Şahane Bir Hafta Sonu İçin 10 Film Önerisi

Hafta sonu geldi çattı ama ne izleyeceğin konusunda aklın karışık mı? O zaman aklın kadar karışık bu liste tam sana göre! Senin için birbirinden iyi ve farklı kategorilerde 10 film seçtim.

Ruh haline göre filmini seç ve izlemeye başla.

İyi hafta sonları dileriz!

1) The Time Traveler’s Wife (Zaman Yolcusunun Karısı)

IMDb: 7,1

Yapım Yılı: 2009

Yönetmen: Robert Schwentke 

Oyuncular: Eric Bana, Rachel McAdams, Ron Livingston

Film, Chicago’da bir kütüphaneci olan Henry DeTamble’ın sahip olduğu genetik bir bozukluk neticesinde istem dışı olarak zamanda yolculuk etmesini ve Clare Abshire adındaki bir ressama aşık olmasını anlatır. Henry ve Clare, her şeye rağmen ilişkilerini ayakta tutmaya çabayacaklardır.

İlgini çekebilir: Hafta Sonu Etkinliği: Birbirinden Heyecanlı 10 Film Önerisi

2) Closer (Daha Yaklaş)

IMDb: 7,2

Yapım Yılı: 2005

Yönetmen: Mike Nichols

Oyuncular: Natalie Portman, Jude Law, Clive Owen

Yazı, çizi ve editörlük işleri ile iştigal eden her hevesli katip gibi, Dan da yazarlık yapmayı kafasının içinden hevesle geçirmektedir. Ancak şimdilik sadece ölüm ilanları yazarak hayatını kazanmak zorunda ve düşlerini ertelemektedir. Yazarlık hedefi olan genç bir gazeteci olan Dan, bir gün tesadüf eseri, bir kaza sonucunda Amerikalı Alice ile tanışır. İşte Dan, şimdi ilham perisine kavuştuğunu düşünmektedir. Alice’in hayatından yola çıkarak yazdığı kitap baskıya hazırlanırken, kapak fotoğrafı için gittiği fotoğrafçının Anna’ya aşık olması ve aralarında filizlenen ilişki, işleri biraz karıştırır. Zira yeni boşanmış olan Anna, Dan’in ilgisini karşılıksız bırakır ve Dan sayesinde tanıştığı doktor Larry ile evlenir. Fakat Anna ve Dan arasındaki elektriklenme, ikisinin de sevdiklerini aldatmasına sebep olacaktır. Bu kaçamakların ortaya çıkması ise dörtlünün hayatlarını alt üst eder.

3) Turbo

IMDb: 6,4

Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: David Soren

Oyuncular: Ryan Reynolds, Pul Giamatti, Maya Rudolph

Hayalperest bir sümüklü böceğin en büyük hayali, dünyanın en hızlı sümüklü böceği olmaktır. Kendisini diğer arkadaşlarından daha yavaş gören ve bu nedenle dışlanmış hisseden sevimli hayvanın başına sıradışı bir kaza gelir. Kaza sonrasında yaşadığı değişim ise onu hayallerine yaklaştıran şey olur. Küçük kahraman artık kabuğunda saklanmak yerine tüm cesaretini toplayıp kendi türündeki arkadaşlarını bir araya getirir. Artık hayallerini gerçekleştirmenin zamanıdır. Bu arkadaşları için olduğu kadar kendisi için de son derece önemli bir adımdır. Yapması gereken tek şey dünyanın en büyük hız yarışı olan Indy 500’ü ne pahasına olursa olsun kazanmaktır.

İlgini çekebilir: Ailesiyle Film Gecesi Yapmak İsteyenlere: Sıcacık ve Keyifli 5 Film Önerisi

4) Bolt

IMDb: 6,8

Yapım Yılı: 2008

Yönetmen: Byron Howard, Chris Williams

Oyuncular: John Travolta, Miley Cyrus, Susie Essman

Bir Alman Çoban köpeği olan Bolt, o güne kadarki tüm yaşamını bir aksiyon TV şovu kahramanı olarak sürdürmüştür. Bolt, süper güçlere sahip olduğuna inanıyordur. Bir gün stüdyodan istemeden uzaklaşır ve aslında bir dişi kedi olan Mr. Mittens ve Rhino adındaki hamster ile karşılaşır. Bu üç arkadaşın yolculuğunda, Bolt süper güçlerinin aslında var olmadığını ve stüdyo dışında kalan dünya gerçeğinin çok daha farklı olduğunu anlar.

5) Cam (Kamera)

IMDb: 5,9

Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: Daniel Goldhaber

Oyuncular: Madeline Brewer, Patch Darragh, Melora Walters

Genç ve güzel bir kız olan Alice, üye olduğu bir programda canlı yayın yaparak para kazanmaktadır. Popüler oldukça daha fazla para kazanmaya başlayan genç kız, sitede ilk sıralara gelmek için elinden geleni yapar. Büyük bir hırsla üst sıralara gelmek için çalışan Alice, bir gün siteye girdiği sırada kötü bir sürpriz ile karşılaşır. E-posta adresi ile siteye giriş yapamayan Alice, kendi sayfasında başka birinin yayın yaptığını fark eder. Sitede bir sorun olduğunu, eski yayınlarının verildiğini düşünse de gerçek bambaşkadır. Profili başka biri tarafından çalınmıştır. Üstelik yayını yapan kişi kendisinin kopyasıdır. Alice, internetteki hayatının çalınmasıyla tam bir çöküş yaşar. Genç kızın hayatına eskisi gibi devam edebilmesinin tek yolu taklitçisini alt edip hesabını geri almaktır.

İlgini çekebilir: Kış Ruhunu Yansıtan İçinizi Isıtacak 9 Film Önerisi

6) The Cyberbully (Siber Zorba)

IMDb: 6,8

Yapım Yılı: 2015

Yönetmen: Ben Chanan

Oyuncular: Maisie Williams, Ella Purnell, Wilson Haagens

On yedi yaşındaki Casey Jacobs, arkadaşı Megan’la Skype üzerinden konuşurken eski erkek arkadaşı Nathan’ın kendisini üzen bir tweet’ine denk gelir ve yeni online arkadaşı, bilgisayar dahisi Alex’in yardımıyla Nathan’ın twitter hesabını hackleyerek intikam almaya karar verir. Ancak kısa bir süre sonra Alex’in aslında kendisinin arkadaşı falan olmadığı, söylediğinden yaşlı olduğu ve Casey’nin siber zorbalık yaparak intiharına neden olduğu bir genç kız olan Jennifer Li’nin intikamını almaya çalıştığı ortaya çıkar. Alex, internette Casey’nin utanç verici fotoğraflarını yayınlayıp, babasıyla Megan’a zarar verme niyetindedir. Casey ise hızlıca ondan kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

7) Doctor Strange (Doktor Strange)

IMDb: 7,5

Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Scott Derrickson

Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams

Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah, sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.

İlgini çekebilir: Hafta Sonu Etkinliği: 5 Yıldızlı 5 Dönem Filmi

8) Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları)

IMDb: 6,7

Yapım Yılı: 2016

Yönetmen: Tim Burton

Oyuncular: Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson

On altı yaşındaki Jacob Portman, kendini gizemli bir adada ve yetmiş yıl öncesinde bulduğunda, burada yaşayan kendisi gibi tuhaf ama gizemli güçlerle donanmış genç öksüzlerle karşılaşır. Bu çocuklar, Bayan Peregrine’in koruması altında yaşamlarını sürdürmektedir. Ancak bu çocukların peşinde korkunç yaratıklar vardır ve Jacob da çok geç öğrendiği “tuhaflığıyla” onları korumaya çalışacaktır.

9) A Simple Favor (Küçük Bir Rica)

IMDb: 6,8

Yapım Yılı: 2018

Yönetmen: Paul Feig

Oyuncular: Anna Kendrick, Blake Lively, Henry Golding

Küçük bir kasabada yaşayan, ama internette çektiği günlük videolarla ün kazanmış ev kadını Stephanie Ward’un hayatı, en yakın arkadaşı Emily Nelson’ın bir iz bırakmadan kaybolmasıyla alt üst olur. Tüm vaktini Emily’nin izini aramaya adayan Stephanie’ye Emily’nin kocası Sean da yardımcı olmaya çalışacak, bazı sırlar ortaya çıktıkça öyküye dahil olan herkesin hayatı değişecektir.

10) Knives Out (Bıçaklar Çekildi)

IMDb: 7,9

Yapım Yılı: 2019

Yönetmen: Rian Johnson

Oyuncular: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas

Bıçaklar Çekildi, ünlü bir yazarın ölümünün ardındaki sırrı ortaya çıkarmaya çalışan bir dedektifin hikayesini konu ediyor. Ünlü bir suç romanı yazarı olan Harlan Thrombey, 85. yaş gününde evinde ölü bulunur. Meraklı bir araştırmacı dedektif olan Benoit Blanc, gizli bir şekilde cinayet araştırmasında yer almaya başlar. Harlan Thrombey’nin ailesine soruşturma için başvurulur, ancak aile tam anlamıyla hiçbir işe yaramayan bir ailedir. Blanc, tüm bu yüzeyde görünenlerin altını kazmak ve tüm yalanları ortaya çıkararak Thrombey’nin ölümünün ardındaki gerçeği bulmak için zorlu bir mücadeleye girişir. Dedektif, araştırmasını ilerlettikçe, saklı kalan birçok gerçek ortaya çıkar.

Yardımcı Kaynaklar: sinemalar.combeyazperde.comimdb.com

film önerisi, hafta sonu için film önerisi
Kaynaklar