Haftalık Burç Yorumları (12 -18 Temmuz 2021)

Haftaya Merkür ile Jüpiter’in olumlu açısı ile başlıyoruz. Bilgileri sentezlemek, fikirleri yaymak, anlaşmalar yapmak için güzel bir gün. Burada “sadece ben bilirim” kibrine kapılmamak gerekir. Salı günü Venüs ile Mars’ın kavuşumu var. Eril ile dişil kavuşuyor. Yeni bir aşk kapınızı çalabilir ya da var olan ilişkiniz alevlenebilir. Bununla beraber oldukça yaratıcı bir enerjidir. Değerlendirmekte fayda var.

İlgini çekebilir: Evrenin Muhteşem Matematiği ve Astroloji ile İlişkisi

Perşembe günü Güneş ile Neptün’ün olumlu açısı var. Hayallerinizin peşinden ilerlemek için güzel bir fırsat. Otorite figürlerinden ya da eril gücü yüksek kişilerden ilham alabilirsiniz. Kendinizi göstermek için uygun bir gün. Aynı gün, Kiron retro hareketine başlayacak. Kendinizi ortaya koymayı zorlandığınız konuları ele alıp düzeltmek için bir beş aylık süreç tanıyor. Hangi alanda isteklerinizi söylemekten çekiniyorsunuz, bunu analiz edip şifalandırın.

Pazar günü ise Güneş ile Plüton’un karşıt açısı var. Güç mücadelesine, öfkelenmeye, manipülasyona uğramamaya çalışın. Bu enerjiyi kendinizi yenileyerek verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Koç burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile aşk hayatı hararetleniyor. Beklenen aşk gelebilir, bir kıvılcımla ya da var olan ilişki canlanabilir. Bunun dışında eril-dişil yanın dengelenmesi ile yaratıcılık çokça artabilir. Bunu sanat, spor ve hobisel alanda değerlendirebilirsiniz. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı kariyerinizde bazı değişiklikleri yapmadıysanız artık zamanı geldiğini bunun için engelin sadece siz olduğunuzu anlatır. Bazı otorite figürlerinin etkisi altında kalmış olabilirsiniz. Değişim için güzel bir zaman.

Boğa burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile ev ve aile konuları hareketleniyor. Taşınma, evlilik, ev dekorasyonu, evde tadilat için uygun bir dönem. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte kendiniz ile ilgili bazı vesveseler ve endişeler tekrar gündeminize düşebilir. Sakin kalabileceğiniz ve huzuru yakalayabileceğiniz anları çoğaltmaya bakın. Spor yapıp enerji atmak iyi gelecektir. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı yapacağınız bazı görüşmeler, yeni kişileri tanıma ya da alacağınız bazı eğitimler, öğrendikleriniz sonucunda inanç ve yargılarınızda değişimler yaşanabilir. Hayat bakış açınızı radikal bir biçimde değiştirebilirsiniz. Yurtdışında ya da evinizden uzakta iseniz geri dönebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Astrolojide Doğru Bilinen 5 Yanlış

İkizler burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile fikirlerinizi ustalıkla aktarıp kişileri etkileyebilirsiniz. Yeni kişilerle tanışarak çevrenizi genişleyebilirsiniz. Dekoratif işlerle uğraşmak isteyebilirsiniz. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte bu yıl itibari ile sosyal çevrenizdeki tutumunuzu bir inceleyin. Çok fazla verici olup kendi istek ve arzularınızı geriye atıyor olabilirsiniz. Gelecek planlamanızı da başkalarından yarım ve destek almayacak şekilde kendi kendinize yetecek şekilde tasarlamanızda fayda var. Burada yine kendi istekleriniz önemli ve değerli olacaktır. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı kazancınızdaki artış sayesinde finans hayatınızda değişiklikler yapabilir, varsa borçlarınızı toparlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinize olan değerinizi vererek hayata daha farklı açıdan bakmayı başarabilirsiniz.

Yengeç burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile kariyerinizde yapılacak bazı dokunuşlar ile gelirinizde artış sağlayabilirsiniz. Yeteneklerinizi daha rahat sergileyebileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte önümüzdeki 5 ay kariyerinizde nasıl bir yolda ilerlemek istediğiniz nasıl tatmin olacağınızı bulmanız için bir fırsat doğuyor. İyi değerlendirin, sadece kendinizi ve huzurunuzu, motivasyonlarınızı ve şevkinizin kaynağını düşünerek bazı kararları şekillendirmenizde fayda var. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı ikili ilişkilerde baskı altında olduğunuzu hatta etki altında olduğunuzu düşünebilirsiniz. Kendi kimliğinizi rahatça sergileyebilmek adına ilişkilerinizde radikal değişiklikler söz konusu olabilir.

Aslan burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile hayatınıza yeni bir yön vermek için güzel bir dönem. Bu aşk ile de kariyer ile de olabilir. İkisi için de fırsatlar ayağınıza gelecektir. Kendinizi çok daha zinde ve mutlu hissedebileceğiniz bir hafta. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte, yıl başından beri olanları düşünüp bazı konulardaki bakış açınızı değiştirmek durumunda olduğunuzu görebilirsiniz. Size artık iyi gelmeyen hatta zarar veren yargılarınızı ve inançlarınızı sorgulamanızın zamanı geldi. Bu 5 ay yapacağınız uzak yerlere seyahatler ve eğitim alanlarında dikkatli olmanızda fayda var. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı sağlığınızda daha fazla önem vermeniz gerektiğini vurguluyor. Bağımlılıklarınızdan arınıp sağlıklı beslenme rutinine geçmenizde fayda var.

Başak burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile şimdiye kadar fark etmediğiniz yeteneklerinizi, özelliklerinizi keşfetmek için güzel bir hafta. Metafizik konularına ilginiz artabilir. Bol bol meditasyon yapmanız yararınıza olacaktır. Gizli saklı aşk ve cinsellik deneyimleri yaşayabilirsiniz. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte, finansal anlamda dikkatli olun. Fazla harcama ve borçlanma gündeminize gelebilir. Bununla birlikte eşin gelirinde bazı dalgalanmalar yaşanabilir.  Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, derin sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak popülerleşebilir, sosyal çevrenizde daha fazla tanınan bir kişi haline gelebilirsiniz. Aşk hayatında manipülasyonlardan uzak durun. Borsa gibi spekülatif alanlara karşı çok dikkatli yaklaşın.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Terazi burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile gelecek planlarınızı ele almak için çok güzel bir hafta. Sizi mutlu edecek ve motive edecek konuları kendinize çekebilirsiniz. Bununla birlikte sosyal çevreden aşk hayatına uzanan bir macera yaşanabilir. Kulüpler, dernekler adına bolca mücadele edebilir, efor sarf edebilirsiniz. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte ilişkilerdeki yerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Sadece karşınızdaki kişiye odaklı yaşadığınız müddetçe ne sağlıklı ilişki kurabilirsiniz ne siz o ilişkiden tatmin olabilirsiniz. Kendi özel hayatınızı yaşamaya devam edin. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, geçmişte yaşadığınız bazı olaylar ya da aile ile olan güç mücadelesi sonucu kariyerinize odaklanabilir. Kendinizi yapacağınız aksiyonlarla göstermeyi başarabilir. Kendinizi duruşunuz be işiniz ile başarıya taşıyabilirsiniz.

Akrep burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile kariyerinizde güzel gelişmeler, fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak veya evlenmek isteyenler için güzel bir dönem.  Kendinizi çok daha yaratıcı işler içerisinde bulabilirsiniz. Verimli bir haftadasınız. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte, şimdiye kadar ertelediğiniz sağlık konularını gündeme almak için ideal bir dönem. Sağlığınızı bozaak yeme davranışları ya da zararlı rutinlerinizden vazgeçmelisiniz. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, yakın çevreniz ile yaşadığınız bazı krizler ya da alacağınız bazı haberler sonucu bu değişiklik bir taşınma da olabilir, hayatınızı daha faklı şekilde yönlendirmek isteyebilirsiniz. Bakış açınızı bulabilir, kendinizi ve inançlarınızı keşfedebilirsiniz.

Yay burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile kırmızı çizgileriniz ya da yargılarınızdan dolayı ilişkileriniz sınanabilir. Daha toleranslı olmaya çalışın. Bununla birlikte büyük kitlelere ulaşabilecek projeler içerisinde yer alabilirsiniz. Yeteneklerinizi kalabalıklara gösterme şansı bulabilirsiniz. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte, aşk hayatınızda istek ve arzularınızı geri planda attığınız müddetçe bazı problemler yaşamaya başladığınızı görebilirsiniz. Bununla birlikte çocuğunuz ile olan iletişiminizi daha sağlıklı hale getirmek için bazı adımlar atabilirsiniz. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, maddi problemlerinizi alacağınız finansal destek ile azaltabilirsiniz. Bu bir finansal kuruluş olabileceği gibi eşten destek ya da miras gibi üçüncü şahıslardan gelecek destekler olabilir.

Oğlak burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile estetik yaptırma isteğiniz varsa bunun zamanını gösteren bir etkileşim olabilir.  Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte aile içindeki yerinizi gözden geçirmek için ideal. Baba ile olan ya da ailedeki otorite figürleri ile olan gerilimi, küslüğü dindirmek için uygun bir dönem. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, ilişkilerinizi yoluna koymak için belki de biraz siz manipülasyonlarda bulunmalısınız. İradenizi ortaya koymalısınız.

İlgini çekebilir: Ay Burcu Nedir? Hangi Burçta Nasıl Etkiler Oluşturur? Ayın Günlük Hayatımızda ve Astrolojideki Yeri

Kova burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile evlilik için çok ideal bir dönem. İlişkisi olmayanlar için ise yeni bir aşkın kapıyı çalabileceği bir hafta. İş anlamında ise ortaklık kurulabilir, bazı hukuki süreçler başlatılabilir. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte, fikirlerinizi sadece kendinize saklamak yerine onları paylaşmanın zamanı geldi. Şimdiye kadar biriktirdikleriniz, kırıldıklarınız, gücendiğiniz olaylar birike birike sizi sıkmış olabilir. Öfke patlaması yaşamadan önce bunları ve bundan sonra olabilecekleri anlatmalısınız. Bununla beraber sizin de fikirleriniz değerli ve bunları diğerlerinden mahrum bırakmayın. Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, çalışma hayatındaki başarınız bazı gizli düşmanlar edinmenize sebep olabilir. Dikkatli davranıp gizli saklı işler içerisinde bulunmamaya çalışın.

Balık burcu

Mars-Venüs kavuşumu ile yeni bir işe başlayabilir, günlük rutinlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Yapılan her işten keyif almayı başarabileceğiniz bir hafta. Kiron’un Koç burcunda Retro harekete geçmesi ile birlikte, harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Kendinize ne kadar değer verirseniz geliriniz de o kadar artacaktır. Bunun üzerine düşünüp kendinizi geliştirmeniz için 5 ayınız  var. Yaptıklarınızı küçümsüyor ya da sıradanlaştırıyor musunuz yoksa hak ettiğiniz değeri veriyor musunuz? Son olarak Güneş-Plüton karşıtlığı, yaratıcılığınız sayesinde sosyal çevreniz ya da kalabalıklar içerisinde içinde bulunduğunuz topluluk içinde popülerleşme getirebilir. Sizi aşağı çeken bazı arkadaşlarınız ile bağınızı koparabilirsiniz.

astroloji, astroloji yorumları, haftalık burç yorumları, Haftalık Burç Yorumları (12 -18 Temmuz 2021)
Kaynaklar