Haftalık Burç Yorumları (2–8 Kasım 2020)

Bu haftaya Venüs-Mars karşıtlığının getirdiği yaratıcılık ve ikili ilişkilerdeki hareketlilik ile başlıyoruz. Sonrasında Güneş-Neptün üçgeni ile hayallerimize bir adım daha yaklaşıyoruz, dinginleşiyoruz. Çarşamba günü Merkür tekrar Akrep burcuna geçiyor. Gizli saklı ne varsa ortaya çıkacak. Düşünceler daha da derinleşecek. Biraz şüphecilik biraz kıskançlık başlayabilir. Dışarıdan sessiz sedasız görünsek bile içeride çok yoğun bir zihin olacak. Jüpiter-Plüton kavuşumu ile birlikte değişim dönüşüm rüzgarları esecek ve dokunduğu hayat alanlarında yenilik fırsatları uçuşacak. Venüs-Plüton kare açısı ile de mutluluğu arayacağımız alanları değiştirmek ve ilişkilerimize şekil vermek isteyebiliriz.

Özetle, bu hafta bol değişim içermektedir. Sene sonuna gelmeden önümüzdeki iki tutulma öncesi sabit tutmakta direttiğimiz neler varsa o konularda zorlanmalar yaşanacak, çünkü yenilenme zamanındayız ve artık eskiye yer yok.

İlgini çekebilir: Rahatlama Zamanı: Burcuna Göre Hangi Aktivite Seni Rahatlatır?

Koç Burcu (21 Mart–19 Nisan)

Özel hayatınızla ilgili bazı şüpheler yaşadınız ve bazı gerçekler ortaya çıktı. Görmeniz gerekenleri gördünüz ya da bazı gerginlikler yaşadınız. Artık bu alanda ne istediğinizi biliyorsunuz. İsteklerinizi karşınızdakine rahatça söyleyebilir ya da konuşmadan özgürlük ihtiyacınıza göre hareket ederek, onun yalnız hissetmesine neden olabilirsiniz. Daha dengeli davranmakta fayda var, dışarıya fikirlerinizi net yansıtmadığınız için sözleriniz ile yaptıklarınız uyuşmuyor gibi gözükebilir. Bu anlamda daha şeffaf olmanız ilişkilerinizdeki problemlerin azalmasını sağlayacaktır. Hayatınız ile ilgili farklı kararlar almış ve bazı dönüm noktaları ile karşılaşmış olabilirsiniz. İçsel olarak bu durumlar karşısında huzursuz hissetmiş olabilirsiniz, kendinize biraz daha izin verin. 2021 itibari ile enerjiniz ve motivasyonunuz çok daha fazla olacaktır.

Boğa Burcu (20 Nisan–20 Mayıs)

Zaman zaman iş ortamında, zaman zaman gündelik işlerinizi yaparken kendinizi rahat ifade edemiyor gibi hissetmiş ve bundan dolayı bazı aksaklıklar yaşamış olabilirsiniz. Bu hafta itibari ile düşünceleriniz ve sözleriniz çok daha kolay anlaşılır olacaktır. Yaptığınız her ne ise onu farklılaştırmak ve sıradanlıktan çıkarma isteği ile normalde yapmayacağınız şeyler yapabilirsiniz. Yapacaklarınızın sonuçlarını önden değerlendirmelisiniz. İnanç kalıplarınızla, sıkı sıkıya tutunduğunuz prensipleriniz ile düşünceleriniz birbirinden ayrışabilir ve bundan dolayı ne yöne gideceğiniz ile ilgili zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Başkalarının sizin hakkınızdaki görüşlerini sorabilirsiniz, ama en nihayetinde kendinizi ne yaparken daha hafif hissedeceksiniz ona göre davranmaya gayret edin.

İkizler Burcu (21 Mayıs–20 Haziran)

Sizi mutlu eden her ne ise ona biraz uzak kalmış, eğlenmeyi pas geçmiş olabilirsiniz. Bu hafta itibari ile daha keyifli bir dönem başlıyor. Gizli saklı kalan yeteneklerinizi ortaya çıkartabilir, daha önce denemediğiniz şeyleri denemek ve yeni hobiler edinmek için bir arzu hissedebilirsiniz. Hatta bu yenilikler sayesinde bazı değişimler, dönüşümler yaşayabilir, kendinizi daha farklı hissedebilirsiniz. Bu değişimler ile birlikte de hayallerinizi hayal aleminden çıkartıp gündelik yaşantınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

İlgini çekebilir: Yaşadığımız Dönem Astrolojik Olarak Ne Anlama Geliyor: Mevcut Sistem Değişiyor!

Yengeç Burcu (21 Haziran–22 Temmuz)

Geçmişiniz ile ilgili takıldığınız o konuları kapama vakti geldi. Artık hayatınıza yeni anılar katacaksınız. Aileniz ile ilgili yaşanan problemli dönem de bitti. Evden de olsa bağlı olduğunuz dernek ve kulüplerdeki görevlerinizi yerine getirmek için harekete geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınızla daha sık görüşebilir ve onlardan destek görebilirsiniz. Romantik ilişkilerde ise partnerinizle fikirsel olarak anlaşmakta ve orta yolu bulmakta zorluklar yaşanabilir. Bu hafta eğer yaptığınız işlerden dolayı sıkıldığınızı hissederseniz onlara eğlence katmayı ve güzelleştirmeyi deneyin.

Aslan Burcu (23 Temmuz–22 Ağustos)

Başkalarının sizi bir türlü doğru anlayamadığını deneyimlemiş olabilirsiniz. Bu hafta itibari ile yaşadığınız iletişimsel problemler sona erdi. İş hayatınızda daha verimli, daha keyifli, sürtüşmelerin daha az olduğu bir döneme giriyorsunuz. Öncelikli olarak kendi görevlerinizi yerine getirme konusunda özen göstermenizde fayda var. Aile içinde yurt dışına çıkmak isteyen ya da yabancı dil öğrenmek isteyen fakat cesaret edemeyen kişiler olabilir. Aynı zamanda bu hafta kendi yargılarınıza tutunduğunuz için aile içerisinde bazı erkek figürlerle anlaşamayabilirsiniz.

Başak Burcu (23 Ağustos–22 Eylül)

Size ait olmadığını düşündüğünüz fikirler ile ayrılma vaktiniz geldi. Kendi değerinizi daha iyi anlayabileceğiniz ve sahip olduklarınıza daha sıkı tutunabileceğiniz bir döneme girdiniz. Ne zamandır hayalini kurduğunuz eğitim, seyahat veya kurs için adım atma zamanınız geldi. Daha sonrasında hobilerinizden maddi kazanç bile elde edebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir. Alacağınız eğitimler, kuracağınız iletişimler ve yakın çevrenizden göreceğiniz destek ile dönüşüm serüvenine giriyor olacaksınız.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Başaklar? Başak Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Terazi Burcu (23 Eylül–22 Ekim)

İkili ilişkiler ile ilgili görüşlerinizi, fikirlerinizi ve sizin bu ilişki içerisindeki rolünüzü daha rahat gözlemleyebileceğiniz bir dönem geçti. Artık daha net kararlar alabilirsiniz. Aldığınız bu kararlarla birlikte yepyeni bir sayfa sizi bekliyor olacak. Bu anlamda kendinize ne kadar yatırım yaparsanız ikili ilişkilerde o kadar akış halinde olacaksınız. Aile içinde bir sorumluluk üstlenmek durumunda kalabilir ya da fikirleriniz ile ailenize manevi destekte bulunabilirsiniz. Ortaklaşa işlerden para kazanma ile ilgili bazı motivasyonlarınız ya da istekleriniz olabilir.

İlgini çekebilir: Kimdir Bu Teraziler? Terazi Burcunun Özellikleri Nelerdir?

Akrep Burcu (23 Ekim–21 Kasım)

Kendinizden bile sakladığınız fikirlerinizi ve düşüncelerinizi daha fazla içinizde tutamadığınız, kendiliğinden aklınızda belirdiği bir dönemden geçtiniz. Bu yeni düşüncelerle yeteneklerinizi daha rahat kullanabilirsiniz. Özel hayatınızdan beklentilerinizin ne olduğunu gerçekten anlamak için güzel bir döneme giriyorsunuz ama daha da güzelleştirebilmek için kendinize sorduğunuz sorulara dürüstlükle cevap verin. İletişim konusunda bazı endişelere sahip olabilirsiniz. Aslında başkaları tarafından dinleniyorsunuz, fakat siz karşı tarafı dinlemiyor olabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız ile sürtüşmeler yaşayabilir ya da onlardan alacağınız güç ile kendinizi motive edecek yöntemler bulabilirsiniz.

Yay Burcu (22 Kasım–21 Aralık)

Hayallerinizi, dileklerinizi tekrar bir gözden geçirdiniz, şimdi ise yeni ve daha güçlü bir enerji ile evrene hayallerinizi anlatın. Arkadaşlarınızla daha rahat iletişim kurabileceğiniz bir dönem. İstek ve arzularınızı gerçekleştirmek için hayatınızda yeni rutinler oluşturabilir ve günlük yaşantınızda her zaman yaptığınız işleri farklı bir şekilde yaparak da enerjisini dönüştürebilirsiniz. Hayallerinizi kurarken maddi kazançlarınızı ya da mevcut maddi durumunuzu dikkate almamanızı rica ederim, zira sizin bu kıtlık bilinciniz gelecek olan refahı engellemektedir. Daha önceden keşfetmediğiniz ya da keyif alacağınızı düşünmediğiniz bazı yeni hobiler edinebilirsiniz.

Oğlak Burcu (22 Aralık–19 Ocak)

Üstleriniz, patronlarınız, ebeveynleriniz ya da başka otorite figürleri ile yaşadığınız sürtüşmeli dönemi atlattınız. Bundan sonra karşılıklı daha rahat iletişim kurabilirsiniz. İş hayatınıza eğlence katmak için güzel bir dönemdesiniz. Sizi güldüren hobilerinizden bazılarını iş hayatınızın için sokmanızda fayda var. Şu zamana kadar kendi yargılarınızdan dolayı kariyer alanınızda çok fazla göz önüne gelememiş olabilirsiniz, o yüzden bu gidişata bir dur deyin. Geçmişte yaşanan deneyimlerin sizin ilerlemenizi aksatmasına ve hayallerinizin peşinden koşarken size engel olmasına izin vermeyin.

İlgini çekebilir: Enerji Astrolojisi: Venüs’ün Enerjisini Doğru Kullanmak İçin Neler Yapabiliriz?

Kova Burcu (22 Ocak–18 Şubat)

Seyahatlerinizde, eğitim alanında ya da kendi hayat arayışınızda bazı tökezlemeler yaşamış olabilirsiniz. Şimdi yeni bir bakış açısı ile olayları ele almanızın zamanı geldi. Ailenizden size kalan bazı inanç kalıpları olabilir, bunların yerine kendi tecrübelerinizden yola çıkarak özellikle de aşk hayatınızla ilgili yenilerini oluşturabilirsiniz. Kendi kendinizi engellediğiniz ve bir türlü zaman ayıramadığınız eğitimlere başlamak için güzel bir dönem. Kardeşlerinizin ya da yakın çevrenizin desteği ile kariyerinizde kendinizi daha iyi gösterebileceğiniz adımlar atabilirsiniz.

Balık Burcu (19 Şubat–20 Mart)

Fikirsel olarak dönüşüm ve değişim sürecinden geçtiniz. Bu hafta itibari ile artık yenilediğiniz düşünceleriniz ile hayatınıza devam etmelisiniz. Farklı bakış açıları ile aşk hayatınızı renklendirebileceğiniz ve keyifli bir ilişki yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Her zaman hayalini kurmaktan çekindiğiniz bazı istek ve arzularınızı artık gündeme getirmenizin zamanı geldi. Parasal konularda yaşayacağınız bazı mücadeleler sonucu, almayı planladığınız eğitim ya da yapmayı planladığınız bazı seyahatleri erteleyebilirsiniz.

Kaynaklar
burçlar, haftalık burç yorumları, Venüs-mars karşıtlığı