Haftalık Burç Yorumları (14 – 20 Ağustos 2023)

gökyüzünde ay silüeti

Yeni bir hafta bizleri bekliyor. Bu hafta gökyüzünde neler olacak, gezegen hareketleri burcunu nasıl etkileyecek? Hangi günlerde, hangi temalar öne çıkıyor? İşte 14 – 20 Ağustos 2023 haftalık burç yorumları!

14 – 20 Ağustos haftası için burcunuz evrende önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. İlişkileriniz, mali durumunuz ve hatta öz saygınızla ilgili gelişmelere hazır olun. Yeni bir sayfa açıyor ve sevginin içeri girmesine nasıl izin vereceğinizi öğreniyorsunuz!

Bu haftanın titreşimleri biraz ağır; fakat aynı zamanda çok gerekli bazı iyileşmeler de var. Ne de olsa Venüs son birkaç haftadır geriliyor, perdeyi kaldırıyor, ilişkilerimizin maskesini düşürüyor ve bize kendi özgün değerlerimizi nasıl geliştireceğimizi gösteriyor.

Bu hafta Aslan burcundaki görkemli yeni ay, dünyayı parlak renklere ve daha içten niyetlere ve aceleci bir enerjiye boğacak. 16 Ağustos’ta gerçekleşecek olan bu yeni ay, yaratıcı hedeflerinize, romantik arzularınıza ve genel olarak öz sevginize odaklanmak için güzel bir fırsat. Bu yeni ay sizden kalbinizin hak ettiği şekilde görülmesine izin vermenizi istiyor. Ayrıca bu hafta, Başak burcundaki Mars, Boğa burcundaki Uranüs ile üçgen oluştururken, daha önce hiç gitmediğiniz yerlere cesurca gitmek için ilham alacaksınız.

14 – 20 Ağustos haftalık burç yorumunuza göz atmak için okumaya devam edin. İyi haftalar!

Haftalık Burç Yorumları (14 – 20 Ağustos 2023)

Koç & Yükselen Koç

Yeni ay sosyal hayatınıza yeni bir başlangıç sunuyor; bu yeni romantik randevular, arkadaşlar ve hatta yaratıcı girişimler olabilir. Bu zamanı içinizdeki çocukla bağlantı kurmak için kullanın. Hayatınızda biraz oyun oynamaya ve aptalca hatalara daha fazla yer açın. Genç haliniz şimdiki haliniz hakkında ne söylerdi? Yeni ay Uranüs’le çarpışırken, ekonomik veya maddi risklerin içinizdeki çocuğun ihtiyaçlarını harekete geçirdiğini hissedecek olabilirsiniz. Eğlenebildiğinizi hissetmeniz için ne olması gerektiğini düşünün. Mars Uranüs’le uyum sağlarken siz de günlük koşuşturmadan özgürleşmek için adımlar atacaksınız.

Boğa & Yükselen Boğa

Güneş’in Uranüs’le açı yaparak bir değişim başlatmasıyla ev hayatınız heyecan verici bir hal alıyor. Yönetici gezegeniniz Venüs retroda, bu da olaylara farklı bir perspektiften bakmanızı sağlıyor. Ayrıca, bu haftaki yeni ay haritanızın sonlarla ilişkili bir alanına düştüğü için güçlü bir yenileme sizi bekliyor. Yeni aylar, ay döngülerinin kapanıp açıldığı zamanlardır. Sorularla dolu, iç sesinize güvenmenizi ve kendinize inanmanızı gerektiren heyecan verici bir dönemdir. Boğa burcu bir tutarlılık burcudur. İşler sarpa sardığında, kendinizden emin ve güçlü hissetmeniz için “belki de bir şeylerin değişmesi gerekiyordur” anlayışını benimsemeyi deneyin. Son olarak, iş hayatınızda ters giden durumlar için sevdiklerinize ters tepkiler verebilirsiniz; fevri çıkışlara dikkat edin.

İkizler & Yükselen İkizler

Bu yeni ay size cevaplardan çok sorular getirebilir. Haritanızın iletişim evine düştüğü için yeni bir dönem başlatacak. Kendiniz için yeni bir anlam yaratma yoluna giriyor olacaksınız. Bu açı iletişim tarzınızı yenilerken, hayatınıza yeni çalışmalar veya zanaatlar girebilir. Öfkelenme dürtünüz olabilir, ancak Mars Uranüs’le uyum sağlayıp yeniliğe teşvik ederken öfkeye tutunmanız ne kadar yararlı olabilir ki? O yüzden bu hafta dürtülerinizi kontrol etmeyi ve yenilenmeye odaklanmayı seçin. Bu dönemde beklenmedik olaylar ve sürpriz gelişmelere açık olun. Hafta sonu sizin için çok daha keyifli geçecek.

Yengeç & Yükselen Yengeç

Kendinize ve geleceğin iyi olacağına inanmak sizin en güçlü silahınız. Para bizi nadiren engellese de, öz saygı, öz değer, korkusuzluk ve kendine olan güçlü bir inanç, insanı hayatta çok ileriye götürebilecek değerlerdir. Bu hafta geliriniz veya maaşınız, gelecekten beklentileriniz ve planlarınız hakkında önemli rol oynayabilir. Hayatınızı sürdürebileceğinizi hissetmeniz için nelerin değişmesi gerekiyor? Gelecek hakkında heyecan duymak ve her şeyin mümkün olduğunu hissetmek için neye ihtiyacınız var? Şimdi bunların üzerinde düşünmek ve sizi en canlı hissettirecek şeyleri hayal etmek için iyi bir zamandasınız. Bu hafta sıkıldığınız için yapacağınız gereksiz harcamalara dikkat edin.

Aslan & Yükselen Aslan

Güneş Uranüs’le çarpışırken siz de bu hafta heyecan verici bir yola yöneliyorsunuz. Sizden alternatif bir yol benimsemeniz isteniyor. Zorlayıcı olabilir, ancak bu görevi üstlenmek için sizden daha uygun kim var ki? Bu açı, kim olduğunuz ve insanların sizin kim olduğunuzu düşündüğü hakkında önemli soruları gündeme getirebilir. Saçmalıkları gerçekten haklı çıkarmak zorunda mısınız, yoksa görmezden gelebilir misiniz? Kendinizle ve gerçeğinizle olan ilişkiniz en önemli önceliğiniz. Bunu bir kez doğru yaptığınızda, kaotik görünse bile diğer her şey yerli yerine oturacaktır. Mars Uranüs’le uyumlanırken finansal anlamda biraz daha sakin ilerlemeye çalışın.

Başak & Yükselen Başak

Başak burcu The Hermit tarot kartına karşılık gelir. The Hermit, yalnızlık içinde kendi içsel ışığını bulmak için ruhunu araştırır. Aslan burcu dönemi, özellikle de Aslan burcundaki yıllık yeni ay, özerk inziva temalarını gündeme getirir. İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için üzerinizde baskı hissederken, bunun yerine iç dünyanızda dolaşmaya çıksanız ne olurdu? Bazı şeyleri çözmek veya gücünüzü yeniden kazanmak için biraz mesafe ve inziva isteyebilirsiniz. Mars, Uranüs’le uyum sağlarken spontane bir şekilde çok uzaklara gitmeyi düşünebilirsiniz. Ancak seyahat planlarınızda ekstra titiz olun; Merkür gerilemesi yakında.

Terazi & Yükselen Terazi

Yönetici gezegeniniz Venüs şu anda retroda ve bu da değerlerinizi yeniden gözden geçirmenize neden oluyor. Çevrenizle nasıl bir ilişkiniz var? Arkadaşlarınız kimler? Değişiyorsunuz. Arzularınız, zevkleriniz, neyin mümkün olduğuna dair anlayışınız, hepsi yeni gözlerle görülüyor. Bu korkutucu olabilir, çünkü değişim dengesizleştiricidir. Ancak huzurunuz tehdit altındaysa değişim oldukça gerekli olabilir. Siz karar verin! Haritanızın umutlar ve hayaller evindeki yeni ay sizden bir dilek tutmanızı istiyor. İmkansız bir ütopya gibi görünen şeyler dileyin, sadece ihtiyacınız olduğunu hissettiğiniz şeylere dayanarak… Hayallerinizi aşamalı olarak gerçekleştirmek için kendinize zaman tanıyın. Mars ve Uranüs’ün aynı hizaya gelmesiyle ise gökyüzünde gergin ve aceleci bir enerji olabilir. Sakin kalmaya çalışın.

Akrep & Yükselen Akrep

Güneş Uranüs’le çarpışıp sizi yeni olasılıklara açarken, siz de bu dönemde ilişkilerinize yeni bir gözle bakacaksınız. Bu hafta gerçekleşecek olan yeni ay, haritanızın kariyer ve kamusal itibar evine düştüğü için kendinizi yeniden keşfetme veya yeni bir çağ başlatma havasında olabilirsiniz. Uzun zamandır özellikle iş hayatınız için yaptığınız bir plan varsa, bu haftanın etkisiyle bu planları gerçekleştirebilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars Uranüs’le uyum sağlarken, arzularınızı yaşamaya odaklandığınız ve kimsenin sizi durdurmasına izin vermeyeceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz.

Yay & Yükselen Yay

Bir ateş burcu olarak Yay burcunun kendini kapana kısılmış hissetmemesi önemlidir, aksi takdirde içindeki ateş sönebilir! Bu hafta gerçekleşecek olan Aslan yeni ayı ile yönünüzü daha geniş ufuklara çevirecek, tutkularınızın peşinden gitmenin yollarını merak edeceksiniz. Yollar her zaman gizemlidir ve bilmecelerle doludur, ancak bunlar bir Yay’ın umut ve mizahla cevaplayabileceği türden sorulardır. O yüzden endişe etmeyin. Uzak bir yerde iş bulmak ya da dünyevi bilgilere dayanarak yaşam tarzınızı değiştirmek için çağrıldığınızı hissedebilirsiniz. Bu dönemde sağlığınızla ilgili deneysel aksiyonlar almadan önce mutlaka profesyonel bir görüş almayı düşünün. Ayrıca, bu hafta Mars Uranüs’le uyum sağladığı için odağınız çok yönlü olacak. Tükenmişlikten kaçınmak için işinizi ve sorumluluklarınızı basit tutmaya çalışın.

Oğlak & Yükselen Oğlak

Bu hafta, sürprizlerin gezegeni Uranüs’le karşı karşıya gelen yeni ayda biraz hantal bir enerji var. Yeni aylar genellikle belirsizdir, ayrıca bu yeni ay haritanızda hassas ve gizli bir yerde. Tabu olarak gördüğünüz bazı konular gündeme gelebilir. Parayla ilgili halletmeniz gereken konular ortaya çıkabilir. Maddi anlamda dikkatli olun. Bu hafta odağınızdaki soru: “Yakınlığın sınırları nelerdir?” olacak. İlişkilerinizin, içinizde yeşeren yeni bir arzuya dayalı olarak değişme ihtimalı var. Aşk belki bir kumardır ama asla bir kayıp değildir. O yüzden kendinizi açarken endişelenmeyin.

Kova & Yükselen Kova

Hafta başında sağlıkla ilgili konular gündeminizde olabilir. Mide sorunlarına, yediklerinize dikkat edin. Güneş, sürprizlerin gezegeni Uranüs’le çarpışırken, beklenmedik koşullar ilişkilerinizde bir değişikliğe yol açabilir. Bu yeni ay, ilişkilerde yeni bir sayfa açma zamanıdır. İlişkilerle ilgili yepyeni bir bakış açısı edinebilirsiniz. Bununla birlikte, daha önceden başlatmış olduğunuz işleri toparlamak için güzel bir zamandasınız. Ancak dikkatli olun; ani ve sert tepkiler vermeye açık olacağınız bir hafta. Dürtüsel tepkiler vermemeye dikkat edin.

Balık & Yükselen Balık

Bütün gün ne yapıyorsunuz ve bu size kendinizi nasıl hissettiriyor? Bu hafta yaşam tarzınıza ve bunun başkalarına nasıl hizmet ettiğine ya da etmediğine dürüstçe bakmanızı sağlayacak. Balık burcu dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen barışçıl bir burçtur. Yeni ayın dinginliği sırasında, yaşam tarzınızın dünyaya barış getirme arzunuza nasıl katkıda bulunduğunu düşünmek için biraz zaman ayırın. Hangi küçük eylemler sizi bu ideale yaklaştırabilir? Hizmet etmek, sağlıklı bir Balık burcunun egosunun ve öz saygısının önemli bir yönüdür. Bu Venüs gerilemesi, sizi hizmetle ve genel olarak işle olan ilişkinizi değerlendirmeye itiyor. Kendinize karşı sabırlı olun ve duygularınızın değişmesi için alan açın. Son olarak, bu dönemde, özel hayatınız ve sosyal çevreniz arasındaki dengeyi tutturmak önemli olacak.

Kaynaklar
astroloji, burçlar, haftalık burç yorumları