Koç Burcunda Dolunay ve Burçlara Mesajı (9 Ekim 2022)

9 Ekim tarihinde, Koç burcunda bir Dolunay gerçekleşiyor! Bu Koç Dolunayının etkileri nasıl olacak? Hangi burçlar için hangi temalar öne çıkacak? Birlikte göz atalım.

Koşuyorsun. Durmadan koşuyorsun. Duramazsın çünkü durduğunda bütün o zehirli düşünceler üşüşüyor. “Ne yaptın sen? Sen zaten eksiksin? Beceremedin bak!” Nereye gittiğini bilmeden, nereye varacağını bilmeden, hatta nereye varmak istediğini bilmeden koşuyorsun.

Bazı yollar ne kadar da zorlu, ayağına batan taşlar, yüzünü çizen dallar var… Keşke neler hissettiğini anlatabilsen. Acaba neler hissettiğini sen tam olarak bilebiliyor musun? Seni dinleyeceklerini düşünüyor musun? Sana acırlar mı yoksa küçümserler mi? Belki de yokmuşsun gibi davranırlar? Ara ara böyle düşünceler geçiyor mu zihninden?

Bazı yollar ne kadar güzel. Keşke biraz soluklansan da o yolun keyfini çıkarsan. “Olmaz!” diyorsun. “Ya o düşünceler, korkular üşüşürse? Ben en iyisi koşmaya devam edeyim.” Sahi neden bu kadar koşuyorsun? Bir şeyden mi kaçıyorsun, yoksa bir şeyi mi kovalıyorsun? Bazen neden kaçtığını bilmeden, bazen de neyi kovaladığını bilmeden sadece koşuyorsun.

Gerçekleşecek olan bu Dolunay, yaralarını gösterecek ki kendini iyileştirebilesin.

Ben sana bazı cevaplar verebilirim. Sana özel cevaplar elbette kendi içinde ama ben biraz da olsa ışık tutabilirim. Kaçtığın da sensin, kovaladığın da. Kaçtığın, duyumsamaktan korktuğun duyguların. Şimdiye kadar doya doya yaşayamadığın, yaşatılmayan duyguların. Kovaladığın ise başkalarında bıraktığın parçaların, sadece sevgi bekleyen içindeki çocuk. Kaçtığın, yapamazsınlar, beceremezsinler, iyi değiller, olmamışlar, eleştiriler. Kovaladığın ise atılmamış ya da yarım kalmış kahkahaların. Kaçtığın da sensin, kovaladığın da.

Bugün gerçekleşecek olan Dolunay, yaralarını gösterecek ki kendine şefkat gösterebilesin. İçindeki bilgeyi ve sevgi kaynağını gösterecek ki kendini iyileştirebilesin.

Dolunay’ın fısıltısına kulak ver ve bunu kendine tekrar et: “Sen sevgiyi hak ediyorsun, bugünlere kadar kendini çok güzel geliştirdin. Bundan sonra yanında ben varım ve seni hata yapsan da seveceğim. Çünkü herkes tökezleyebilir önemli olan ayağa kalkma gücü olsun.”

Bütünün hayrına olsun.

İlgini çekebilir: Chiron Burcuna Göre Nereden Yaralısın ve Nasıl Şifalanabilirsin?

Dolunay ve Burçlara Mesajları (9 Ekim 2022)

Koç Burcu

Son zamanlarda en çok eleştirdiğin konulara, son zamanlarda hayatına giren, hayatından çıkan insanlara bak. Kendine sakladığın düşünceler, belki de kendine bile göstermediklerin neler? Tüm bunların hepsi senin yansımalarındı. Bundan sonra, hayatında kimlerin olmasını seçiyorsun? Yani sen kim olmayı seçiyorsun? Şimdi karar zamanı.

Boğa Burcu

Ne zamandır bir yerlere sürükleniyormuş, ayağın yere sağlam basmıyormuş gibi hissediyorsun. Senin için en önemli duygu olan ‘güvende olma duygusu’ sana uzakmış gibi geliyor. Yapman gereken, kendi güvenli ortamını yaratmak. Bunun için de önce var olmanı engelleyen korkularından ve vesveselerinden uzaklaşman gerek.

İkizler Burcu

Hani şu hiç sevilmeyen mülakat sorusu vardır ya; beş sene sonra kendini nerede görüyorsun? İşte kendine tam da bu soruyu sorma zamanın geldi. Gelecek planlarının, gönlünde yatanın ne olduğunu fark ettiğinde hayatındaki her şey çok büyük bir rahatlıkla akacaktır.

Yengeç Burcu

Güzel hikayelerin olduğu kadar, güzelleşmesini arzuladığın hikayelerin de var. Şimdi yeni hikaye için yeni bir macera belirecek önünde. Bu hikayede, daha önce deneyemediğin, fırsatını bulamadığın ama aklından hiç çıkmayan rolleri oynama zamanın geldi.

Aslan Burcu

Herkesin olanları seyrettiği ve hayatı yorumladığı bir penceresi vardır. Senin penceren başkalarına da ışık tutuyor olacak. Şimdi, daha büyük kalabalıklara, belki de daha uzak yerlere sesini ve düşüncelerini ulaştırmanın tam zamanı.

Başak Burcu

Çokça insanın hayatına iyileştirici, ışık tutucu dokunuşların oldu. Bazen hiç karşılık beklemeden, bazen de daha fazla sevilmek için yaptın. Fakat her defasında kendini ikinci planda tuttun. İhtiyaçların, isteklerin geride kaldı. Şimdi ise onları önceliğin yapmalısın.

Terazi Burcu

‘Ben’ kelimesinin sihrini görebilir misin? ‘Ben’ özgürleştirir. ‘Ben’ şefkat ve sevgi akıtır. Ne kadar ‘ben’ olursan o kadar ‘biz’ olabilirsin. Bu deneyimi yaşayabilmek için artık daha fazla kendine odaklanmalısın.

Akrep Burcu

Sular şimdi daha hızlı akacak ve yönünü sen belirliyor olacaksın. Bazı taşları seninle sürükleyeceksin, bazılarını ise kenarda bırakacaksın. Günlük rutinlerinde ayıklamalar yapma zamanın geldi. Eskiyen düzenin yerine yenisini getir.

Yay Burcu

Hayatta pek çok şey seni heyecanlandırabilir. Şimdi, bir yenisi daha eklenecek hayatına. Yeni bir aşk, yeni bir hobi, yeni bir düzen… Bu her ne ise hayatına farklı bir renk getirecek ve sen bu rengi çok seveceksin.

Oğlak Burcu

Şimdi, en iyi bildiğin şeyi yapma zamanın geldi; yeni bir düzen oluşturmak. Hayatının temellerini yeniden inşa etmek ve üzerine daha sağlam bir yapı çıkmak üzeresin. Temellerin sarsıldığını hissetmiş olabilirsin. Fakat şimdi öncekinden daha güzel bir hayat seni bekliyor.

Kova Burcu

Yeni kararlar alma zamanı geldi. Bu Dolunayla birlikte, sana iyi gelmeyen her şeyi geride bırakabilirsin. Farklı bakış açıları, farklı düşünceler, farklı kelimeler kat dünyana ve bunların hayatına nasıl sihirli dokunuşları olacağına tanıklık et.

Balık Burcu

Hayatındaki bazı döngülerin kırılma zamanı geldi. Bu seni korkutmasın. Sonu hüsranla biten ilişkiler, işler, planlar… Şimdi hepsini yenisi ile değiştirmenin tam vakti. Tek bir farkla; bu sefer ipler senin elinde olmalı.

Kaynaklar