Akrep Burcunda Ay Tutulması ve Burçlara Mesajları (16 Mayıs 2022)

16 Mayıs saat 17:13’te Akrep burcunun 25 derecesinde gökyüzünde bir Ay tutulması var! Ay tutulmaları genelde dışsal olaylardan ziyade içsel dönüşümler getirirler. Bu tutulma da bireysel bazda böyle olacak.

Bu aralar hayatınızın ne kadar zorlu olduğunu (evet, ülke gündeminde bu çok normal) düşünüyor olabilirsiniz. Hep engeller, sınırlar ve kısıtlamaları görüyor ve isyan ediyor olabilirsiniz. Hiçbir tepki vermeyip sadece yaşamaya çalışıyor olabilirsiniz. Sizin için her şey çok iyi gitse bile yine de adını koyamadığınız bir bir iç sıkışıklığı olabilir.

Bu tutulma tam da bunların nedenlerini ortaya çıkarmak için gökyüzünün bir mesajı gibi. Eski defterleri bir bir önünüze getirecek. Başkalarının yaptıkları ya da yapmadıkları değil, sizin neler yaptığınızı ya da yapmadığınızı anlatacak. Hepsini tek tek önünüze serecek.

İlgini çekebilir: Haftalık Burç Yorumları (16 – 22 Mayıs 2022)

Mutsuzsan sorumluluk al, şikayet etmeden yeni bir sayfa aç.

Siz hep başkalarını göreceksiniz ama hayat size diyecek ki “hayır o değil sen yaptın”. Siz başkalarına sitem edeceksiniz ama hayat diyecek ki “hayır sen kendin kendini engelledin”. Ön planda kader size zor bir rol biçmiş gibi görünecek ama göreceksiniz ki meğerse bunlar kaderininiz değil işinizmiş!

Arka planda neler var derseniz; istediğiniz, arzu ettiğiniz ama atmadığınız adımlar, sırf yapamayacağınıza inandığınız için yapmadıklarınız, sonucundan korktuğunuz için gerçekleştirmediğiniz planlar, destek göremeyeceğinizi düşündüğünüz için söylemediğiniz düşünceler, karşınızdakinin anlamayacağına emin olduğunuz için itiraf etmediğiniz duygular…

Bu tutulma, yüzleşmeler ve alınması gereken sorumluluklar ile ilgili olacak ve dönüşüm getirecek. Özetle bu tutulma bize diyecek ki; tüm bu yaşananlar senin kaleminden yazıldı, eğer mutsuzsan şikayet etmeden yeni bir sayfa aç ve yeni satırlar yaz.

Ay tutulmasının burçlara mesajları

Koç burcu

Yeni olanı hep sevdin, hareketi hep sevdin. Şimdi de yine bir dönüşümün eşiğindesin. Endişeli düşüncelerinin hepsini bırak, içindeki ateş ile yürü, ayakların seni gitmen gereken yere götürecek.

Boğa burcu

Olmayanları sal gitsin. Seni mutsuz eden ne varsa bırak. Bırak ki sahip olabileceğin onca şeye yer açılsın. Önce sen kendine sarıl, önce sen kendine iyi bak ve önce sen güzel işler çıkardığını kabul et.

İkizler burcu

Bir günün bir gününü, bir anın bir anını tutmasın. Ne olmuş? Her an ayrı, her an güzel. Sen güzel anlar biriktir ve sormaya devam et. Sorular sordukça, hatta belki biraz bocaladıkça gitmen gereken yönü buluyorsun.

Yengeç burcu

Hayat ne kadar kahkaha attığın ile doğru orantıda güzeldir. İçini bulandıran ne varsa bırak, sen kahkaha attıkça o bulutlar dağılacak. Neler seni güldürecek peki? Bu soruyu sorup etrafında cevap aradığında neler bulacaksın neler!

Aslan burcu

Başkalarında arayıp bulamadığın şey senin kendi içinde sakladıkların, ortaya çıkarmadıklarından ibaret. Sen kendine ne kadar açık olursan, gölgelerini ve korkularını ne kadar sahiplenirsen her şey o kadar tam olacak.

Başak burcu

Hem ruhsun, hem beden hem de zihin. Biri arka planda kalırsa, hepsi eksik kalır. Hiç zihninin sana nasıl yardımcı olacağını bilmediği için endişeler ürettiğini düşündün mü? Onu biraz disipline etme zamanın geldi.

Terazi burcu

Denge, denklik, ikiliğin içindeki uyum… Uyum içinde olmak; kendinden fazlaca vermek değil, kendini onunlayken de olduğun gibi yaşayabilmektir. Hayatın her anında olduğun gibi yaşayabilmek ne güzel bir duygu olmalı, değil mi? Bu duygunun peşine düş.

Akrep burcu

Fırtınalardan korkma. Senin güçsüz taraflarını gösterdiği gibi güçlü taraflarını da ortaya çıkarıyor. Fırtına dindiğinde her şey çok daha berrak olacak. Eskisinden çok daha sağlam olacaksın ve anlayamadığın çoğu şey çözülecek.

Yay burcu

Gülüşünün arkasına sakladığın korkuların, seni yıpratan iç sesin şimdi bir bir karşına çıkıyor. Onlara iyi bak, kendi gözlerinin içine bak, sevgini bekleyen küçücük bir çocuğu göreceksin. Ona iyi davran, sıkıca sarıl ve korkularının azaldığına şahit ol.

Oğlak burcu

Geleceği şekillendiren şimdi, şu an yaptıklarımızdır. Sen gelecek endişesi ile her adım attığında hem anı hem de geleceğini kaçırmış oluyorsun. Kendine inan, çünkü sen ne yaparsan en iyisini yaparsın. Bu senin doğanda var.

Kova burcu

Bazen her şey birbirinden çok ayrıymış gibi görünür ama biraz durup baktığında her şey bir diğerinin yansımasıdır. O yüzden arada kaldığın konular arasındaki yansımaya bak. İkisinde de aynı problem, aynı eksiklik olacak ve sen o ortak noktayı bulduğunda, tüm düğüm çözülecek.

Balık burcu

Önümüzdeki aylarda yaşayacağın aydınlanma anlarına dikkat et. Bir süre sonra bakacaksın ki sen aynı sen değilsin. Çoğu sorularının cevaplarını almış, anlamlandıramadıklarını anlamış olacaksın. Baktığın gözler değişmeyecek ama gördüklerin gerçekten değişmiş olacak.

Kaynaklar
astroloji, ay tutulması