Yeni Ay ve Burçlara Etkileri (13 Ocak 2021)

Geçmiş ile geleceğin tam ortasında durduğunuzu düşünün. Geleceğe doğru bakıyorsunuz ama tam göremiyorsunuz. Geriye dönüp bakıyorsunuz epey ilerlemişsiniz. Biraz yorgun gibisiniz. Yolunuzda ilerlerken zaman zaman bir sürü kişi eşlik etti ama geldiler ve gittiler… Kimisi ile güldünüz, eğlendiniz; kimisi ile tartıştınız, kimisinden ne çok şey öğrendiniz. Sevmeyi, aldanmayı, kahkaha atmayı, ağlamayı… Hepsi size bir şey hediye etti, karşılığında da sizden bir parça götürdü. Etrafınızı ne kadar kuşatsalar da içten içe o yolda yalnız yürüdüğünüzü biliyorsunuz, ama bir kere bu yola çıktınız. En önemli kural ise durmak yok. Duramıyorsunuz. Molalar verseniz de soluklanmak için, dinlenmek için yavaşlasanız da devam edeceksiniz. Belki de tek kural bu. Her ne olursa olsun devam etmek…

Şimdi ceplerinize bakın. Neler ile doldurdunuz onları? Sizi gülümsetecek anılar, ileride lazım olacak bilgi ve tecrübeler ile mi yoksa boşu boşuna yer kaplayan ‘keşke’lerle mi? O keşkeler en ağır kayadan da ağırdır. İlerledikçe daha da ağırlaşır ve peşinden başka başka keşkeleri de sürükler. En iyisi mi onları bırakın. Hafifleyin.

Güzel de bir haberim var. Yolculuğunuzun sıkıcı olup olmaması size bağlı. Dilerseniz yolunuzu renklendirebilir, güzelleştirebilirsiniz. Sonuna geldiğinizde “Şahane bir yolculuktu!” demek için gökyüzü size fırsatlar sunuyor.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Bu sabah Oğlak burcunda Yeni Ay gerçekleşiyor. Hemen yanında ise Plüton. Ayağınıza batan çakıl taşlarını temizlemek için çok güzel bir dönem. Gelecek planlarınız ile ilgili düzenlemeleri hilal fazında, yani ayın 14’ünde atmanız daha uygun olacaktır.

Plüton orada bütün heybeti ile duruyor. Eğer siz yeniliklere açık olmazsanız kendisi devreye girmek için bekliyor. Anlayacağınız değişim, dönüşüm kaçınılmaz. 2021’in ilk Yeni Ay’ı adeta 2021’in nasıl bir sene olacağını anlatıyor. Bu sene eski ile yeni, geçmiş ile gelecek arasında mücadele olacak. Kimisi eline batan taşları tutmaya devam etmeye çalışacak kimisi de onları atıp eline çiçekler alacak.

Yeni Ay’ın burçlara etkileri:

Koç burcu

Geçtiğiniz son iki buçuk sene boyunca kariyer hayatınızda bir sürü zorlukla karşılaşmış olabilirsiniz. Bütün bu tecrübelerden elde ettiğiniz deneyimler ışığında, bundan sonra nasıl ilerleyeceğiniz ile ilgili karar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Uranüs’ün düz harekete geçmesi ile birlikte maddi açıdan yaşadığınız dalgalı değişimlere çözüm bulup, b ve c planlarını da tasarladığınız sürece bu alanda istediğiniz yöne gidebilir, hayalini kurduğunuz kariyere adım atabilirsiniz.

Boğa burcu

Geçtiğiniz son iki buçuk sene boyunca eğitim hayatınızda; seyahatler, yayıncılık, uluslararası ilişkiler alanlarında zorluklarla karşılaşmış olabilirsiniz. Bütün bu tecrübelerden elde ettiğiniz deneyimler ışığında, bundan sonra nasıl ilerleyeceğiniz ile ilgili karar alabileceğiniz bir dönemdesiniz. Olaylara daha geniş bir perspektiften bakma becerisini elde ettiniz. Hayatınızın amacını daha net görebilirsiniz. Uranüs’ün düz hareketi ile birlikte güzel sürprizlerle karşılaşabilir, ani kararlar alabilirsiniz.

İkizler burcu

Son iki buçuk sene içerisinde çokça değiştiniz. Sizin için tam bir dönüşüm süreciydi. Şimdi geriye dönüp baktığınızda aynı yerde olmadığınızı göreceksiniz. Şimdi bu gelişiminizin meyvelerini alma zamanı. Ama son bir adım atmalı. İçinizde son bir değişim kırıntısı var ve onun için son bir cesaret göstermelisiniz. Bu anlamda bazı büyük, yaşlı ya da olgun kişilerden destek görebilirsiniz. Uranüs’ün düz hareketi ile bilinçaltınızdaki çalkantılar, bazı gizli düşmanlıklar sona erebilir.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Yengeç burcu

Özel hayatınız son iki buçuk senedir gündeminizdeydi. Belki çokça çalkantılı oldu ama partnerinizden çok şey öğrendiniz. Siz ona, o size çok şey kattı. Artık bundan sonra birbirinizi daha iyi tanıyarak daha sağlıklı ilerleyebilirsiniz. Ya da anlaşamayacağınızı kabul edip yolları ayırdınız, ya da ayırmalısınız. Bu alanda atacağınız son bir adım kaldı. Sonrasında ise güzel bir ödül alacaksınız. Uranüs’ün düz harekete geçmesi ile birlikte muhalif yanlarınız törpülenecek, daha stabil bir ilişki içerisinde bulunabileceksiniz.

Aslan burcu

Çalışma hayatınız son iki buçuk senedir oldukça yorucu olmuş olabilir. Gündelik işlerinizi bile yürütmekte zorlanmış olmanız muhtemel. Bunun yanı sıra evcil hayvanlarınız ile ilgili problemler de yaşamış olabilirsiniz. Neyse ki size iyi haberlerimiz var: Artık bu alanlarda rahat edebilirsiniz. İşiniz ile ilgili gerekli görev ve sorumlulukları aldığınızdan emin olun. Yarım kalan ya da ertelediğiniz bazı eksiklikleri de tamamladığınızda, bu alanda gelecek olan ödüle hazır olun. İş hayatınızda Uranüs’ün düz harekete geçmesi ile birlikte ani sürprizler yaşanabilir.

Başak burcu

İlişkilerinizde son iki buçuk senedir bazı zorluklar yaşamış olabilirsiniz. Çocuklarınız ile ilgili problemler gündeminize gelmiş olabilir. Bunların yanı sıra hayattan keyif aldığınız aktiviteleri de rafa kaldırmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Öyleyse size müjde! Bu dönemi geride bıraktınız. Özellikle bu hafta, size keyif veren ama ertelediğiniz etkinlikleri tekrar gündeminize almak için çok uygun bir dönem. Bununla ilgili ani kararlar alabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Terazi burcu

Ailede veya evde yaşadığınız iki buçuk yıllık zorlu bir dönem sona erdi. Bazı sorumluluklar almak durumunda kalmış olabilirsiniz. Belki de evliliğe adım atma kararı aldınız. 13 Ocak günü gerçekleşecek Yeni Ay ile birlikte özel hayatınız, aile ve ev konuları ile ilgili bazı yeni adımlar atabilirsiniz. Ev alımı için harekete geçebilirsiniz. Uranüs’ün düz harekete geçmesi ile birlikte yapılması gereken bazı değişimler için de fırsat yakalayabilirsiniz.

Akrep burcu

Yakın çevreniz veya kardeşleriniz ile yaşadığınız problemlerin son bulduğu bir döneme girdiniz. Son iki buçuk sene içerisinde iletişim alanında bolca problemler yaşamış olabilirsiniz. Artık kendinizi nasıl ifade etmeniz gerektiğiniz daha iyi biliyorsunuz. Öğrenciyseniz eğitim hayatınız bundan sonra daha sağlıklı bir şekilde ilerleyecek. Hayatınızda bazı küslükler, uzaklaşmalar yaşandıysa, bunları çözüme kavuşturmak adına adımlar atmak için çok uygun bir dönemdesiniz. İkili ilişkilerde ani gelişmeler, hızlı başlangıçlar yaşanabilir.

Yay burcu

Geçtiğimiz iki buçuk sene içerisinde yaşadığınız mali problemler, maddi kayıplar dönemi artık tamamlandı. Maddi kaynaklarınızı sağlıklı bir şekilde nasıl tutup nerelere ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği ile ilgili bir sürü sınavlardan geçtiniz. Son olarak doğru bir yatırım yapmak için adım atabilir, beklediğiniz para varsa bu dönemde elde edebilirsiniz. Uranüs’ün düz harekete geçmesi ile birlikte çalışma hayatında bazı ani gelişmeler ve sürprizler ile karşılaşabilirsiniz.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Oğlak burcu

Geçtiğimiz iki buçuk sene içerisinde kendinizi çok soyutlanmış, yalnız, hatta yetersiz hissetmiş olabilirsiniz. Aslında yaşadığınız onca olay kendinizi daha yakından tanıyabilmeniz içindi. Bu dönem oldukça zayıflamış da olabilirsiniz. Artık hayatınıza denge geliyor. Kendiniz ile ilgili atmanız gereken adımların ne olduğunu biliyorsunuz ve harekete geçmek için çok uygun bir dönem. Sadece maddi kayıplara dikkat etmenizde fayda var. Hızlı bir şekilde kendinizi bir ilişki içerisinde bulabilirsiniz.

Kova burcu

Geçtiğimiz iki buçuk sene içerisinde daha münzevi bir hayatı seçmiş olabilir, manevi öğretilere meyletmiş olabilirsiniz. Bazı ciddi sağlık problemleri ile tanışmış olabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte kendiniz ile ilgili sorumlulukları üstlenmelisiniz. Kendinizi daha fazla erteleyemezsiniz. Hayatınızı sıfırdan şekillendirebilirsiniz. Taşınma, ev alım-satımı konuları hızlıca hayatınıza girebilir.

Balık burcu

Geçtiğimiz iki buçuk sene içerisinde sosyal çevrenizde değişiklikler yaşamış olabilirsiniz. Hayatınızdan bazı dostlarınız uzaklaşmış olabilir. Bununla beraber gelecek planlarınız ile ilgili yapmak istediğiniz bazı atılımlar geri tepmiş olabilir. İş ile ilgili beklediğiniz ve bu zamana kadar alamadığınız bir para varsa alabilirsiniz. Bu Yeni Ay ile birlikte gelecek planlaması yapmak için uygun bir dönem. Her şeyi sıfırdan ele alabilirsiniz. Sosyal çevreniz tekrar hareketlenecektir.

Kaynaklar
2021 yeni ay, burçlar, oğlak yeni ayı, Yeni Ay ve Burçlara Etkileri, Yeni Ay ve Burçlara Etkileri (13 Ocak 2021)