, hatta motivasyonlarınızı dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Hayatınızda kronikleşen bazı konuların yenilenmeye ihtiyacı var. 

Kova burcu

Sevgili Kovalar, herkes için dağları delebilir, mücadele edebilirsiniz ama peki yakın çevreniz? Akrabalar, kardeşler.. Onlara gelince sanki işler biraz değişiyor bu aralar. İletişimde daha rasyonel, hatta biraz da ben-merkezci olmaya ihtiyacınız var. Herkese dengeli davranmak adı altında kendi fikirlerinizi ihmal etmiş olabilirsiniz. Plüton’un düz harekete geçmesi ile bazı endişelerinizin aslında endişe değil, değişim habercisi olduğunu, size huzursuzluk veren konularda yeniliğe ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz. Kendiniz ile ilgili keşfetmediğiniz, yüzleşmediğiniz bazı konular hala var. 

Balık burcu

Sevgili Balıklar, bu aralar dışarıdan gelen maddi destek ile finans hayatınızı toparlamış olsanız bile gelir konusunda bazı tutumlarınız yetersiz olabilir. Az ile yetinmeye çalışmak yerine kendinize farklı alternatifler yaratma zamanınız gelmiş olabilir. Plüton’un düz harekete geçmesi ile gelecek planlarınızda yapmanız gereken bazı değişimlerin olduğunu fark ettiniz. Bu dönemde, bu dönüşüm için kendinizde yeterli cesareti ve gücü bulabilirsiniz. Bu arada sosyal çevrenizde de elenmeler, yeni kişilerin gelmesi devam ediyor olacak.

Kaynaklar