Yeni Ay ve Burçlara Etkileri (20 Temmuz 2020)

20 Temmuz’da Türkiye saatine göre 20:32’de Yengeç burcunun 28 derecesinde yeni ay meydana gelecek. Retroların ardından gelecek olan bu yeni ay, bizi olumsuz ve ileriye yönelik kaygılardan bir nebze de olsa rahatlatacak. Ancak bu Yeni Ay’da, hepimiz için önemli bir tema belirecek: Satürn’ün tam karşıtlık yaptığı Yeni Ay yaşamın temel gereksinimlerini önümüze serecek. Bu kimileri için sert yüzleşmeleri beraberinde getirebilir. Karma lordu Satürn bize ‘ne ektiysen onu biçeceksin’ mesajını açıkça verecek.

Karar ver! Harekete geç!

Olumsuz düşüncelerden kurtularak alacağımız kararlar uzun vadede olumlu olarak bize dönecek. Burada önemli olan karamsarlığa kapılmadan, ‘cesaretli’ bir şekilde harekete geçebilmek.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ay’ın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

İşte Yeni Ay’ın burçlara etkileri:

Koç burcu

Daha önceden kalan, kariyerinizle ilgili alamadığınız kararlar bu yeni ay ile birlikte gündeminize gelecek. Aynı zamanda aile ile olan iletişiminizde duygusallığı ikinci plana atarak hareket etmeniz kariyer konusundaki ilerlemenizin önündeki engelleri kaldıracaktır.

Boğa burcu

Bu yeni Ay ile birlikte ticari yatırım kararları, yeni iş oluşumları gündeminizde olabilir. Ortaklı yapacağınız işlere mantıklı düşünerek girişmekte fayda var. Zira ileriye yönelik ciddi maddi kayıplar yaşayabilirsiniz. Aile desteğine başvurmak, kararlarınızı onlarla paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak yararınıza olacaktır.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

İkizler burcu

Bu dönemde beklenmedik yerlerden gelecek finansal kaynaklar sizi şaşırtabilir. İş teklifleri gibi dahil olmanız istenen ortaklık teklifleri size sunulabilir. Fakat kendinize olan güveninizi tazelemeniz, alacağınız kararın arkasında cesur bir şekilde durabilmeniz gerekecek. Bu konuda motivasyonunuzu artıracak uygulamaları araştırmakta fayda var.

Yengeç burcu

Burcunuzda gerçekleşecek bu yeni ay size hayatın gerçeklerini göstererek sağlam adımlar atmanıza destek olacak. Alacağınız her türlü karar ile birlikte yeni bir dönemin başlangıcını oluşturacaksınız. Sorumluluk almaktan korkmadan ilerlerseniz bu dönem sizin lehinize şekillenecektir.

İlgini çekebilir: Burçların Tahammül Edemediği Davranışlar: Hangi Burcu Ne Çileden Çıkarır?

Aslan burcu

Bu dönemde spora başlamak, diyet girişimleri gibi sağlığınız ile ilgili alacağınız kararlar ön planda olacaktır. Vücudunuzla epeyce haşır neşir olacaksınız denilebilir. Sağlığınızı olumsuz etkileyen alışkanlıklardan kurtulmak için çok güzel bir dönemdesiniz. Hem fiziken hem de ruhen size iyi gelecek profesyonel destekler almakta fayda var.

Başak burcu

Duygusal olarak sizi baskılayan düşünceler gündeminizde olabilir. Duyguların açığa çıkması ile birlikte yeni kararlar alma isteği belirecektir. Yeni arkadaşlıklar kurma isteği ile sosyal olarak daha aktif bir dönem sizleri bekliyor. Duygularınızın açığa çıkmasına izin verin. İçinizden ağlamak geliyorsa ağlayın. Baskılamayın. Bırakın ve rahatlayın.

Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi burcu

Bu dönemde aileniz ile ilgili almanız gereken sorumluluklar ile hemhal olacaksınız. Yaşam alanınızla ilgili konfor merkezli değişiklikler gündeminizde olabilir. Tatil planları yaparken, kendinizi bir anda ev için harcama yaparken bulabilirsiniz. İşlerinizi konfor alanınızdan yönetme ihtiyacı belirecektir. Ayrıca bununla ilgili de yeni kararlar da alabilirsiniz.

Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep burcu

Eğitimlere, kişisel gelişim ve spiritüel konulara daha fazla merak duyacağınız bir dönem olacak. Daha önce ilginizi çekmeyen konulara karşı aşırı ilgi ve öğrenme isteği sizi araştırmacı bir kimliğe büründürebilir. Yakın çevreden alacağınız yorumlar canınızı sıkabilir. Fakat içinizden geleni yapmak ve merak duygunuzu takip etmek sizi oldukça rahatlatacaktır.

Yay burcu

Bu Yeni Ay size değişim ve dönüşüm isteği verecek. Yeni kararlara yelken açacak, duyguları derinlemesine yaşayacaksınız. Fakat şu noktaya ayrıca dikkat etmeniz gerekecek; finansal konuları gözardı etmemeli ve duygularınızın esiri olmadan hareket etmelisiniz. Duygu ve düşüncelerinizi entegre ederek hareket ederseniz bu dönem sizin için faydalı olabilir.

Oğlak burcu

İlişkiler ve iletişim konularında yaşadığınız sıkıntılara artık bir son vermek isteyeceksiniz. Bu alanlarda fazlaca düşünecek ve yepyeni kararlar alacaksınız. “Tamam mı? Devam mı?” soruları aklınızı epey bir meşgul edecek gibi gözüküyor. Bunlar kafanızda dönüp dolaşırken, işlerinizi kontrol altına alma isteği mutsuzluklar getirebilir. Biraz kabuğunuza çekilmek, kalbinizin sesini dinlemek size çok iyi gelecek.

İlgini çekebilir: Hangi Burç Neden Aşık Olmaktan Korkar?

Kova burcu

Günlük rutininizde hareketlenmeler yaşayacağınız bir dönem sizleri bekliyor. Akşam eve gelip dinlenmek için can atabilir, tüm her şeyi bir kenara bırakıp kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz. Eğer depresif bir hale bürünecek gibi olursanız şunu unutmayın: Bu hareketli günlerde, ileriye yönelik birçok şeyin temelini atacaksınız! Azim ve sebat ederseniz bu oluşumların meyvelerini alacaksınız.

Balık burcu

Bu dönemde aşk ve çocuklar gündeminizde olacak. İlişkisi olmayanlar için yeni bir sayfa açılabilir, aşkla yeniden tanışabilirsiniz. Evli olan balık burçları ise çocuk isteği ile yanıp tutuşabilirler. Yeni Ay’da bu konularla ilgili alacağınız kararlar sizi mutlu edecek ve yeni vasıflar kazandıracaktır.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Kaynaklar
astroloji, aylık burç yorumları, burç yorumları, yeni ayın etkileri